ديدن نسخه کامل : اخبار "جعبه جادویی"


صفحه ها : [1] 2

hamvatann
12-25-2007, 07:21 PM
پيش‌توليد مجموعه تلويزيوني كه «مهران مديري» قرار است آن را براي نوروز كارگرداني كند آغاز شد.
به گزارش فارس،‌ اين مجموعه جديد در سيزده بخش براي پخش در ايام نوروز ساخته خواهد شد و «مهران مديري» در آن نقش اول را بازي خواهد كرد.
بنا بر اين گزارش، تا به حال سه بخش نخست از اين مجموعه كه قرار است از شبكه سوم سيما پخش شود توسط «محراب قاسم‌خاني» و «پيمان قاسم‌خاني» نوشته شده و لوكيشن‌هاي اصلي آن نيز در تهران برگزيده شده‌اند.
داستان اين مجموعه تلويزيوني كه در آن مهران مديري، بازيگر نقش «مهران» خواهد بودف درباره فردي است كه بيگناه به كلاهبرداري متهم مي‌شود و به دليل اين اتهام هربار درگير ماجرايي تازه مي‌شود.

داستان‌هاي اين مجموعه جديد به هم پيوسته است و علاوه بر بازيگران قبلي كه با «مهران مديري» كار كرده‌اند، بازيگران جديدي نيز در اين مجموعه حضور خواهند داست.
فضاي كار جديد «مهران مديري» آپارتماني است و داستان آن هيچ شباهتي به كارهاي قبلي او ندارد.
آخرين ساخته تلويزيوني «مهران مديري»، مجموعه «باغ مظفر» بود كه سال گذشته از شبكه سوم سيما پخش شد و آخرين كار ساخته او مجموعه «گنج مظفر» است كه در قالب مجموعه سي.دي ساخته شده و به زودي روانه بازار خواهد شد.

hamvatann
02-14-2008, 01:24 AM
مجموعه تلويزيوني «کارآگاه علوي 2» به کارگرداني حسن هدايت و تهيه‌کنندگي حميد يراقچيان در لوکيشني واقع در خيابان فرشته تصويربرداري مي‌شود.
يراقچيان در اين باره به مهر گفت: هم‌اکنون در باغي بزرگ در خيابان فرشته، مشغول ضبط مجموعه هستيم و بيست روز ديگر به زندان قصر مي‌رويم. تاکنون 65 درصد تصويربرداري به پايان رسيده و اگر با مشکلات روبه‌رو نشويم تا پايان فروردين ماه، تصويربرداري طول مي‌کشد. ما تلاش داريم اين مجموعه پاييز سال 87 آماده پخش شود.
مجموعه تلويزيوني کارآگاه علوي 2 در شانزده بخش پنجاه دقيقه‌اي ساخته مي‌شود و شامل داستان‌هايي چون «شروع دوباره»، «جواهرات گمشده»، «جنايت در خيابان پاستور»، «نامه‌اي به شاه»، «ترکمن‌ها»، «قتل در چاپخانه»، «پنج گلوله براي شاه»، «جنايت در تماشاخانه»، «قتل نخست‌وزير»، «فرار» و... به تصوير کشيده مي‌شود.
در اين مجموعه، احمد نجفي، بازيگر نقش کارآگاه است و بازيگراني چون يوسف مراديان، سميرا سياح، مجيد مظفري، رضا فيض نوروز‌ي، ولي اويسي، رويا خليل‌آذر، محمد عباس‌نژاد، خسرو دستگير و... در آن به ايفاي نقش مي‌پردازند

Sinad2
05-05-2008, 08:03 PM
[Only registered and activated users can see links]
بهجت تبريزي گفت: اين سريال بدون كوچكترين تحقيق و پژوهش سرهم‌بندي و نگارش شده است‌، لذا به عنوان يك رسالت تاريخي، نه به عنوان وارث پدرم كه جاي خود دارد، بلكه به عنوان يك واصل با استادي كه سال‌ها با او زندگي گذرانده‌ام، اعلام مي‌كنم كه آنچه به عنوان سريال شهريار از شبكه دو پخش شده، ارتباطي با زندگي شاعر بلند‌آوازه ايراني، شهريار نداشته است.

مريم بهجت‌ تبريزي، فرزند استاد شهريار در واكنش به سريال «شهريار» گفت: اعلام مي‌كنم كه آنچه به عنوان سريال شهريار از شبكه دو پخش شده، ارتباطي با زندگي شاعر بلند‌آوازه ايراني، شهريار نداشته است.

به گزارش فارس، فرزند استاد شهريار در واكنش به سريال «شهريار»، ساخته كمال تبريزي، گفت: سريالي كه با نام «شهريار» از شبكه دوم سيما در حال پخش است، متاسفانه داراي صحنه‌ها و سكانس‌هايي غيرواقعي و توهين آميز به شخصيت استاد شهريار بوده كه نه تنها با واقعيت‌هاي حيات آن بزرگوار همخواني نداشته و ندارد، بلكه با تحريف و تغييراتي همراه بوده است كه نهايتا به مسخ شخصيت حقيقي و اجتماعي و ادبي پدرم -كه محبوب‌ترين شاعر ايران در قرن حاضر است- منجر مي‌شود.

وي ادامه داد: متاسفانه با تماشاي اهانت‌هاي ناروا به مادرم و تصويري مبهم از يك معلم فرهنگي شريف، متوجه شدم كه سريال شهريار بدون كمترين تحقيق و پژوهش سرهم‌بندي و نگارش شده است.

فرزند محمدحسين بهجت‌تبريزي با اشاره به ذكر نام خانواده شهريار در تيتراژ اين سريال به فارس گفت: مي‌خواهم بگويم شما كه خانواده شهريار را در جريان اين سريال نگذاشتيد و اطلاعات مستندي هم از آنها نگرفته‌ايد، چگونه در تيتراژ انتهاي سريال از آنها تشكر مي‌كنيد؟! وقتي اين مطلب را بيننده سريال مي‌بيند، فكر مي‌كند كه حتما خانواده شهريار نيز با اين سريال همكاري داشته‌ است.

وي افزود: اگر من را از اين جريان مطلع مي‌كردند، ابتدا درخواست مي‌كردم كه فيلمنامه را بخوانم.


بهجت تبريزي همچنين گفت: برطبق قانون حمايت از مؤلفان و منصفان، اين سريال بدون مجوز پخش شده است؛ در حالي كه به موجب اين قانون تا 30 سال تمام حقوق مادي و معنوي به ورثه تعلق مي‌گيرد و براي هر گونه استفاده‌اي بايد از وراث اجازه گرفته شود ولي سازندگان اين سريال از ما هيچ‌گونه اجازه‌اي نگرفتند.

وي ادامه داد: داستان، بيوگرافي و شخصيتي كه از پدر من در اين سريال نمايش داده مي‌شود به طور كلي متفاوت از واقعيت است و كسي كه اين فيلم را ساخته كوچك‌ترين شناختي از شخصيت ادبي، مذهبي، ديني و عرفاني پدرم نداشته است.

بهجت تبريزي با اشاره به برخي شخصيت‌هاي اين سريال به فارس گفت: حتي شخصيت‌هايي در اين سريال وجود دارد مثل ابراهيم اديب يا گلرخ كه اصلا وجود خارجي نداشته‌اند. كلا داستاني كه در مورد جواني، بعد از ازدواج و ميانسالي‌ پدرم نشان مي‌دهند، مورد دخل و تصرف واقع شده است.

وي افزود: اولا به لحاظ زماني، تاريخ‌ها را رعايت نكرده‌اند و همه ساختگي بودند. به جرات مي‌گويم 80 تا 90 درصد اين پروژه ساختگي است و هيچ‌كدام از اينها اتفاق نيفتاده است.
دختر استاد شهريار تصريح كرد: قسمت اخير سريال «شهريار» كاملا ساختگي بود چرا كه مادر من اصلا در بيمارستان فوت نكرده‌اند و اصلا مريض نبوده‌اند بلكه ايشان سكته مغزي كردند و از دنيا رفتند.

وي در ادامه با انتقاد از نمايش چهره‌اي غير واقعي از مادرش در اين سريال افزود: مادرم، فردي باسواد بوده كه در سريال بي‌سواد معرفي مي‌شود. ايشان نوه عمه پدرم و خويشاوند نزديك مادرم بود ولي در اين سريال، يك فرد بيگانه معرفي مي‌شود كه پدرم را به طور اتفاقي در بانك مي‌بيند.

بهجت‌تبريزي گفت: مادر من عاشق شعرهاي پدرم بود چون بيست و چند سال از پدرم كوچكتر بود و به خاطر انگيزه ادبي‌اش با پدرم ازدواج كرد.

وي در ادامه گفت: همانطور كه اشاره كردم برخلاف آنچه سريال نشان مي‌دهد مادر من اصلا مريض نبودند. يك روز كه ما را براي مدرسه آماده مي‌كردند، سكته مغزي كردند و دار فاني را وداع گفتند. ايشان اصلا بيمارستان نرفتند كه پدرم از ايشان پرستاري كند.

وي ادامه داد: برخلاف آنچه در «شهريار» ديديم، اين واقعيت ندارد كه مادرم، پدرم را «محمد جان» صدا مي‌كرده بلكه همه او را با نام شهريار صدا مي‌زدند و مادرم نيز به نام آقا شهريار صدايش مي‌‌كرد.

«بهجت تبريزي» با بيان اين نكته كه شهريار در 40 سال آخر زندگي‌اش خانه‌نشين بوده، افزود: پدر من، 40 سال آخر زندگي‌اش را از خانه بيرون نرفت. خودش يك شعري را دارد كه وصف احوال اين چهل سال است:

از من چه طالعي است كه با اين شتاب عمر
بازم بپرود لب بام آفتاب عمر
من روي چرخ و پره هنوز و به پيچ و تاب
جايي كه آب ريخته از آسياب عمر
سائيده رشته‌اي است كه تابيده به گلو
من تاب مي‌خورم به نخي از طناب عمر
چل سال آزگار به زندان روزگار حبس ابد
چگونه نهي در حساب عمر

وي افزود: در آن مدت اگر كسي به ملاقات استاد شهريار مي‌آمد، بعضي وقت‌ها مي‌پذيرفت و بعضي مواقع به دليل كثرت جمعيت و اين‌كه حال عمومي خوبي نداشت، نمي‌توانست كسي را به حضور بپذيرد.

فرزند شهريار تصريح كرد: در كل سريال «شهريار» بر مبناي واقعيت نيست و نه تنها همخواني با زندگي‌ پدرم ندارد، بلكه نوعي اهانت نسبت به ايشان، مادرم و خانواد‌ه‌ ما است.

بهجت تبريزي گفت: اين سريال بدون كوچكترين تحقيق و پژوهش سرهم‌بندي و نگارش شده است‌، لذا به عنوان يك رسالت تاريخي، نه به عنوان وارث پدرم كه جاي خود دارد، بلكه به عنوان يك واصل با استادي كه سال‌ها با او زندگي گذرانده‌ام، اعلام مي‌كنم كه آنچه به عنوان سريال شهريار از شبكه دو پخش شده، ارتباطي با زندگي شاعر بلند‌آوازه ايراني، شهريار نداشته است.

وي افزود: به جرات مي‌توانم بگويم حتي يك مطلب مهم كه در مورد پدرم بايد منعكس شود، در اين سريال ديده نمي‌شود و اكثريت مطالب مهم زندگي پدرم مثل شبي كه از عشق مجازي به عشق حقيقي رسيد و مهمترين شب زندگي او محسوب مي‌شود، در اين فيلم آنچنان كه بايد به مردم نشان داده نشده است.

فرزند شهربار خاطرنشان كرد: پدرم وقتي از تبريز به تهران آمدند، 14 ـ 13 ساله بودند و در سنين پايين به دارالفنون به مدت 7 سال درس طب خواندند، ايشان بين 20 تا 30 سال به عشق حقيقي رسيدند و متحول شدند، اتفاقي كه براي كمتر كسي مي‌افتد ولي در سريال «تبريزي» به هيچ يك از اين مسائل پرداخته نشده است.

وي در انتها گفت: پدرم فردي بسيار متدين و مذهبي بودند ولي اين مسئله نشان داده نشده است. ايشان حافظ قرآن بودند و آنقدر قرآن خوانده بودند كه زبان عربي را از اين طريق ياد گرفتند.

Sinad2
05-06-2008, 07:41 PM
[Only registered and activated users can see links]
امكان دارد در زندگي يك شخصيت بزرگ واقعيت‌هايي وجود داشته باشد ما در سريال خود كه تمام واقعيت‌هاي زندگي اين شخصيت را نشان نداده‌ايم و دليلي ندارد برخي واقعيت ها كه مي‌تواند اسباب سوء‌تفاهمات شود را نشان دهيم.
فارس: معاون رئيس سازمان صدا و سيما گفت كه تغييرات و حذفيات سريال «شهريار» نه بار دراماتيك دارد و نه بار آموزش و نه بار ارتقاء افكار عمومي.

مرتضي مير باقري درباره اظهار نظرهاي خانواده شهريار درباره سريال شهريار گفت: در هر صورت اين سريال تيم نويسندگي داشته و تحقيقاتي انجام داده‌اند و بر اساس آن تحقيقات متني فراهم شده و آقاي تبريزي نيز به عنوان كارگردان ‌آن را ساخته است.

وي افزود: وقتي سريالي ساخته مي‌شود بحث اين نيست كه كار كاملا مستند باشد در سريال شهريار نيز بحث اين است كه اين كار يك كار نمايشي بوده كه دستمايه‌اي نيز از بيوگرافي اين شخصيت را نياز داشته و با توجه به اينكه شهريار شاعر بوده و در منطقه آذري نشين ما يك شخصيت بزرگ و ملي محسوب مي‌شود سريال نيز ما را بايد به اين نقطه برساند و به نظر مي‌رسد كه در اين مسير حركت كرده است.

وي ادامه داد: درباره الفاظي نيز كه درباره اين سريال به كار مي‌رود و مي‌گويند مثلا قيافه‌اي كه از آن فرد ارائه مي‌شود بايد كاملا منطبق باشد نيز بايد بگويم همه اينها بايد با بار دراماتيك كار همراهي داشته باشد و نكته‌اي كه خانواده جناب آقاي شهريار ذكر كردند مواردي بوده كه با نويسنده و كارگردان هم در ميان گذاشته شده و پاسخ يكديگر را در اين زمينه‌ها به يكديگر مي‌دهند كه كاملا طبيعي است.

وي تصريح كرد: معمولا در كارهاي تاريخي كه ساخته مي‌شود نيز بايد يك سعه صدر از سوي وابستگان شخصيت‌هاي ملي و هم از طرف كساني كه مي‌خواهند در قالب يك اثر دراماتيك و نمايشي كار را عرضه كنند وجود داشته باشد و ما از اينكه مذاكره‌اي بين طرفين انجام بگيرد استقبال مي‌كنيم و اميدواريم سوء تفاهمات برطرف شود. ليكن از اينكه اينگونه مسائل اسباب سوء‌تفاهم شود و دغدغه خاطر و نگراني يا در خانواده يا در اصحاب هنر ايجاد كند بايد پرهيز شود.

وي ادامه داد ما نيازمند اين هستيم كه اصحاب هنر و شخصيت‌هاي ملي بتوانند ارتباط نزديكي با يكديگر برقرار كنند و بدانند كه هر ساختاري اقتضائات خاص خود را دارد. ما اگر مي‌خواستيم درباره شهريار سخنراني كنيم، مستند يا تله‌فيلم بسازيم هر كدام از آنها در يك قالب مختلف ساخته مي‌شد و قالب سريال نيز آنچيزي است كه شما در حال حاضر آن را مي‌بينيد لذا برخي چون تفاوت ساختارها را نمي‌‌دانند برايشان سوء تفاهم ايجاد مي‌شود.

وي درباره حذفيات سريال نيز گفت: در سريالي كه سازمان صدا و سيما سفارش مي‌دهد در وهله اول بايد مصالح ملي، منافع ملي و ضوابط عمومي جامعه را حفظ كنيم. ما در مراحل مختلف تلاشمان اين است كه با همفكري‌هايي كه انجام مي‌دهيم اين اصول د رنظر گرفته شود چنانچه در آخرين مرحله كه به پخش نزديك مي‌شود برسد احساس كنيم برخي از موارد مي‌تواند سوء تفاهم ايجاد كند به دليل اينكه رسانه ملي هستيم به هيچ وجه اجازه چنين كاري را نخواهيم داد.

وي اظهار داشت: امكان دارد در زندگي يك شخصيت بزرگ واقعيت‌هايي وجود داشته باشد ما در سريال خود كه تمام واقعيت‌هاي زندگي اين شخصيت را نشان نداده‌ايم و دليلي ندارد برخي واقعيت ها كه مي‌تواند اسباب سوء‌تفاهمات شود را نشان دهيم.

وي افزود: امكان دارد در رابطه با شهريار و اينكه ايشان در سنين پيري دچار فراموشي و يكسري بيماري‌هايي شده‌اند بخش‌هايي ساخته شود ولي ما صلاح نمي‌دانيم وقتي زندگي اين شخصيت بزرگ را مطرح مي‌كنيم اين بخش‌هاي زندگي‌شان به طور برجسته نشان داده شود.

وي گفت: آنچه كه در مورد تغيير و حذفيات بوده مربوط به همين بخش است كه نه بار دراماتيك دارد و نه بار آموزش و نه بار ارتقاء افكار عمومي را دارد.

Sinad2
05-10-2008, 07:18 PM
[Only registered and activated users can see links]
رييس سازمان صداوسيما در روزهاي گذشته تماس گرفت و اين قسمت‌ها را از قسمت‌هاي خوب مجموعه «شهريار» برشمرد؛ اما مركز سيما فيلم هم‌چنان به سانسور ادامه مي‌دهد.
ایسنا: كمال تبريزي شب گذشته (20 ارديبهشت ماه) پس از پايان پخش قسمت بيستم سريال «شهريار» نسبت به حذفيات مجدد اين مجموعه اعتراض كرد.

بنابراین گزارش اين كارگردان كه شامگاه جمعه در راديو گفت‌وگو حاضر شده بود به اقدام سيما فيلم در مميزي قسمت نوزدهم و بيستم سريال «شهريار» (بدون اطلاع وي) انتقاد و تصريح كرد: اين درحالي است كه رييس سازمان صداوسيما در روزهاي گذشته تماس گرفت و اين قسمت‌ها را از قسمت‌هاي خوب مجموعه «شهريار» برشمرد؛ اما مركز سيما فيلم هم‌چنان به سانسور ادامه مي‌دهد.

روز گذشته (جمعه) بيستم ارديبهشت‌ماه، بلافاصله پس از پخش قسمت جديد سريال «شهريار» گفت‌وگو با هادي بهجت تبريزي، تنها اولاد ذكور استاد شهريار به روي آنتن شبكه دو سيما رفت.

در اين مصاحبه، فرزند استاد شهريار با اشاره به اين‌كه كارگردان و فيلم‌نامه‌نويس اين سريال پيش از ساخت، طي چند جلسه با وي مشورت داشته‌اند، در مجموع نسبت به نحوه ساخت سريال «شهريار» ابراز رضايت كرد.

هادي بهجت تبريزي سپس با تأكيد بر اين‌كه در ساخت سريال «شهريار» در بعد فرهنگي شخصيت اين شاعر هيچ تحريفي صورت نگرفته است، در عين حال تغيير در جزئيات زندگي شهريار را از حقوق كارگردان و فيلم‌نامه‌نويس برشمرد.

به گفته وي كليات قصه سريال «شهريار» با مشكلي مواجه نبوده است.

فرزند استاد شهريار در ادامه نقد يك اثر هنري را دشوار خواند و در اين ارتباط به برخي اشعار اين شاعر اشاره داشت كه در آن منتقدان را خطاب قرار داده و خواسته بود كه ابتدا اشعارش را بخوانند و سپس آن‌ها را نقد كنند.

وي همچنين معتقد است: هنرمند بايد تمام مطالب را درباره موضوع يا شخصي كه قرار است درباره آن فيلم بسازد بشوند و سپس از زاويه ديد خود آن‌ها را به تصوير بكشد.

او به ديداري كه در شهر تبريز با كارگردان و نويسنده سريال «شهريار» داشته است اشاره و خاطرنشان كرد: در اين ديدار به آنان توصيه كردم فيلم‌ها و سريال‌هايي كه درباره زندگي ادبا و شعرايي همچون نظامي و رودكي ساخته شده‌ است را ببينند و ايشان هم كه كارگردان حرفه‌اي هستند حتما اين كارها را ديده‌اند؛ اما آن‌چه مسلم است ساخت فيلم يا سريالي در اين حد به تحقيق و پژوهش‌هاي چندساله نياز دارد.

تنها اولاد ذكور استاد شهريار به كمبود اسناد و مدارك تاريخي درباره زندگي اين شاعر ايراني اشاره كرد و گفت: حتي يكي از دوستان نزديك وي كه مقدمه‌اي بر كتاب شهريار نوشته نيز مطالبش درباره زندگي شهريار بسيار ناقص است.

وي در عين‌حال با اعتقاد بر اين‌كه در سريال «شهريار» از اشعار اين شاعر به خوبي بهره گرفته شده‌است، در اين‌باره اظهار كرد: استفاده از اشعار خصوصا فارسي در اين سريال باعث شد كه من بار ديگر به سراغ كتاب پدرم بروم و اين اشعار را مرور كنم.

هادي بهجت تبريزي با يادآوري اين‌كه براي نخستين‌بار فيلم يا سريالي درباره زندگي و شخصيت استاد شهريار ساخته شده است، در اين‌باره گفت: ساخت اين سريال مي‌تواند زمينه‌ساز ساخت آثار بهتري درباره اين شاعر باشد؛ شايد هم پس از پخش اين سريال، شهريار به فراموشي سپرده شود و ديگر كسي در اين زمينه كار كند؛ اما براي نسل بشر بهتر است كه همواره گذشتگان را پيش‌روي آينده خود قرار دهند.

تنها اولاد ذكور استاد «شهريار» در پاسخ به اين پرسش كه چه مقطع از زندگي پدرش را در اين سريال بيشتر پسنديده است؟گفت: دوران جواني شهريار را در اين سريال بيشتر دوست داشتم؛ به دوران كودكي وي چندان پرداخته نشده است؛ اما ظهور نسلي از شعرا پس از انقلاب مشروطه از جمله ملك‌الشعراي بهار و شهريار و ديدار با نيما از دغدغه‌هاي همه ما بوده است؛ در نتيجه بيشتر به اين برهه از زندگي شهريار پرداخته شده‌است

Sinad2
05-10-2008, 07:52 PM
خبرگزاري فارس:
فرزند استاد شهريار داستان سريال شهريار را نزديك به واقع دانست و از دست‌اندركاران توليد اين سريال كه توانسته‌اند اين استاد بلند‌آوازه را بيش از گذشته به مردم و به خصوص جوانان معرفي كنند تشكر كرد.
به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي سيما، هادي بهجت تبريزي فرزند استاد شهريار گفت: سريال شهريار خوشبختانه در خطوط كلي خود توانسته است با حفظ اصول حرفه‌اي امانت‌داري را در ارايه داستان زندگي شهريار رعايت كند.
وي با اشاره به پيچيده بودن توليد اين دسته از سريال‌هايي كه به زندگي شخصيت‌هاي هنري معاصر مي‌پردازد، افزود: براي ايجاد جذابيت داستان طبيعي است كه كارگردان و فيلم‌نامه نويس در جزئيات موضوع مي‌توانند دخل و تصرفي داشته باشند و اين همان چيزي است كه ما از آن به نام هنر ياد مي‌كنيم و هنرمند مختار است پس از شنيدن روايت‌هاي گوناگون از زندگي يك شخصيت همانند شهريار يك اثر هنري خلق كند كه ممكن است تفاوت‌هايي نيز با آنچه روايت شده داشته باشد.
فرزند شهريار در پاسخ به اين سوال كه با توجه به چند بعدي بودن شخصيت استاد شهريار آيا اين سريال توانسته است به ابعاد مختلف شخصيتي اين شاعر بپردازد پاسخ داد: به نظر من تلاشي كه در اين راه صورت گرفته مثمر ثمر بوده است و حتي قسمتي از سريال را مي‌توان يك برنامه ادبي دانست كه حق مطلب را در اين خصوص ادا كرده است.
وي خاطرنشان كرد كه پژوهشگران ادبي مي‌توانند به خوبي از اين بخش‌هاي سريال استفاده كنند.
هادي بهجت تبريزي با اشاره به انتخاب اشعار فارسي استاد شهريار براي استفاده در اين سريال نيز گفت: همانند شعرهاي تركي شهريار كه خوب انتخاب شده بودند در انتخاب اشعار فارسي ايشان نيز نهايت دقت صورت گرفته، تا اشعاري انتخاب شود كه موجب روشن شدن ابعاد عرفاني شخصيت شهريار براي مخاطب شود و اين موضوع ذوق بسيار نزديك به نبوغ سازندگان را نشان مي‌دهد.
وي سپس با قرائت اشعاري عرفاني از استاد شهريار كه در اين سريال به آن پرداخته شده است تصريح كرد: جاي اين اشعار در بين عموم خالي بود كه با طرح آنها در اين سريال اين خلاء نيز برطرف شده است.
بهجت تبريزي در ادامه به روحيات پدر خويش در ارائه زندگي‌نامه خود اشاره كرد و گفت: مرحوم شهريار علاقه‌اي به نوشتن زندگي‌نامه نداشت و تا از ايشان سوالي در اين خصوص نمي‌شد پاسخي نمي‌داد و پاسخ‌هاي وي نيز به سوالات از اين دست بسيار كوتاه و مختصر بوده است.
وي افزود: از شواهد و قرائن پيداست كه حتي مرحوم شهريار به ثبت دقيق اشعار خود نيز اهتمام چنداني نداشته است و اگر نبود تلاش علاقمندان اشعار شهريار و دوستان نزديك وي كه در برهه‌هاي مختلف اقدام به جمع‌آوري آثار وي مي‌كردند امروز شايد اثري از آثار مرحوم شهريار نبود و به همين دليل نمي‌توان انتظار داشت كه همه ظرائف زندگي شهريار در سريال منعكس شود.
سيد‌هادي بهجت تبريزي سپس به اولين ديوان چاپ شده شهريار اشاره كرد و گفت: اگر خوانندگان به مقدمه اين ديوان مراجعه نمايند متوجه مي‌شوند مولف در خصوص زندگي شاعر بسيار ناقص نوشته است و اين نقصان را نمي‌توان به حساب وي گذاشت بلكه مولف نيز از آنچه به وي رسيده در مقدمه‌ ديوان آورده است.
فرزند استاد پرآوازه شعر معاصر ايران گفت: شخصيت شهريار يك شخصيت هنري چند بعدي است كه به تصوير كشيدن آن آسان نيست.
وي در عين حال توقع علاقمندان به شعر و ادب فارسي و استاد شهريار به ارائه اثري كامل از زندگي اين استاد را دليل طرح نقد‌هاي گوناگون به اين سريال دانست.
فرزند شهريار سپس به ملاقات دست‌اندركاران توليد اين سريال با وي قبل از شروع كار اشاره و خاطرنشان كرد: در همان نشست نيز به صراحت پيشنهاد كردم چون پرداختن به زندگي مفاخر آن هم معاصر در قالب فيلم و سريال سابقه چنداني ندارد، از آثار مشابه توليد شده در ديگر كشورها در صورت مناسب بودن الگوبرداري شود تا كار با كمترين نقص به مخاطبان علاقه‌مند ارائه شود.
وي در پاسخ به منتقداني كه اعتقاد دارند در اين سريال نوعي شتاب زدگي مشاهده مي شود كه باعث تحريف برخي از واقعيات شده است با رد اين ديدگاه گفت: شتاب زدگي خاصي مشاهده نمي‌شود كليت زندگي شهريار كه از طريق نزديكان روايت شده است معلوم است هر چند ممكن است در آينده اسناد جديدي از زندگي ايشان بدست آيد كه بتوان فيلم بهتري ساخت ولي در حال حاضر توجه به آنچه از زندگي استاد موجود بوده است اين نقد چندان وارد نيست. هر چند با تلاش بيشتر مي‌شود سريال پربارتر از اين كه هست باشد اما قاطعانه اعلام مي‌كنم كه هيچ تحريفي در زندگي شهريار صورت نگرفته است.
وي ادامه داد زماني مي‌توان به تحريف داستان زندگي شخصي اعتقاد داشت كه غرضي در ميان باشد در صورتي كه شخصيت شهريار به گونه‌اي است كه با وي و آثارش دشمني وجود ندارد كه بخواهد تحريفي صورت بگيرد.
فرزند استاد شهريار در ادامه اين مصاحبه در پاسخ به اين سوال كه در اين سريال 3 دوره از زندگي استاد شهريار به تصوير كشيده شده است به نظر شما كدام دوره از زندگي ايشان از جذابيت بيشتري برخوردار بوده است، گفت: دوران جواني به تصوير كشيده از ايشان از نظر من جذاب‌تر از ساير دوره‌هاست چرا كه در اين دوران شهريار با شخصيت‌هاي علمي، هنري، ادبي معاصرش آشنا مي‌شود و دست كارگردان براي ارائه كاري بهتر در اين بخش از زندگي با توجه به اينكه در اين دوره مطالب بيشتري از زندگي شهريار در دست است بازتر بوده است.
وي در عين حال گفت: زمان در نظر گرفته شده براي اين سريال اجازه نداد كه به زندگي شهريار در دوران كودكي آنچنان كه بايد پرداخته شود.
سيد هادي بهجت تبريزي با تأكيد بر اينكه روش استاد شهريار بگونه‌اي بوده است كه تا موضوعي برايش اتفاق نيافتاده باشد دست به قلم نبرده، افزود: اشعار شهريار بيانگر زندگي شهريار است و شهريار در شعرهاي خود بخش‌هاي مهم زندگي‌اش را سروده است.
وي در پايان گفت: با توجه به اينكه هيچ اثر هنري در دنيا وجود ندارد كه رضايت همگان را به خود جلب كند سريال شهريار را نيز از اين موضوع مستثني نيست و به عنوان يكي از اعضا خانواده استاد شهريار از اين سريال كه روايت داستان زندگي شهريار است رضايت دارم.

B U L U T
08-30-2008, 12:03 AM
اعتراض به سريال يوسف پيامبر از سوي روحانيت
با وجودي كه براي گزينش عوامل حرفه اي- مخصوصا پژوهشگران، نويسندگان فيلمنامه و كارگردان - آثار مذهبي در تلويزيون جمهوري اسلامي سخت گيري بسياري وجود دارد و با وجودي كه فرج الله سلحشور از جمله كارگرداناني است كه تلويزيون بسيار با نظرات او همسويي دارد، هنوز دو قسمت از پخش سريال حضرت يوسف – آخرين اثر سلحشور – از تلويزيون ايران نگذشته بود كه اولين اعتراض جدي از سوي روحانيون اتفاق افتاد.


آيت الله سبحاني در جمع عوامل فيلم "ملك سليمان" كه يك فيلم سينمايي مذهبي است، اعتراض خود را نسبت به نكاتي در سريال يوسف كه آنها را اسرائيليات ناميد بيان كرد: "فيلمسازان فريب تاريخ نگاري اسرائيليات را نخورند. چرا كه اخبار و رواياتي كه در برخي كتب مسيحيت و يهوديت تفسير شده با واقعيت سازگار نيست. اگر چه ازدواج يك مرد با دوخواهر درآن شرايط حرام نبوده، ولي دليلي نداشت اين مساله در سريال گنجانده شود. در شرايط امروز بيننده از اين تصاوير برداشت غير صحيح دارد."
اعتراض مورد نظر به حضرت يعقوب، پدر حضرت يوسف است كه در سريال "يوسف پيامبر" نقش آن را محمود پاك نيت بازي مي كند. او دو همسر دارد كه با هم خواهرند.
همچنين اين روحاني به مساله وحي اشاره كرده و گفته است با وجودي كه اجازه داريم چهره پيامبراني را كه اولوالعزم نيستند نشان بدهيم، اما بايد در نشان دادن مقوله وحي بسيار با ظرافت عمل كرد.


اين در حالي است كه در هيچ بخش از سريال يوسف پيامبر به عنوان يك اثر عظيم و پرهزينه تاريخي ظرافت مشاهده نمي شود. طراحي لباسها، هدايت بازي بازيگران، گريم، ديالوگها و مهمتر از همه نگاهي كه در قصه وجود دارد كاملا با آثار تاريخي كهنه دهه 60 سينما و تلويزيون مطابقت مي كند.
آن ظرافت، جذابيت و به روز در آوردني كه مثلا در آثار داود ميرباقري – كه هم اكنون سريال مختارنامه مربوط به زندگي يكي از ياران امام حسين (امام سوم شيعيان) را مي سازد – مشاهده مي شود و حتي در كارگرداني آثار مهدي فخيم زاده كه دو سريال مهم تاريخي مذهبي – داستان زندگي امام حسن و امام رضا – را در پرونده كاري خود دارد، در اين سريال ديده نمي شود.
حتي مردان آنجلس – سريال قبلي سلحشور – به نظر هنرمندانه تر مي رسيد. به هر حال آيت الله سبحاني با اعتراض به اين سريال در جمع عوامل فيلم ملك سليمان از آنها خواسته است كه بيشتر مراقب اسرائيليات و تحريفات زندگي حضرت سليمان و حضرت داود باشند: " حضرت سليمان (ع) مظلوم‌ترين پيامبر بني اسراييل است چراكه برغم اينكه آن حضرت حاكم بزرگي بوده اما نويسندگان تورات ومسيحيان (اسراييليات) به بدترين وضع، زندگي او را تشريح كرده‌اند كه متاسفانه اين روايات وارد برخي كتابهاي اهل سنت هم شده است."


فرج الله سلحشور، كارگردان اين سريال در گفتگو با خبرگزاري فارس به سرعت به اظهارات آيت اللله سبحاني پاسخ داده: "من آنچه كه در تاريخ و تفاسير ما وجود دارد، آورده‌ام و اگر هم موضوعي در سريال وجود دارد كه به اسرائيليات برمي‌گردد، مقصر كتاب‌ها و علماي ما هستند. سوال اينجاست كه چرا تا امروز علما و بزرگان ما اين اسرائيليات را از كتاب‌هاي ما خارج نكرده‌اند و اين كتاب‌ها اصلاح نشده‌اند؟"
سلحشور كه تا به حال مجموعه هاي تلويزيوني مردان آنجلس (داستان اصحاب كهف) و ايوب پيامبر را در كارنامه خود داشته، گفته است كه دلش مي خواهد به قصه هاي قرآني بپردازد كه جنبه جهاني داشته باشند.


داستان عشق زليخا – ملكه دربار – به يوسف از داستان هاي جذاب قرآني است كه بارها در سراسر دنيا به فيلم و سريال تبديل شده است.همين طور زيبايي حضرت يوسف كه آن صحنه معروف را در تاريخ اسلام به تصوير كشيده كه زنان هنگام ورود او به سالن همه با چاقو به جاي بريدن ميوه دست هاي خود را بريده اند، در حالي كه حضرت يوسف به همه شان بي اعتنا بوده، به او شخصيتي منحصر بفرد داده است. داستان زندگي يوسف پيامبر داستاني پر فراز و نشيب و مناسب براي يك اثر نمايشي است.
بازيگر نقش حضرت يوسف يكي از بحث برانگيز ترين مراحل توليد سريال يوسف پيامبر بود. در نهايت بازيگري انتخاب شد به نام مصطفي زماني كه تا پيش از اين سريال جلوي دوربين قرار نگرفته بود. البته انتقادهاي بسياري را به دليل اين انتخاب به كارگردان پروژه وارد شده است. عوامل سريال براي انتخاب بازيگر يوسف به دنبال يك چهره شرقي و فلسطيني بودند. حضرت يوسف متولد عراق و بابل است ولي همراه خانواده اش به الخليل كوچ مي كند. نقش زليخا را كتايون رياحي بازي مي كند كه بازي او در سريال ها ي شب دهم و پس از باران بيشتر در يادها مانده است.

Sinad2
09-30-2008, 03:59 PM
[Only registered and activated users can see links]فارس: كارگردان فيلم سينمايي «اخراجي‌ها» از پخش پلان‌هاي پخش نشده اين فيلم سينمايي در تلويزيون خبر داد.

مسعود ده‌نمكي گفت: پخش «اخراجي‌ها» در قالب سريال از امشب آغاز مي‌شود و اين مجموعه تلويزيوني در 4 قسمت به روي آنتن شبكه سه مي‌رود.

وي افزود: ابتدا قرار بود اين قسمت در قالب 4 قسمت 40 دقيقه‌اي پخش شود و پشت صحنه‌ و پلان‌هايي كه به دليل زمان بالاي فيلم حذف شد، در قالب دو قسمت آماده پخش شود، ام در تصميم‌گيري‌هاي جديد،‌ پشت صحنه‌ و پلان‌هاي مورد نظر تقسيم شدند و در پايان هر قسمت به نمايش در خواهند آمد.

وي در ادامه گفت: با اين روش زمان هر قسمت بيشتر خواهد شد و بينندگان نيز در هر قسمت بخشي از ناديده‌هاي اخراجي‌ها را مي‌بينند.

فيلم سينمايي «اخراجي‌ها» به كارگرداني «مسعود ده نمكي» و تهيه كنندگي «حبيب الله كاسه‌ساز» ساخته شده و در زمان اكران توانست بيش از يك ميليارد تومان بفروشد.

اين فيلم سينمايي تا به حال چند بار از تلويزيون پخش شده و در اقدامي جديد، پخش سريال آن از امشب ساعت 20 از شبكه سه سيما آغاز مي‌شود.

arash p mbz bmw
10-01-2008, 08:06 PM
شبكه يك سيما بعد از ماه رمضان با سريال‌ها و مجموعه‌هاي جديد، بخش آثار نمايشي خود را متحول مي‌سازد !

به گزارش فارس، اين شبكه بعد از ماه رمضان با سه سريال جديد ايراني، يك سريال جديد خارجي و سري جديد برنامه سينما يك ميزبان مخاطبان خواهد بود.

گلريزان :
بر اين اساس سريال "گلريزان" شنبه‌هاي هر هفته از شبكه يك سيما پخش خواهد شد.
اين سريال را "مسعود رشيدي" براساس فيلمنامه‌ايي از "علي اكبر محلوجيان" كارگرداني كرده است و داستان آن در مورد زندگي چند جوان است كه هر يك با مشكلاتي همچون اعتياد، بيكاري، ازدواج و ... مواجه هستند.
اين سريال به تهيه كنندگي "افشين زماني" براي سيماي مركز همدان تهيه شده و بازيگراني چون فرامرز صديقي، سيامك اطلسي، ايرج نوذري، كاوه سماك باشي، مهدي اميني‌خواه، يوسف مراديان، پويا اميني، مارال فرجاد، آرام جعفري و ... در آن به ايفاي نقش پرداخته‌اند، گلريزان شنبه‌هاي هر هفته ساعت22 از شبكه يك سيما پخش خواهد شد.

دايره جنايي :
دايره جنايي عنوان مجموعه ديگري از شبكه يك سيماست كه هر يكشنبه از اين شبكه پخش خواهد شد. دايره جنايي محصول سال 2007 استرالياست و يك مجموعه پليسي، معمايي است كه آن را داينارد كارگرداني كرده است و ناوين گانر به همراه شان بورن نقش اصلي آن را ايفا كرده‌اند.

گل‌هاي گرمسيري :
ديگر سريال شبكه يك سيما "گل‌هاي گرمسيري" نام دارد كه تازه‌ترين ساخته "محمد مهدي عسگرپور" است. اين فيلم كه موضوعي دفاع مقدسي دارد در مورد دختر و پسر دانشجويي است كه در اوايل انقلاب دلبسته هم مي‌شوند اما اين مسئله مصادف مي‌شود با آغاز جنگ تحميلي و جدايي بين آن دو. فيلمنامه گل‌هاي گرمسيري را محمد رضا بياتي، علي اكبر محلوجيان و محمد مهدي عسگرپور نوشته‌اند و محمد صادق جلالي آن را براي گروه حماسه و دفاع مقدس شبكه يك سيما تهيه كرده است.
در گل‌هاي گرمسيري بازيگراني چون: بهنوش طباطبائي، اشكان خطيبي، روناك يونسي و مريم بوباني به ايفاي نقش پرداخته‌اند. اين سريال روزهاي دوشنبه از شبكه يك پخش خواهد شد. همچنين بعد از ماه مبارك رمضان پخش مجموعه پرستاران ادامه خواهد يافت و علاقمندان اين مجموعه پر مخاطب مي‌توانند همچون روال گذشته، سه شنبه‌هاي هر هفته شاهد پخش اين مجموعه باشند.

سايه تنهايي :
علاوه بر سريال پرستاران، شبكه يك سيما قصد دارد مجموعه ديگري را با محور مسائل و مشكلات پرستاران پخش كند. اين مجموعه كه از توليدات گروه اجتماعي شبكه يك سيماست "سايه تنهايي" نام دارد.
"سايه تنهايي" را "بيژن شكرريز" بر اساس نوشته‌ايي از "مينو فرشچي" كارگرداني كرده است و بازيگراني چون بيژن امكانيان، نسرين مقانلو، پرويز پورحسيني، علي دهكردي، فريبا متخصص، پرستو گلستاني و ... در آن به ايفاي نقش پرداخته‌اند.
سايه تنهايي را محسن شايان‌فر در 20 قسمت 40 دقيقه‌اي تهيه كرده است. اين مجموعه چهارشنبه‌هاي هر هفته بعد از خبر ساعت 21 از شبكه يك سيما پخش خواهد شد.

سينما يك :
اين برنامه كه سري جديد برنامه قديمي و پر طرفدار "سينما يك" محسوب مي‌شود به پخش فيلم‌هاي مطرح سينماي ايران و جهان و نقد و بررسي آنها اختصاص دارد.
سري جديد سينما يك را "مهدي فرودگاهي" تهيه كرده است و در قسمت اول، فيلم سينمايي "سرقت از بانك" محصول سال 2008 انگلستان به كارگرداني "راجر دونال سون" را پخش مي‌كند. داستان اين فيلم درباره سرقت از يك بانك است كه در پي آن اسناد و مدارك مالي سردمداران و مقامات انگليسي به دست سارقان مي‌افتد كه در صورت انتشار اين اسناد، بسياري از زد و بندها و اختلاس‌هاي مالي اين افراد افشاء خواهد شد، تا اينكه ...
اين فيلم نخستين پنجشنبه بعد از ماه مبارك رمضان در قالب برنامه سينما يك پخش خواهد شد و "امير شهاب رضويان" به عنوان ميهمان با كورش سليماني در مقام مجري اين برنامه در خصوص فيلم با يكديگر گفت‌وگو خواهند كرد. دومين فيلمي كه در برنامه سينما يك پخش مي‌شود، فيلم "قلمرو ممنوع" محصول 2008 هاليوود با بازي جكي جان است. اين فيلم با حضور خسرو دهقان نقد و بررسي خواهد شد.

Safir
10-14-2008, 09:38 PM
سرى جديد «پلنگ صورتى» براى پاييز ۲۰۰۹ ساخته مى شود

[Only registered and activated users can see links]

سرى جديد كارتون «پلنگ صورتى» توليد و پاييز ۲۰۰۹ از شبكه جهانى كارتون پخش مى شود. به گزارش ايسنا، سرى جديد كارتون «پلنگ صورتى» كه با مشاركت موسسه راديو و تلويزيون ترنر و تلويزيون جهانى ام . جى. ام ساخته مى شود، پاييز ۲۰۰۹ در قالب ۲۶ قسمت نيم ساعته آماده نمايش خواهد شد. توليد اين مجموعه انيميشن به تازگى آغاز شده است و در شهرهاى لس آنجلس و همچنين عمان و اردن انجام خواهد شد. به نقل از ماركت واچ، گرى مارنزى، رئيس شبكه جهانى ام. جى. ام (MGM) در اين باره گفته است: كاراكتر پلنگ صورتى به يك سمبل تبديل شده است و همه مردم جهان او را مى شناسند. وى ادامه داد: علاوه بر شبكه جهانى كارتون، ساير شبكه هاى بين المللى نيز مشتاق به خريد سرى جديد كارتون پلنگ صورتى هستند و اين اقدام ما براى توليد سرى جديد پلنگ صورتى را تأييد و تشويق كرده اند. رئيس شبكه ام. جى. ام همچنين نسبت به تقاضاهاى بى شمارى كه براى خريد سرى جديد كارتون پلنگ صورتى دريافت كرده اند ابراز خرسندى كرد. در سرى جديد پلنگ صورتى كه با عنوان «پلنگ صورتى و رفقا» معرفى شده است. پلنگ صورتى در نقش نوجوانى سركش ظاهر مى شود كه به انواع شيطنت ها و بازيگوشى ها دست مى زند. بر همين اساس ديويد كوربت، تهيه كننده اجرايى اين پروژه خاطرنشان كرد: كاراكترى كه در سرى جديد اين كارتون خلق مى شود سن كمترى نسبت به يك تينيجر دارد؛ با اين حال نوع راه رفتن كه به نوعى امضاى اين شخصيت است و همچنين تركيب خصلت هاى خوب و بدكه از ويژگى هاى اصلى او به شمار مى رود، در سرى جديد پلنگ صورتى نيز حفظ شده است. به گفته وى در سرى جديد پلنگ صورتى علاوه بر شخصيت هايى كه در سرى هاى گذشته در كنار پلنگ صورتى بودند، شخصيت هاى جديدى نيز اضافه مى شوند. گفتنى است نوع موسيقى و تم هاى كمدى سرى جديد پلنگ صورتى، همانند آنچه پيش از اين در فيلم هاى كوتاه و كارتون هاى تلويزيونى اين شخصيت شاهد بوديم، حفظ خواهد شد تا براى تمام علاقه مندان اين شخصيت كارتونى در سراسر جهان تداعى كننده قسمت هاى قبلى باشد

Alireza
10-27-2008, 08:29 PM
بازگشت «کلاه قرمزی و پسر خاله» به تلویزیون
[Only registered and activated users can see links]

فیلم سینمایی«کلاه قرمزی و پسرخاله» بنا به درخواست وسیع مخاطبان تلویزیونی روز چهارشنبه از شبکه دو سیما پخش می‌شود.
به گزارش روابط عمومی شبکه دو سیما، فیلم سینمایی«کلاه قرمزی و پسر خاله» بنا به درخواست وسیع مخاطبان تلویزیونی روز چهارشنبه (8 آبان)، ساعت 23:45 از شبکه دو سیما پخش می‌شود.
«کلاه قرمزی و پسرخاله» که در سال 1373 ساخته شد، از فیلم‌های شاخص و پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای کودک و نوجوان محسوب می‌شود که در سال مذکور رکود فروش این گونه فیلم‌ها را شکست.
فیلمنامه این فیلم را «ایرج طهماسب»، «همایون اسعدیان» و «حمید جبلی» نوشته‌اند و ایرج طهماسب آن را کارگردانی کرده است.
داستان فیلم درباره عروسکی به نام کلاه قرمزی است که بازیگوشی‌های او باعث می‌شود از مدرسه اخراجش کنند و تلاش او برای به دست آوردن شغل هم بی‌نتیجه می‌ماند تا اینکه یک روز که مشغول تماشای برنامه آقای مجری در تلویزیون است تصمیم می‌گیرد به تلویزیون برود...کلاه قرمزی به همراه پسرخاله به تلویزیون راه می‌یابند. در آنجا به خاطر علاقه زیاد به آقای مجری سعی می‌کند تا موانع ازدواج او را از بین ببرد اما ...
«کلاه قرمری و پسرخاله» یکی از پرفروش‌ترین فیلمهای تاریخ سینمای ایران محسوب می‌شود که پخش مجدد آن می‌تواند یادآور تولیدات درخشان سینمای ایران در حوزه سینمای کودک و نوجوان باشد.

مبین

Safir
10-27-2008, 10:28 PM
«روزگار قريب» اين هفته به پايان مي‌رسد

پخش مجموعه تلويزيوني «روزگار قريب» به كارگرداني «كيانوش عياري» اين هفته به پايان مي‌رسد.

شبنم عرفي‌نژاد منشي صحنه و دستيار تدوين مجموعه «روزگار قريب» در گفت‌وگو با فارس گفت: قسمت آخر مجموعه تلويزيوني «روزگار قريب» دوشنبه 6 آبان ماه پخش خواهد شد و به اين ترتيب اين مجموعه به پايان خواهد رسيد.

وي افزود:قسمت آخر اين سريال با به تصويركشيدن دوران پيري و كهنسالي دكتر قريب به پايان مي‌رسد.

عرفي‌نژاد در ادامه از پخش دو قسمت 45 دقيقه‌اي از پشت صحنه اين سريال خبر داد و اظهار داشت: اين پشت صحنه با آنچه تا به حال در قالب پشت صحنه از تلويزيون پخش شده، متفاوت است و در حقيقت مستندي از زندگي دكتر قريب به شمار مي‌رود.

وي تصريح كرد: اين دو قسمت كاملا جدي به نحوه ساخت سريال روزگار قريب از ابتدا و ساختن لوكيشن‌ها و آماده‌سازي فضا و ... مي‌پردازد و در كنار آن مصاحبه‌هايي نيز با بازيگران و ساير عوامل اين سريال انجام شده است.

سريال 36 قسمتي «روزگار قريب» به نويسندگي، تهيه كنندگي و كارگرداني «كيانوش عياري» در مركز سيما فيلم تهيه و از شبكه سه سيما نيز روانه آنتن شد.

«روزگار قريب» سير زندگي دكتر «محمد قريب»، بنيان‌گذار طب نوين كودكان را به تصوير كشيده است. در اين سريال پرهام كرمي، كاوه آهنگر، شهاب كسرايي، ناصر هاشمي و مهدي هاشمي به ترتيب از كودكي تا سالمندي اين شخصيت را بازآفريني كرده‌اند.

اين سريال در دوران پخش خود موفق شد بارها از سوي مخاطبان به عنوان بهترين مجموعه در حال پخش انتخاب شود.

Sinad2
11-02-2008, 09:32 PM
[Only registered and activated users can see links] برنا: به دنبال اعتراضات گسترده به پخش كارتون پرمخاطب «پت و مت» در ساعت 16.30 دقيقه بعدازظهر چهارشنبه 8 آبان که در آن مراحل توليد شراب به تصوير کشيده شده بود، تهيه کننده و ناظر اين برنامه در شبکه 2 ، از کار برکنار شدند.

گفتني است شبكه دوم سيما، در اقدامي تعجب برانگيز، يك بار چگونگي فرآيند توليد شراب از ابتداي كار يعني از چيدن انگور، و بار ديگر آوردن دستگاه تقطير و گرفتن شراب تا مصرف آن و متاسفانه حتي به هم زدن گيلاسهاي مشروب و سپس مست شدن دو شخصيت كارتوني محبوب بچه ها را نشان داده بود.

روزنامه کيهان در اين باره نوشت: تني چند از هموطنان ديروز بلافاصله طي تماس با تحريريه كيهان، نسبت به پخش اين انيميشن بشدت اعتراض كردند و با تقبيح اين عمل ناشايست، خواستار عذرخواهي رسمي مسئولان عالي صداوسيما و بركناري عاملان پخش اين برنامه شدند.

خبرنگار ما در تماس با مركز پيام روابط عمومي صداوسيما (162)، مطلع شد كه مردم هوشيار كشورمان در تماسهاي مكرر با اين مركز نيز اعتراضهاي شديد خود را اعلام كرده اند. مركز 162 اعلام کرد: گزارش كامل اين اتفاق و تماسهاي فراوان مردم نگران را براي مقامات بالاي سازمان ارسال كرده اند.

گفتني است در فهرست ريز برنامه هاي اعلام شده كودك و نوجوان از سوي صداوسيما در بعدازظهر روز چهارشنبه برنامه پت و مت وجود نداشته است!

Sinad2
11-05-2008, 08:02 PM
[Only registered and activated users can see links] هیئت وزیران پس از تشكیل سازمان فضایی ایران و تصویب اساسنامه آن نرخ تعرفه های عرضه خدمات فضایی را تعیین كرد.
شبكه خبر: به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت؛ سازمان فضایی ایران در جهت انجام امور مطالعاتی، پژوهشی، طراحی، مهندسی و اجرا در زمینه فناوری های خدمات فضایی و سنجش از راه دور و تقویت شبكه های ارتباطی و فناوری فضایی در داخل و خارج از كشور و تجمع فعالیت های حاكمیتی مركز سنجش از راه دور ایران و وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات تشكیل شده است.

براساس مصوبه هیئت وزیران نرخ تعرفه های عرضه خدمات فضایی (تصاویر رقومی ماهواره ای با قدرت تفكیك مكانی متوسط و بالا) بدین شرح است:

Mss - 1 با ابعاد پوشش تصویر 185 در 185 كیلومترقیمت كل فریم 50000 ریال و قیمت سال86 180000 ریال.
MSS - TM - 922 - 87 با ابعادپوشش 185 در 185 كیلومترقیمت كل فریم 200000 ریال و قیمت سال 86/ 1000000 ریال.
- MSS983 - TM با ابعاد پوشش 185 در 185 كیلومتر قیمت كل فریم 500000 ریال و قیمت سال 86/ 2000000 ریال.

- 4 + ETM با ابعاد پوشش 185 در 185 كیلومتر قیمت كل فریم 1000000 ریال و قیمت سال 86/ 3000000 ریال.

- PAN5 - IRS با ابعاد پوشش 70 در 70 كیلومتر قیمت كل فریم 720000 ریال و قیمت سال 86/ 1800000 ریال.
- LISS6 - IRS با ابعاد پوشش 140 در 140 كیلومتر قیمت كل فریم 320000 ریال و قیمت سال86/ 800000 ریال.

- WIFS7 - IRS با ابعاد پوشش 800 در 800 كیلومتر قیمت كل فریم 160000 ریال و قیمت سال86/ 400000 ریال.

- PAN8 - IRS با ابعاد پوشش 70 در 70 كیلومتر قیمت كل فریم 1800000 ریال و قیمت سال86/ 1800000 ریال.
- LISS9 - IRS با ابعاد پوشش 140 در 140 كیلومتر قیمت كل فریم 800000 ریال و قیمت سال86/ 800000 ریال.

WIFS - IRS - 10 با ابعاد پوشش 800 در 800 كیلومتر قیمت كل فریم 400000 ریال و قیمت سال86/400000 ریال.

( 97 - 86 ) PAN - SOPT - 11 با ابعاد پوشش 60 در 60 كیلومتر قیمت كل فریم
100000 و قیمت سال86/ 400000 ریال.

( 2000 - 98 ) PAN - SOPT - 12 با ابعاد پوشش 60 در 60 كیلومتر قیمت كل فریم 400000 ریال و قیمت سال 120000086 ریال.
( 2000 - 98 ) XS - SOPT - 13 با ابعاد پوشش 60 در 60 كیلومتر قیمت كل فریم 300000ریال و قیمت سال 90000086 ریال.

( STEREO ) SOPT - 14 با ابعاد پوشش 60 در 60 كیلومتر قیمت كل فریم 700000 ریال
و قیمت سال86/ 2000000 ریال.
FINE - RADARSAT - 15 با ابعادپوشش 50 در 50 كیلومتر قیمت كل فریم 120000 ریال
و قیمت سال 86/ 900000 ریال.

std - RADARSAT - 16 با ابعاد پوشش 100 در 100 كیلومتر قیمت كل فریم 90000 ریال
و قیمت سال86/ 500000 ریال.
ssnb - RADARSAT - 17 با ابعاد پوشش 300 در 300 كیلومتر قیمت كل فریم 90000
ریال و قیمت سال86/ 700000 ریال.

- pan18 - IKONOS با ابعاد پوشش 11 در 13 كیلومتر قیمت كل فریم 10000000 ریال و قیمت سال86/ 25000000 ریال.
ASTER - TERRA - 19 با ابعاد پوشش 60 در 60 كیلومتر قیمت كل فریم 300000 ریال و قیمت سال86/ 600000 ریال.

این مصوبه با امضای پرویز داودی معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.

Sinad2
11-11-2008, 09:49 PM
[Only registered and activated users can see links] اداره کل پخش اخبار سيماي جمهوري اسلامي ايران طراحي لوگوي اخبار شبکه اول سيما را به مسابقه گذاشت.
[Only registered and activated users can see links]
اين طرح بايد واجد اين ويژگيها باشد.. سادگي ، زيبايي و تکراري نبودن طرح ، نشان دهنده مفهوم خبر تلويزيوني ، واجد خصوصيات ملي ، قابليت اجرا به صورت دو رنگ ، استفاده نکردن از خطوط ظريف و باريک براي ملاحظات فني پخش تلويزيوني و اينکه تغيير اندازه در ماهيت بصري آرم خللي وارد نکند.
شرکت در اين فراخوان براي همه طراحان و علاقمندان هنر گرافيک آزاد است و طرح ها بايد به صورت اجراي رايانه اي با فورمت jpg ارسال شود.
از هر شرکت کننده فقط سه اثر پذيرفته مي شود و شرکت کنندگان بايد مشخصات خود (نشاني پستي ، تلفن همراه ، ايميل ، وب) را همراه اثر به نشاني اينترنتي ياد شده ارسال نمايند.
به اثر برتر در اين مسابقه 5 سکه تمام بهار آزادي اهدا مي شود.
انتخاب اثر برتر در تاريخ 87/9/8 انجام مي شود.

Safir
11-12-2008, 08:24 PM
كارآگاه علوى به شبكه اول مى آيد
[Only registered and activated users can see links]

مجموعه تلويزيونى «كارآگاه علوى۲» به كارگردانى حسن هدايت و تهيه كنندگى حميدرضا يراقچيان به زودى از شبكه اول سيما پخش مى شود. اين سريال سرى دوم از مجموعه «كارآگاه علوى» با بازى احمد نجفى در نقش شخصيت محورى آن است كه اين روزها مراحل پايانى را در استوديوهاى صدا، موسيقى و جلوه هاى ويژه تصويرى مى گذراند. فيلمنامه اين مجموعه در ۱۲ اپيزود و بر مبناى وقايعى كه بين سال هاى ۱۳۲۰ تا ۱۳۳۰ اتفاق افتاده، نوشته شد و پس از اتمام تصويربردارى، كاوه ايمانى «كارآگاه علوى ۲» را در شانزده قسمت پنجاه دقيقه اى و يك قسمت هفتاد دقيقه اى تدوين كرد. يراقچيان با اشاره به تعداد قسمت هاى اين سريال گفت: «تلاش كرديم تا كيفيت ريتم مجموعه در مونتاژ سريع تر شود. به همين خاطر، وقايع را فشرده تر كرديم و چون سريال فاخر و خوبى از كار درآمده، نخواستيم كه كندى برخى لحظات به آن لطمه بزند. اين بود كه «كارآگاه علوى» را در هفده قسمت روايت كرديم.» وى در خصوص وضعيت پخش سريال اظهار داشت:« فعلاً در حال رايزنى و مذاكره هستيم تا در صورت توافق، اين مجموعه اوايل آذر ماه جارى از شبكه اول پخش شود. البته اكنون مرحله بازبينى را در سيما فيلم مى گذراند و آنونس تبليغى آن را نيز ساخته و تحويل داده ايم.» گفتنى است، حدود سيزده سال قبل سرى اول مجموعه «كارآگاه علوى» به كارگردانى حسن هدايت و بازى احمد نجفى ساخته و از شبكه اول سيما نيز پخش شده بود. اين مجموعه با توجه به موفقيت هايى كه در همان زمان توليد و پخش سرى اول كسب كرده بود، باعث شد تا دست اندركاران آن و مديران مركز سيما فيلم به تهيه سرى دوم سريال راغب شوند.بدين ترتيب، حسن هدايت با فراخواندن گروهى از بازيگران كه در سرى اول حضور داشته اند و نيز بازيگرانى جديد، «كارآگاه علوى ۲» را كليد زد. تعدادى از بازيگران سرى دوم مجموعه عبارتند از: احمد نجفى، مرحوم فرهاد خانمحمدى، يوسف مراديان، خسرو دستگير، محمدرضا عباسى نژاد، ولى اويسى، مصطفى راد، تورج نصر، حسن كاخى، محمد ساربان، ناصر لقايى و جمعى ديگر از هنرمندان و هنروران كه در آن ايفاى نقش كرده اند. عوامل پشت صحنه آن نيز عبارتند از: على اصغر اخوان مقدم: مدير توليد/ يد ا... زبردست مقدم: مدير تداركات/ولى اويسى: دستيار اول كارگردان/ اميرحسين هدايت: دستيار دوم/ آويشن بيكايى: منشى صحنه/ عليرضا سلمان نصر: برنامه ريز/ صالح پناهى: طراح دكور/ بهمن كريمى: طراح صحنه/ سحر نورى: طراح لباس/ مرتضى دهنوى: صدابردار/ محمد كاظمى و مهدى شكيبا: تصويربرداران/ شراره ايرايى: عكاس/ منوچهر شمسايى: طراح نورپردازى/ جمال اميد: مشاور پروژه/ عباس سليمى نمين: مشاور تاريخى/ كاوه ايمانى: تدوينگر/ عباس شوقى: مسئول جلوه هاى ويژه/ مهرداد پازوكى و حميدرضا يراقچيان: سازندگان موسيقى/ رويا جمشيدى: مدير روابط عمومى و... كه با اين گروه، همراهى مى كنند. سريال«كارآگاه علوى ۲» در مركز سيما فيلم توليد مى شود

Safir
11-18-2008, 08:24 PM
پرونده «در چشم باد» آذرماه در آمريكا بسته مى شود


[Only registered and activated users can see links]

آخرين صحنه هاى مجموعه تلويزيونى «در چشم باد» به كارگردانى مسعود جعفرى جوزانى در آمريكا فيلمبردارى و پرونده اين مجموعه تاريخى بسته مى شود. به گزارش مهر، جعفرى جوزانى به آمريكا سفر كرده تا لوكيشن هاى مناسب مجموعه را انتخاب كند. به زودى عوامل و سه بازيگرى كه در اين بخش مقابل دوربين مى روند به آمريكا سفر مى كنند تا آخرين صحنه هاى «در چشم باد» فيلمبردارى شود. پارسا پيروزفر، لاله اسكندرى و كامبيز ديرباز در بخش هاى خارج از ايران «در چشم باد» بازى مى كنند. اين مجموعه وقايع تاريخ معاصر ايران را از سال ۱۳۰۰ تا ۱۳۶۱ به نمايش مى گذارد و در سه فاز براى گروه حماسه و دفاع شبكه يك توليد مى شود. در هر فاز «در چشم باد» بخشى از تاريخ ايران از كشته شدن ميرزا كوچك خان تا آزادى خرمشهر روايت خواهد شد. چون قصه از آمريكا شروع مى شود، امكان پخش «در چشم باد» تا پيش از فيلمبردارى اين صحنه ها وجود نداشت. به نظر مى رسد نسخه سينمايى اولين مجموعه جعفرى جوزانى در جشنواره فيلم فجر امسال به نمايش درآيد و مجموعه سال آينده از تلويزيون پخش شود. حسين عليزاده موسيقى متن «در چشم باد» را مى سازد و امير كريمى فيلمبردار صحنه هاى آمريكا است. سعيد نيكپور، سحر جعفرى جوزانى، اكبر عبدى، رضا شفيعى جم، جهانگير الماسى، محمدعلى نجفى، ماه چهره خليلى، محمدرضا هدايتى، شهرام قائدى، سام درخشانى، هومن سيدى و... ديگر بازيگران «در چشم باد» هستند

Sinad2
11-20-2008, 03:18 PM
[Only registered and activated users can see links] خشايار الوند طرح اوليه سريال مهران مديري که براي تعطيلات نوروز قصد ساخت آن را دارد، آماده و به شبکه سه سيما ارائه کرده است.
خشايار الوند؛ فيلمنامه نويس در گفت وگو با برنا در اين باره گفت: مهران مديري قصد دارد براي تعطيلات نوروز سال 1388مانند امسال مجموعه طنزي را کارگرداني کند. من هم طرح اوليه اي براي کار وي نوشته ام که هنوز مرحله نگارش را شروع نکرده ايم.

وي افزود: اين مجموعه در گروه فيلم و سريال شبکه سه سيما توليد و آماده پخش مي شود.

الوند در ادامه به ديگر فعاليت هاي خود اشاره کرد و گفت: يک فيلمنامه هم در دست نگارش دارم که قرار است به تهيه کنندگي آرمان زرين کوب ساخته شود. اين فيلم در ژانر طنز اجتماعي است و داستان پيچيده اي ندارد.

اين فيلمنامه نويس افزود: داستان زياد پيچيده نيست اما به اين دليل که به نوعي طنز موقعيت و به اصطلاح سينمايي ها، وودي آلني است، کار نگارش آن زمان بر است و من هم مدت هاست که بروي بخش هاي مختلف آن متمرکز شده ام و يکي از دشوارترين فيلمنامه هايي است که تاکنون نوشته ام.

خشايار الوند درادامه اظهارکرد: داستان درباره يک زن و شوهر است اما محور کلي برپايه طنز قرار دارد و به نوعي سعي شده که بار طنز قصه بيشتر در شخصيت ها و قهرمانان داستان نمود داشته باشد تا در کلام آنها

Safir
11-20-2008, 07:51 PM
تام وجرى پربيننده ترين كارتون در بين كودكان

باگذشت ۲۸ سال از ساخت «تام وجرى» اين انيميش همچنان در بين كودكان محبوب ترين انيميشن شناخته مى شود. نظرسنجى هاى مؤسسه تحقيقاتى «تى اى ام» نشان مى دهد بينندگانى كه در سنين ۴ تا ۱۴ سال پاى شبكه هاى تلويزيونى مى نشينند، كارتون «تام وجرى» را بيش از ساير انيميشن ها مى پسندند.ماجراهاى «تام وجرى» كه سالها است بيشترين بيننده را در بين كارتون هاى تلويزيونى به خود جذب كرده است در كشور هندوستان به زبان هاى هندى و انگليسى و زبان هاى بومى، تاميلى و تلوگويى پخش شده است. به گزارش ايسنا، كارتون تام وجرى كه در بين ۱۰ كارتون برتر مؤسسه تحقيقاتى tam قرار گرفته است، همچنين باعث شده كه شبكه كارتون دررتبه بالاتر از شبكه نيلكدنون (۲۳ درصد مخاطب) قرار گيرد. سرى كارتون هاى «تام وجرى» در سال ۱۹۴۰ براى نخستين بار باهمكارى ويليام هانا (به عنوان كارگردان) و جوزف بربرا (طراح شخصيت ها) ساخته شدند. پس از آن بود كه تهيه كنندگان بسيارى خواهان ساخت اين كارتون در قالب مجموعه هاى تلويزيونى و فيلم هاى سينمايى شدند.آخرين مجموعه كارتون هاى «تام وجرى» باعنوان «ماجراهاى تام وجرى» توسط كمپانى برادران وارنر ساخته شد

Sinad2
12-20-2008, 11:15 AM
[Only registered and activated users can see links]فیلم سینمایی "خلبان آسمان" با بازی آنجلینا جولی شنبه 30 آذر ساعت 20 از شبکه سه روی آنتن می‌رود.

به گزارش مهر، این فیلم در ژانر اکشن، ماجراجویی، معمایی، علمی تخیلی و تریلر محصول مشترک آمریکا، ایتالیا و انگلیس سال 2004 است که کری کنران آن را بر مبنای فیلمنامه‌ای از خودش کارگردانی کرد.

در "خلبان آسمان" گوئینت پالترو، جود لا و جووانی ریبیسی نیز بازی کرده‌اند و در خلاصه داستان آن آمده است: وقتی زمین با حمله روبات‌ها روبرو می‌شود، خبرنگاری به همراه یک خلبان درباره گم شدن گروهی دانشمند در اطراف جهان تحقیق می‌کند. آنها پس از مدتی پی می‌برند شخصی برای تسخیر جهان دست به چنین کاری زده است.

Safir
12-23-2008, 01:08 PM
نسخه جديد ماجراجويى هاى «سندباد» ساخته مى شود

110349.jpg

ماجراجويى هاى كلاسيك «سندباد» يك بار ديگر تبديل به فيلم سينمايى مى شود. نسخه جديد سندباد را آدام شانكرمن در شركت فيلمسازى سونى كارگردانى مى كند. شانكرمن از مدت ها قبل قصد ساخت اين فيلم ماجراجويانه و حماسى را داشت. اين در حالى است كه گروهى از فيلمسازان سرشناس و از جمله راب كوهن و جان سينگلتن هم قبل از اين تلاش هايى براى ساخت نسخه سينمايى از اين اثر كلاسيك انجام داده اند. خط اصلى قصه فيلم بر سندباد و همراهان شان مى گذرد كه راهى سواحل چين مى شوند و پس از پشت سر گذاشتن موانع مختلف به جست وجوى علاء الدين مى پردازند. شانكرمن اين روزها مشغول نوشتن فيلمنامه فيلم است. در عين حال خبر مى رسد كه او براى كمپانى والت ديزنى هم كمدى باب موزيكال را كارگردانى مى كند. اين فيلم درباره مردى پر جنب و جوش و ناآرام است كه بعد از يك اتفاق عجيب و غريب آهنگ درونى قلب آدم هاى مختلف را مى شنود و اين مسأله حوادث زيادى براى او به وجود مى آورد. شانكرمن مى گويد: كار همزمان بر روى دو پرونده برايم كار سختى نيست. پس از موفقيت خوب «اسپرى مو» خيلى دلم مى خواست يك فيلم موزيكال ديگر كار كنم چون ايده كارگردانى يك پروژه موزيكال عالى و تكان دهنده است. من يك بار ديگر با مارك شايمن كار مى كنم كه همكارى خيلى خوبى در «اسپرى مو» داشتيم. كارگردانى «سندباد» هم فرصت آن را برايم فراهم مى كند كه قوه تخيلم را پرواز دهم و ببينم تا كجا مى توانم پيش بروم. شانكرمن سال قبل «اسپرى مو» را با بازى جان تراولتا روى پرده سينماها داشت كه جزو آثار موفق سال بود. او براى كريسمس امسال فيلم كمدى خانوادگى «قصه هاى وقت خواب» با بازى آدام سندلر را روانه پرده سينماها مى كند كه محصول كمپانى والت ديزنى است

Sinad2
01-01-2009, 03:44 PM
[Only registered and activated users can see links]فيلم هاي سينمايي و تلويزيوني " محموله "،‌ " شايد زود شايد هرگز " ، " اجير شده "،" فردايي بهتر" ،‌"جنگجويان بزرگ "، "‌ کشتن مرغ مقلد" ‌، ‌" تابستان کيکو جيرو" ،‌" تصادف " و " تعطيلات ناب " پنجشنبه و جمعه 12 و 13 دي پخش مي شود .

فيلم سينمايي " محموله " به کارگرداني کليوگوردون پنجشنبه 12 دي ساعت 22 از برنامه "سينما يک " پخش مي شود .

پنجشنبه شب ساعت 20 فيلم سينمايي " فردايي بهتر " از شبکه سه شيما روي آنتن مي رود .
صبح روز جمعه ساعت 10 فيلم سينمايي" جنگجويان بزرگ "‌به کارگرداني ديويد چونگ از شبکه سه سيما پخش مي شود .

فيلم سينمايي" کشتن مرغ مقلد " جمعه 13 دي ساعت 22 و 30 دقيقه از برنامه " صد فيلم " شبکه سه سيما پخش خواهد شد .

فيلم سينمايي " عاقبت دوست داشتن " محصول سال 2004 ايتاليا بعد از ظهر پنجشنبه 12 دي ساعت 15 و سي دقيقه از برنامه "سينما چهار" از شبکه چهار سيما روي انتن مي رود .

فيلم سينمايي "تابستان کيکوجيرو" به کارگرداني و نويسندگي تاکه شي کيتاتوجمعه 13 دي ساعت 20 و 30 از برنامه "سينما 4 "پخش مي شود .

فيلم سينمايي" تصادف " ساخته پل هاگيس 40 دقيقه با مداد روز جمعه 13 دي از شبکه تهران پخش مي شود .

شبکه تهران روز جمعه 13 دي ساعت 13 و 30 دقيقه فيلم سينمايي" تعطيلات ناب" را براي پخش در نظر گرفته است .

Sinad2
01-04-2009, 07:38 PM
کار نگارش فیلمنامه تازه ترین مجموعه تلویزیونی مهران مدیری با نام موقت مرد دو هزار چهره از هفته گذشته شروع شده و گروه در تدارک آغاز تولید نخستین اپیزود پروژه است.مدیری بعد از کارگردانی مجموعه های نوروزی جایزه بزرگ و مرد هزار چهره قصد دارد سومین مجموعه نوروزی خود را با نام موقت مرد دو هزار چهره بسازد.گروه نگارش مجموعه شامل محراب قاسمخانی، خشایار الوند و امیر ژوله هفته گذشته نگارش متن ها را آغاز کرد. مجموعه در ادامه مرد هزار چهره و مدیری بازیگر نقش اصلی آن است. گروه تولید مشغول فراهم کردن شرایط کلید زدن اولین ایپزود است.مدیری در مرد دو هزار چهره در یک موقعیت جدید قرار می گیرد. این مجموعه در 15 قسمت 45 دقیقه ای تهیه می شود و قرار است در آن مشاغلی غیر از آنچه در مرد هزار چهره بود، به شوخی گرفته شود.گفته می شد مدیری قصد دارد فیلم سینمایی بسازد، اما او باز هم به تلویزیون بازگشت تا مجموعه طنز تولید کند. وی مجموعه های ساعت خوش، پاورچین، نقطه چین، شب های برره، ببخشید شما، پلاک 14 و باغ مظفر را ساخته است.منبع : خبرگزاري مهر

Sinad2
01-05-2009, 02:04 PM
[Only registered and activated users can see links]مهر: مراسم تودیع و معارفه مدیران واحد تامین برنامه، پخش و گروههای اجتماعی و دانش و اقتصاد شبکه تهران برگزار شد.

در این جلسه با تقدیر از زحمات محمد حسام‌پور در مدیریت تامین برنامه‌ و پخش، علیرضا نیک‌اندیش مدیر تامین برنامه و علیرضا فارسیجانی مدیر پخش شبکه تهران معرفی شدند.

همچنین با تشکر از سیدکاظم میرهاشمی به عنوان قائم‌مقام گروه اجتماعی، حسام‌پور به سمت مدیر گروه اجتماعی و میرهاشمی به سمت مدیر گروه تازه‌تاسیس دانش و اقتصاد شبکه تهران منصوب شدند.

مجید رجبی معمار مدیر شبکه تهران در این مراسم ضمن برشمردن وجوه و اهمیت کار رسانه‌ای و نقش و تاثیر برنامه‌ها در جامعه به ویژه خانواده‌ها، ضرورت دقت و توجه بیشتر برنامه‌سازان و مدیران در ساخت و تولید و ارائه برنامه را یادآور شد.

وی در ادامه بر ضرورت جدیت و قطعیت در تصمیم‌گیری‌ها اشاره کرد و افزود: با توجه به ویژگی‌های ایام پیش رو از جمله دهه فجر، نوروز و انتخابات ریاست جمهوری در سال آینده، باید با دقت بیشتر به این حوزه‌ها پرداخت.

Sinad2
01-05-2009, 02:04 PM
[Only registered and activated users can see links]فارس: هفت فيلم در تاسوعا و عاشورا از سيماي جمهوري اسلامي پخش مي‌شوند.

دو فيلم«باغبان» و «ستاره خضرا» در تاسوعا و عاشورا از شبكه اول پخش خواهند شد.

«باغبان» با بازي مهدي فقيه، اسماعيل خلج، كاظم بلوچي،محمدرضا نوروزي و طلا محمودي و كارگرداني علي شاه‌حاتمي داستان باغبان يك پارك به نام عمو قربان است كه زندگي او با ورود مردي جوان تغيير مي‌كند.

اين فيلم روز سه‌شنبه 17 دي ساعت 15:45 از شبكه يك پخش مي‌شود.

«ستاره خضرا» نيز كه چهارشنبه 18 دي ساعت 15:45پخش خواهد شد، داستان خولي و همراهان اوست كه سر مبارك حضرت امام حسين(ع) را به سوي شام مي‌برند. آنان در بين راه به يك صومعه مي‌رسند و آنجا يك راهب مسيحي متوجه صندوقچه حاوي سر حضرت مي‌شود.

محمدرضا ورزي نويسنده، كارگردان و تهيه‌كننده «ستاره خضرا» است و محمد صادقي، چنگيز وثوقي، اكبر عبدي، احمد نجفي، سعيد نيكپور، فخرالدين صديق شريف، مهدي كاسه‌ساز و ليلا موسوي بازيگران اين فيلم هستند.

فيلم‌هاي«كاكتوس»و «زندگي خاموش»در تاسوعا و عاشورا از شبكه دوم پخش خواهد شد.

«كاكتوس»محصول استراليا و ساخته جاسمين يوئن كاروكان است و داستان دو مرد گروگان و گروگانگير را روايت مي‌كند كه در سفري طولاني همراه مي‌شوند تا تحمل آنها مورد آزمايش قرار بگيرد.

اين فيلم سه‌شنبه 17 دي‌ ساعت 17:50 از شبكه دوم سيما پخش خواهد شد..

«زندگي خاموش»به كارگرداني جيا ژانگ محصول چين و هنگ‌كنگ است و داستان آن درباره تاثير احداث يك سد بر زندگي مردم ساكن در شهر فنجي كنار رود يانگ تسه است.

«زندگي خاموش» چهارشنبه 18 دي‌ ساعت 17:50 از شبكه دو پخش مي‌شود.

شبكه سوم دو فيلم«شب دهم»و«زائر»را در تاسوعا و عاشورا پخش مي‌كند.

فيلم سينمايي «شب دهم» داستان عزيز سحرخيز است كه شب دهم ماه محرم پس از درگيري خياباني عزاداران با ماموران ارتش مي‌گريزد و همسرش را تنها رها مي‌كند.

جمال شورجه كارگردان اين فيلم است و جهانبخش سلطاني و ولي‌الله شيراندامي از بازيگران «شب دهم» هستند كه دوشنبه 16 دي‌ ساعت 22:15 از شبكه سه پخش خواهد شد.

فيلم تلويزيوني «زائر» داستان نوجواني به نام اكبر است كه در 12 سالگي به جبهه مي‌رود و پس از ملاقات با يك رزمنده‌ در ايستگاه صلواتي شيفته امام حسين (ع) مي‌شود.

«زائر»را عباس شيخ‌بابايي كارگرداني كرده و اين فيلم چهارشنبه 18 دي‌ ساعت 22:15 از شبكه سه پخش خواهد شد.

شبكه چهارم فيلم«گنجشك»و تئاتر«سكوت»را در تاسوعا و عاشورا پخش خواهد كرد

فيلم تلويزيوني «گنجشك»به كارگرداني داريوش ربيعي و تهيه‌كنندگي علي‌اكبر رضايي داستان پزشكي است كه بچه‌اي را عمل مي‌كند، اما بچه مي‌ميرد و اتفاقاتي كه پس از آن مي‌افتد زندگي اين پزشك را تحت تاثير قرار مي‌دهد.

فرهاد جم، زيبا بروفه، رضا فياضي، آرش نوذري، ساقي زينتي، احمدرضا رافعي و خسرو شهروز در بازيگران اين تله‌فيلم هستند و اين فيلم دوشنبه 16 دي از شبكه چهار پخش مي‌شود.

Sinad2
01-11-2009, 08:50 PM
[Only registered and activated users can see links]اخيرا يكي از بازيگران سريال‌هاي طنز سيما به اتهام تلاش براي ربودن يك دختر بازداشت شده است.


به گزارش "جهان"گفته مي شود اين بازيگر با سوء استفاده از استقبال جوانان و نوجوانان از وي به اغفال يك دختر جوان پرداخت و پس از ناكامي در جلب توافق وي با گاز اشك آور به دختر جوان حمله كرد و او را ربود.


در پي اين اقدام با تلاش نيروي انتظامي وي بازداشت شده است.

همچنين چندي پيش نيز با يكي ديگر از هنرمندان سينما كه با فريب دختران آنها را راهي دبي مي‌كرد برخورد شده است.

Sinad2
01-21-2009, 05:08 PM
[Only registered and activated users can see links]مهر: احمد نجفی به عنوان مجری سری جدید برنامه گفتگومحور "صندلی داغ" به کارگردانی حمید آخوندی انتخاب شد.

سری جدید برنامه "صندلی داغ" به تهیه‌کنندگی علیرضا جلالی تفاوت‌های زیادی از نظر ساختار و محتوا با سری‌های گذشته دارد و تولید آن از اواخر بهمن آغاز می‌شود.

"صندلی داغ" از سال 1383 تا 1386 با بیش از 350 برنامه با شخصیت‌های علمی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی ایران گفتگو کرد. مجریان برنامه تاکنون داریوش کاردان، نجفی، زنده‌یاد منوچهر نوذری و مهدی سجاده‌چی بودند.

این دومین دوره‌ای است که نجفی مجری برنامه "صندلی داغ" می‌شود.

Sinad2
01-22-2009, 05:01 PM
[Only registered and activated users can see links]فیلم های سینمایی «آقای هورتن» ، «یک پله پایین تر» ، «ارکیده زخمی» ، «خاک سرد» ، «پرونده پرواز» ، «در جستجوی خوشبختی» ، «خانه عنکبوت» ، «آخرین قطار» ، «فصل مرغابی» ، «ارواح» و «تله» ، پنجشنبه و جمعه از شبکه های سیما پخش می شود.
فیلم سینمایی «هورتن» به کارگردانی بنت همر پنجشنبه 3 بهمن ساعت 22 از برنامه «سینما یک» پخش می شود.

روز جمعه ساعت 15 و 40 دقیقه فیلم تلویزیونی «یک پله پایین تر» به کارگردانی علی مؤذنی و تهیه کنندگی محمد ناجی، از شبکه یک سیما پخش می شود.

پنجشنبه شب ساعت 23 و 30 دقیقه فیلم سینمایی «ارکیده زخمی» از شبکه دو سیما پخش می شود.

فیلم سینمایی «خاک سرد» به کارگردانی رضا سبحانی، جمعه 4 بهمن ساعت 17 و 45 دقیقه از شبکه دو سیما پخش می شود.

فیلم سینمایی «پرونده پرواز» محصول سال 2000 هنگ کنگ، پنجشنبه 3 بهمن ساعت 20 از شبکه سه سیما پخش می شود.

فیلم سینمایی «در جستجوی خوشبختی» به کارگردانی گابریل موچینی، جمعه 4 بهمن ساعت 10 صبح از شبکه سه سیما پخش می شود.

فیلم سینمایی «خانه عنکبوت» به کارگردانی علیرضا داوودنژاد، جمعه 4 بهمن ساعت 23 از برنامه «صد فیلم» شبکه سه سیما پخش می شود.

فیلم سینمایی «آخرین قطار» ساخته دیگو آرسواگو، پنجشنبه 3 بهمن ساعت 15 و 40 دقیقه از برنامه «سینما 4» به نمایش درخواهد آمد.

فیلم سینمایی «فصل مرغابی» به کارگردانی فرناندو ایمبک، جمعه 4 بهمن ساعت 20 و 30 از برنامه «سینما 4» شبکه چهار سیما پخش می شود.

فیلم سینمایی «ارواح» ساخته نایک بروم فیلد، 40 دقیقه بامداد روز جمعه 4 بهمن از شبکه تهران پخش می شود.

فیلم سینمایی «تله» به کارگردانی روبرت آدریان پژو، جمعه ساعت 13 و 30 دقیقه از شبکه تهران پخش می شود.

Sinad2
02-02-2009, 04:23 PM
[Only registered and activated users can see links]پورمحمدی با اشاره به تولید یک جنگ در گروه ورزش شبکه سه برای ایام نوروز گفت: این جنگ سال گذشته در حاشیه خلیج فارس اجرا شده بود، اما امسال عوامل برنامه‌ساز هر روز در یکی از شهرهای مرزی ایران برنامه را اجرا می‌کنند و روی آنتن می‌فرستند.

مدیر شبکه سه از پخش مجموعه "مرد دو هزار چهره"، دو مسابقه "303" و "مردان آهنین" و برنامه ویژه ورزشی با اجرای عادل فردوسی‌پور در ایام نوروز و تلاش برای تولید "90" غیر فوتبالی خبر داد.

علی‌اصغر پورمحمدی درباره برنامه‌های نوروزی شبکه سه به مهر گفت: صدا و سیما در سال‌های اخیر با برنامه‌های مفرح به نحو مطلوب در ایام نوروز به مردم خدمت کرده است. امسال هم شبکه سه از تجربه‌های گذشته بهره برده و حجم برنامه‌های متنوع برای ایام نوروز را افزایش داده تا بتواند اوقات فراغت مناسبی برای بینندگان فراهم کند.

وی ادامه داد: برای نوروز مجموعه طنز "مرد دو هزار چهره" و دو مسابقه "303" و "مردان آهنین" را در حال تولید داریم. برنامه "سی " که اختصاص به نقد و بررسی مجموعه‌های تلویزیونی دارد در نوروز پخش می‌شود و در 15 قسمت مجموعه‌های ماندگار تلویزیون را بررسی می‌کند. 15 قسمت برنامه هم در دهه فجر به بررسی مجموعه‌های انقلابی اختصاص دارد.

مدیر شبکه سه خاطرنشان ساخت: یک برنامه گفتگومحور جذاب هم در مرحله پیش‌تولید داریم که محوریت برنامه پرداختن به فرهنگ و هویت ایرانی است. هنوز مجری برنامه را انتخاب نکرده‌ایم و در حال حاضر مشغول بررسی یک مجری مناسب برای این برنامه هستیم. پخش فوتبال‌های برگزیده و قدیمی از دیگر برنامه‌های شبکه سه در این ایام است.

پورمحمدی با اشاره به تولید یک جنگ در گروه ورزش شبکه سه برای ایام نوروز گفت: این جنگ سال گذشته در حاشیه خلیج فارس اجرا شده بود، اما امسال عوامل برنامه‌ساز هر روز در یکی از شهرهای مرزی ایران برنامه را اجرا می‌کنند و روی آنتن می‌فرستند.

وی درباره فیلم‌های سینمایی شبکه سه در ایام نوروز 88 گفت: هر یک از شبکه‌ها بنا به ماموریتی که به عهده دارند فیلم‌هایی در ژانرهای مختلف پخش می‌کنند. شبکه سه هم در ژانرهای خانوادگی و اجتماعی فیلم‌های ایرانی، هندی و از دیگر کشورها پخش می‌کند.

مدیر شبکه سه درباره پخش برنامه "90" در ایام نوروز گفت: با توجه به اینکه مسابقات فوتبال در ایام نوروز زیاد است و شبکه سه قصد دارد به نحو مطلوب آنها را پوشش دهد، به همین دلیل برنامه "90 " در نوروز روی آنتن نمی‌رود و بعد از نوروز مجدداً پخش می‌شود. البته عادل فردوسی‌پور در ایام نوروز برنامه ویژه ورزشی را اجرا می‌کند.

وی درباره اینکه آیا شبکه سه قصد دارد برنامه‌های 90 اختصاصی با موضوع‌های متنوع تهیه کند گفت: مردم درخواست‌های زیادی از رسانه ملی برای تهیه برنامه‌های 90 اختصاصی داشتند، اما باید آستانه تحمل در جامعه و فضای انتقادپذیری بیشتر شود. تلویزیون دنبال فراهم کردن شرایط برای ساخت برنامه‌های 90 اختصاصی است.

Sinad2
02-05-2009, 12:10 PM
[Only registered and activated users can see links]ساخت سري جديد مجموعه تلويزيوني «كلاه قرمزي» چهارشنبه(16بهمن) در تهران آغاز شد.
به گزارش فارس، حميد مدرسي تهيه كننده اين مجموعه با بيان اين مطلب گفت: عنوان موقت اين سريال كه در نوروز 88 از شبكه دو پخش مي‌شود «كلاه قرمزي3» است كه به احتمال زياد تغيير خواهد كرد.

به گفته مدرسي به غير از عروسك‌هاي كلاه قرمزي و پسر خاله يك عروسك جديد نيز در اين سريال حضور خواهد داشت.

موضوع اين مجموعه تلويزيوني درباره نوروز و بچه‌هاست كه با محتوايي شاد به موضوعات مختلف و از جمله مسائل آموزشي مي‌پردازد.«كلاه قرمزي 3» در 15 قسمت 30 دقيقه‌اي ساخته مي‌شود. اين مجموعه به كارگرداني ايرج طهماسب و نويسندگي ايرج طهماسب و حميد جبلي به توليد مي‌رسد و بازيگراني چون آتيلا پستياني، عليرضا خمسه، باران كوثري، امين حيايي و فلامك جنيدي در آن بازي مي‌كنند.

Sinad2
02-16-2009, 12:24 PM
[Only registered and activated users can see links]رئیس جمهور سه شنبه شب- 29 بهمن - پس از بخش خبری 21 شبکه یک سیما، با مردم به طور مستقیم گفتگو خواهد کرد.

به گزارش مهر، دکتر محمود احمدی نژاد در این گفتگوی زنده و مستقیم درباره مهمترین موضوعات روز کشور و جهان سخن خواهد گفت.

موضوعات مربوط به طرح تحول اقتصادی و وضعیت اجتماعی و سیاسی کشور احتمالا در این گفتگو مطرح خواهد شد.

Sinad2
02-18-2009, 07:11 PM
[Only registered and activated users can see links]کیهان ملکی این روزها مشغول بازی در مجموعه نوروزی طنز "مرد دو هزار چهره" به کارگردانی مهران مدیری است.
به گزارش مهر، مدیری بعد از کارگردانی مجموعه‌های نوروزی "جایزه بزرگ" و "مرد هزار چهره" سومین مجموعه نوروزی خود را با نام موقت "مرد دو هزار چهره" اوایل دی‌ماه کلید زده است. لوکیشن این مجموعه ولنجک است و گروه این روزها مشغول ضبط است.

گروه نویسندگان شامل محراب قاسمخانی، خشایار الوند و امیرمهدی ژوله هستند. مجموعه جدید مدیری در ادامه "مرد هزار چهره" و خود وی بازیگر نقش اصلی آن است. شقایق دهقان، پژمان بازغی، فلامک جنیدی، عارف لرستانی و... دیگر بازیگران مجموعه‌اند.

مدیری در "مرد دو هزار چهره" در یک موقعیت جدید قرار می‌گیرد. این مجموعه در 15 قسمت 45 دقیقه‌ای تهیه می‌شود و قرار است در آن مشاغلی غیر از آنچه در "مرد هزار چهره" بود، به شوخی گرفته شود.

شنیده می‌شود مدیری در این پروژه قصد دارد بازیگران سینما را جذب کند. وی مجموعه‌های "ساعت خوش"، "پاورچین"، "نقطه‌چین"، "شب‌های برره"، "ببخشید شما"، "پلاک 14" و "باغ مظفر" را ساخته است.

Sinad2
03-09-2009, 10:12 AM
[Only registered and activated users can see links]ایسنا: تهيه‌كننده برنامه «عموپورنگ» گفت كه اين برنامه در سال آينده ديگر به صورت زنده به روي آنتن نمي‌رود و تمامي قسمت‌هاي اين برنامه ضبطي خواهند بود كه هفته‌اي يك‌بار پخش مي‌شوند.

مسلم آقاجان‌زاده خاطرنشان كرد: برنامه «شبكه كودك عموپورنگ» آخرين روزهاي خود را پشت سر مي‌گذارد و آخرين قسمت از اين برنامه 27 اسفندماه به روي آنتن خواهد رفت.

وي ادامه داد: برنامه «عموپورنگ» پس از هفت‌سال، در نوروز 88 ويژه‌ برنامه نخواهد داشت.

تهيه‌كننده‌ي «عموپورنگ» سپس خاطرنشان كرد: در صدد ضبط مسابقه‌اي تلويزيوني هستيم كه به صورت هفتگي در فاصله دو-سه‌ماه پس از عيد از تلويزيون پخش مي‌شود.

وي در پاسخ به پرسشي درباره انتقال برنامه‌ي «عموپورنگ» به شبكه دو، تأكيد كرد كه اين برنامه به شبكه دو (شبكه كودك) نخواهد رفت.

مسلم آقاجان‌زاده درباره مطالبي كه هر چندوقت يك‌بار در خصوص برنامه عموپورنگ مطرح مي‌شود، تصريح كرد: تمامي اين مطالب شايعه است كه درباره برنامه‌هاي پربيننده مطرح مي‌شود.

به گفته اين تهيه‌كننده تلويزيوني عموپورنگ و اميرمحمد در ايام نوروز سفري به چند كشور اروپايي خواهند داشت و براي ايرانيان مقيم شهرهاي رم، ميلان، وين، پراگ و دوبلين جشن‌هاي نوروزي برگزار خواهند كرد.

وي همچنين احتمال داد كه جريان اين سفر در قالب گزارشي ضبط و از شبكه جام‌جم پخش شود.

آقاجان‌زاده كه تهيه برنامه «آقاجان‌ سليمان» را هم در شبكه اول سيما برعهده دارد، خاطرنشان كرد كه 5 كليپ جديد در قالب اين برنامه در ايام نوروز پخش مي‌شود.

Sinad2
03-10-2009, 01:20 PM
[Only registered and activated users can see links]رئیس سومین همایش رسانه و اقتصاد از انجام کارهای کارشناسی برای راه اندازی شبکه تلویزیونی ویژه برنامه های اقتصادی خبر داد و گفت : مدتهاست در رسانه ملی چنین پیشنهادی مطرح است و کارهای کارشناسی زیادی هم در این باره صورت گرفته است.

علی آقا محمدی با اشاره به سخنان رئیس جمهور در جمع خبرنگاران و استقبال آقای احمدی نژاد از راه اندازی شبکه ویژه برنامه‌های اقتصادی افزود: در پی طرح این موضوع رئیس جمهور درخواست کرد نتایج کارهای کارشناسی که در این زمینه صورت گرفته است و طرح آن برای ایشان ارسال شود.

وی این اقدام را به ویژه برای ترویج مباحث نظری در حوزه اقتصاد بسیار موثر دانست و اظهار داشت: با این اقدام همچنین می‌توان درباره مسائل اقتصادی به طور اساسی بحث و بررسی کرد.

رئیس شورای اقتصاد سازمان صدا و سیما در ادامه گفت: با برگزاری همایش رسانه و اقتصاد عملا در پی آن هستیم که با کسب دیدگاههای کارشناسی کیفی سازی برنامه های صدا و سیما را که در دستور کار ریاست سازمان است از سال آینده درحوزه اقتصاد اجرا کنیم و از لحاظ کمی بتوانیم به نیازهای مخاطبان پاسخ دهیم.

آقا محمدی افزود: از لحاظ کیفی نیز در نظر داریم که بیشتر دانشمندان اقتصاد کشور را با طبقه بندی مشخص وارد این حوزه کنیم و با آموزش جدی در حوزه اقتصاد و سازماندهی اقتصاددانان در گروههای اقتصادی رسانه ملی از جمله در واحد مرکزی خبر، شبکه خبر و قسمت‌های مختلف به اهداف کمی و کیفی دست یابیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به برنامه های کلیدی اقتصادی در سال اینده گفت : طرح تحول اقتصادی، هدفمند کردن پرداخت یارانه ها و برنامه پنجم که سال آینده به تصویب می رسد، سیاستهای کلی اصل 44 و ذیل آن که باید سال آینده تمام شود وصدر اصل 44 که به اوج خودش در واگذاریها می رسد و سرمایه گذاری ها یی که باید شکل بگیرد حکایت از ان دارد که سال اینده سالی پرکار در حوزه اقتصادی است و امیدواریم صدا و سیما بتواند به خوبی از عهده این مسئولیت در شرایط جدید برآید.

Sinad2
03-17-2009, 04:17 PM
[Only registered and activated users can see links]تاكنون پخش فيلم هايي كه خواننده های مبتذل در آن حضور داشته اند در صدا و سيما سابقه نداشته است و اين كار نوعي سنت شكني به شمار مي آيد! نوع پوشش وی در بيشتر فيلمهايش بسيار زننده است و بسياري از صفحات مربوط به او در ايران فيلتر شده اند.
قرار است در اقدامی تعجب برانگیز امشب فیلم "مارهاي آنا كوندا" از شبكه پنجم سيما پخش شود.

به گزارش جهان در اين فيلم یک خواننده مبتذل پاپ نقشي محوري ايفا مي كند.

"لوپز" 38 ساله، هر چند در نزديك به بيست فيلم سينمايي حضور داشته است اما بيشتر به عنوان يك رقاص و خواننده مبتذل شناخته مي شود تا بازيگر.

همچنين او اولين بازيگر زن آمريكايي به شمار مي رود كه براي يك فيلم(همين فيلم مار آناكوندا) بيش از يك ميليون دلار دريافت كرده است.او تاکنون با چهارتن از همرقصان ! خود ازدواج كرده كه حداكثر ازدواجش دوسال تداوم داشته است .

نوع پوشش او در بيشتر فيلمهايش بسيار زننده است. اگرچه اين بازيگر در اين فيلم پوشش نامناسبي نداشته اما پخش چنین فيلمی به نوعي تبليغ برای او محسوب مي شود.

تاكنون پخش فيلم هايي كه بازيگر - خواننده هاي آمريكايي در آن حضور داشته اند در صدا و سيما سابقه نداشته است و اين كار نوعي سنت شكني به شمار مي آيد!

مسئله مهم اين است كه بايد ديد آيا صدا و سيما جمهوری اسلامی ایران از كنار اين مسئله عبور كرده يا برای فرار از انتقادات، يكي از بازيگران اصلي را از بيخ سانسور کرده است!

Sinad2
03-23-2009, 04:04 PM
[Only registered and activated users can see links]پارسینه: ادعاهاي شخصي كه خود را بدلكار حرفه‌اي كبرا 11 آلمان معرفي كرده است، از سوي متولي اكشن سريال كبرا 11 آلمان، تكذيب شد. اين در حالي است كه اين فرد پس از معرفي خود به عنوان بدلكار حرفه‌اي در سه سال گذشته به فعاليت در ايران مشغول بوده و حتي بدون ارائه مدرك خود، در برنامه‌هاي زنده تلويزيون حضور پيدا كرد.

به گفته گروه سازنده كبرا 11، اين فرد در آلمان به آموزش و انجام پرش از ارتفاع مشغول بوده و جز حضور در پشت‌صحنه چند فيلم به عنوان بدلكار پرش و تكنسين بدلكاري، فعاليت ديگري در كارنامه خود ندارد و از سال 29005 از آن شركت خارج شده است.

او كه پس از بازگشت به ايران ابتدا خود را بدلكار حرفه‌اي معرفي كرده بود، به دنبال آسيب‌ديدگي‌هايي در ناحيه‌هاي ستون فقرات، گردن و پاي خود از انجام فعاليت‌هاي بدني باز ماند و خود را «كارگردان اكشن» معرفي كرد. اين فرد حتي در ماه‌هاي اخير، خود را مدير بخش اكشن كبرا 11 آلمان نيز معرفي كرده است كه گفته مي‌شود با واكنش و پيگيري قانوني شركت آلماني همراه خواهد بود.

او دو سال قبل در حالي نتوانست يك پژو 405 را واژگون كند كه پيش‌تر در مصاحبه‌هايش مدعي شده بود در آلمان بيش از 1500 دستگاه مرسدس و ب‌ام‌و را چپ كرده است.

اين شخص بارها به اين بهانه كه اجازه پخش تصاوير پشت‌صحنه كبرا 11 را ندارد، از ارائه نمونه كارهاي خود سر باز زده است و هيچ سازماني نيز از او درخواست مدرك نكرده است. اين در حالي است كه كليه سوابق و مدارك ارائه شده از سوي او، تنها در زمينه پرش از ارتفاع و نه «بدلكاري حرفه‌اي» است.

رخ دادن اتفاقات خطرناك در پشت‌صحنه، آسيب‌ديدگي متعدد افراد گروه و به خطر افتادن سلامت چند ستاره سينما، از جمله مواردي است كه انجمن بازيگران و بدلكاران خانه سينما با توجه به آنها، تاكنون از پذيرفتن اين فرد در ليست بدلكاران مورد تأييد انجمن، خودداري كرده است.

علاوه بر نارضايتي تهيه‌كننده‌ها از رخ دادن تصادف‌هاي پيش‌بيني نشده در پشت‌صحنه‌هاي پروژه‌هاي اين فرد، شوخي خطرناك او با «محمدرضا گلزار» در پشت‌صحنه فيلم «مجنون ليلي» از اتفاقاتي است كه باعث ايجاد شبهه درباره ادعاها و توانايي‌هاي اين فرد شده بود.

گروه متولي بخش اكشن و بدلكاري سريال كبرا 11 آلمان در حالي «حرفه‌اي» بودن اين فرد را تكذيب كرده كه به انتخاب بدلكاران حرفه‌اي پس از طي دوره‌هاي 4 تا 6 ساله اشاره كرده است.

Safir
04-04-2009, 10:24 AM
پخش مجموعه تلويزيوني اشک‌ ها و لبخند ها از امشب
ساعت خبر: 8:58 - تاريخ خبر: 15/01/1388

مجموعه تلويزيوني "اشک‌ ها و لبخند ها" به کارگرداني حسن فتحي از امشب روي آنتن شبکه اول سيما مي رود.
به گزارش خبرنگار ما، اين مجموعه تلويزيوني که تهيه کننده آن اسماعيل عفيفه است شنبه، دوشنبه و چهارشنبه ساعت 22 از اين شبکه پخش مي شود.
مهدي هاشمي، گوهر خيرانديش، شهره لرستاني، برزو ارجمند، ليلا اوتادي، هومن برق نورد، مهشاد مخبري، کيانوش گرامي، سيد محسن نقيبيان، سينا رازاني و عباس ظفري در اين سريال به ايفاي نقش پرداخته اند.
اين سريال داستان فردي را روايت مي کند که به علت تصادف در زندان است و در زندان آگاه مي شود که تنها پسرش «خسرو» درگير کارهاي خلاف شده است.
وي از زندان پانزده روز مرخصي مي‌گيرد تا با پيدا کردن يک دختر مناسب براي ازدواج با پسرش او را به سر و سامان برساند.
اين مجموعه تلويزيوني قرار بود در تعطيلات نوروز پخش شود که به علت تراکم برنامه هاي نورزوي شبکه اول سيما پخش نشد.
از ديگر مجموعه هاي تلويزيوني حسن فتحي مي توان به "شب دهم"، "مدار صفر درجه" و "ميوه ممنوعه" اشاره کرد.

Sinad2
04-06-2009, 07:33 AM
[Only registered and activated users can see links]پس از «بی بی سی فارسی»، شبکه TRT ترکیه نیز به بازار مخاطبان رسانه‏های تصویری در ایران چشم دوخته است.

شبکه ایران: راه اندازی نسخه‏ی فارسی شبکه‏های تلویزیونی، دیگر دارد به یک رسم یا یک مزیت رقابتی در میان شبکه‏های فعال خارجی تبدیل می‏شود. گویا پس از آخرین آن‏ها که «بی بی سی فارسی» بوده است، حالا شبکه TRT ترکیه به بازار مخاطبان رسانه های تصویری در ایران چشم دوخته است.

با ظهور ایران به عنوان یک قدرت موثر و با نفوذ فرامنطقه‏ای و اتخاذ سیاست لزوم مهار ایران از سوی بنگاه های بین‌المللی رسانه‌ای، شرایط رسانه‏ای جهان به سمتی حرکت می‏کند که تاسیس شبکه‏های فارسی زبان موضعیت پیدا می کند.

تا چند سال گذشته، بیشتر، این شبکه های لس آنجلسی تفریحی و سیاسی بودند که با برنامه های ضعیف و سطحی پا به میدان می گذاشتند تا مخاطبان را با رقص و آواز ایرانی-لس آنجلسی و یا با بحث هایی ناسزاگونه مواجه کنند. اما حالا این شبکه‏های خارجی قدرتمندتر هستند که اصول اولیه برنامه سازی را می دانند و هر کدام در پی مخاطبانی تازه در جغرافیای فرهنگی و سیاسی ایران هستند.

آمدن بی بی سی فارسی با بودجۀ 15 میلیون پوندی یا 22 میلیون دلاری، فصل تازه ای در تاسیس رسانه های فارسی زبان بود. درباره انگیزه‏ها یا علل این فعالیت‏ها، تحلیل‏های مختلفی وجود دارد اما آنچه که مسلم است این بار موج شبکه‏های فارسی در میان رسانه‏های خارجی بین المللی به راه افتاده. یعنی این بار بنگاه های بزرگ رسانه‏های دست به رقابت در این میدان زده اند.

جز بی بی سی فارسی که از لندن، هشت ساعت در روز برنامه پخش می کند، در حال حاضر، شبکه MBC PERSIA با مالکیت عربستان برای مخاطبان ایرانی فیلم سینمایی پخش می کند، VOA با مالکیت آمریکا خبر و برنامه های تفسیر و تحلیل سیاسی عرضه می کند و شبکه ی فارسی زبان «استار» نیز در راه است.

هم‏چنین پایگاه خبری فیلم کوتاه گزارش داده است که واحد آسیایی استار که در هنگ‌کنگ واقع است، در حال حاضر در خاور میانه 15 شبکه تلویزیونی دارد که به ده زبان مختلف برنامه پخش می‌کنند. شبکه‌های تلویزیونی استار یکی از زیرمجموعه‌های غول رسانه‌ای «نیوز کورپوریشن» است که در نیویورک فعالیت می‌کند.

به گزارش سایت قلم، شبکه‏ی تازه ی ترکیه که به زودی برای ایرانیان برنامه پخش خواهد کرد، زبان خود را فارسی-آذری اعلام کرده است. سایت قلم، این اتفاق را یک هجوم رسانه ای دانسته است که این کشور ها به خاطر خلاء امواج تلویزیونی در ایران، سرمایه‏هایشان را به این سمت واریز می کنند.

این شبکه، ظاهرا قرار بوده که در سال 2009 (سال کنونی) راه اندازی شود اما فعلا برخی از کارهای مقدماتی اش در حال انجام است و به نظر می رسد بتواند از سال 2010 برنامه های خود را با هشت ساعت پخش در روز آغاز کند.

سایت قلم همچنین از قول معاون بخش فارسی صدای ترکیه، آورده است که دلیل این تاخیر، این بوده است که فعلا اولویت را به تلویزیون کشورهای آسیای مرکزی داده‌اند و به این کشورها ارجحیت داده شده است، ولی برنامه‌های فارسی و عربی ما نیز در سال 2010 آغاز بکار خواهد کرد.

به هر روی حضور شبکه های متعدد فارسی زبان بیش از همه می تواند یک فرصت برای صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران تلقی شود تا به این بهانه دست به تحول در تکنیک‏های برنامه سازی بزند. هم چنین مانند دیگر شبکه های فارسی زبان ماهواره ای به سمت سرمایه گذاری روی مخاطبان فارسی زبان افغان یا تاجیک نیز حرکت کند.

Sinad2
04-06-2009, 07:36 AM
[Only registered and activated users can see links]يكي از اين زمان‌هاي به ياد ماندني حضور ابراهيم حاتمي‌كيا در برنامه «كلاه قرمزي 88» بود. اكثر بينندگان اين برنامه متوجه شدند كه حاتمي‌كيا از اين‌كه مقابل 2 عروسك بايد توانايي بازيگري، كارگرداني و نويسندگي خود را به نمايش بگذارد، غافلگير شده بود
نوروز 88 هم با تمام خوبي‌ها و بدي‌هايش تمام شد و روزهاي پر كار گردانندگان صدا و سيما به پايان رسيد؛ مسلما بينندگان برنامه‌هاي تلويزيون لحظات مفرح اين برنامه‌ها را به خاطر سپرده‌اند و تا چند روزي اين لحظات را در ذهن مرور مي‌كنند و يا با دوستان خود آنها را مورد نقد و بررسي قرار مي‌دهند.

به گزارش جام جم آنلاین، يكي از اين زمان‌هاي به ياد ماندني حضور ابراهيم حاتمي‌كيا در برنامه «كلاه قرمزي 88» بود. اكثر بينندگان اين برنامه متوجه شدند كه حاتمي‌كيا از اين‌كه مقابل 2 عروسك بايد توانايي بازيگري، كارگرداني و نويسندگي خود را به نمايش بگذارد، غافلگير شده بود و متحير به اين عروسك‌ها و مجري كه آنها را هدايت مي‌كرد نگاه مي‌كرد؛ حيرتي كه تا پايان حضورش در اين برنامه در چهره او ديده مي‌شد و باعث شده بود تا او فقط از فيلم‌هاي آماتوري كه كلاه قرمزي ساخته بود تعريف كند.
اگر فقط برخي از بينندگان مجموعه كلاه قرمزي 88 متوجه حيرت حاتمي‌كيا شدند اما همه اين مخاطبان از ديدن «پسر خاله» كه ناگهان پشت سر حاتمي‌كيا ظاهر شد، لبخند زدند و وقتي او با بيان منحصر به فرد خود گفت: «سلام ابرام آقا...» از خنده منفجر شدند چون از واكنش حاتمي‌كيا به اين سلام فهميدند كه تاكنون كسي با اين لحن به او سلام نداده است. پسرخاله شفاف و صميمي‌ از حاتمي‌كيا دعوت كرد به محله قديمي‌ خود سر بزند و مثل قديم‌ترها بيايد نان بگيرد تا دوستداران و بچه محل‌ها او را ببينند. اين نوع دعوت هم حاتمي‌كيا و هم مخاطبان اين برنامه را شگفت زده كرد.

مجموعه كلاه قرمزي و پسر خاله با اتكا به موفقيت گذشته ودعوت از شخصيت‌هاي مختلف به عنوان مهمان توانست در ايام نوروز مخاطبان زيادي را با خود همراه كند. يكي ازاين مخاطبان مجيد مظفري است كه اين مجموعه را ديده و از تماشاي آن لذت برده است. مظفري در اين باره به خبرنگار «جام‌جم» گفت: مجموعه كلاه قرمزي موفق است چون با مخاطب صادق است و سازندگان آن متخصص ساخت آثار كودكانه هستند و به كار خود اشراف دارند.

مظفري فيلم‌هاي سينمايي ايراني و خارجي را كه در ايام نوروز از تلويزيون پخش شد، خوب ارزيابي كرد و گفت: هم فيلم‌هاي ايراني و هم خارجي خوب بودند و ارزش اين را داشتند تا مخاطب به تماشاي آن بنشيند.

سعيد قطبي‌زاده، منتقد سينما و تلويزيون اما از بينندگاني است كه ابتدا با اشتياق به تماشاي مجموعه كلاه قرمزي 88 نشسته اما بعد از ديدن چند قسمت آن را پيگيري نكرده است.

قطبي‌زاده در اين باره گفت: كلاه قرمزي در زمان خودش جذاب بود اما اكنون نه كلاه قرمزي و نه گروه همراهش جذابيت گذشته را ندارند. عروسك‌هايي كه به جمع كلاه قرمزي افزوده شده بودند طراوت لازم را نداشتند. به همين دليل كلاه قرمزي 88 خسته‌كننده شده بود و كشش نداشت تا بيننده را به تماشاي اين مجموعه ترغيب كند.

هزار چهره بهتر از دوهزار چهره

به گفته بسياري از بينندگان تلويزيون، رقيب سرسخت كلاه قرمزي در ايام نوروز 88 ، مرد 2 هزار چهره بود كه مهران مديري نقش او را بازي مي‌كرد. مرد 2 هزار چهره امسال در ادامه مرد هزار چهره، نوروز به خانه‌ها آمد تا خاطره خوب «مسعود شصتچي» را در ذهن مخاطبان زنده كند اما از شواهد بر مي‌آيد كه مرد 2 هزار چهره نتوانست مانند مرد هزار چهره طرفداران بسيار پيدا كند. مهران رجبي بازيگر سينما و تلويزيون كه او را بيشتر در آثار كميك مي‌بينيم درباره مرد 2 هزار چهره گفت: اين مجموعه نتوانست موفقيت سري اول خود را تكرار كند، به اين دليل كه قصه‌اش براي مخاطبان روشن بود و ديگر نمي‌توانست آنها را غافلگير كند.

قطبي‌زاده هم درباره اين سريال گفت:خود مديري در نقش مسعود شصتچي خوب بازي مي‌كرد اما مساله اين جاست كه مديري مدام خودش را تكرار مي‌كند و اين تكرار بيننده را خسته مي‌كند.

محمدتقي فهيم ديگر منتقد سينما و تلويزيون در ارزيابي سريال مرد دو هزار چهره گفت: مرد 2 هزار چهره در ميان سريال‌هايي كه ايام نوروز از تلويزيون پخش شد در صدر جدول ارزشيابي قرار مي‌گيرد. اين سريال تاثيرگذار بود و نقدهاي خوبي بر بخش مديريتي جامعه داشت اما همين سريال در قياس با سريال مرد هزار چهره براي مديري يك گام به عقب بود چون بدعت‌ها و نوآوري‌هاي مرد هزار چهره را نداشت و به نوعي مي‌توان مرد 2 هزار چهره را تكرار مرد هزار چهره دانست.

فهيم افزود: امسال تلويزيون با نمايش برخي فيلم‌هاي سينمايي مانند فيلم «طعم گيلاس» نشان داد كه مديران سيما نگاهي همه جانبه به برنامه‌هاي نوروزي دارند و تمايل دارند اقشار مختلف مخاطب را جذب برنامه‌هاي تلويزيون كنند. به همين دليل كارگرداناني مانند مديري بايد از اين فضاي مناسب بيشترين استفاده را مي‌بردند و آثار در خور تامل‌تري توليد مي‌كردند.

فهيم يكي از بينندگان سريال «ماه عسل» هم بوده كه نوروز امسال از شبكه 2 سيما پخش شد. فهيم درباره اين سريال گفت: آنچه باعث شد سريال ماه عسل ضعيف جلوه كند فقدان قصه در فيلمنامه اين سريال بود.

فيلمنامه كشمكش لازم را نداشت و كارگردان تلاش كرده بود كه اين كمبود را به وسيله قدرت بازيگران برطرف كند كه موفق نشده بود. چون يك فيلمنامه پر ديالوگ و پر بگو مگو و بدون قصه را نمي‌توان فقط با اتكا به قدرت بازيگران به سريالي موفق تبديل كرد؛ بازيگر براي نمايش قدرت خود به قصه و داستان پر كشش نياز دارد.

تلويزيون رسانه‌اي پر قدرت

آنتن همه شبكه‌هاي تلويزيون در ايام نوروز در بيشتر اوقات شبانه روز پر بود.

دست‌اندركاران تلويزيون تلاش كرده بودند با ايجاد تنوع در برنامه‌ها همه مخاطبان را راضي كنند. به همين دليل همه شبكه‌ها برنامه‌هاي مستند خوبي را در كنداكتور پخش خود گنجانده بودند. برنامه‌هاي تركيبي سعي مي‌كردند دريچه‌اي تازه به روي مخاطبان بازكنند و شبكه 2 سيما كه نوروز امسال اولين آزمون را براي پر كردن اوقات فراغت كودكان و نوجوانان از سر گذراند سعي كرده بود بهترين برنامه‌ها را براي اين گروه سني روي آنتن بفرستد اما اين تلاش‌ها نشانه اين نيست كه همه قدرت تلويزيون همين برنامه‌هايي بود كه در نوروز 88 ديديم. مسلما نقد كارشناسانه اين برنامه‌ها، سازندگان و مديران تلويزيون را در توليد و پخش برنامه‌هاي كم نقص‌تر ياري مي‌كند.

Sinad2
04-06-2009, 11:40 AM
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: تلويزيون و راديو

يوسف صيادي نخستين تله‌فيلم خود را بانام «خواهران عجيب و غريب» از اوايل ارديبهشت‌ماه در تهران كليد مي‌زند.
به گزارش خبرنگار سرويس تلويزيون خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) داستان اين فيلم كه متن آن توسط هادي حوري نوشته شده است، درباره‌ي دوخواهر است كه وارث خانه قديمي و گران خاله‌جان بزرگ خود مي‌شوند، اما شرط خاله‌جان براي به ارث رسيدن اين خانه، ازدواج هريك از خواهران است و وكيل خانواده به دنبال شوهر براي آنان مي‌گردد.
تهيه‌كنندگان اين تله فيلم محمد احتشامي و علي‌اكبر جنابي هستند، ديگر عوامل اين تله فيلم عبارتند از:
دستيار اول كارگردان و برنامه‌ريز: رضا شهرياري، دستيار دوم كارگردان: داوود زادق‌آبادي، گريم: پدرام زرگر، توليد: حسين خليفه، روابط عمومي: ياسمن نصرتي، جلوه‌هاي ويژه ميداني: پيمان ابدي گفتني است بازيگران اين اثر تلويزيوني در حال انتخاب هستند.

Safir
04-11-2009, 09:56 PM
سری جدید«شوک» با موضوع سایت‌های مستهجن

کارگردان سری جدید مستند «شوک» از پخش این مجموعه با موضوع «سایت‌های مستهجن و رفتارهای ناشایست» در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه خبر داد.

بهراد صاحبقرانی کارگردان سری جدید مستند شوک در گفت‌وگو با فارس گفت: سری جدید مستند شوک «سایت‌های مستهجن و رفتارهای نابهنجار اینترنتی» شب‌های سه شنبه و چهارشنبه ۱۸ و ۱۹ فروردین از شبکه سوم سیما پخش می‌شود.

صاحبقرانی افزود: تلاش همه عوامل سازنده مستند شوک بر این بوده است که با پرداختن به موضوع «رفتارهای نابهنجار اینترنتی در ایران»، رفتار آن دسته از کاربران اینترنتی در کشور را که مرتکب اعمال غیرقانونی، ساختار شکن و ضد ارزش‌های جامعه ایرانی می‌شوند، واکاوی کند.

وی اظهار داشت: برای اینکه بینندگان شوک بتوانند با موضوع سری سوم آن، ارتباط نزدیک برقرار کنند، با تعدادی از مجرمان اینترنتی که اقدام به راه اندازی سایت‌ها و وبلاگ‌های مستهجن کرده و توسط مراکز قضایی دستگیر شده بودند در فضایی صریح و بی‌پرده به گفت‌وگو نشسته‌ایم که «ترویج زنای با محارم»، «تهیه و انتشار تصاویر و داستان‌های مستهجن»، «توهین به ارزش‌های دینی جامعه ایران»، «تجاوز به حریم خصوصی افراد و انتشار تصاویر محرمانه آنان» و … برخی از جرم‌های ارتکابی توسط این افراد است.

صاحبقرانی گفت: یکی از سئوال‌های جدی که در این برنامه بیننده با آن مواجه می‌شود این است که آیا رعایت اخلاق در فضای مجازی اینترنت واجب است یا نه؟ پرسش دیگری که مخاطب با آن دست و پنجه نرم می‌کند، این است که آیا با رشد جرایم اینترنتی در ایران، وجود پلیس اینترنتی یک نیاز به شمار می‌آید یا نه؟

کارگردان این سری از مستند شوک با بیان این مطلب که مدیران شبکه سوم سیما همواره در تلاش هستند تا با تهیه و تولید برنامه‌های جذاب در حوزه فیلم مستند، ضمن احترام به ذائقه بیننده به مسائل و معضلات جامعه بپردازند، گفت: جا دارد که به نوبه خود از همراهی و مساعدت صمیمانه علی‌اصغر پورمحمدی مدیر محترم شبکه سوم و فضل‌الله شریعت پناهی مدیر گروه اجتماعی این شبکه در تهیه و تولید مستند «شوک» قدردانی کنیم.

صاحبقرانی در پایان خاطرنشان کرد: بینندگان و مخاطبان مستندهای «شوک» می‌توانند برای برقراری ارتباط مستقیم با سازندگان این برنامه به وبلاگ شوک با آدرس اینترنتی [Only registered and activated users can see links] مراجعه کنند.

سایر عوامل تهیه و تولید مستند شوک عبارتند از: فرشاد شکیبی(تهیه کننده)، محمد صادق زمانی(مدیر تولید)، شیما عرب‌نیا(دستیار کارگردان)، بهروز طهماسبی و سروش باقرزاده(تصویربردار).

Sinad2
04-12-2009, 08:04 AM
[Only registered and activated users can see links]بازيگر سريال «اشك‌ها و لبخندها» از ادامه تصويربرداري اين سريال به دليل تغيير پايان‌بندي آن خبر داد.
«گوهر خيرانديش» در گفت وگو با فارس، اظهار داشت: پايان سريال «اشك‌ها و لبخندها» تغيير كرده است و به اين دليل پايان سريال را دوباره تصويربرداري مي‌كنند و من هم همچنان مشغول بازي در اين سريال هستم.
وي گفت: به علت اين كه كار شب‌ها پيش مي‌رود و تصويربرداري كار شبانه است، تاكنون موفق به ديدار «اشك‌ها و لبخندها» در زمان خود سريال نشده‌ام اما تكرارش را مي‌بينم.
«گوهر خيرانديش» به نقش خود در اين سريال اشاره كرد و گفت: اين كاري است كه خيلي آن را دوست دارم و سعي خودم را كردم كه نقش را باورپذير ارائه دهم با وجودي كه ممكن است ما به ازاي آن درجامعه كم باشد.
وي درمورد بازتاب اين سريال بين مخاطبان گفت: لطفي كه مردم به اين سريال و نقش من دارند، ستودني است و از اين نقطه‌نظرات انرژي خوبي مي‌گيرم اما دوست دارم نگاه كارشناسان و دست‌اندركاران را هم بدانم.
خيرانديش درمورد ديگر فعاليت‌هايش افزود: «يك بام و دو هوا» و «كلانتري غيرانتفاعي» -كه نقش كوتاهي در آن بازي كرده‌ام- را آماده نمايش دارم.

Sinad2
04-15-2009, 08:07 AM
به گزارش خبرگزاري فارس، «حسن هدايت» در يادداشتي نكاتي درباره سري دوم مجموعه تلويزيوني «كارآگاه علوي2» آورده است كه متن كامل آن را در ادامه مي‌خوانيد:
1- قسمت آخر مجموعه تلويزيوني كارآگاه، اين هفته از شبكه اول سيما پخش شد. ماجرايي تحت عنوان «قتل نخست وزير» كه به ترور سپهبد حاجي علي رزم آرا نخست وزير وقت ايران در مسجد شاه تهران (مسجد امام فعلي واقع در بازار تهران) مي‌پردازد. رزم آرا نيز يكي از قربانيان بي‌شمار ماجراي ملي شدن نفت بوده است كه متاسفانه در جهت خلاف منافع و مصالح ملي كشور حركت مي‌كرد و در نهايت به همين دليل به قتل رسيد. در كنار بررسي چند و چون مرگ رزم آرا، به ماجراي تعليق دوباره علوي از سمتش مي‌پردازيم. اين پليس سخت‌كوش كه اعمالش فراتر از خطوط قرمز مقامات امنيتي دهه 20 تا 30 است، از كار معلق مي‌شود. شايد در سري سوم ،‌ همكارانش رويه او را در رازگشايي جنايات اجتماعي و سياسي دنبال كنند. شايد!
2-صادقانه اعتراف مي‌كنم كه سري دوم مجموعه علوي دلخواه من( و شايد هم مسؤولان سيما فيلم) در نيامد و در حد كف استاندارد يك سريال مناسب متوقف شد. اشكال كار به متن و تسهيلات مركز سيما فيلم بر نمي‌گردد،‌ بلكه متوجه خبط و خطاي اينجانب در انتخاب پاره‌اي از افراد براي پشت صحنه كار بوده است. توليد ضعيف و پراشتباه و آشفته پروژه، مهم‌ترين امتياز منفي مجموعه است.
3-بيان تاريخ معاصر، هميشه باعث نق زدن گروهي مي‌شود كه خودشان كاري نمي‌كنند و اگر ديگران نيز كاري صورت بدهند ناراحت مي‌شوند. بيان تاريخ در تصوير، علاوه بر جذابيت‌هاي بصري، باعث آگاهي مخاطبان از گذشته‌شان مي‌شود و عيب‌ها و حسن‌هاي گذشتگان را شرح مي‌دهد تا انشاءالله اشتباهات گذشته تكرار نشود و از موفقيت‌ها الگوبرداري شود. اگر يك فيلم يا سريال تاريخي حتي براي ده درصد مخاطبان اين تفكر را به ارمغان آورد، ارزش هرگونه سرمايه‌گذاري را دارد، چون بيان و تحليل درست تاريخ، انسان آگاه پرورش مي‌دهد و انسان‌هاي آگاه،‌جامعه‌اي سالم و ارزشمند و پويا مي‌سازند.
4- اميدوارم مركز سيما فيلم به وضعيت سابق خود برگردد و سريال سازي را ادامه دهد، چون عملكرد آن نشان داده كه در اين زمينه بسيار موفق‌تر از شبكه‌هاي رسمي صدا و سيما بوده و حيف است اين تجربه و عملكرد، در راهي صرف شود كه عملاً ارزش سرمايه‌گذاري (مادي و انساني) كلان را ندارد. فيلم‌هاي 90 دقيقه‌اي يكبارمصرف!

Sinad2
04-16-2009, 08:03 AM
[Only registered and activated users can see links]در حالی که مسوولان اماراتی به شدت در صدد پنهانکاری درباره ابعاد بحران مالی و فرار سرمایه ها از این کشور و به ویژه شهر دوبی هستند و حتی برای رسانه های داخلی شان ، مجازات های سنگینی در صورت افشاگری در این خصوص تعیین کرده اند ، شبکه یک سیمای جمهوری اسلامی ایران ، با پخش مستندی درباره دوبی ، نمایی از وضعیت اقتصادی این شهر را به نمایش گذاشت.

به گزارش عصرایران ، در این فیلم مستند که "شهر شیشه ای" نام داشت ، خبرنگار سیما ، در قالب خریدار ملک ، به دوبی سفر می کند و در نماهایی که به نظر می رسد ، توسط دوربین مخفی تصویر برداری شده است ، با دلالان ملک در دوبی به گفت و گو می نشیند و حتی برای پیش خرید یک خانه ، با آنها همراه می شود و در طول مسیر از زبان آنها با واقعیت های اقتصادی جدید دوبی آشنا می شود.

در یکی از صحنه ها ، مشاور املاک با اشاره به خیابان خلوتی که در آن تردد می کرد ، می گوید:
چند ماه پیش ، به حدی ترافیک در این خیابان وجود داشت که ترجیح می دادی در گرمای هوا ، پیاده به سمت مقصد بروی تا در این ترافیک بمانی ولی اکنون ، با خروج خارجی ها و سرمایه گذاران از دوبی و کاهش تعداد توریست ها ، اینجا به خیابانی خلوت و کم تردد تبدیل شده است.
وی به برخی فروشگاه های بزرگ که در مسیر قرار دارد اشاره می کند که زمانی پر از مشتری بوده اند ولی اکنون مدتی است که به طور کامل تعطیل شده اند.

در این گزارش ، دهها برج نیمه کاره که عملیات احداث آنها ، نیمه کاره رها شده به نمایش درآمد و
نیز مجموعه های بزرگ مسکونی در برج های مرتفع نشان داده شد که برغم آماده تحویل بودن ، کسی خریدارشان نیست و به صورت متروکه رها شده اند.

در مستند "شهر شیشه ای" همچنین با تعدادی از تاجران ایرانی در دوبی که بسیاری از آنان به ایران برگشته و بعضاً متحمل زیان های زیادی شده اند گفت وگو شده است.

این افراد با اشاره به این که اقتصاد امارات سیر نزولی شدیدی را آغاز کرده و مقامات این کشور ، به تبلیغات گسترده برای لاپوشانی این امر روی آورده اند ، تصریح داشتند که تبلیغات صورت گرفته در خصوص ارائه وام های طولانی مدت مسکن و اقامت و مالکیت صددرصدی خارجیان در امارات، دروغ هایی بیش نیستند که بسیاری از ایرانیان با باور کردن آن ، سرمایه های خود را در دوبی از دست داده اند.

یکی از این افراد گفت: در این جا ، قراردادها را به گونه ای منعقد می کنند و موادی در آن می گنجانند که هر گاه اماراتی ها بخواهند ، طرف های خارجی را محکوم می کنند و اموال شان را صاحب می شوند.

در این گزارش ، همچنین ، مهرداد میناوند ، فوتبالیست پیشین تیم ملی ایران ، که در دوبی سرمایه گذاری کرده و قبلاً نیز در کار تبلیغات ملکی در این شهر بوده است ، با اشاره به ضرری که در دوبی کرده است ، از دیگران خواست فریب تبلیغات صورت گرفته را نخورند و سرمایه های خود را به کشوری نبرند که هیچ تضمینی برای بازگشت آن نیست.
در تأیید این سخنان ، یک تاجر ایرانی هم گفت: در دوبی ، شما هرگز صاحب زمین نمی شوید و فقط مشابه زمین های اوقافی در ایران ، می توانید حداکثر فضای بالای زمین را داشته باشید که با توجه به این که با قوانین کشور دیگری کار می کنید ، همیشه دلشوره دارید که نکند قانونی بیاید و همه دار وندارتان را ببرد. در حالی که در ایران بالای سر ملک و سرمایه خود هستید و لااقل از این بابت خیال تان راحت است.

این مستند با ترجمه ای از گزارش روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز به پایان رسید که در آن آمده بود هزاران خارجی که در دوبی دچار خسارت های هنگفت و بدهکار شده بودند و امکان داشت به زندان بیفتند ، خودروهای خود را در پارکینگ فرودگاه این شهر رها کرده و فراری شده اند.

پخش این مستند از سیما ، از این نظر حائز اهمیت است که اولاً مردم و به ویژه صاحبان سرمایه را با بخشی از واقعیت های این کشور عربی آشنا می کند و ثانیاً نشان می دهد در شرایطی که دولت و رسانه های امارات متحده عربی ، مدام علیه ایران در خصوص جزایر سه گانه تبلیغ می کنند ، بالاخره رسانه ملی ما نیز گامی در راستای مقابله به مثل با تنها کشوری که رسماً و علناً علیه ایران ادعای ارضی دارد ، برداشته است.

Sinad2
04-19-2009, 07:44 AM
[Only registered and activated users can see links]پخش برنامه "جريان" با موضوع دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري از فردا 30 فروردين ماه در شبكه اول سيما آغاز مي‌شود.
به گزارش ايسنا، تهيه‌كنندگي برنامه "جريان" را كه در گروه اجتماعي شبكه اول ساخته مي‌شود، غلامرضا بختياري برعهده دارد؛ او پيش از اين نيز برنامه‌ي زنده «چراغ خاموش» را تهيه كرده بود.
اولين قسمت از برنامه زنده جريان ساعت 22 و 40 دقيقه روز يكشنبه (30 فروردين ماه) به روي آنتن مي‌رود و فعلا بينندگان تلويزيوني هفته‌اي يك بار شاهد پخش آن خواهد بود.
بختياري در گفت‌وگويي كه با خبرنگار ايسنا داشت، خاطر نشان كرد كه هر چه به ايام انتخابات نزديك‌تر مي‌شويم، تعداد قسمت‌هاي بيشتري از اين برنامه در طول يك هفته پخش مي‌شود؛ به نحوي كه در هفته‌هاي آخر، برنامه‌ي «جريان» هر روز به روي آنتن مي‌رود.
اين تهيه‌كننده تلويزيوني مدت زمان برنامه جريان را شش دقيقه عنوان كرد.
او اعلام كرد: كه از فردا با شيب 20 درجه به سمت انتخابات رياست جمهوري مي‌رويم.
غلامرضا بختياري خاطرنشان كرد: در برنامه جريان به موضوع انتخابات از دريچه اجتماعي پرداخته مي‌شود و اينكه چه گروههاي در دوره‌هاي گذشته راي نداده‌اند.
وي با اشاره به فضاي متفاوت برنامه‌ي جريان، در عين حال آن را با فضاي برنامه‌ي گذشته‌اش «چراغ خاموش» نيز متفاوت دانست.
اين تهيه‌كننده تلويزيوني به ايسنا گفت: يكي از آيتم‌هاي مهم برنامه «موج» گفت‌وگو با كانديداهايي كه در دوره‌هاي گذشته موفق نبوده‌اند

Sinad2
04-19-2009, 07:44 AM
[Only registered and activated users can see links]پس از گذشت یک سال از تعریف شبکه دو به عنوان شبکه تخصصی کودک و نوجوان، تغییر عمده‌ای در برنامه‌سازی و سیاست‌گذاری‌های این شبکه دیده نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، از پارسال و به دنبال تغییر و تحول‌ گروه‌های مختلف برنامه‌سازی در سازمان صدا و سیما شبکه دو به عنوان شبکه کودک تعریف و قرار شد برنامه‌های ویژه این گروه سنی در این شبکه متمرکز شود. تخصصی کردن شبکه‌ها راهکاری برای تمرکز در برنامه‌ریزی برای تولید و جذب مخاطب است و رسانه‌های موفق جهان از سال‌ها پیش با تاسیس شبکه‌های تخصصی درحوزه ورزش، موسیقی، سینما، مد و... سعی کرده‌اند مخاطبی که این بخش‌ها را جدی دنبال می‌کند، جذب کنند.

علی فروتن، محمد مسلمی و حمید گلی در "فیتیله جمعه تعطیله"
پراکندگی در تولید و از دست دادن گروهی از مخاطبان در شبکه‌های تخصصی کمرنگ می‌شود و محدودیت تولید و پخش برنامه به انگیزه‌ای تبدیل می‌شود که گردانندگان این شبکه‌ها باید در نظر بگیرند تا مخاطب ویژه‌شان را راضی نگه دارند. زمانی که مدیران سازمان صدا و سیما تصمیم می‌گیرند شبکه‌ای ویژه برای پخش برنامه‌های کودک و نوجوان در نظر بگیرند انتظار می‌رود حداقل‌های برنامه‌ریزی برای تولید برنامه در چنین شبکه‌ای را با توجه به الگوهای متعدد که وجود دارد، داشته باشند.

برنامه‌ریزی برای یک شبکه تخصصی به معنی پخش تعدادی مجموعه و کارتون تکراری و برنامه ترکیبی ساده و کم‌هزینه نیست که سال‌ها است به یک شکل و شیوه تولید می‌شوند. از پارسال تا امروز و پس از تعیین شبکه دو به عنوان شبکه تخصصی کودک و نوجوان تغییر قابل مشاهده‌ای در برنامه‌سازی برای مخاطب اصلی این شبکه تخصصی دیده نشده است.

برگ برنده شبکه دو همچنان برنامه زنده "فیتیله جمعه تعطیله" است که بیشتر از آنکه حاصل سیاست‌گذاری‌های مدیران شبکه و برنامه‌ریزی‌شان باشد، محصول تلاش و خلاقیت اعضای گروه و بازیگران برنامه است. برنامه "عمو پورنگ" مدتی است جذابیت و امتیازهای روزهای اوج را ندارد، اما اصرار مدیران شبکه یک که جایگزینی برای پورنگ و امیرمحمد ندارند باعث شده این برنامه هنوز روی آنتن برود.

شبکه تهران مانند گذشته و بدون تغییر چشمگیر چند ساعت برای مخاطب کودک و نوجوان برنامه پخش می‌‌‌ کند. مجید رجبی‌معمار مدیر این شبکه، پارسال اعلام کرده بود با وجود تمرکز تولید و پخش برنامه‌های کودک و نوجوان در شبکه دو، شبکه تهران همچنان برای مخاطب کودک و نوجوان برنامه تولید می‌کند. گروه کودک و نوجوان شبکه یک مدیر ندارد، اما تولید برنامه در آن ادامه دارد. این رویکرد، سیاست‌گذاری‌های نامشخص سازمان درباره این شبکه تخصصی را نشان می‌دهد.

به نظر می‌رسد طرح مباحثی مانند تخصصی کردن شبکه‌ها در ایران هنوز یک خبرسازی جذاب است تا یک برنامه بلند‌مدت کارشناسی شده. همان‌طور که شبکه سه پس از گذشت بیش از یک دهه از تاسیس، نه شبکه تخصصی جوانان است و نه شبکه تخصصی ورزش. پخش چند ساعت مسابقه‌های ورزشی هم نمی‌تواند متقاعدمان کند که یکی از شبکه‌های تلویزیون ویژه ورزش است و به شکلی حرفه‌ای برای علاقمندان رشته‌های مختلف ورزشی برنامه تولید می‌کند.

برنامه "عمو پورنگ" جذابیت روزهای اوج را ندارد
اگر قرار است شبکه دو برای مخاطب کودک و نوجوان برنامه تولید کند باید مجموعه‌ای جذاب از کارتون، برنامه ترکیبی، مسابقه و... با هدف سرگرمی و آموزش در این شبکه تولید شود. در حالی‌ که سال‌هاست حرفه‌ای‌های برنامه‌سازی این عرصه برای مخاطب بزرگسال برنامه می‌سازند، انتظار نمی‌رود شبکه دو بتواند بر تجربه موثر و مفید این گروه تکیه کند. گروهی که بخشی از قابلیت آنها را نوروز امسال و در برنامه "کلاه قرمزی 88" دیدیم.

شبکه کودک و نوجوان می‌تواند یکی از جذاب‌ترین شبکه‌های تلویزیون باشد، اگر نگاهی که به مخاطب شبکه می‌شود جدی باشد. سال‌هاست تلویزیون مجموعه‌هایی مانند "قصه‌های تا به تا" و "مدرسه موش‌ها" تولید نکرده و برنامه‌سازی برای این گروه سنی به تولید برنامه‌های ترکیبی با حضور یک مجری و چند عروسک محدود شده که از نظر موضوع و ساختار، کهنه و تکراری شده‌اند.

در این شرایط باید به نام شبکه کودک و نوجوان بسنده کنیم و منتظر روزی باشیم که وعده‌ها محقق شوند.

Safir
04-22-2009, 07:26 PM
ضرغامی: پخش مختارنامه نزدیک است


مهندس عزت الله ضرغامی رئیس سازمان صدا و سیما گفت: قسمت مربوط به وقایع کربلا به درخواست بنده به این پروژه اضافه شد و از آقای میرباقری درخواست کردم برای چند شخصیت تاریخی کربلا نقش اضافه کند تا این کار در سازمان صدا و سیما به یادگار بماند.

به گزارش فارس ، رئیس سازمان صدا و سیما ضرغامی امروز به همراه حسن اسلامی مهر رئیس مرکز سیما فیلم، مرتضی میرباقری معاون سیما، کاظم جلالی نماینده شاهرود در مجلس و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و برخی دیگر از مدیران و مسئولان به شاهرود رفت تا از نزدیک شاهد فیلم‌برداری بخش‌های مربوط به واقعه کربلا باشد.

بنا بر این گزارش، مهندس ضرغامی در حاشیه این بازدید گفت: به اعتقاد من حضور در این جمع دعوتی از جانب خداست تا در این مجموعه منحصر به فرد حضور پیدا کنیم.

این سریال یک کار متفاوت و الهی است و از اساتید برجسته سینما و تئاتر مانند مهدی فخیم‌زاده، اکبر زنجان‌پور، محمد فیلی و فریبرز عرب‌نیا در آن استفاده شده است که باید از آنها سپاسگزاری کنم.

رئیس رسانه ملی تصریح کرد: مردم ما خیلی وقت است که انتظار می‌کشند تا این مجموعه را تماشا کنند و اخبار جسته و گریخته‌ای که از این سریال منتشر شده، منجر شده تا مردم ما روزشماری ‌کنند که این سریال را ببینند و بابی در جهت معرفت برای آنها باز شود و الحمدالله چیزی به اتمام کار نمانده است.

وی گفت: قسمت مربوط به وقایع کربلا به درخواست بنده به این پروژه اضافه شد و از میرباقری درخواست کردم تا این کار در سازمان صدا و سیما به یادگار بماند و دوباره هم تقاضا کردم برای چند شخصیت دیگر در کربلا نقش اضافه کنند. ممکن است این کار دو سه هفته دیگر به طول بینجامد ولی در نهایت یک کار پر و پیمان تولید می‌شود.

ضرغامی افزود: در غرب وقتی می‌خواهند عظیم‌ترین پروژه‌ها را نام ببرند معیارشان مالی است ولی این پروژه که البته خرج زیادی هم دارد با عامل مالی قیاس نمی‌شود بلکه وجود عوامل خوب برای ما اهمیت دارد و ما در حال حاضر هنرمندان برجسته‌ای داریم که می‌توانند دین خود را به اسلام ادا کنند.

رئیس سازمان صدا و سیما با بیان این که در ساختار رادیو و تلویزیون، مجموعه‌های نمایشی نقش بی‌بدیلی دارند، تصریح کرد: این مجموعه‌ها نیاز به تحقیقات و انجام کارهای زیادی دارند و با توجه به حساسیت این مجموعه‌ها در زمینه دینی که البته روایت‌های مختلفی درباره آنها وجود دارد، مطمئناْ با چالش مواجه می‌شویم.

وی از میرباقری قدردانی کرده و اظهار داشت: از «داوود میرباقری» که عمرش را در این کار گذاشته و سریال امام علی(ع) از نمونه‌های بارز کار این شخص است، تشکر می‌کنم و وی در اوج پختگی و تجربه این سریال را می‌سازد.

رئیس سازمان صدا و سیما سخنان خود به نظرسنجی‌های صورت گرفته پیرامون فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی که درایام نوروز پخش شدند، اشاره کرد و در این باره اظهار داشت: در نظرسنجی‌هایی که انجام شده تله‌فیلم «پسرها سرباز به دنیا نمی‌آیند» در نوروز ۸۸ از نظر جذب مخاطب اولین فیلم شناخته شد و رتبه اول را کسب کرد و در کنار آن فیلم «میلیونر زاغه نشین» که یک فیلم آمریکایی است، مقام چهاردهم را کسب کرد و این نشان می‌دهد که با هزینه‌های بالا نمی‌توان مخاطب را جذب کرد.

وی تصریح کرد: به یاری خداوند هر قدمی که ما را به عشق به خاندان اهل بیت برساند و سعی کند گوشه کوچکی از اتفاقات کربلا را به تصویر بکشد کار خوبی است و بدانید که این کار هم یک کار کربلایی است.

همچنین ملت ما در حال حاضر به این فرهنگ می‌بالد و ما از خودمان چیزی نداریم و انشاء‌الله این کار ذخیره آخرت تمامی دست‌اندرکاران باشد.

Safir
04-22-2009, 07:26 PM
شمسی مثبت‌ترین شخصیت اشکها و لبخندها


[Only registered and activated users can see links]جام جم آنلاین: با گوهر خیراندیش در حالی گفت‌وگو می‌کردم که وی برای رفتن جلوی دوربین و بازی در نقش عمه شمسی گریم کرده بود و با آن که به لحاظ جسمی حال چندان خوبی نداشت، اما پرجنب و جوش و باانگیزه خود را برای سکانس‌های پایانی اشک‌ها و لبخندها آماده می‌کرد.
می‌گوید وقتی در مقابل دوربین قرار می‌گیرم، درد و بیماری را فراموش و به نقش فکر می‌کنم. او که بازی در کاراکترهای مختلفی را تجربه کرده است، متفاوت بودن نقش شمسی پلنگ را مهم‌ترین انگیزه خود برای همکاری دوباره با حسن فتحی می‌داند.

خیراندیش پیش از این با نقش‌آفرینی در شخصیت قدسی در میوه ممنوعه با حسن فتحی، سابقه همکاری داشته است و اینک در نقشی متفاوت و حتی شاید متضاد با نقش قبلی در سریال اشک‌ها و لبخندها به تلویزیون بازگشت تا تجربه متفاوتی را از قدسی تا شمسی طی کند.
خانم خیراندیش، انتخاب شما به عنوان بازیگر نقش عمه شمسی به تجربه مشترک شما با آقای فتحی در میوه ممنوعه و سابقه کار کردن با ایشان برمی‌گردد یا کارگردان براساس ویژگی‌ها و جنس بازی شما و تناسب آن با کاراکتر شمسی پلنگ دست به این انتخاب زد؟

بالطبع نزدیک‌ترین بازیگری که آقای فتحی در ارتباط با این نقش می‌توانست برگزیند، من بودم. ایشان صرفا براساس سابقه همکاری قبلی و آشنایی دست به انتخاب بازیگر نمی‌زند. هر کارگردان و نویسنده‌ای براساس توانمندی و شناخت از بازیگر، نقش را به وی محول می‌کند. وقتی پیشنهاد این کار را به من دادند، من نمی‌دانستم نقش چیست و آن را رد کردم، به دلیل این که دوست نداشتم به این زودی یک کار روتین انجام بدهم. کسالت و مشکلی که برای کمرم در فیلم حماسه آرد به کارگردانی آقای فراهانی به وجود آمد هم در این تصمیم‌گیری موثر بود.

اما آقای فتحی بر متفاوت بودن نقش تاکید داشتند؛ بنابراین بازی در نقش عمه شمسی را پذیرفتم. پس از این که من برای این کاراکتر انتخاب شدم، نویسندگان به نوشتن این نقش پرداختند. در واقع این نقش براساس شناختی که نویسندگان از نوع بازی من داشتند، نوشته شد.

در واقع این طوری نبود که از پیش شخصیت عمه شمسی نوشته شده باشد تا شما براساس آن بازی کنید.

نه. اینها روز به روز نوشته می‌شد و فقط طرح کلی قصه از قبل مشخص شده بود. در واقع براساس انتخابی که برای ایفای این نقش صورت گرفته بود، نویسندگان شروع به نوشتن راجع به نقش کردند.

خانم خیراندیش آیا بین این نقش با کاراکترهایی که قبلا بازی کرده‌اید سنخیتی وجود نداشت؟ مثلا شما شباهت‌های بین این نقش و لایه‌هایی از این کاراکتر در نقشی که در فیلم بانو داشتید، احساس نمی‌کنید؟

نه به دلیل این که در بانو شما یک زن عامی با لهجه شیرازی می‌بینید که هیچ گونه آتوریته و اقتداری در وی سراغ نداریم. او زنی معصوم، بیچاره و دردمند است. شاید به لحاظ هیبت ظاهری، سانتی‌مانتال و شیک و امروزی نیست، اما یک زن معمولی است و به خصلت‌های شمسی در اشک‌ها و لبخندها شباهتی ندارد و به نظرم ۲ کاراکتر متفاوت از هم هستند.

با توجه به نقش‌هایی که مخاطبان تلویزیون از شما دیده بودند، مثل نقش قدسی در میوه ممنوعه که یک زن مومنه و محجبه بود، تصویری از شما در ذهن مخاطبان شکل گرفت که مثبت و معقول بود. نگران این نبودید که این تصویر با نقش عمه شمسی، خدشه‌دار شود و بشکند؟

به نظر من هر بازیگری در پذیرش نقش جدید این استرس و دلهره را دارد که نکند مقبول جامعه و مردم قرار نگیرد و حتی گاهی تصویر مثبت نقش‌های قبلی را نیز کم‌رنگ کند، ولی الحمدلله از آنجا که مردم ما واقعا به من محبت دارند، در هر نقشی مرا می‌پذیرند، در حقیقت عادت کردند به این که خیراندیش همیشه متفاوت بازی کند. یادم است یکی از منتقدان عزیز وقتی شب اول این سریال پخش شد، به من زنگ زد و گفت ما که شگفت‌زده نشدیم؛ چون زمانی شگفت‌زده می‌شویم که تو متفاوت نباشی و این توقع را در ما به وجود آوردی که همیشه متفاوت بازی کنی و این بهترین تعریفی بود که از دوستان منتقدم شنیدم. نقشی با هیبت ظاهری و رفتار مردگونه و کمی خشن، نقش زنی که گرایش بیشتری به کارهای سخت و زمخت دارد را تاکنون ارائه نکرده بودم و در جامعه نیز نمونه آن را ندیده بودم تا بتواند یک الگوی آشنا باشد.

در مقابل برخی منتقدان این تفاوت نقش را در شمسی کمی اغراق شده و تصنعی می‌دانند و نقش‌آفرینی شما در این کاراکتر نسبت به نقش‌های قبلی به دلیل غلوی که در آن تشخیص می‌دهند، باورپذیر نمی‌دانند.

من برای اولین بار است که دارم این حرف را می‌شنوم.

شاید این انتقاد به این دلیل باشد که نقش‌هایی که غالبا از شما دیدیم، شخصیت محور بوده؛ اما در شمسی با یک تیپ مواجه می‌شویم که کمتر در جامعه مصداق دارد و کمی ناآشنا و بیگانه است.

بله من هم قبول دارم که شمسی پلنگ یک تیپ است نه شخصیت. اساسا خود کار از یک غلو و از یک درشت‌نمایی برخوردار است. در واقع شما در یک جاهل و لوطی حرکات ظریف و نرم و شکل رفتار یک انسان عادی و عرفی را نمی‌بینید؛ لذا اگر در این نقش شاهد نوعی درشت‌نمایی هستید، به دلیل ویژگی این اشخاص و چارچوبی است که برای کلیت قصه در نظر گرفته شده است. جالب این که دوستانی هم به من می‌گویند به دلیل نوع تونالیته صدا و رفتار چقدر شما به این نقش نزدیک شدید. من الان دارم در این دوگانگی به سر می‌برم که تا امروز همه از این نقش و باورپذیری این نقش حرف زدند و حالا شما به غلوشدگی در آن اشاره می‌کنید.

این غلو اگر فکر شده نبود، غلط بود؛ یا اگر من همیشه در بازی‌هایم اغراق می‌کردم، می‌توانستیم این نقد را بپذیریم، ولی وقتی می‌بینیم در نقش‌های دیگر که لازمه‌اش ظرافت و ملایمت و آرامش است، درشت‌نمایی می‌کنم و به اصطلاح بازی خیلی گل درشت نیست، این نقد چندان منطقی به نظر نمی‌رسد. ضمن این‌که باید به ساختار و لحن خود قصه هم در نسبت با این نقش توجه داشت.

فکر نمی‌کنید بخشی از این نقدها به منفی بودن نقش در این مجموعه در مقابل نقش‌های مثبت‌تان در سریال‌های قبلی برمی‌گردد؟

این زن مثبت‌ترین شخصیت این سریال است که در قسمت‌های بعد خواهید دید. برادر یک دروغ کوچک می‌گوید و دروغ‌هایش بتدریج به شکل بهمن بزرگی درمی‌آید که خودش زیرش مدفون می‌شود یا زمرد مجبور می‌شود که برای پول رنگ عوض کند و از لباس‌های نیروی انتظامی سوء‌استفاده کند. همچنین خسرو نتایج خلافکاریش را می‌بیند، اما در نهایت این تنها شمسی است که در وی ایثار و حس مادرانه و خصلت‌های انسانی پررنگ‌تر است.

در واقع ما با یک دوگانگی ظاهری در شخصیت شمسی روبه‌رو می‌شویم که در عین این‌که ظاهری خلافکار و منفی دارد، اما رفتارها و کنش‌هایی که از وی سر می‌زند، مثبت و انسانی و به اصطلاح مادرانه است.

همین‌طور است. شمسی زنی مهربان، راستگو و صادق است که با نان حلال زندگی کرده و دلش می‌خواهد پسرش حتی یک سیگار هم نکشد و به سوی هیچ خلافی گرایش پیدا نکند و در واقع می‌شود گفت مشوق هیچ کدام از این مسائل نیست.

برای نزدیک شدن به تیپ شمسی پلنگ آیا به اشخاصی که شبیه این کاراکتر باشند، مثلا در زندان‌ها مراجعه داشتید تا با نوع تیپولوژی این افراد آشنا شوید؟

نه. من الگوی بیرونی نداشتم. بر اساس متن داستان، طرحی از این کاراکتر در ذهنم طراحی و همان را برای آقای فتحی اجرا کردم و ایشان نیز کلیت آن را پذیرفتند و تنها در برخی از قسمت‌ها با تعامل و مشورت هم تغییراتی در این نقش به وجود آوردیم.

در واقع خودتان نقش را طراحی کردید؟

بله. همیشه به این شکل عمل می‌کنم. برای هر کاراکتری یک طراحی نقش در نظر می‌گیرم، بعد با کارگردان تبادل‌نظر می‌کنم و شکل و خصوصیات درونی و بیرونی نقش را ترسیم می‌کنم. اگر کارگردان پذیرفت که آن را اجرا می‌کنم و اگر نپذیرفت، طرح دیگری را در نظر می‌گیرم تا مورد تایید واقع شود.

آیا پیش نیامده که در طراحی نقش شمسی بین شما و کارگردان اختلاف نظری به وجود بیاید؟

این کار چون روز به روز نوشته می‌شود، فرصت مناسبی برای نزدیک شدن نظرات و همفکری میان عوامل مجموعه فراهم کرده است و کمتر پیش می‌آید که اختلاف نظر جدی داشته باشیم.

خودتان این نقش را دوست دارید؟

من نقش‌هایم را با وسواس انتخاب می‌کنم. اگر از نقش خوشم نیاید، بعید است که قراردادی ببندم و شروع به کار کنم. بنابراین چون نقش‌ها را خودم انتخاب می‌کنم، همه آنها را دوست دارم. به طور کلی همواره به دنبال نقش‌هایی هستم که با من در چالش باشد. نقش‌هایی را که حس‌های درونیشان برای من سخت‌تر است و لایه زیرین بیشتری در خود دارد، بیشتر دوست دارم.

آیا برای شما بازی در تلویزیون نسبت به سینما فرقی هم دارد؟

بازیگر باید در هر کدام از مدیوم‌ها که بازی می‌کند، بازیگر خوبی باشد و نقشش را به شکل باورپذیری به تماشاگر ارائه کند. در واقع وقتی بازیگر ابزار و تکنیک این حرفه و نوع مدیوم را بشناسد، در هر رسانه‌ای می‌تواند کار قابل قبولی را به نمایش بگذارد.

یعنی هیچ کدام از این دو مدیوم نسبت به دیگری سخت‌تر نیست؟

اصلا مساله مشکل یا آسان بودن نیست. آنچه مهم است غلتیدن در نقش و درست غلتیدن است که اگر درست انتخاب و طراحی شده باشد و بازیگر هوشمندانه به نقش نزدیک شود، هیچ کدام از مدیوم‌ها نمی‌تواند سخت باشد. به نظرم تئاتر نسبت به این دو سخت‌تر است؛ چرا که دوربین می‌توان به حس بازیگر کمک کند و یا در سینما و تلویزیون امکان اصلاح اشتباه در بازی وجود دارد؛ اما در تئاتر تکراری وجود ندارد و باید با فاصله دو سه متری با مخاطب ارتباط برقرار کنی.

با توجه به این‌که با هومن برق‌نورد همبازی نبودید، آیا بااو در این مجموعه مشکلی نداشتید؟

هومن برق‌نورد یکی از بازیگران خوب تئاتر است. اول آقای امیر جعفری قرار بود این نقش را بازی کند که به دلیل مشغله‌ کاری نتوانست همکاری کند. آقای فتحی، برق نورد را انتخاب کرد، شاید به دلیل کارهای تئاتری که از ایشان دیده بود و خوشبختانه الان ما همکاری خوبی با هم داریم . همچنین من خیلی خوشحال شدم که مهدی هاشمی پس از تئاتر گرگدن و مجموعه روزگار غریب دوباره به تلویزیون برگشت.

پس از اتمام بازی در یک نقش تا چه مدتی به لحاظ ذهنی و روحی با آن نقش درگیر هستید و زندگی می‌کنید؟

شاید در گذشته این‌گونه بودم، اما الان مثل لا‌مپ برقی که با یک کلید خاموش می‌شود بعد از پایان نقش از آن بیرون می‌آیم و خود را با زندگی روزمره و خود واقعی‌ام و نقش دیگر تطبیق می‌دهم.

Sinad2
04-30-2009, 07:30 AM
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: تلويزيون و راديو

نشست نقد و بررسي سريال «اشكها و لبخندها» با حضور عوامل اين سريال چهارشنبه (9 ارديبهشت ماه) در محل خانه‌ي هنرمندان برگزار شد.
***مديران تلويزيون از كار با من و عفيفه پشيمان نشد‌ه‌اند
حسن فتحي در پاسخ به اين پرسش ايسنا كه در شرايطي كه فشارهاي بيروني گاه باعث جرح و تعديل آثار مي‌شود، چه پيشنهادي به مديران صدا و سيما براي حمايت از هنرمندان دارد؟ گفت: مديراني كه در اين سال‌ها با من كار كرده‌اند، از كاركردن با من و عفيفه پشيمان نشد‌ه‌اند؛ پيشنهادم اين است كه به كارگردانان و تهيه‌كنندگاني كه سال‌هايي را طي كردند و آثارشان با مخاطب عام و خاص ارتباط برقرار كرده، اعتماد بيشتري كنند؛ رايزني‌هاي آن‌ها را جدي بگيرند؛ مطمئن باشند كه روز به روز سازندگان با مخاطبان در ارتباطند و به تعبيري نبض مخاطب را در دست دارند. نكته‌اي را مي‌توانم بگويم همين است كه اگر مديران به ما بيشتر اعتماد كنند، ترديد نكنند كه كارهاي بهتري ارائه مي‌شود.
كارگردان «اشك‌ها و لبخندها» سپس در پاسخ به پرسش ديگر ايسنا درباره‌ي پيشنهاد او به مديران صدا و سيما براي كليد نخوردن كارها در دقيقه‌ي نود، گفت: اين يك معضل است؛ ما هرسال اين داستان را داريم و نمي‌دانم كي تمام مي‌شود. مثل اين كه اين امر هم به يكي از آداب و رسوم ايرانيان تبديل شده كه در دقايق آخر و در اوج نااميدي كارها را شروع مي‌كنند؛ مثل گلي كه در آخرين دقايق به تيم استراليا زديم. گويي حتما بايد يك معجزه‌ اتفاق بيفتد؛ در سريال‌سازي ما هم وضعيت به همين منوال است؛ خوب است مديران ما از چندين ماه قبل متنهاي ارائه شده را مطالعه كنند و سريع‌تر تصميم بگيرند؛ وسواس‌ها خوب است اما برخي وسواس‌ها به اين ضرب‌العجل‌ها منجر مي‌شود و هرچه‌قدر هم گروه حرفه‌يي باشند اما بازهم مشكلاتي در ساخت ايجاد مي‌شود.
وي ابراز اميدواري كرد و پيشنهاد داد كه براي قصه‌ي سريال‌هاي مناسبتي از چند ماه قبل جلسات متعددي گذاشته شود و در اين جلسات برنامه‌ريزي دقيق داشته باشند.
***مديران تلويزيون قصد دارند وسواس بيشتري به خرج دهند
اسماعيل عفيفه هم در پاسخ به اين پرسش ايسنا گفت: مديران تلويزيون قصد دارند وسواس بيشتري به خرج دهند و كار خوب بسازند؛ در حال حاضر برنامه‌ساز سطح بالا در تلويزيون كم است و مديران هم چندان مقصر نيستند؛ فيلم‌نامه‌هايي كه ارايه مي‌شوند هم فيلم‌نامه‌هاي خوبي نيستند، بنابراين تلويزيون مجبور مي‌شود كه در دقيقه نود كارها را شروع كند.
اين تهيه‌كننده سپس با بيان اين كه حد و حدودي كه نويسنده در سريال‌هاي تلويزيوني بايد رعايت كند كار را براي برخي دشوار مي‌كند، در اين باره گفت: اساسا مشكل را از متن مي‌دانم؛ در حال حاضر نويسندگان برجسته‌تر كم‌تر به تلويزيون رجوع مي‌كنند؛ اگر تلويزيون پتانسيلي فراهم كند كه از همه‌ي نيروها استفاده شود و جو بي‌اعتمادي كه بين بسياري از نويسندگان و تلويزيون وجود دارد از بين برود، مشكل متن حل خواهد شد.
***تفاوت كار واقع‌گرا و كمدي همين نوع شخصيت‌پردازي است
اين كارگردان همچنين در پاسخ به اين پرسش كه چه اندازه دست بازيگران را براي ايفاي نقش بازمي‌گذارد؟ گفت: من ابتدا فضاي درامتيك را براي بازيگرانم ترسيم مي‌كنم و سعي مي‌كنم دست آن‌ها را بگيرم؛ اما آن‌ها هستند كه بايد هنر رقصندگي و بازي را به عرضه بگذارند. من سعي مي‌كنم فضايي را برايشان ترسيم كنم اما قدم به قدم با بازيگرپيش نمي‌روم مگر مواردي كه بازيگر به هر دليلي ضعيف عمل مي‌كند.
حسن فتحي در پاسخ به پرسشي درباره‌ي خلق شخصيت‌هاي فانتزي در سريال «اشك‌ها و لبخندها» گفت: تفاوت كار واقع‌گرا و كمدي همين نوع شخصيت‌پردازي است؛ شما اگر به آثار كمدي جهان نگاه كنيد، متوجه مي‌شويد كه بناي اين كارها بر اغراق است؛ طبيعتا شخصيت شمسي پلنگ و يا زمرد پلنگ بيرون از اين اغراق‌ها نيست. شما شايد به حق بگوييد نمونه نعل به نعل از اين شخصيت‌ها نداريم؛ اما شخصيت‌هايي در متن جامعه هستند كه نشانه‌ها و آثاري از اين كاركترها را در خودشان دارند. ما نه تنها در پرداخت به شخصيت شمسي و زمرد پلنگ بلكه در پرداخت به شر و خلاف‌هاي خسرو و رابطه عاشقانه دختر و پسر قصه مبنا را بر فانتزي و اغراق گذاشتيم.
***پايان خوش سريال «اشك‌ها و لبخندها»
او بار ديگر در پاسخ به پرسشي درباره‌ي پايان خوش سريال «اشك‌ها و لبخندها» گفت: صرف‌نظر از علايق‌ ما، خود قصه پايانش را تعيين و تكليف مي‌كند. «اشك‌ها و لبخندها» پايانش نسبت تماتيكي با آغاز داشت و خيلي اذيت نمي‌كرد. ضمن اين كه اگر علي‌رغم تمام چيزهايي كه هستي انسان را تهديد مي‌كند، به آينده‌اي محترمانه‌تر اميدوار نباشيم نمي‌توانيم حركت كنيم.
وي در پاسخ به اين پرسش كه واكنش او به اين جرح و تعديل ها چيست؟ گفت: دو راه حل داريم؛ گزينه اول اين كه سريال سازي را فراموش كنيم و گزينه دوم اين كه فراموش نكنيم كه در همين تلويزيون رشد كرده و تلويزيون خونه ماست؛ اين تلويزيون متعلق به تمام مردم است و اين‌كه تلويزيون را رها كني مثل اين است كه به تعداد عظيمي از مخاطب پشت كني؛ اين در حالي است كه ما هنروران آثار نمايش به دلگرمي مخاطبان دلگرم هستيم. من گزينه دوم را ترجيح مي‌دهم؛ بگذار اين اضطراب‌ها باشد و ارتباط با مردم هم باشد. اگر قرار بود من از مد نظر اول برخورد كنم، سر ساخت «پهلوانان نمي‌ميرند» بايد تلويزيون را كنار مي‌گذاشتم؛ اما پس از آن ديگرساخت «شب دهم» و «ميوه ممنوعه» رخ نمي‌داد. اساسا به جاي اين‌كه راه عزلت را انتخاب كنيم، بهتر است سعي كنيم با حوصله گفت‌وگو كنيم؛ گفت‌وگو بزرگ‌ترين معجزه زمان ما است.
***مبناي تعامل با مسوولان تلويزيون را گفت‌وگو قرار دادم
كارگردان «اشك‌ها و لبخندها» گفت: مبناي تعامل با مسوولان تلويزيون را گفت‌وگو قرار دادم و نتيجه هم داده‌است؛ «اشك‌ها و لبخندها» اتفاق نو و تازه‌اي بود و همين مساله مسوولان تلويزيون را نگران كرده بود؛ اما گفت‌وگوي من با آقايان ميرميران و ضرغامي باعث شد كه اين كار پخش شود.
***لزوم ساخت سريال‌هاي فاخر
حسن فتحي در پاسخ به پرسشي درباره لزوم ساخت سريال‌هاي فاخري چون مدار صفر درجه در تلويزيون، اظهار كرد: من هم مثل شما «مدار صفر درجه» را خيلي دوست دارم و الان احساس مي‌كنم كه از «شب دهم» هم بيشتراين سريال را دوست دارم. اما اين نويد را به شما مي‌دهم كه يكسري سريال‌هاي فاخر نزديك به پخش است.
او از مختارنامه، در چشم باد، كلاه پهلوي و سرزمين كهن به عنوان مجموعه‌هاي فاخر نزديك به پخش تلويزيون نام برد و گفت: مطمئن باشيد اين چهار سريال جزء آثار فاخر و درخشان تلويزيون خواهند بود.
***برخي از ديالوگ‌ها متعلق به عليرضا نادري نبودند
فتحي در پاسخ به پرسش خبرنگاري ديگر كه پرسيده بود به نظر مي‌رسد برخي از ديالوگ‌ها متعلق به عليرضا نادري نبودند، گفت: اين مطلب را مي‌گويم تا مبادا در حق آقاي نادري ظلم شود؛ گاه پيش مي‌آمد كه به دلايلي من ديالوگ‌ها را كوتاه مي‌كردم؛ چراكه احساس مي‌كردم سكانس خيلي طولاني شده و ممكن است با تحمل بيننده سازگار نباشد. جاهايي هم ممكن بود بيان بازيگر درنيايد.
فتحي درباره‌ فشردگي كارها در سريال‌هاي مناسبتي و مجموعه‌ي «اشك‌ها و لبخندها» اذعان داشت: ظرف زماني بسيار تعيين‌كننده است؛ اگر زمان بيشتري در اختيارمان بود مطمئن باشيد با پختگي بيشتر كار را تحويل مي‌داديم. من خواهش مي‌كنم از دوستاني كه آثار من را دنبال مي‌كنند، كار كمدي من را با آثار كمدي كه ساخته شده مقايسه كنند.
*** مسأله تاريخ برايم خيلي اهميت دارد
او سپس با تاكيد بر اهميتي كه براي طرح تاريخ و آداب و رسوم در آثارش قائل است، گفت: مسأله تاريخ برايم خيلي اهميت دارد. نحوه گفت‌وگو و نگاه كردن و تمام كارهاي ما نشأت گرفته از همين تاريخ 300-400 ساله ماست؛ «اشك‌ها و لبخندها» قصه‌اي در ژانر كمدي بود ولي خيلي مسايل مربوط به آداب و رسوم ايراني نيز در آن مطرح شد. در اين سريال در بخش‌هايي كه امكانش بوده به سنت‌ها و آداب و رسوم پرداختيم؛ من از منظر سنت‌گراي با تعصب به اين قضيه نگاه نمي‌كنم. من به آداب و رسوم به عنوان سرمايه‌هايي كه متعلق به ماست فكر مي‌كنم.
فتحي سپس در اين ارتباط به ذكر خاطره‌اي پرداخت و گفت: ما در حال ساخت «مدار صفر درجه» در بوداپست بوديم كه از همان روز اول ديديم غذاي بازيگران و مجموعه اصلي با هنروران متفاوت است. ما هركاري كرديم نتوانستيم جلوي آن‌ها غذا بخوريم و من حتي اعتراض كردم. اما آن‌ها تأكيد داشتند كه اين يك سنت در كشورشان است كه غذاي عوامل بايد با هنروران متفاوت باشد؛ آن روز بچه‌هاي ما هيچ‌كدام غذا نخوردند؛ اين ويژگي از همان خوي انسان دوستي ايرانيان نشأت مي‌گيرد؛ حتي يك كانتينر در محل فيلمبرداري بود كه تنها عوامل اصلي مجاز بودند از آن خوراكي بردارند؛ بچه‌ها گاه پنهاني براي هنروران غذا برمي‌داشتند اين از تاريخ ما آمده كه سنت مهمان‌نوازي در آن جاي ويژه دارد؛ در اين جهان پرغوغاي تكنولوژي اگر آداب و رسوم را از دست بدهيم دچار خسران مي‌شويم.
*** به وضعيت سينما به عنوان هنر از دست رفته نپرداختيم
حسن فتحي در پاسخ به پرسشي درباره‌ي پرداختن به سينما در سريال «اشكها ولبخندها» گفت: ما سعي كرديم به وضعيت سينما بپردازيم اما نه به عنوان يك هنر از دست رفته؛ تا زماني كه درباره يك مفهوم صحبت مي‌كنيم، اميدواريم كه آن مفهوم شكل و شمايلي بهتر و با نشاط تر پيدا كند؛ نگاه من به سينما اين‌گونه است؛ من ترديد ندارم كه كساني هم هستند كه درحال حاضر براي سينما زحمت مي‌كشند. در سينما هم يكسري سليقه‌ها كه شايد دلسوزانه هم باشد، از موضع بدبيني نگاه مي‌كند و دنبال ضبط و ربط سياسي مي‌گردد.
وي با تاكيد بر لزوم تقويت يكسري مفاهيم وابستگي و همبستگي‌هاي ملي، ادامه داد: گاه برخي‌ها از منظر قومي با مسائل برخورد مي‌كنند؛ ما اگر بياموزيم از منظر ملي به قضايا نگاه كنيم، خيلي از موضوعات حل مي‌شود. اشكال بر اين است كه برخي به مخالفان خود به شكل يك غريبه نگاه مي‌كنند؛ ما همه فرزندان ايرانيم؛ در سينما متأسفانه مشكلي وجود دارد كه خيلي مسوولان دوست دارند سينما اعتلا پيدا كند، اما اين تفكر كه هرچه من فكر مي‌كنم درست است، پدر ما را درمي‌آورد. سينماي ما در تفاهم و تعاطي انديشه و در فضايي مبتني بر دوستي مي‌تواند رشد كند.
***وقتي در خيابان‌هاي پاريس راه مي‌رفتم همه عباس كيارستمي را مي‌شناختند
فتحي در ادامه سخنانش اظهار كرد: براي من ايراني افتخاري است كه وقتي در خيابان‌هاي پاريس راه مي‌رفتم همه عباس كيارستمي را مي‌شناختند؛ همه مجيد مجيدي را مي‌شناختند؛ اگر در قرن نوزدهم ملت‌ها از طريق هنر و ادبيات مي‌توانستند بدرخشند، در قرن بيستم ما اين كار را از طريق سينما مي‌توانيم انجام دهيم؛ در اين مهماني تمدن‌ها سينما مي‌تواند باعث شود كه ما مورد ظلم واقع نشويم. سينما مي‌تواند غناي تمدن ما شناخته شود. اما بايد به قول همان لوطي‌هاي اشكها و لبخندها ياد بگيريم كه در سينما تك‌خوري و تك‌پري نكنيم.
اين كارگردان گفت: بگذاريم انديشه‌ها تجلي پيدا كند و آدم‌ها با افكار مختلف به سينما بيايند؛ مطمئن باشيد به مرور زمان به نفع ماست. هنگامي كه سينماي چندآوايي تقويت مي‌شود، به نفع منافع ملي ما است؛ ما در حدي كه قصه‌ي اشكها و لبخندها اجازه مي‌داد سعي كرديم حرف‌هايي از اين دست را مطرح كنيم.
***اين سريال اداي دين به فيلم فارسي نيست
به گزارش خبرنگار سرويس تلويزيون ايسنا، در اين نشست حسن فتحي ـ كارگردان، در پاسخ به پرسشي درباره‌ي اداي دين به فيلم فارسي و كلاه مخملي‌ها خاطرنشان كرد: ما در اين سريال ديدگاه‌هاي خاص خودمان را داريم؛ اين سريال آن‌طور كه به من برمي‌گردد اداي دين به فيلم فارسي نيست. اگر دوستان تمام سريال را به طور كامل ببينند و گاه به‌ گاه به تماشاي آن ننشينند، احتمال داشت در اين قضاوت خودشان تجديدنظر كنند.
اسماعيل عفيفه ـ تهيه‌كننده، نيز در پاسخ به اين پرسش اظهار كرد: برداشت از سريال‌ها مي‌تواند متفاوت باشد؛ متأسفانه مد شده تا در اثري يك كلاه مخملي مي‌بينند، مي‌گويند فيلم فارسي است؛ اين درحالي است كه آن‌چه يك اثر را مشخص مي‌كند مضامين آن است.
*** طرح موضوعات سياسي در سريال‌ها
حسن فتحي در پاسخ به پرسشي درباره‌ي طرح موضوعات سياسي در سريال‌هايش، خاطرنشان كرد: تفاوت هنرمندان با سياستمدار در اين است كه سياستمدار با تغيير و تحولي كه رخ مي‌دهد جايگاهش عوض مي‌شود، اما هنرمندان اگر كارشان را درست انجام دهند در قلب مخاطبان جاي دارد؛ من مطلقا خود را سياستمدار نمي‌دانم و با انتخابات هم هيچ هنرمندي تغيير نمي‌كند.
او سپس در پاسخ به پرسشي درباره‌ي برهم زدن امنيت اجتماعي از طريق نشان دادن آزادي شمسي پلنگ از زندان، به بيان اين مطلب پرداخت: من نمي‌دانستم تا اين حد قدرت دارم كه بتوانم امنيت اجتماعي را به خطر بيندازم. اگر چنين قدرتي هم داشته باشم، بايد در جهت استقرار و ثبات امنيت اجتماعي صرف شود. كار هنرمند، يك كار فرهنگي است و در فضاي آرام به ثمر مي‌نشيند.
فتحي متذكر شد: از شكل و شمايل و ادا و اطوار و لباس شخصيت‌هاي يك فيلم نمي‌توانيم شتاب‌زده درباره‌ي مضمون نتيجه‌گيري كنيم، بلكه بايد به مضامين و درون‌مايه‌هاي قصه توجه كنيم. قصه‌ي يك سريال تلويزيوني را بايد با صبر بيشتري دنبال كرد و مثل يك كتاب 400-500 صفحه‌اي است كه بايد تمام صفحات آن را با حوصله خواند. اگر با دقت به اين سريال نگاه شود، دوستاني كه اين نقطه نظر را دارند حتما در نظرشان تجديدنظر مي‌كنند.
*** سريال‌هاي «مدار صفر درجه» و «شب دهم» فتحي در مقيسه با سريالي كمدي
اين كارگردان سينما و تلويزيون در پاسخ به پرسش خبرنگاري كه سريال‌هاي «مدار صفر درجه» و «شب دهم» فتحي را با سريال كمدي «اشك‌ها و لبخندها» مقايسه مي‌كرد، گفت: تصوري در جامعه ما وجود دارد و البته نه در بين مخاطبان عادي(مخاطبان عادي راحت تفاوت ژانرها را پذيرفته‌اند)،كه در نزد اصحاب فن تصوري وجود دارد كه ژانرهاي تراژيك و ملودرام، ارزش بيشتري از كمدي دارد و نمايش از جنس كمدي كاري درجه دو محسوب مي‌شود. من اين ديدگاه را قبول ندارم و به اعتبار آن سنت قديمي كه بين مردم ما جاري و ساري است، معتقدم هر گل بوي خودش را دارد.
حسن فتحي ادامه داد: تفكر و استدلال و معناي بسيار در ژانر كمدي نهفته است؛ نبايد با كمدي به عنوان يك ژانر سخيف برخورد كنيم؛ براي من «شب دهم»، «پهلوانان نمي‌ميرند» و «مدار صفر درجه» را همان اندازه ارزش دارد كه «اشك‌ها و لبخندها»؛ دو فيلم سينمايي هم ساخته‌ام، كه يكي كمدي و ديگري معمايي ـ جنايي است. من همان اندازه به فيلم دوم مي‌بالم كه به فيلم اول؛ نگاه فيلم‌ساز به آثارش مثل پدر و فرزندي است. من در هيچ‌كدام از آثارم كم‌فروشي نكرده‌ام؛ اگر دلهره و اضطرابي داشتم براي تمام كارهايم داشتم؛ همه مي‌دانند من با چه وسواسي سعي كردم «اشك‌ها و لبخندها» را بسازم.
او گفت: در عين‌حال كه به دوستاني كه دوست دارند فتحي را در مقام كارگرداني «مدار صفر درجه» ببينند احترام مي‌گذارم، اما بايد به دعايي از دكتر شريعتي اشاره كنم كه از خداي خود مي‌خواهد مني باشد كه خود مي‌خواهد و نه مني كه دوستان مي‌خواهند.
*** درباره‌ي لغو پخش سريال «اشك‌ها و لبخندها» در ايام نوروز
به گزارش ايسنا، فتحي در پاسخ به پرسشي درباره‌ي لغو پخش سريال «اشك‌ها و لبخندها» در ايام نوروز، خاطرنشان كرد: يكي از مشكلات كار به اين برمي‌گشت كه ما كار را دير شروع كرديم و بسيار هم با سرعت كار مي‌كرديم؛ به نحوي كه روز سال تحويل هم در شهرك سينمايي غزالي بوديم. تلخ‌ترين خاطره‌اي كه از اين كار خنده دارم، اشك‌هاي مدير تصويربرداري‌ام آقاي صفا بود؛ خيلي صحنه‌ي تلخي بود او پس از 30 سال زندگي مشترك مجبور بود سال تحويل را دور از خانواده‌اش بگذراند. به هرحال براي رسيدن كار به پخش حتي زمان سال تحويل هم كار كرديم و اول عيد شش قسمت آماده پخش بود. اما به دليل تراكم برنامه‌ها پخش به روز 15 فروردين ماه موكول شد.
وي ادامه داد: وقتي متوجه شديم كه قرار نيست سريال اول عيد پخش شود، با وسواس بيشتري كار كرديم. ما از اول قصه‌مان را نداشتيم و يك تيم چهارنفره 7-8 ساعت در روز با هم درباره قصه صحبت مي‌كرديم. در «ميوه ممنوعه» با دو نفر به تماميت قصه رسيديم، اما در اشك‌ها و لبخندها هنوز تصوير روشني از فينال(پايان) نداشتيم و نهايتا در يك روز اين پايان انتخاب شد.
*** پذيرش ساخت سريالي مناسبتي و جرح و تعديل‌ها
حسن فتحي در پاسخ به پرسشي ديگر درباره‌ي پذيرش ساخت سريالي مناسبتي و جرح و تعديل‌هايي كه سريال «اشك‌ها و لبخندها» دستخوش آن شد، گفت: به شخصه علاقه‌مند بودم كه در سري كارهاي مناسبتي كه براي رمضان و محرم كرده بودم، كاري مناسبتي براي نوروز هم داشته باشم؛ به همين دليل علي‌رغم تمام خطرات پذيرفتم كار كنم. درباره جرح و تعديل‌ها بايد بگويم كه «اشك‌ها و لبخندها» نسبت به «ميوه ممنوعه» جرح و تعديل‌هاي كم‌تري داشت.
او سپس با بازكردن پرانتزي در بين حرف‌هايش خطاب به اهالي رسانه‌ها گفت: به عنوان آدمي كه 20 سال از سال‌هاي جواني‌اش را براي تلويزيون گذاشته و به عنوان كارگرداني كه علي‌رغم حضور در سينما از آن دسته‌ از كارگردانان نبوده كه پشت سرشان را نگاه نكنند، مي‌پذيرم كه صداوسيما رسانه‌اي است كه رابطه‌اي فراگير با آحاد مختلف جامعه دارد. كار سختي است كه در رسانه‌اي فراگير اثري را پخش كنيم كه بتواند با تمام آحاد جامعه ارتباط يكساني برقرار كند. در حين پخش يك برنامه ممكن است برخي‌ها بعضي جاها را برنتابند و البته از سر شيطنت هم نيست؛ اين مساله به دليل فشارهايي است كه از بيرون صداوسيما بر برخي مديران وارد مي‌آورند و مديران صدا و سيما را دچار اضطراب مي‌كنند و البته اين اضطراب هم به ما منتقل مي‌شود؛ و در نهايت منجر به همين جرح و تعديل‌ها مي‌شود؛ بايد به هم اعتماد كنيم و با حسن‌نيت بيشتر با هم برخورد كنيم. اين دوستان كه به ديانت من و تهيه‌كننده شك دارند، به ديانت مسوولان صداوسيما كه شك ندارند، آن‌ها بر سر ساخت با ما به توافق رسيده‌اند.
حسن فتحي سپس يادآور شد: جالب است كه بدانيد، سريال «شب دهم» كه همه آحاد فكري ـ عقيدتي جامعه ما از آن به عنوان سريالي مناسب ياد مي‌كنند، عدم تصويب فيلم‌نامه‌اش به يك مو بند بود؛ به نحوي كه جلسه تصويب فيلم‌نامه اين سريال به جنجال كشيد؛ حال بايد پرسيد پس از پخش «شب دهم» چه اتفاقي افتاد؟!
وي ادامه داد: شايد در اين 20-30 سال فيلم‌نامه‌هاي خوب ديگري هم به دليل همين اعمال سليقه‌ها و غلبه سليقه گروهي كه شايد مي‌گفتند «شب‌دهم» هم نبايد ساخته شود، به تصويب نرسيدند و ساخته نشدند. چرا بايد اين گونه باشد؟! آيا اگر «شب دهم» ساخته نمي‌شد، كم‌لطفي در حق مخاطب تلويزيون نبود؟!
*** از پشت كوه نيامده‌ام
به گزارش خبرنگار سرويس تلويزيون ايسنا،حسن فتحي با تاكيد بر اين كه بحث‌هايش را از سر دلسوزي بيان مي‌كند، ادامه داد: از پشت كوه نيامده‌ام و تازه هم وارد تلويزيون نشده‌ام. به عنوان آدمي با 20 سال سابقه كار حق دارم اين گله را بكنم كه بايد كمي با وسعت‌نظر، اعتماد و ظرفيت بيشتر با آثاري كه در تلويزيون ساخته مي‌شود، برخورد شود.
اين كارگردان سينما و تلويزيون و تئاتر ادامه داد: ما با ساخت آثار جذاب و باكيفيت مي‌توانيم ذائقه مخاطب را بالا ببريم؛ اگر مي‌خواهيم تلويزيون ما جذاب شود و نسل جوان ما به ديدن برنامه‌هاي خودي بيشتر از برنامه‌هاي ماهواره تمايل نشان دهند، بايد ظرفيت‌مان را بالا ببريم.
*** سفارشي كه قلبم به من كرد ...
صحبت‌هاي فتحي در اين بخش، با صحبت‌هاي خبرنگاري كه مدتي است در تلويزيون مشغول بكار است همراه شد كه معتقد بود «ميرميران از مديران فرهيخته‌ي تلويزيون است و نبايد اين گونه درباره ي او صحبت كرد»
پس از آن فتحي توضيح داد: من و آقاي عفيفه سال‌هاست كه آقاي ميرميران را مي‌شناسيم. ما خطاب‌مان به دوستاني بود كه از بيرون سازمان صدا و سيما اين فشار مي‌آورند. به هرحال اضطراب‌هايي كه از بيرون سازمان صدا وسيما وارد مي‌شود، باعث شود كه در تشخيص آثار ممتاز دچار مشكل شويم. خيلي‌ها فكر مي‌كنند «شب دهم» سفارشي است؛ اين كار اگر سفارشي باشد، «سفارشي است كه قلبم به من كرد». شايد باورتان نشود من حتي تا زمان توليد «شب دهم» ريالي بابت فيلم‌نامه نگرفته بودم.
*** مسلما اگر وقت بيشتري داشتيم...
كارگردان «اشك‌ها ولبخندها» سپس در پاسخ به اين پرسش كه فكر نمي‌كند اگر فيلمنامه، ديالوگ ها و شخصيت‌هاي اين سريال تراش بيشتري مي‌خورد، سريال بهتري را شاهد بوديم؟ گفت: ظرف زماني‌مان محدود بود؛ اگر زمان بيشتري در اختيار گروه سازنده بود و دقت و تأمل بيشتري مي‌داشتيم، مسلما كار بهتري ارائه مي‌داديم. اتفاقا دليل پذيرش ساخت اين سريال در مدت زمان اندك هم همين اعتبار رفاقت و دوستي‌اي بود كه با آقاي ميرميران داشتيم. ما سعي كرديم همان رفاقت‌هايي كه درباره‌ي آن‌ها در سريالهايمان حرف مي‌زنيم را ثابت كنيم. آقاي ميرميران گفتند سريال براي نوروز نداريم و ما هم پذيرفتيم. مسلما اگر وقت بيشتري داشتيم كار بهتر از آب درمي‌آمد.
*** پاياني كه براي سريال «اشك‌ها و لبخندها» انتخاب شد
حسن فتحي سپس در پاسخ به پرسشي درباره‌ي پاياني كه براي سريال «اشك‌ها و لبخندها» انتخاب شده بود، اظهار كرد: اين‌گونه نبوده كه پايان‌بندي به ما ديكته شود؛ من و تهيه‌كننده فكر كرديم و در نهايت خودم به يك پايان‌بندي رسيدم. البته تلويزيون هم يك سري نكاتي را در نظر داشت و گفتند اگر برخي بخش‌ها جرح و تعديل شود، بهتر است؛ اما اين بار پايان‌بندي براساس نظرات مردم انتخاب نشد، چراكه سريال تنها يازده قسمت بود.
وي درباره‌ي ديگر جرح و تعديل‌هاي «اشك‌ها و لبخندها» با بيان اين كه اين سريال كمتر از «ميوه ممنوعه» و «مدار صفر درجه» مميزي شده‌است، گفت: يك‌سري جرح و تعديل‌هايي شامل حال كار شد؛ براي مثال ما 3-4 چهار كليپ ساخته بوديم كه تنها يكي از آنها پخش شد؛ پخش اين كليپ‌ها هيچ مشكلي را ايجاد نمي‌كرد چراكه معتقدم اگر كليپ نسبت تماتيكي با موضوع داشته باشد، در حد يكي – دو در يك سريال بلامانع است. با اين حال يكي از كليپ‌هاي ما اصلا پخش نشد؛ يكي را هم تنها تصويرش را پخش كردند و مجبور شديم ترانه كليپ اول را روي كليپ سوم بگذاريم.
فتحي گفت: اي‌كاش كليپ‌ها را پخش مي‌كردند؛ چراكه در آن صورت شائبه‌هايي كه هم اينك درباره‌ي كلاه مخملي‌ها و فيلم فارسي وجود دارد، از بين مي‌رفت.
*** ساخت سريال كمدي و ثبت آن در پرونده كاري فتحي
او سپس درباره‌ي ساخت سريال كمدي و ثبت آن در پرونده كاري‌اش گفت: با آقاي عفيفه اين عهد را داشتيم كه كاري متفاوت و مدرن در ژانر كمدي بسازيم و تا آن‌جايي كه با بضاعت ما سازگار است كمي و كاستي‌ كارهاي قبل را نداشته باشد. اين آرزو را براي هنرمند خلاف نمي‌بينيم ‌كه بخواهد از حد معمول استانداردها بالاتر ببرد و اميدواريم در چارچوب ژانر كمدي موفق شده باشيم اين كار را انجام دهيم.
فتحي با اشاره به نگراني‌هايي كه به هنگام پخش اين سريال وجود داشت، اين نگراني‌ها را قابل درك دانست و گفت: برخي از سر دلسوزي اين فشارها را مي‌آورند؛ چراكه در تلويزيون سابقه نداشت خانم‌ها را در اين قد و قواره در ژانر كمدي نشان دهيم. البته برخي از نگراني‌ها در جلساتي كه با آقاي عفيفه و مديران تلويزيون داشتيم برطرف شد و برخي نگراني‌ها هم برطرف نشد؛ اما به هرحال مدير گروه فيلم و سريال به اين سريال اعتماد كردند و كار پخش شد.
*** حذف ترانه تيتراژ پاياني و پخش آن پس از چند قسمت
فتحي درباره‌ي حذف ترانه تيتراژ پاياني و پخش آن پس از چند قسمت، خاطرنشان كرد: تيتراژ هم شامل همين موضوع بود؛ در اين زمينه بايد از آقاي عفيفه تشكر مي‌كنم كه در نهايت توانست مديران را متقاعد كند كه تيتراژ مشكلي ندارد؛ در تيتراژ ما درباره‌ي فيلم صحبت كرديم و شعر پيام‌هاي اخلاقي جدي داشت؛ اين‌كه چه‌قدر رودربايستي‌ها مي‌تواند به روابط لطمه وارد كند. غافل از اين‌كه گفت‌وگوي رودررو مي‌تواند حقيقت را زنده كند. اين‌كه به راحتي دروغ گفته مي‌شود و چه پيامدهايي براي ما در زندگي خانوادگي و شغلي دارد؛ اين مضامين در شعر اين ترانه بود و وقتي مديران تلويزيون متقاعد شدند از قسمت پنجم ترانه را پخش كردند.
*** مطلقا هيچ فشاري در خصوص انتخاب بازيگران نبود
اين كارگردان در پاسخ به پرسشي درباره‌ي فشارهايي كه بر روي وي بوده تا ليلا اوتادي به عنوان بازيگر انتخاب نكند، اين فشارها را تكذيب كرد و گفت: مطلقا هيچ فشاري در اين خصوص روي من نبوده و صحبتي هم نشده‌است؛ درباره انتخاب خانم اوتادي هم مشكلي نبود و اين مطلب كذب محض است. البته ممكن است بحث‌هايي درباره توانايي تكنيكي بازيگران مطرح شده باشد. در «ميوه ممنوعه» هم بعضي از دوستان درباره انتخاب امير جعفري و برخي بازيگران ديگر ترديد داشتند؛ اما من پافشاري كردم و بابت پافشاري‌ام رو سفيد از آب درآمديم.
كارگردان «اشك‌ها ولبخندها» تاكيد كرد: درباره‌ي عدم انتخاب هيچ‌كدام از بازيگران «اشك‌ها و لبخندها» چنين صحبت‌هايي مطرح نشد؛ من و آقاي عفيفه با تشريك مساعي به اين ليست رسيديم و اتفاقا راضي هم هستيم. 90 درصد از بازيگران من پيشينه‌ي تئاتري دارم. بسيار خوشحال مي‌شوم از استعدادهاي تئاتري در كارهايم استفاده كنم. اگر حرف‌هايي مبني بر اين مي‌گويند كه بازي‌ها در كارهاي من غلو شده‌است تا از انتخاب بازيگران تئاتري منع شوم، بايد بگويم كه من عهد كرده‌ام به تئاتري كه هرچه آموختم از آن آموختم، اداي دين كنم؛ هنوز هم فكر مي‌كنم يكي از راه‌هاي ترقي رشد سينما و تلويزيون ما، استفاده از تئاتر است. بسيار جاي تأسف است كه در سينما و تلويزيون ما بازيگراني مي‌آيند كه در خيابان انتخاب مي‌شوند. بخش بزرگي از اين‌ها چيزي به سينما اضافه نمي‌كنند و چون با زحمت وارد نمي‌شوند، قدر موقعيت‌هايي كه به دست مي‌آورند را نمي‌دانند؛ در سريال «اشك‌ها و لبخندها» هم مهدي هاشمي و گوهرخيرانديش، شهره لرستاني، مهشاد مخبري و هومن برق‌نورد از تئاتر آمدند.
او از مهشاد مخبري به عنوان يكي از بازيگران بااستعداد عرصه‌ي نمايش كه 15 سال است در تئاتر مشغول بكار است نام برد و درباره‌ي ليلا اوتادي گفت: ليلا اوتادي نشان داد كه استعداد بازي را دارد و فقط بايد حال و فضايي به بازي او منتقل شود تا راه‌هاي تعالي را طي كند. بايد از او انتظار كاراكتر داشته باشند.
*** همكاري با عليرضا نادري و عليرضا كاظمي پور
حسن فتحي درباره‌ي همكاري با عليرضا نادري و عليرضا كاظمي پور براي نگارش فيلمنامه گفت: اين‌كار اتفاق تازه‌اي نيست؛ در اروپا گاه چند نفر روي يك فيلم‌نامه كار مي‌كنند و فيلم‌نامه ماحصل تلاش عده‌اي است.
براي رسيدن به طرح قصه من، آقاي عفيفه، آقايان نادري و كاظمي پور همكاري داشتيم و بعد از آن تقسيم كار شد. در تقسيم كار قرار بود كاظمي‌پور قصه را گسترش دهد و نادري ديالوگ‌ها را بنويسد. آقاي نادري يكي از نمايشنامه‌نويسان خوب اين دو دهه اخير است؛ در تلويزيون هم چندان كم كار نبوده و بيشتر كم‌اقبال بوده‌است؛ ايشان 5-6 مجموعه تلويزيون نوشته كه وقتي مي‌خوانيد لذت مي‌بريد. آقاي نادري سريالهايي درباره‌ي قيام گوهرشاد، تختي، شيخ محمد خياباني نوشته‌است. تجربه با نادري شيرين است كه ادامه خواهيم داد.
او درباره‌ي ديالوگ‌هاي موزون «اشك‌ها و لبخندها» گفت: سعي كرديم كمي ديالوگ‌ها موزون شود و فضا به فضاي آثار موزيكال نزديك‌تر شود و البته نيم‌نگاهي به آثار مرحوم علي حاتمي هم داشتيم. اشك‌ها و لبخندها ظرف خوبي شد كه بتوانيم از يك‌سري آدم‌ها تجليل كنيم.
اين كارگردان درباره‌ي تغيير ديالوگ‌هاي «اشك‌ها و لبخندها» گفت: ترديد نكنيد 95 درصد ديالوگ‌هاي اين سريال متعلق به عليرضا نادري است؛ ضمن اين‌كه كاظمي‌پور علي‌رغم مشغله‌هايي كه داشت زحمت بسيار كشيد. براي ساخت اين سريال زمان اندكي در اختيار داشتيم؛ ما بايد روزي 14 تا 16 ساعت كار مي‌كرديم اما گاه مجبور بوديم تنها سه ساعت كار كنيم، چراكه فيلم‌نامه نداشتيم. بنابراين اگر فرصت بيشتري در اختيار نويسنده ما بود متن بهتري را هم شاهد بوديم.
***يك اثر حاصل تلاش يك مجموعه است
حسن فتحي در پايان تاكيد كرد: يك اثر حاصل تلاش يك مجموعه است؛ اين مسأله حقيقت دارد؛ از همان مسوول تداركات تا راننده‌اي كه سعي مي‌كند شما را به خانه ببرد تا ساير عناصر فيلم در ساخت يك اثر موثر هستند؛ اگر اين عناصر هماهنگ نباشند، اتفاق خوبي نمي‌افتد بنابراين هر موفقيتي كه در اين كار داشتم را مرهون همكاراني هستم كه شبانه‌روز همپاي من كار كردند. در «اشك‌ها و لبخندها» 60 نفر آدم، يكدل از عيد و سال تحويل خود گذاشتند تا اين سريال ساخته شود.

Alireza
05-03-2009, 01:14 PM
[Only registered and activated users can see links]

محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهور يكشنبه‌شب در يك گفتگوي زنده تلويزيوني درباره مسائل روز كشور سخن خواهد گفت.
به گزارش دفتر امور رسانه هاي رياست‌جمهوري، رئيس‌جمهور امشب در گفتگوي ويژه خبري شبكه دوم سيما حضور پيدا كرده و راجع به مسائل روز كشور سخن خواهد گفت.
اين برنامه امشب شب بعد از خبر 22.30 به طور زنده از شبكه دوم سيما پخش مي‌شود.

amir mosavi
05-03-2009, 02:11 PM
محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهور يكشنبه‌شب در يك گفتگوي زنده تلويزيوني درباره مسائل روز كشور سخن خواهد گفت.
به گزارش دفتر امور رسانه هاي رياست‌جمهوري، رئيس‌جمهور امشب در گفتگوي ويژه خبري شبكه دوم سيما حضور پيدا كرده و راجع به مسائل روز كشور سخن خواهد گفت.
اين برنامه امشب شب بعد از خبر 22.30 به طور زنده از شبكه دوم سيما پخش مي‌شود.


گفتگوي تلويزيوني رييس جمهوري به زمان ديگري موکول شد

گفتگوي تلويزيوني مستقيم رييس جمهوري با مردم درباره مسايل روز به علت فشردگي برنامه ها به زمان ديگري موکول شد.

Sinad2
05-11-2009, 07:38 AM
[Only registered and activated users can see links]معاون برون مرزی سازمان صدا و سیما و مدیر شبکه پرس تی‌وی از اختصاص بودجه اولیه برای راه‌اندازی یک شبکه تلویزیونی 24 ساعته عربی فیلم و سریال در سال 88 خبر داد.

محمد سرافراز درباره راه‌اندازی شبکه تلویزیونی 24 ساعته عربی فیلم و سریال به خبرنگار مهر گفت: خوشبختانه امسال بودجه اولیه برای راه‌اندازی این شبکه اختصاص داده شده و در حال فراهم کردن مقدمات کار هستیم. فیلم‌ها و سریال‌ها را برای دوبله عربی جمع‌آوری می‌کنیم. علاوه بر آن سیستم فنی این شبکه جدید است.

وی درباره زمان راه‌اندازی این شبکه عربی گفت: این شبکه قطعاً امسال راه‌اندازی می‌شود، اما تازه بودجه اولیه اختصاص داده شده و هنوز بودجه کل ارائه نشده است. به همین دلیل نمی‌توان زمان دقیق بگویم.

معاون برون‌مرزی درباره اینکه آیا مدیریت این شبکه نیز به عهده خودش هست، توضیح داد: نه، مسلماً در طول کار فرد دیگری مسئول آن خواهد شد.

سرافراز درباره برنامه‌های این شبکه 24 ساعته عربی گفت: تولیدات این شبکه خیلی زیاد نیست و بیشتر فیلم‌ها و مجموعه‌های مناسب و برگزیده را انتخاب، دوبله و پخش می‌کنیم. علاوه بر پخش فیلم و سریال‌ها، برنامه‌های نقد با حضور دست‌اندرکاران تولیدات نمایشی و کارشناسان تولید می‌شود.

وی درباره تمهیدات شبکه پرس تی‌وی برای مقابله با کشورهای عربی که در آثار خود چهره منفی از ایران نشان دهند، توضیح داد: در شبکه پرس تی‌وی سعی کرده‌ایم با تولید مستندهای قوی سیاست‌های غرب و آمریکا را افشا کنیم. تاکنون فیلم‌های مستند زیادی درباره رژیم اشغالگر قدس، آمریکا و اروپا ساخته و پخش کرده‌ایم و مستندهای دیگری هم در حال تولید است.

معاون برون‌مرزی ادامه داد: ساخت مستندهایی که جنبه افشاگری دارد و سیاست‌های پنهان را روشن می‌کند، در دست تولید است. در کارهای داستانی زیاد ورود نداشتیم، چون بودجه‌ای برای این کار اختصاص داده نشده است. مسلماً با دریافت بودجه به طور جدی‌تر تولیدات نمایشی را پیگیری می‌کنیم، ولی در حال حاضر یک یا دو کار داستانی در سال می‌سازیم.

سرافراز در پاسخ به این سئوال که آیا معتقد هستید ارائه پیام از طریق تولیدات نمایشی بیشتر جوابگو است؟ گفت: به نظرم تاثیر برخی مستندهای قوی کمتر از کار داستانی نیست. ساختار مستند اهمیت زیادی در انتقال مفاهیم دارد.

وی درباره تمهیدات معاونت برون‌مرزی در مقابله با واکنش‌های منفی جمهوری آذربایجان نسبت به شبکه سحر گفت: رژیم صهیونیستی و آمریکا خیلی سعی کرده‌اند در رسانه‌های جمهوری آذربایجان نفوذ کنند تا از آن طریق چهره ایران را خراب کنند. آنها نسبت به شبکه سحر هم حساس هستند، چون هیچ شبکه‌ای به اندازه شبکه سحر تبلیغ معارف دینی را نمی‌کند. تبلیغ دین در رسانه‌های جمهوری آذربایجان ممنوع است، به همین دلیل فعالیت شبکه سحر برجسته‌تر شده است.

معاون برون مرزی خاطر نشان ساخت: شبکه سحر سعی دارد مسائلی را که درست منعکس نشده تحلیل کند. به همین دلیل مرتب نسبت به این شبکه واکنش نشان می‌دهند. البته ما تنها به پخش چند ساعت برنامه به زبان آذری قانع نیستیم و قصد داریم با تقویت فرستنده‌ها و پوشش تصویری آن منطقه را تحت پوشش شبکه قرار دهیم.

Sinad2
05-14-2009, 07:34 AM
[Only registered and activated users can see links]فارس: «جعفر‌دهقان» تحت عمل جراحي قرار گرفت و حال عمومي وي رو به بهبود است.

«جعفر دهقان» بازيگر نقش «بوتيفار» در سريال «يوسف پيامبر» در مورد وضعيت عمومي‌اش، گفت: من يك هفته پيش ديسك و مهره گردنم را عمل كردم و به هر حال اين هم نوع كار ما است كه لباس‌هايي كه در برخي پروژه‌هاي تاريخي تن‌مان مي‌كنند وزن زيادي دارد و بين مهره‌ها فاصله ايجاد مي‌كند.

وي در ادامه گفت: اين روزها دوران نقاهت را پشت سر مي‌گذارم و حال عمومي‌ام خوب است.

دهقان در پايان در مورد فعاليت‌هاي تازه خود گفت: اين روزها براي بازي در سريال «سرزمين كهن» ساخته كمال تبريزي، قرارداد دارم كه بعد از بهبودي كامل، مشغول بازي در ادامه اين سريال مي‌شوم.

Sinad2
05-14-2009, 07:36 AM
[Only registered and activated users can see links]خشايار الوند و امير‌مهدي ژوله نگارش متن تازه‌ترين مجموعه شبانه مهران مديري را از هفته آينده شروع مي‌كنند.
الوند از نويسندگان مجموعه تازه مديري در گفت و گو با مهر گفت: من، مديري و ژوله در صحبت‌هايي كه داشتيم به طرحي رسيديم كه قرار است براساس آن مجموعه تازه مديري شكل بگيرد.

كار روي شخصيت‌ها و خط كلي قصه‌ها شروع شده و ازهفته آينده نگارش متن آغاز مي‌شود.

وي افزود: موضوع‌هاي مختلف اجتماعي را در اين مجموعه مطرح مي‌كنيم.

امسال سال اصلاح الگوي مصرف است و مجموعه‌هاي مختلفي با در نظر گرفتن اين موضوع ساخته مي‌شود، بخش‌هايي از قصه‌هاي اين مجموعه هم با اين رويكرد نوشته خواهد شد.

باتوجه به غيبت مهراب و پيمان قاسمخاني، من و ژوله نگارش متن را شروع مي‌كنيم.

Sinad2
05-17-2009, 07:32 AM
[Only registered and activated users can see links]فرشاد شكيبي از ادامه تصويربرداري مستند «شوك» و پخش قسمت‌هاي جديد ‌آن در آينده‌اي نزديك خبر داد.

اين تهيه كننده در گفت‌وگو با ايسنا گفت: مستند شوك با موضوعاتي مانند فوتبال، خدمت سربازي،بلوتوث‌هاي سياه و تصادفات ادامه مي‌يابد.

وي ادامه داد: در مستند «فوتبال»، اخلاق ورزشي، حاشيه‌ها و دلالي‌هاي فوتبالي را مطرح مي‌كنيم. در «خدمت سربازي» به موضوعاتي مانند جعل خدمت، فرار از سربازي، چگونگي خدمت كردن، تاثير سربازي بر زندگي افراد، نقش خانواده‌ها و غيره مي‌پردازيم، در مستند «تصادفات» نيز مباحث مانند دري، سرعت غير مجاز، تاثير مصرف مواد مخدر و مشروبات الكلي بر ميزان تصادفات هم چنين رعايت نكردن قوانين راهنمايي و رانندگي از سوي رانندگان را بررسي مي‌كنيم.

اين مستندساز اظهار كرد: تصويربرداري اين مستند‌ها در لوكيشين‌هاي متفاوت در حال انجام است و به زودي به شكل تك يا چند قسمتي از شبكه سه سيما پخش مي‌شوند.

شكيبي همچنين از پخش برنامه جديدي با عنوان «انعكاس» از شبكه سه سيما خبر داد و گفت: انعكاس يك برنامه تركيبي درباره مواد مخدر است كه در قالب گفت‌وگوهاي روان شناسانه اين معضل اجتماعي را در حوزه پيشگيري و درمان بررسي مي‌كند.

وي ادامه داد: در اين برنامه كه اجراي آن را دكتر نارنجيان مدير كل پيشگيري و درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر بر عهده دارند با مسوولان اين حوزه و معتاداتي موفق به ترك مواد مخدر شده‌اند در فضا و محلي قديمي گفت‌وگو مي‌كنيم.

اين تهيه كننده ادامه داد: اين برنامه در 30 قسمت 30 دقيقه‌اي جمعه‌ها ساعت 19 از شبكه سه سيما پخش مي‌شود كه 25 ارديبهشت ماه دومين قسمت آن روي آنتن مي‌رود.

Safir
05-20-2009, 06:45 PM
نامزد پنج جایزه اسکار روی آنتن شبکه چهار

مهر: فیلم سینمایی “متصدی لباس” ساخته پیتر ییتس که نامزد پنج جایزه اسکار شده و خرس نقره‌ای بهترین بازیگر مرد جشنواره برلین را برای آلبرت فینی به ارمغان آورده، در تعطیلات آخر هفته از شبکه چهار پخش می‌شود.

فیلم سینمایی “هیاهوی بچه” پنجشنبه ۳۱ اردیبهشت‌ماه ساعت ۲۲ در قالب برنامه سینما یک از شبکه یک پخش می‌شود. چارلز شایر این کمدی آمریکایی را سال ۱۹۸۷ بر اساس فیلمنامه‌ای از خودش و نانسی مه‌یرز ساخت که دایان کتین، سام شپرد و هارولد رامیس در آن بازی کرده‌اند.
در خلاصه داستان فیلم ۱۱۰ دقیقه‌ای “هیاهوی بچه” آمده است: کیت زنی است که در یک شرکت بزرگ تهیه غذا کار می‌کند. او روز به روز در کارش موفقتر می‌شود تا اینکه یک اتفاق زندگی او را دگرگون می‌کند. این فیلم حدود ۲۷ میلیون دلار در اکران آمریکای شمالی فروخت و نامزد دو جایزه بهترین فیلم کمدی و بهترین بازیگر زن از مراسم گلدن گلوب بود.

فیلم تلویزیونی “چهره در غبار” جمعه اول خرداد ساعت ۱۶ از شبکه یک روی آنتن می‌رود. این فیلم به کارگردانی سیدرحیم حسینی تهیه شده و جهانگیر الماسی و الیزابت امینی بازیگران اصلی آن هستند. در خلاصه داستان “چهره در غبار” آمده است: در جریان حمله عراق به خرمشهر زنی کشته می‌شود و فرزند او را یک سرباز عراقی به عراق می‌برد…

فیلم سینمایی”دسیسه” به کارگردانی رایان کامز محصول سال ۲۰۰۷ آمریکا پنجشنبه ۳۱ اردیبهشت‌ماه ساعت ۲۳:۳۰ از شبکه دو پخش می‌شود. فیلمنامه این اکشن ۹۳ دقیقه‌ای را جیکول ل. آدامز نوشته و وینگ ریمز، کی. سی. آدامز، ویسلوس رون شانن و… در آن بازی کرده‌اند.
داستان فیلم “دسیسه” درباره مردی قدرتمند است که برخلاف هیکل تنومندش باطنی آرام و باگذشت دارد. او به خاطر به گردن گرفتن جرم پسرش در زندان بسر می‌برد. اما ماجراهایی باعث می‌شود او به گذشته خود بازگردد و… این فیلم با بودجه‌ای حدود دو میلیون دلار تولید شده و از میزان فروش آن اطلاعاتی در دست نیست.

فیلم تلویزیونی “شب‌های خرمشهر” به تهیه‌کنندگی مجید اوجی و کارگردانی حسین تبریزی جمعه اول فروردین ساعت ۱۷:۳۰ از شبکه دو روی آنتن می‌رود. در این فیلم که بر مبنای فیلمنامه فلورا سام تهیه شده، بهزاد فراهانی، فریده سپاه‌ منصور، مریم بوبانی، بهرام شاه‌محمدلو، سحر زکریا، سام و کورش تهامی بازی کردند.

داستان “شب‌های خرمشهر” درباره خانواده‌ای است که در دوران جنگ از خرمشهر به تهران می‌آیند. عوامل تولید فیلم عبارتند از محسن فلاحی مدیر تصویربرداری، عباس دقاقی مدیر تولید، محمد علیزاده صدابردار، پیام سوری طراح صحنه و لباس، رضا رادمنش طراح گریم، فرشاد اسدالله‌پور دستیار کارگردان، فریال اوجی عکاس، امید کرامتی آهنگساز و روزبه کلباسی تدوینگر.

فیلم سینمایی “سپر دفاعی” به کارگردانی جونجی ساکاموتو پنجشنبه ۳۱ اردیبهشت ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه سه پخش می‌شود. این فیلم ۱۲۶ دقیقه‌ای محصول سال ۲۰۰۵ سینمای ژاپن است و فیلمنامه آن را یاسو هاسه‌گاوا بر اساس رمانی از هاروتوشی فوکویی نوشته‌اند.

هیرویوکی سانادا، آکیرا ترائو، کویچی ساتو و کی‌ایچی ناکایی در “سپر دفاعی” بازی کرده‌اند. در خلاصه داستان این درام جنگی آمده است: یک ناوشکن به نام ایزوکازا که یک سپر دفاعی به نام ایجبس دارد دزدیده می‌شود. این سپر دفاعی ناوشکن را غیر قابل نفوذ می‌کند… “سپر دفاعی” با بودجه ۱۲ میلیون دلار تولید و نامزد یازده جایزه از آکادمی فیلم ژاپن شد.

فیلم سینمایی “زندان” به کارگردانی جان فلین جمعه اول خردادماه ساعت ۲۲:۳۰ از شبکه سه پخش می‌شود. در این تریلر جنایی و اکشن محصول ۱۹۸۹ آمریکا بازیگرانی چون سیلوستر استالونه، دانلد ساترلند، جان آموس تام سایزمور و… بازی کرده و فیلمنامه آن را ریچارد اسمیت و جب استوارت نوشته‌اند. این فیلم در اکران آمریکا ۲۲ میلیون دلار فروخت.

فیلم ۱۱۵ دقیقه‌ای “زندان” درباره فرانک لئون است که شش ماه از محکومیتش به خاطر یک جرم کوچک گذشته است. او در اواخر دوران محکومیت به زندان گیت‌وی منتقل و آنجا به شدت شکنجه می‌شود… استالونه برای بازی در این فیلم نامزد جایزه تمشک طلایی بدترین بازیگر مرد شد، ضمن اینکه “زندان” نامزد جایزه بدترین فیلم سال و بدترین بازیگر مکمل مرد هم بود.

فیلم سینمایی “متصدی لباس” به کارگردانی پیتر ییتس جمعه اول خردادماه ساعت ۲۰:۳۰ در قالب برنامه سینما چهار از شبکه چهار پخش می‌شود. این فیلم محصول سال ۱۹۸۳ بریتانیا است و آلبرت فینی، تام کورتنی، ادوارد فوکس، آیلین اتکینز و… در آن بازی کرده‌اند. فیلمنامه را هم رانلد هاروود نوشته است.

فیلم ۱۱۸ دقیقه‌ای “متصدی لباس” سال ۱۹۸۴ نامزد پنج جایزه اسکار در رشته‌های بهترین بازیگر مرد (فینی و کورتنی)، بهترین کارگردان، بهترین فیلم و بهترین فیلمنامه شد، اما هیچ جایزه‌ای نگرفت. ضمن اینکه فینی برای بازی در این فیلم جایزه خرس نقره‌ای بهترین بازیگر جشنواره برلین را از آن خود کرد.

نامزدی در هفت رشته جوایز بفتا و پنج رشته جوایز گلدن گلوب از دیگر افتخارات “متصدی لباس” است که در اکران عمومی آمریکا پنج میلیون دلار فروخت. داستان این درام انگلیسی درباره ماجراهای پشت صحنه یک گروه تئاتری شکسپیری است و اتفاق‌هایی که در جریان اجرای نمایش “شاه لیر” برای بازیگر نقش اصلی می‌افتد.

فیلم تلویزیونی “لحظه دیدار” به کارگردانی اسماعیل فلاح‍پور و تهیه‌کنندگی امیرحسین شریفی ـ آفاق فیلم جمعه ساعت ۱۴:۳۰ از شبکه تهران پخش می‌شود. در این فیلم آهو خردمند، جمشید گرگین، لیلا بوشهری، اکرم محمدی، حدیث فولادوند، محمد ابهری، نسرین خسروانی، حسن خوانساری، مازیار فیروزمند و ماهرخ شریفی بازی می‌کنند.

در خلاصه داستان “لحظه دیدار” آمده است: در روز سال تحویل از بنیاد شهید به چند خانواده اعلام می‌شود برای تحویل پیکر شهدا مراجعه کنند. عوامل پروژه عبارتند از منوچهر رهنما مدیر تولید، کیوان ذوالفقاری طراح صحنه و لباس، رضا مطهری تدوینگر، عبدالله عبدی‌نسب مدیر تصویربرداری، پیام تنی و شاهرخ شریفی آهنگسازان و سمیه جعفری عکاس.

Safir
05-20-2009, 06:51 PM
اشكت را درمي‌آورند


[Only registered and activated users can see links]«جاهلان» قديمي اگر با تيزي و دشنه به جان هم مي‌‌افتادند و در فرهنگ‌شان از پشت خنجر زدن جا نداشت و «ضعيف‌كشي» افتخاري به حساب نمي‌آمد، اما قرن جديد و عصر جوانان تحصيلكرده بيكار، مقتضيات خاص خودش را دارد. حالا خيلي‌ها مي‌گويند: «خيلي‌ها دعوا مي‌كنند تا يك سيلي بخورند و بروند ديه بگيرند.» اما بالاخره نمي‌شود همه سر به زير باشند و هنوز هم كم نيستند كساني كه در نزاع و درگيري تن به تن با ديگران دنبال اثبات خود هستند. گاز اشك‌آور، فلفل، باتوم برقي و وسايل ديگري كه هيچ‌گونه فروش قانوني ندارند اما وجود دارند و خريد و فروش مي‌شوند و مانند هر جنس غيرقانوني و قاچاق، در بازار سياه آنقدر وسعت دارد كه در چند نقطه از اين شهر چندميليوني، مانند ناصرخسرو، مولوي، بازار و ميدان گمرك بتوانيد با چند 10 هزار تومان يكي از اين وسايل را بخريد. وسايلي كه مخصوص نيروهاي نظامي و انتظامي است...


ميدان گمرك در يكي از روزهاي دل‌انگيز بهاري، عادي‌تر از هميشه است. كاسب و مغازه‌داران اين راسته مي‌گويند ارديبهشت، كسادترين ماه سال است. البته براي موتور و دوچرخه‌فروشان قضيه كمي با فروشنده‌هاي لباس دست‌دوم و نظامي فروش فرق مي‌كند، چون اتفاقا پس از گذشت فصل سرما است كه بازار خريد دوچرخه و موتور در آستانه تابستان اوج مي‌گيرد. اما كساني كه كفش اسپرت و شلوار شش جيب‌پوش هستند، حتما شب عيد سري به اين راسته در ميدان گمرك و خيابان كارگر زده‌اند. اما اجناسي هم در بازار زيرزميني اين منطقه به فروش مي‌رسد كه ربطي به بهار و زمستان ندارد. وسايل دفاعي غيرمجاز، مانند انواع اسپري‌هاي اشك‌آور، فلفل و يا باتوم‌‌هاي برقي و خيلي چيزهاي ديگر هميشه مشتريان خودشان را دارند. اين را «جمال تركه» مي‌گويد.

البته نام مستعارش «جمال» است وگرنه كلانتري محل او را با نام اصلي‌اش مي‌شناسد. او همه كار مي‌كند. از دلالي موتور و دوچرخه گرفته تا فروش پوتين‌هاي اصل كرم رنگ سربازان آمريكا كه از عراق وارد مي‌شود.

وقتي در دور ميدان رازي كه خيلي‌ها او را به خاطر كشف «الكل» مي‌شناسند، بچرخيد حتما چند باري دلالان سراغ‌تان مي‌آيند. به شرطي كه به آهستگي قدم بزنيد و چشم بچرخانيد تا مشتري‌شناس‌هاي اين بازار شما را با عابران عادي اشتباه نگيرند كه نمي‌گيرند.

ابتدا جوانكي 18-17 ساله كه لپ‌هاي گلي‌اش نشان مي‌دهد در ديارشان كه هواي سردسير دارد، هميشه با اولين موج سرماي آذربايجان صورتش رنگ لبو مي‌شود. اسمش را نمي‌گويد. وقتي سعي مي‌كند هنگام حرف زدن تكه‌كلام‌هاي بچه‌هاي پايين شهر را به كار ببرد، با آن لهجه تركي‌اش كمي خنده‌دار مي‌شود. اما مشخص است ياد گرفته چگونه از پس اين و آن برآيد.

ابتدا بايد سراغ جنس ديگري رفت. شايد دوربين نظامي، آن هم ساخت كشوري كه در همسايگي‌ غربي‌مان، سربازانش جولان مي‌دهند، بد نباشد. نمي‌گويد ندارد. اما چنددقيقه‌‌اي معطل مي‌كند تا آنكه به موبايلش زنگ زده سر برسد و مي‌رسد.

اين يكي هم اهل آذربايجان است. البته سن و سال و رفتار و لهجه‌اش نشان مي‌دهد، سال‌هاي طولاني است كه تهراني شده. او اصلا نمي‌پرسد كه دوربين مي‌خواهم يا نه و با پيشنهادات مختلفي سعي مي‌كند، آنچه دنبالش هستيم را حدس بزند.

معمولا كساني مشتري گازهاي دفاعي مي‌شوند كه به شكلي احتياج به امنيت شخصي بيشتري حس كنند يا تصور داشتن دشمن دارند. خودمان را «ساعت‌فروش» جا مي‌زنيم كه در خيابان جمهوري مغازه‌دار هستيم و شب عيد يكي با چاقو سراغ همكارمان كه چند مغازه آن طرف‌تر موبايل فروشي دارد، آمده است. مشخص است، خيلي زودباور نيست و خودش را به كوچه «علي‌چپ» مي‌زند. برايش آنقدر مهم است كه انگيزه‌مان چيست كه مامور نباشيم كه نيستيم. ديگر بقيه‌اش برايش تفاوت چنداني ندارد. او مي‌خواهد درصدش را از «جمال تركه» بگيرد و كاري به بقيه مسائل ندارد. در بازار زيرزميني و اجناس قاچاق و ممنوع هميشه چندواسطه‌اي وجود دارند. اين دلال‌ها و «مشتري‌قاپ»ها همه كار مي‌كنند. براي آنها مهم نيست شما دنبال چه هستيد. وظيفه و كارشان اين است كه بگويند، داريم.

«جمال تركه» دست‌مان را مي‌گيرد و پشت سرش در خيابان مولوي جلو مي‌رويم و از كوچه‌اي تنگ به سمت ميدان قزوين و رو به شمال مي‌پيچيم. حالا مي‌گويد: «چه مي‌خواهيد؟»


اسپري فلفل، اشك‌آور، شيميايي، ايراني، خارجي بايد بگوييد چه مي‌خواهيد و خودتان را هم مشتاق نشان ندهيد وگرنه قيمت واقعي را نمي‌شنويد. البته قيمت مصوبي وجود ندارد و انصاف و هوش طرف فروشنده، اشتياق و سر و وضع و طرز حرف زدن مشتري، قيمت پايه را مشخص مي‌كند.

50 هزار تومان براي اشك‌آور خارجي و نصفش براي مدل ايراني كه ساخت يك كارخانه نظامي است كه وسايل مورد نياز پليس و نيروهايي كه به اين وسايل احتياج دارند را تهيه مي‌كند.

سرمان را خم مي‌كنيم و از دري كوتاه وارد حياطي شلوغ و «قمرخانمي» كه حالت انبار دوچرخه و موتور دارد، مي‌شويم. فروشنده هنر خود در فروش را نشان مي‌دهد. بازارگرمي مي‌كند و سعي دارد از امنيت و آسايشي كه همراه داشتن چنين وسيله‌اي درمقابل يك دزد و فردي مهاجم به ارمغان مي‌آورد، بگويد: «شما وقتي نصف شب مي‌خواهي بروي سمت خانه، اگر يكي بيايد چاقو بگذارد زير گلويت، چكار مي‌كني... شما كه نمي‌‌خواهيد طرف را بكشيد. فقط يك پيس كوچك بزني تو صورتش تمام است. تا طرف به خودش بيايد شما در رفتي.»

مدل ايراني كه عبارت «م...» رويش با رنگ قرمز به چشم مي‌خورد، شايد در ظاهر تفاوت چنداني با مدل خارجي‌اش نداشته باشد و نيروهاي انتظامي از آن استفاده مي‌كنند. اما اپيدمي طرفداري از جنس خارجي اينجا هم نمود دارد: «ايراني‌اش بد نيست، اما خارجي‌اش كه آلماني است را بيشتر مي‌برند. تا به حال 10 نفر همكار شما آمدند از اينها بردند.»

يادمان مي‌اندازد كه مثلا ما ساعت‌‌فروشيم. گفته مي‌شود قرار است، كساني كه سر وكارشان با جواهر، سكه و ارز است با چنين وسايل دفاعي مجهز شوند. اما راست و دروغش پاي كساني كه چنين خبرهايي را مي‌گويند.

البته كساني كه در نيروهاي مسلح به مردم خدمت مي‌كنند و امنيت جامعه را تامين كرده‌اند، براي در اختيار داشتن انواع اين اسپري‌‌هاي دفاعي بايد آن را مانند دستبند يا اسلحه گرم تحويل بگيرند و اگر مفقود ‌‌شود يا اتفاق ديگري بيفتد بايد پاسخگو باشند.

جمال به بازارگرمي‌اش ادامه مي‌دهد: «يك مدل هست كه به درد شما نمي‌‌خورد. گران است. بيهوش‌كننده و آمريكايي است. هر كس بخواهد اذيتت كند كافي است فقط يك ثانيه اين اسپري را بزني. ديگر نمي‌‌تواند انگشت به تو بزند و ولو مي‌شود روي زمين...»

مي‌گويند اين وسايل مانند بسياري از اجناس ديگر، به صورت قاچاق از كشورهاي همسايه وارد كشور مي‌شود.

هر قدر كه جامعه امن باشد، باز هم عده‌اي هستند كه امنيت شخصي بيشتري مي‌خواهند. اين عده اگر در سال حتي يك بار هم احساس خطر كنند كافي است تا لزوم در اختيار داشتن چنين وسايلي را براي خود متصور شوند. اما براي دسته‌اي ديگر كه از گوشي موبايل، محل زندگي و ماشين زيرپايشان براي خود محملي درست مي‌كنند تا كمبودهاي شخصيتي خود را جبران كنند، اين وسايل كه دست همگان به آنها نمي‌رسد، وسيله‌اي جذاب و رويايي است.

«جمال تركه» حوصله‌اش سررفته و چشمان ريز سبزش سريع اين سو و آن سو مي‌رود. مي‌خواهد زودتر بفهمد خريدار هستيم يا نه. اگر اين وسايل را از هر شخصي عادي كه مجوز حمل آن را ندارند، بگيرند به تشخيص قاضي ممكن است بين 6 ماه تا 3 سال پشت ميله‌ها آب خنك بخورد. پس واي به حال كسي كه آنها را به فروش مي‌رساند. پس طبيعي است جمال بخواهد زودتر اين مكان انبارمانند كه مطمئنا محل اصلي نيست كه اجناس را نگهداري مي‌كند، ترك كنيم.

عده‌اي اسپري‌هاي اشك‌آور تاريخ مصرف گذشته را به فروش رساندند و باعث شدند تا چند نفر بينايي خود را از دست بدهد. معمولا كمتر كسي به تاريخ انقضا كه روي اين اسپري‌ها نقش بسته توجه مي‌كند.

تعيين قيمت نهايي زمان مي‌برد. به‌خصوص كه حجم و اندازه اين اسپري‌ها براساس «مدت زمان» مصرف آنها تعيين مي‌شود. عددي كه به ثانيه روي آنها نقش بسته، نوشته شده است. روي اسپري فلفل خارجي، عبارت 60 ثانيه و روي مدل ايراني 40 ثانيه، ملاكي براي ارزشگذاري فروشنده‌ ها شده است.

جمال مي‌گويد: براي فلفل آلماني كمتر از 40 هزار تومان نمي‌‌گيرد و اصرار دارد كه ايراني را نخريم، چون خيلي نمي‌سوزاند! اما براي همين هم 20 هزار تومان طلب مي‌كند.

از هم جدا مي‌شويم و حالا در خيابان وليعصر و محله اميريه هستيم. نگاهي به صورت و رفتار همشهريان. هيچ نشاني از تخاصم و ميل به درگيري نزاع ديده نمي‌شود. اما جمال هنگام جدا شدن تاكيد كرد: «هر كس يكي از اين اسپري‌ها نداشته باشد، چوبش را مي‌خورد...» اگر همه پشت اين صورت‌هاي مهربان هيچ خصومتي ندارند، پس چرا بازار زيرزميني چنين وسايلي بايد رونق داشته باشد و روز به روز كساني كه براي خريد آنها بودجه و وقت مي‌گذارند، بيشتر مي‌شود. جمال مي‌گفت: «شما نخريد به كس ديگري مي‌فروشم. مشتري كه قحط نيست...»

Sinad2
05-24-2009, 07:59 AM
[Only registered and activated users can see links]فیلم سینمایی "اتوبوس شب" به کارگردانی کیومرث پوراحمد يكشنبه ساعت 20:30 از شبکه چهار روی آنتن می‌رود.

به گزارش خبرنگار مهر، "اتوبوس شب" هفدهمین فیلم پوراحمد و درباره دفاع مقدس است. داستان فیلم درباره عیسی رزمنده نوجوان 15 ساله‌ای است که مأموریت پیدا می‌کند عده‌ای اسیر عراقی را با یک اتوبوس قدیمی به قرارگاه برساند. "اتوبوس شب" در جوایز فیلم آسیا پاسیفیک جایزه ویژه هیئت داوران را برد.

این فیلم بر اساس فیلمنامه مشترک پوراحمد و حبیب احمدزاده ساخته شده و در جشنواره فجر و جشن خانه سینما در رشته‌های کارگردانی، فیلم، فیلمنامه و بازیگری جایزه برده است. خسرو شکیبایی، محمدرضا فروتن، مهرداد صدیقیان، الناز شاکردوست، احمد کاوری و امیرمحمد زند بازیگران "اتوبوس شب" هستند.

Sinad2
05-25-2009, 01:16 PM
[Only registered and activated users can see links]مهر: داستان مجموعه جدید مهران مدیری که قرار بود خشایار الوند و امیرمهدی ژوله به زودی نگارش فیلمنامه آن را آغاز کنند، به دلیل حجم بالای دکورها تغییر کرد.

فضای قصه مجموعه جدید مدیری که هنوز نامی برای آن انتخاب نشده قرار بود در گذشته رخ دهد، اما با توجه به تصمیم تازه مدیری و مسئولان شبکه سه قصه به دلیل حجم بالای دکور تغییر کرد.

الوند و ژوله همراه مدیری طرحی جدید به شبکه سه ارائه داده‌اند که با حفظ خط اصلی داستان قبلی، اتفاق‌ها در زمان حال می‌افتد. نگارش این مجموعه تا چند روز آینده آغاز می‌شود.

قصه مجموعه جدید مدیری درباره فردی است که وارد محیطی ناشناخته می‌شود. در این مجموعه مدیری به کنکاش روابط پنهان از جمله تفاوت روابط یک خانواده در بیرون و داخل می‌پردازد.

نام و تعداد قسمت‌های مجموعه هنوز مشخص نشده است. مدیری که نوروز 88 مجموعه "مرد دو هزار چهره" را روی آنتن داشت، مجموعه‌های "ساعت خوش"، "مرد هزار چهره"، "باغ مظفر"، "نقطه‌چین"، "پاورچین" و "جایزه بزرگ" را در کارنامه دارد.

Sinad2
06-07-2009, 07:35 AM
[Only registered and activated users can see links]فارس: مدير شبكه سه سيما گفت: مهران مديري سريال جديد خود را تا يك ماه آينده با موضوع اصلاح الگوي مصرف كليد مي‌زند.

«علي‌اصغر پورمحمدي» گفت: در راستاي نامگذاري امسال به نام اصلاح الگوي مصرف، شبكه سه سيما قصد دارد سريالي با توجه به اين مضمون بسازد.

وي افزود: اين سريال كه هنوز نامي براي آن مشخص نشده، در 90 قسمت و در قالب طنز ساخته خواهد شد. اين سريال در حال حاضر مرحله پيش توليد خود را مي‌گذراند و مهران مديري اين سريال را تا يك ماه آينده كليد مي‌زند.
بنابراين گزارش، داستان‌هاي سريال جديد «مهران مديري» را «خشايار الوند» و «اميرمهدي ژوله» مي‌نويسند و تا به حال فقط طرحي از اين سريال به شبكه سه سيما ارائه شده است.

«سيامك انصاري» و «علي لك‌پوريان» نيز در اين مجموعه به مديري كمك مي‌كنند و در حال حاضر در لوكيشن اين سريال مستقر شده و مشغول آماده سازي آن هستند.

مهران مديري نيز در حال انتخاب بازيگران است و در نگارش متن‌ها نيز به نويسندگانش مشاوره مي‌دهد.
آخرين ساخته «مهران مديري» در مقام كارگردان مجموعه تلويزيوني «مرد دوهزار چهره» بود كه در ايام نوروز از شبكه سه سيما به روي آنتن رفت.

Sinad2
06-24-2009, 07:43 AM
[Only registered and activated users can see links]سری جدید برنام عمو پورنگ با اجرای داریوش فرضیایی به تهیه‌کنندگی مسلم آقاجانزاده به زودی از شبکه یک پخش می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، سری جدید عمو پورنگ به صورت زنده و سه روز در هفته (روزهای زوج) در قالب برنامه کودک و نوجوان شبکه یک در گروه اجتماعی تهیه می‌شود و علاوه بر فرضیایی و امیرمحمد، چهار بازیگر دیگر در آن ایفای نقش می‌کنند.

سری جدید برنامه عموپورنگ در 125 قسمت 30 دقیقه‌ای تولید می‌شود و شامل بخش‌های مختلف از جمله شعرخوانی، مسابقه تلفنی، سرگرمی و بخش‌های نمایشی است. این برنامه از آخرین روزهای سال 87 به دلایلی دیگر روی آنتن شبکه یک نرفت و به زودی پس از حدود چهار ماه پخش زنده آن از سر گرفته می‌شود.

Safir
07-09-2009, 10:38 AM
آخر هفته از تلويزيون ببينيد،
سفر، مردان ماجراجو، رودخانه سرخ...


[Only registered and activated users can see links]
جام جم آنلاين: فيلم‌هاي بچه‌هاي دريا، نداي درون، قضاوت، سفر، مزرعه، مسافران دره تمشک، ضد حريق، مردان ماجراجو، رودخانه سرخ، سرقت در روز روشن و بالاتر از خطر در تعطيلات آخر هفته از شبکه‌هاي مختلف سيما روي آنتن مي‌رود.

فيلم تلويزيوني "بچه‌هاي دريا" به کارگرداني محسن شاه‌محمدي پنجشنبه 18 تيرماه ساعت 10 روي آنتن شبکه يک مي‌رود. در اين فيلم بيتا حيدري، احمد حسني و... بازي کردند و داستان پسري به نام ممدوح است که در بوشهر به همراه مادر و خواهرش زندگي مي‌کند. پدر ممدوح سال گذشته به تهران آمده اما خبري از او نيست...

فيلم سينمايي "نداي درون" پنجشنبه 18 تيرماه ساعت 22 و فيلم تلويزيوني "قضاوت" هم جمعه 19 تيرماه ساعت 16 از شبکه يک پخش مي‌شود. اين فيلم به کارگرداني ابراهيم شيباني و تهيه‌کنندگي رضا جودي داستان زوجي جوان به نام فرهاد و مهناز را روايت مي‌کند که در تدارک برگزاري جشن سالگرد ازدواج خود هستند، اما روز جشن فرهاد در يک حادثه کشته مي‌شود.

در "قضاوت" مهدي احمدي و آناهيتا نعمتي نقش فرهاد و مهناز را ايفا مي‌کنند و بابک حميديان، رضا افشار و هومن برق‌نورد ديگر بازيگران هستند. فيلمنامه اين فيلم 90 دقيقه‌اي را مسعود بهبهاني‌نيا نوشته و عوامل آن عبارتند از حميدرضا پناهي مدير تصويربرداري، جواد مقدس صدابردار، حامد تفرشي طراح صحنه و لباس، سارا يوسفي طراح گريم و شهاب علي‌بخشي مدير توليد.

فيلم سينمايي "سفر" پنجشنبه 18 تيرماه ساعت 14:30 روي آنتن شبکه دو مي‌رود. اين فيلم محصول نروژ را اولي مارتين هافسمو سال 2007 به مدت 90 دقيقه در ژانر اکشن، درام و ورزشي ساخت. فيلم "سفر" نخستين بار 26 اکتبر سال 2007 در نروژ اکران شد و در آن لدا اليس بروچ، اسپن کلومن هينر، هيلد ليارن، سباستين استيگر و پيتر استارمر بازي کردند.

در خلاصه داستان اين فيلم آمده است: مايل، نوجواني است که به همراه مادرش در اسلو زندگي مي‌کند. او پر انرژي و بازيگوش است و مسئولان مدرسه هميشه از دست او شاکي هستند. شگردهاي جالب او در به هم ريختن نظم مدرسه و همچنين مهارت در بازي با چوب اسکيت، او را در ميان دوستان و همشاگردي‌هايش محبوب کرده و...

فيلم تلويزيوني "مزرعه" ساخته مارک آنجلو پنجشنبه 18 تير ساعت 23:40 از شبکه دو پخش مي‌شود. اين فيلم محصول 2005 فرانسه و 178 دقيقه است و پير ماندي، سيريل دسکور، ميکي سباستين و رنو مارکس در آن بازي کرده‌اند. "مزرعه" داستان پيرمردي مزرعه‌دار است که به تازگي همسرش کاترين را از دست داده با وجود مخالفت دخترش مزرعه را مي‌فروشد.

فيلم انيميشن "مسافران دره تمشک" جمعه 19 تيرماه ساعت 14:30 روي آنتن شبکه دو مي‌رود. اين انيميشن را جمي ميتچل و مارک گراسونور سال 2007 به مدت 76 دقيقه در ژانر اکشن، ماجراجويانه، درام و فانتزي ساخت. آريا نوئل کورزن، کودي آرنس، جف بنت و کوبا گودينگ جونير صداپيشگان اين اثر هستند.

در خلاصه داستان انيميشن "مسافران دره تمشک" آمده است: طي حادثه‌اي پاکوچولو که دايناسوري از مجموعه درازگردن‌هاست، ياد مي‌گيرد بايد قانون‌ها را کامل بياموزد و هميشه از آنها تبعيت کند. در مورد اين مسئله با دوستانش صحبت مي‌کند که ناگهان به سه دايناسور برمي‌خورد که راه خودشان را گم کرده و دنبال گله‌شان هستند.

فيلم سينمايي "ضد حريق" جمعه 19 تيرماه ساعت 17:30 از شبکه دو پخش مي‌شود. اين فيلم محصول آمريکا را الکس کندريک سال 2008 بر مبناي فيلمنامه خودش و استفن کندريک به مدت 122 دقيقه ساخت. در "ضد حريق" کرک کامرون، ارين بثي، کن بول و.. بازي کرده‌اند و داستان درباره زن و شوهري است که سال‌هاست با هم اختلاف دارند و اختلاف آنها بالا گرفته است.

فيلم‌هاي "مردان ماجراجو" و "رودخانه سرخ" پنجشنبه و جمعه 18 و 19 تيرماه ساعت 20:45 و 22 از شبکه سه روي آنتن مي‌رود. "مردان ماجراجو" ساخته ويليام گرگتي محصول 2004 کانادا است. در اين فيلم 92 دقيقه‌اي کنت ولش، لاچلين مونرو و جکسن ديويس بازي کرده‌اند و داستان درباره چهار دوست است که براي گذراندن تعطيلات به کلبه‌اي در جنگل مي‌روند.

فيلم سينمايي "سرقت در روز روشن" جمعه 19 تير ساعت 14:20 از شبکه تهران پخش مي‌شود. فيلم محصول 2008 انگليس به کارگرداني پاريس لونتي است و جف بل، وس بلک‌وود، رابرت بولتر، مکس براون و آنتونيو گيل در آن بازي کرده‌اند. داستان "سرقت در روز روشن" درباره گروهي است که قصد سرقت مبلغي هنگفت از يک بانک مبادلات ارزي را دارند.

فيلم سينمايي "بالاتر از خطر" جمعه 19 تيرماه ساعت يک بامداد روي آنتن شبکه تهران مي‌رود. سعيد عالم‌زاده اين فيلم را بر مبناي فيلمنامه جابر قاسمعلي و معين حکمي در ژانر پليسي و حادثه‌اي ساخته و در خلاصه داستان آن آمده است: مسعود که خارج از کشور است خواهرش را در ايران درگير يک معامله غيرقانوني ارزهاي تقلبي مي‌کند و خواهرش سر قرار حاضر مي‌شود...

در فيلم 90 دقيقه‌اي "بالاتر از خطر" فريبرز عرب‌نيا، حسن جوهرچي، احمد نجفي، حسين معلومي، حسن رضايي، ميرمحمد تجدد و ژاله صامتي بازي مي‌کنند و ديگر عوامل پروژه عبارتند از محسن مسافرچي و محسن شايانفر تهيه‌کننده، جمشيد الوندي مدير فيلمبرداري، ايرج گل‌افشان تدوينگر، فريبرز لاچيني آهنگساز، احمد احمدپور صدابردار و اصغر پورهاجريان جلوه‌هاي ويژه.

Safir
07-09-2009, 10:38 AM
آخر هفته از تلويزيون ببينيد،
سفر، مردان ماجراجو، رودخانه سرخ...


[Only registered and activated users can see links]
جام جم آنلاين: فيلم‌هاي بچه‌هاي دريا، نداي درون، قضاوت، سفر، مزرعه، مسافران دره تمشک، ضد حريق، مردان ماجراجو، رودخانه سرخ، سرقت در روز روشن و بالاتر از خطر در تعطيلات آخر هفته از شبکه‌هاي مختلف سيما روي آنتن مي‌رود.

فيلم تلويزيوني "بچه‌هاي دريا" به کارگرداني محسن شاه‌محمدي پنجشنبه 18 تيرماه ساعت 10 روي آنتن شبکه يک مي‌رود. در اين فيلم بيتا حيدري، احمد حسني و... بازي کردند و داستان پسري به نام ممدوح است که در بوشهر به همراه مادر و خواهرش زندگي مي‌کند. پدر ممدوح سال گذشته به تهران آمده اما خبري از او نيست...

فيلم سينمايي "نداي درون" پنجشنبه 18 تيرماه ساعت 22 و فيلم تلويزيوني "قضاوت" هم جمعه 19 تيرماه ساعت 16 از شبکه يک پخش مي‌شود. اين فيلم به کارگرداني ابراهيم شيباني و تهيه‌کنندگي رضا جودي داستان زوجي جوان به نام فرهاد و مهناز را روايت مي‌کند که در تدارک برگزاري جشن سالگرد ازدواج خود هستند، اما روز جشن فرهاد در يک حادثه کشته مي‌شود.

در "قضاوت" مهدي احمدي و آناهيتا نعمتي نقش فرهاد و مهناز را ايفا مي‌کنند و بابک حميديان، رضا افشار و هومن برق‌نورد ديگر بازيگران هستند. فيلمنامه اين فيلم 90 دقيقه‌اي را مسعود بهبهاني‌نيا نوشته و عوامل آن عبارتند از حميدرضا پناهي مدير تصويربرداري، جواد مقدس صدابردار، حامد تفرشي طراح صحنه و لباس، سارا يوسفي طراح گريم و شهاب علي‌بخشي مدير توليد.

فيلم سينمايي "سفر" پنجشنبه 18 تيرماه ساعت 14:30 روي آنتن شبکه دو مي‌رود. اين فيلم محصول نروژ را اولي مارتين هافسمو سال 2007 به مدت 90 دقيقه در ژانر اکشن، درام و ورزشي ساخت. فيلم "سفر" نخستين بار 26 اکتبر سال 2007 در نروژ اکران شد و در آن لدا اليس بروچ، اسپن کلومن هينر، هيلد ليارن، سباستين استيگر و پيتر استارمر بازي کردند.

در خلاصه داستان اين فيلم آمده است: مايل، نوجواني است که به همراه مادرش در اسلو زندگي مي‌کند. او پر انرژي و بازيگوش است و مسئولان مدرسه هميشه از دست او شاکي هستند. شگردهاي جالب او در به هم ريختن نظم مدرسه و همچنين مهارت در بازي با چوب اسکيت، او را در ميان دوستان و همشاگردي‌هايش محبوب کرده و...

فيلم تلويزيوني "مزرعه" ساخته مارک آنجلو پنجشنبه 18 تير ساعت 23:40 از شبکه دو پخش مي‌شود. اين فيلم محصول 2005 فرانسه و 178 دقيقه است و پير ماندي، سيريل دسکور، ميکي سباستين و رنو مارکس در آن بازي کرده‌اند. "مزرعه" داستان پيرمردي مزرعه‌دار است که به تازگي همسرش کاترين را از دست داده با وجود مخالفت دخترش مزرعه را مي‌فروشد.

فيلم انيميشن "مسافران دره تمشک" جمعه 19 تيرماه ساعت 14:30 روي آنتن شبکه دو مي‌رود. اين انيميشن را جمي ميتچل و مارک گراسونور سال 2007 به مدت 76 دقيقه در ژانر اکشن، ماجراجويانه، درام و فانتزي ساخت. آريا نوئل کورزن، کودي آرنس، جف بنت و کوبا گودينگ جونير صداپيشگان اين اثر هستند.

در خلاصه داستان انيميشن "مسافران دره تمشک" آمده است: طي حادثه‌اي پاکوچولو که دايناسوري از مجموعه درازگردن‌هاست، ياد مي‌گيرد بايد قانون‌ها را کامل بياموزد و هميشه از آنها تبعيت کند. در مورد اين مسئله با دوستانش صحبت مي‌کند که ناگهان به سه دايناسور برمي‌خورد که راه خودشان را گم کرده و دنبال گله‌شان هستند.

فيلم سينمايي "ضد حريق" جمعه 19 تيرماه ساعت 17:30 از شبکه دو پخش مي‌شود. اين فيلم محصول آمريکا را الکس کندريک سال 2008 بر مبناي فيلمنامه خودش و استفن کندريک به مدت 122 دقيقه ساخت. در "ضد حريق" کرک کامرون، ارين بثي، کن بول و.. بازي کرده‌اند و داستان درباره زن و شوهري است که سال‌هاست با هم اختلاف دارند و اختلاف آنها بالا گرفته است.

فيلم‌هاي "مردان ماجراجو" و "رودخانه سرخ" پنجشنبه و جمعه 18 و 19 تيرماه ساعت 20:45 و 22 از شبکه سه روي آنتن مي‌رود. "مردان ماجراجو" ساخته ويليام گرگتي محصول 2004 کانادا است. در اين فيلم 92 دقيقه‌اي کنت ولش، لاچلين مونرو و جکسن ديويس بازي کرده‌اند و داستان درباره چهار دوست است که براي گذراندن تعطيلات به کلبه‌اي در جنگل مي‌روند.

فيلم سينمايي "سرقت در روز روشن" جمعه 19 تير ساعت 14:20 از شبکه تهران پخش مي‌شود. فيلم محصول 2008 انگليس به کارگرداني پاريس لونتي است و جف بل، وس بلک‌وود، رابرت بولتر، مکس براون و آنتونيو گيل در آن بازي کرده‌اند. داستان "سرقت در روز روشن" درباره گروهي است که قصد سرقت مبلغي هنگفت از يک بانک مبادلات ارزي را دارند.

فيلم سينمايي "بالاتر از خطر" جمعه 19 تيرماه ساعت يک بامداد روي آنتن شبکه تهران مي‌رود. سعيد عالم‌زاده اين فيلم را بر مبناي فيلمنامه جابر قاسمعلي و معين حکمي در ژانر پليسي و حادثه‌اي ساخته و در خلاصه داستان آن آمده است: مسعود که خارج از کشور است خواهرش را در ايران درگير يک معامله غيرقانوني ارزهاي تقلبي مي‌کند و خواهرش سر قرار حاضر مي‌شود...

در فيلم 90 دقيقه‌اي "بالاتر از خطر" فريبرز عرب‌نيا، حسن جوهرچي، احمد نجفي، حسين معلومي، حسن رضايي، ميرمحمد تجدد و ژاله صامتي بازي مي‌کنند و ديگر عوامل پروژه عبارتند از محسن مسافرچي و محسن شايانفر تهيه‌کننده، جمشيد الوندي مدير فيلمبرداري، ايرج گل‌افشان تدوينگر، فريبرز لاچيني آهنگساز، احمد احمدپور صدابردار و اصغر پورهاجريان جلوه‌هاي ويژه.

Alireza
07-19-2009, 04:36 PM
فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی « شاه کلید » ، « جعبه چک » ، « روز هفتم» ، « ماجرای دسپرو »، ،« توماس وراه آهن جادویی»، « پلیس پردردسر » ،«سر شاخ» ، « یک بام ودوهوا» ، « اکتبر» و « سریع باش » در روزعید سعید مبعث ازشبکه‌های یک ، دو، سه ، چهار و تهران پخش می‌شـود.

فیلم تلویزیونی «شـاه کـلـیـد» به کارگردانی سـامـان مـقــدم و تهیه‌کنندگی مجید مظفری درروزعید سعید مبعث ساعت 15/9 ازشبکه یک سیما پخش می شود .
داستان فیلم ازاین قرار است که: اصلان سارقی حرفه ای است و دربازکردن انواع قفل تخصص دارد. او درپی خلاف¬هایی که انجام داده به زندان می افتد اما در زندان از اعمال گذشته پشیمان شده و توبه می کند. پس از آزادی نیزعلیرغم وسوسه¬های مختلف ، توبه خود را نمی‌شکند. اصلان پس ازآزادی اززندان به‌دنبال همسرش‌میرود و دایی ازاوسوء پیشینه‌می خواهد. درهمین حین آگاهی و کارخانه خودروسازی نیزاز او برای ساخت قفل ضد سرقت دعوت می کند .
مجیدمظفری ، بهاره رهنما و سیروس ابراهیم زاده درفیلم تلویزیونی «شاه کلید» ازتولیدات سال 1387 گروه فیلم و سریال شبکه یک سیما ایفای نقش کردند.

فیلم سینمایی «جعبه چک» به کارگردانی نیکولاس گسنر دوشنبه 29 تیرماه ساعت 12 ازشبکه یک سیما پخش می شود.
درخلاصه داستان فیلم آمــده : دو مرد در آستانه بازنشستگی با وضعیت بدی مواجه می شوند. ازدست دادن خانه وکارگاه سبب می شود آنها به فکر تهیه پول هنگفتی بیفتند آنهم با ساخت جعبه هایی از چک های مالیا تی وتاسیس یک شرکت موفق می شوند پول بسیار هنگفتی به جیب بزنند .

فیلم سینمایی «جعبه چک» محصول سال 1992 فرانسه در ژانر کمدی ساخته شده است.
فیلم تلویزیونی «روز هفتم» به کارگردانی مهدی کرم پور وتهیه کنندگی مجید مظفری دوشنبه 29 تیرماه ساعت 16 ازشبکه یک سیما پخش می شود.
در خلاصه داستان فیلم آمده: درروستایی در یکی از نقاط شمالی کشور، مدتهاست اهالی آنجا رنگ شادی وبرکت راندیده اند و حواد ث تلخ وسخت بر آنان حادث شده ، بزرگان در پی چاره ای می گردند تا با همفکری و همیاری یکدیگر جلوه روستا را عوض کنند.
مجید مظفری وویشکا آسایش در فیلم تلویزیونی « روز هفتم » از تولیدات سال 1386 گروه فیلم وسریال شبکه یک سیما بازی کرده‌اند.
فیلم سینمای «ماجرای دسپرو » به کارگردانی سم فل دوشنبه 29 تیرماه ساعت 30/14زشبکه دو سیما پخش می شود.
درخلاصه داستان فیلم آمــده: دسپرو موش باهوش وزرنگی است که از هیچ چیز نمی ترسد و این نترسیدن او باعث نگرانی اعضای خانواده اش شده است. در اثر یک اتفاق وافتادن یک موش درظرف آش سرآشپز شهر و در نتیجه وحشت کردن شاهزاده ، پادشاه درست کردن آن آش را ممنوع اعلام می نماید.
فیلم سینمایی«ماجرای دسپرو» به تهیه کنندگی گری رزمحصول سال 2008 آمریکا وانگلیس است.

شبکه دو سیما عصر روز دوشنبه 29 تیر فیلم سینمایی « توماس وراه آهن جادویی» را برای ساعت 30/17 پخش می کند .
درخلاصه داستان این فیلم به تهیه کنندگی و کارگردانی بریت آلکوروفت آمده است : توماس و دوستانش لکوموتیوهای بخاری هستند که در مکانی جادویی به نام سودور زندگی می کنند که در آن می توانند باهم حرف بزنند.
فیلم سینمایی «توماس وراه آهن جادویی» محصول سال 2000 آمریکا وانگلیس است.

فیلم سینمایی «پلیس پردردسر» به کارگردانی ران اسچالتون دوشنبه 29 تیر ساعت 30/23ازشبکه دوسیما پخش می شود.
درخلاصه داستان فیلم آمده : جو گاولین مامورباسابقه و کارآگاه پلیس جنایی است که علاوه برانجام وظیفه درلباس یک پلیس،درکارمعاملات مسکن نیزفعالیت می¬کند. او درموقعیت‌های مختلف‌کاری وبعضاً درصحنه جنایت ، به امورمربوط به خرید وفروش‌مسکن نیزمی پردازد.همکارجو کارآگاه جوانی به نام دی سی است که به همراه او پرونده های جنایت را پیگیری می کند. دریک حمله تروریستی به یک کلوپ، تعدادی از اعضای یک گروه موسیقی خیابانی که همگی سیاه پوست هستند به قتل می رسند. جو و دی سی ماموربررسی پرونده می‌شوند.
هارسیون فورد و جوش هارتنت درفیلم سینمایی «پلیس پردردسر»محصول سال 2003 آمریکا به ایفای نقش پرداختند .

فیلم سینمایی « سرشاخ» دوشنبه 29 تیرماه ساعت 11 ازشبکه سه سیما پخش می شــود.
داستان در مورد نویسنده ای جوان به نام بهنام است که سفر کاری خود رانیمه کاره رها می‌کند تا به رسم هر سال سالگرد ازدواج مادر بیوه اش را در کنارش باشد . این در حالی است که مادر درصدد ازدواج مجدداست
رضارویگری، فلور نظری، محسن قاضی مرادی، مهوش وقاری و شبنم معززی درفیلم سینمایی «سرشاخ» به کارگردانی فیلم سینمایی « یک بام ودوهوا» به کارگردانی انوشیروان حداد و وتهیه کنندگی یداله شهیدی دوشنبه 29تیرماه ساعت 19 ازشبکه سـه سیما پخش می شــود.
در خلاصه داستان آمده است : یک زن وشوهر که در مسیر زندگی شان بر سر مسائل مالی دچار اختلاف شده اند برای جداشدن به دادگاه خانواده مراجعه می کنند.
گوهر خیر اندیش، محمد مطیع و سیروس ابراهیم زاده در فیلم سینمایی « یک بام ودوهوا» ایفای نقش کرده‌اند .

فیلم سینمایی «اکتبر» دوشنبه 29تیرماه ساعت 21 ازشبکه چهار پخش می شــود.
در این فیلم خواهید دید : جیم معلم جوانی است که در مدرسه ای در کشور سوئیس مشغول به تدریس است و به دختری به نام راش ژنو که یک داروسازاست علاقه مند شده است .
فیلم سینمایی « اکتبر » به کارگردانی استفان گلگر در سال 1998 ساخته شده است.

فیلم سینمایی «سریع باش» به کارگردانی اولیویه ون هوفستات دوشنبه 29تیرماه ساعت 20/14 ازشبکه تهران پخش می شــود.
در خلاصه داستان فیلم آمده : یک گروه ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر علیه یک سازمان وسیع توزیع مواد درفرانسه که ریاست شان با مردی اسپانیایی به نام مارتینز است وارد عمل می شوند.
روچدی زم، الیویه گورمت، جین میشل و جیل میلان در فیلم سینمایی «سریع باش» محصول سال 2008 کشــورفرانسه در ژانر درام ، حادثه ای و هیجانی بازی کرده انــد.

Safir
07-29-2009, 06:13 PM
محله برو بيا

[Only registered and activated users can see links]
چند نفر از بچه‌هاي الان را مي‌شناسيد كه با شنيدن نام «محله برو بيا» هيجان زده نشوند و نخواهند از خاطراتشان صحبت كنند. يكي از سريال‌هايي كه در دوران جنگ و امكانات كم يكي از بهترين‌ها بود. هر هفته منتظرش مي‌نشستيم و هم آداب رفت و آمد در خيابان را ياد مي‌گرفتيم. هم چگونه خريد كردن و معاشرت. هم توصيه‌هاي بهداشتي به طور غيرمستقيم به كودكان داده مي‌شد و هم با پدر كيمياگر و پسرش با خواص مواد و درس شيمي آشنا مي‌شديم. خلاصه نيم ساعت تا 40 دقيقه پر از ماجرا و حادثه و خنده مي‌گذشت.

خيلي از نام‌هاي مشهور حالا، چهره‌هاي محبوب مجموعه دوست داشتني دوران كودكي، بودند از حميد جبلي، مرحوم رضا ژيان، اكبر عبدي و آتيلا پسياني گرفته تا... ديدن دوباره اين سريال يا مجموعه فرصتي است تا باور كنيم چقدر برنامه‌ساز تلويزيوني از نظر امكانات پيشرفت كرده است و همه چيز زيباتر شده است، اما گاه و بيش از هر چيز كمبود خلاقيت در برنامه‌هاي امروز خود را به رخ مي‌كشد. در اين مجموعه كه «محله برو بيا» بر پايه آن شكل گرفت و جذاب شد.

خلاقيتي كه بازي‌ها روان است و ساده و هر بيننده با آن راحت ارتباط برقرار مي‌كند. يادگيري‌ها هم براساس آيتم‌هاي كوتاه و بلند آن آسان است و وجهه آموزش به خوبي در آن موج مي‌زند. همه اينها ويژگي‌هاي مثبت مجموعه است. همان‌طور كه گاه طولاني بودن برخي قطعه‌ها باعث سر رفتن حوصله تماشاگر امروزي مي‌شود. حالا مجموعه اين سريال به صورت 12‌سي‌دي عرضه شده است، اما مشكل هم دارد كيفيت تصاوير چندان خوب نيست و گاهي سخت مي‌شود شخصيت‌ها را ديد كلمات نيز گاهي شنيده نمي‌شوند. ولي خوب مي‌ارزد.


جام جم انلاین

Safir
08-01-2009, 12:15 PM
شاهنامه‌خواني، «در چشم باد»
مجموعه تلويزيوني در چشم باد به كارگرداني مسعود جعفري جوزاني كارگردان زبده و متعهد كه پيش از اين فيلم‌‌هاي ارزشمندي چون شير سنگي و در مسير تندباد را از او ديده‌ايم دو هفته است كه ميهمان خانه‌هايمان شده است.

اين مجموعه ارزشمند به مقطعي از تاريخ پرآشوب و سرنوشت‌ساز كشورمان ايران پرداخته است از قيام سردار شهيد رشيد جنگل ميرزا كوچك جنگلي تا دفاع مقدس 8 ساله ايران در برابر عراق كه تاريخ دلاورمردي‌هاي ايران معاصر است.

در قسمت دوم اين مجموعه عظيم تاريخي كه با زاويه ديدي تازه به زندگي مردم عادي در دل وقايع تاريخي نگريسته است، پدربزرگ (آرش تاج)‌ براي دو كودك و مادرانشان داستان دلنشين رستم و سهراب را از شاهنامه حكيم طوس فردوسي مي‌خواند و تحليل و تفسير مي‌كند؛ نكته جالب توجه در سكانس مجموعه توجه مردم ايران به آثار ادبي كشورمان ايران بويژه داستان‌هاي شاهنامه و بيان اين آثار به وسيله بزرگ خاندان در جمع ــ شبانه ــ خانواده است البته پيش از رواج مظاهر تمدن جديد همانند تلويزيون و ...؛ اي كاش اين سنت و سنت‌هاي نيكوي ديگر ايراني، هـمان‌طور يا با ترفندهاي جديد فناوري در خانواده‌هاي ايراني احيا شود.

در اينجا خوانش اشتباه اين بيت «هر آن گه كه خشم آورد بخت شوم / كند سنگ خارا به كردار، موم» كه بايد مصرع دوم «به كردار موم» خوانده مي‌شد؛ شايان ذكر است اما تحليلي كه اين پدربزرگ در زمان احمدشاه از رويارويي دو پهلوان رستم و سهراب و فرزندكشي تهمتن ارائه مي‌دهد تحليلي است امروزين و بر مبناي اسطوره‌شناسي جديد و دور از بيان شخصيت فوق در آن مقطع تاريخي مي‌نمايد.

پدربزرگ (آرش تاج)‌ به كودك مي‌گويد: بچه‌ها رستم نماينده آيين باستاني ايران و حافظ آن و تاج و تخت ايران مي‌باشد و بايد نيروي جديدي را كه براي نو شدن و متحول كردن آمده است نابود و از ميدان به در كند؛ به هر روي اگر جعفري جوزاني به عمد هم اين تحليل و تفسير را به عنوان ديالوگ بر زبان شخصيت داستانش جاري كرده است عدم تناسب ديالوگ با كاراكتر نمودي بارز دارد لااقل براي اهل فن.

جام جم انلاین

Sinad2
08-05-2009, 02:01 PM
[Only registered and activated users can see links]مهر: قائم‌مقام مدیر شبکه سه از پخش دو جزء قرآن از مشهد و قم، مجموعه‌های "کلید اسرار" و "پنجمین خورشید" و... در ماه رمضان خبر داد و زمان پخش احتمالی مجموعه مهران مدیری را پائیز اعلام کرد.

هاشم رضایت درباره برنامه‌های ماه رمضان شبکه سه گفت: صدا و سیما با پخش برنامه‌های متنوع به نحو مطلوب در ماه رمضان به مردم خدمت کرده است. امسال هم شبکه سه از تجربه‌های خوب سال‌های گذشته بهره برده و برنامه‌های متنوع و جذاب برای پخش در ایام ماه رمضان در نظر گرفته است.

وی در ادامه افزود: شبکه سه ماه رمضان پارسال برای اولین بار هر روز قرائت یک جزء از قرآن را از قم پخش می‌کرد. با توجه به استقبال مخاطبان از این برنامه در ماه رمضان امسال قصد داریم بعد از نماز صبح و ساعت 14:30 قرائت یک جزء از قرآن را از قم و مشهد پخش می‌کنیم. برنامه‌های "خانه فیروزه‌ای" و "سلامت باشید" هم در این ماه با رویکرد رمضان روی آنتن می‌رود و این برنامه‌ها به شیوه صحیح تغذیه در ماه رمضان می‌پردازد.

قائم مقام مدیر شبکه سه اشاره کرد: در این ایام دو سخنرانی بعد از نماز صبح و پایان قرائت یک جزء از قرآن و خبر ورزشی بعد از ظهر از شبکه سه پخش می‌شود. با توجه به استقبال مردم از پخش مجموعه "کلید اسرار" این سریال محصول ترکیه هر روز عصرها از همین شبکه روی آنتن می‌رود. پخش برنامه سینما گلخانه هم در این ایام ادامه پیدا می‌کند.

رضایت با اشاره به پخش ویژه برنامه افطار شبکه سه گفت: بعد از خبر ورزشی ساعت 18:45 همچون سال‌های گذشته ویژه برنامه افطار پخش می‌شود. ترکیب این برنامه مانند کوله پشتی است. در این برنامه قصد داریم از میهمانانی دعوت کنیم که دیدن آنها برای مردم جذابیت دارد. مثلاً خلبانی که جان مسافران را نجات داده است. در حال حاضر نمی‌توانم نام میهمانان برنامه را بگویم، ولی مطمئن هستم مردم از این برنامه استقبال می‌کنند.

وی ادامه داد: بعد از اذان هم سخنرانی به مدت 10 دقیقه پخش می‌شود. به احتمال زیاد همچون سال‌های گذشته آیت‌الله مکارم شیرازی درباره مسائل اخلاقی صحبت خواهند کرد. مجموعه تلویزیونی "پنجمین خورشید" هم به نویسندگی و کارگردانی علیرضا افخمی ساعت 20:30 پخش می‌شود. برای ساعت 21 هنوز تصمیم نگرفته‌ایم مسابقه پرتحرک و جذاب "مسیر طلایی" یا "همسران" را پخش کنیم، اما به زودی قطعی می‌شود.

قائم مقام شبکه سه خاطرنشان ساخت: بعد از خبر ساعت 22 هم ویژه برنامه خاصی با عنوان "کمی از آنسوتر" با موضوع مرگ پخش می‌شود. در این برنامه دیدگاه‌های خاصی مطرح می‌شود. با توجه به اینکه کار جذاب است و لوکیشن خاصی هم دارد، نمی‌توانم توضیح بیشتری در این باره بدهم.

رضایت درباره مجموعه مهران مدیری گفت: مهران مدیری چندین طرح به شبکه سه ارائه داد تا اینکه به توافق رسیده‌ایم و هم اکنون نویسندگان مشغول نگارش این پروژه هستند که نام آن هنوز مشخص نشده است. قصد داریم این مجموعه را پائیز پخش کنیم. البته اگر برای پخش نرسید مجموعه دیگری را جایگزین می‌کنیم.

وی اشاره کرد: تعجیل برای پخش مجموعه مهران مدیری نداریم، بلکه علاقمند هستیم یک مجموعه طنز خوب پخش کنیم. محور این مجموعه آموزش و یادآوری مسائل زندگی است که به بهترین نحو رفتار کنیم.

Sinad2
09-03-2009, 09:40 PM
[Only registered and activated users can see links]مدیر شبکه تهران دلیل انتخاب مسعود ده‌نمکی برای کارگردانی مجموعه نوروزی این شبکه را توانایی و موفقیت او در سینما ذکر کرد.

مجید رجبی معمار درباره انتخاب ده‌نمکی برای کارگردانی مجموعه نوروزی شبکه تهران به خبرنگار مهر گفت: فیلمنامه مجموعه نوروزی با نظارت ده‌نمکی در حال نگارش است. ده‌نمکی از مستندسازهای خوب است و با آنکه تجربه ساخت فیلم سینمایی نداشت، اما در آثار خود نشان داد در این زمینه موفق است. ده‌نمکی از کارگردانان توانمند است.

وی در ادامه افزود: امیدواریم او در تجربه جدید خود که مجموعه‌سازی برای تلویزیون است، موفق شود و همان موفقیت آثار سینمایی خود را تکرار کند. هدف ما تهیه یک مجموعه نوروزی مناسب برای مخاطبان است. در مجموع شبکه تهران دنبال جذب کارگردانان سینما برای کارگردانی مجموعه‌ها و فیلم‌های تلویزیونی است و در سال‌های اخیر توانسته‌ایم کارگردان خوب سینما را جذب کنیم.

Safir
09-10-2009, 12:14 AM
جانشین جومونگ به شبکه سه می آید

سريال «امپراتور بادها» مراحل پاياني ترجمه را به سفارش شبكه 3 سيما پشت سر مي‌گذارد و قسمت‌هاي جديد مجموعه «هشدار براي كبرا 11» شبكه تهران نيز طي يكي دو هفته آينده آماده پخش مي‌شود.

به گزارش ايسنا، ترجمه سريال كره‌اي «امپراتور بادها» تا پايان ماه مبارك رمضان به اتمام مي‌رسد. اين سريال اكنون وارد مراحل آماده‌سازي براي دوبله و پخش شده است.

«امپراتور بادها» را كانگ ايل سو سال 2008 در 36 قسمت ساخته است. در اين سريال سونگ ايل گوك، بازيگر سريال «افسانه جومونگ» و «امپراتور دريا» در نقش شاهزاده موهيول، چوي جانگ ون (شاهزاده يئون)، پارك‌ گان هيونگ (دوجين) و جانگ جين يانگ (پادشاه يوري) بازي مي‌كنند.

«امپراتور بادها» محصول شبكه kbs است و برنده 4 جايزه از اين شبكه شده است كه از جمله آنها مي‌توان به جايزه بهترين بازيگر مرد براي سونگ ايل گوك اشاره كرد.

«امپراتور بادها» درباره زندگي نوه جومونگ (موهيول) است كه از بدو تولد، سرنوشت عجيبي پيدا مي‌كند.گفتني است؛ قسمت‌هاي جديد «هشدار براي كبرا 11» در حالي يكي دو هفته آينده روي آنتن مي‌رود كه به دليل طولاني شدن فرآيند خريد و آماده‌سازي اين مجموعه، مدتي اين سريال آلماني تكراري پخش مي‌شود.ناصر طهماسب، مدير دوبلاژ «هشدار براي كبرا 11» است و جلال مقامي، ژرژ پطرسي، سعيد مظفري، كيكاووس ياكيده، وحيد منوچهري و افشين زينوري به جاي نقش‌هاي اصلي آن در مقاطع مختلف پخش اين سريال گويندگي كرده‌اند.

Safir
09-21-2009, 11:32 AM
گمشدگان و كليد اسرار در راه ايراني شدن

[Only registered and activated users can see links]

حالا ديگر همه مي‌دانند كه خرمشهر با كمبود امكانات زيادي روبه‌رو است. شهري كه بنا به اتفاقاتي كه در دوران جنگ برايش رخ داد و مقاومتي كه مردم اين شهر در مقابل دشمن نشان داده‌اند بايد اكنون گل سرسبد همه شهرهاي ايران باشد، اما افسوس كه چنين نشده است.

هفته گذشته يكي از سايت‌هاي خبري نوشت كه تنها سينماي شهر خرمشهر تبديل به تالار عروسي شده است؛ اين در حالي است كه سينماها نمي‌توانند تغيير كاربري بدهند. البته در اين خبر نوشته شده بود كه در ماه رمضان كه سينما تعطيل است صاحب سينما براي رفع ضرر مالي اين سينما را در اختيار مردم قرار داده تا از آن براي برپايي مراسم عروسي و مهماني استفاده كنند! اين خبر در حالي منتشر شد كه بيشتر مردم مي‌دانند كه اولين سالن‌هاي سينما در ايران در استان خوزستان ساخته شد چون در آن زمان خارجي‌ها در پالايشگاه‌هاي نفت ايران كار مي‌كردند و چون به سينما رفتن علاقه خاصي داشتند در اولين اقدام شروع به ساخت سينما در شهرهاي خوزستان كه در آن ساكن بودند، كردند. اولين سالن سينما را شركت نفت در آبادان ساخت و به مرور در شهرهاي خرمشهر و اهواز هم سالن‌سازي باب شد. مردم خوزستان از طريق همين سالن‌ها بود كه با دنياي سينما آشنا شدند و ديدن فيلم يكي از بهترين تفريحات آنان شد اما امروزه كه اكثر شهرهاي ايران سالن سينما دارد و مردم با فرهنگ رفتن به سينما آشنا شده‌اند مردم خوزستان سينما ندارند و فقط بزرگ‌ترها مي‌توانند خاطراتشان را از سينما رفتن و فيلم ديدن براي بچه‌ها بازگو كنند. چند سالي است كه مديران سينمايي داعيه نهضت سالن‌سازي را سر داده‌اند و مي‌گويند كه در شهرهاي مختلف سالن سينما ساخته‌اند و فيلم‌هاي مناسبي را براي اكران در سينماها براي اين شهرها ارسال مي‌كنند، شايد، اما مديران سينمايي، خوزستان را در فهرست نهضت خود نديده‌اند چون اگر مي‌ديدند شهرهاي اين استان نبايد از داشتن سالن سينما و فيلم خوب محروم مي‌شدند.

گمشدگان مردانه

بازار سريال‌هاي خارجي حسابي داغ است. سريال‌هاي پرطرفدار خارجي به شكل دي وي دي با عبور از مرزهاي ايران دوبله و يا زيرنويس مي‌شوند و به دست مردم مي‌رسند. اكنون مردم ايران و علاقه‌مندان سريال‌هاي روز خارجي به راحتي مي‌توانند سريال‌هاي مورد علاقه خود را از بازار قاچاق تهيه كنند. اين سريال‌ها معمولا به شكل زيرزميني زيرنويس مي‌شوند و در روي زمين فروخته مي‌شوند. يكي از اين سريال‌هاي پرطرفدار كه ايرانيان و بخصوص جوانان را شيفته خود كرده است سريال لاست است كه با عنوان «گمشدگان» ترجمه شده است.

هفته گذشته خبر آمد كه يكي از موسسات وابسته به شبكه رسمي نمايش خانگي تصميم دارد اين سريال را دوبله كرده و در فروشگاه‌هاي عرضه محصولات فرهنگي عرضه كند! همه آنهايي كه اين سريال را ديده‌اند مي‌دانند كه سريال گمشدگان قابل پخش از تلويزيون نيست و اگر قرار باشد به طور رسمي وارد شبكه نمايش خانگي شود بايد تمام شخصيت‌هاي زن اين سريال حذف شوند چون با پوشش و روابطي كه دارند اصلا قابل نمايش نيستند و اگر زنان از اين سريال حذف شوند چيزي از قصه گمشدگان باقي نمي‌ماند چون زنان در اين سريال پاي اصلي درام و اتفاقاتي هستند كه لاست را ديدني كرده‌اند. حالا معلوم نيست با كدام نظر كارشناسي شده موسسه‌اي كه زيرنظر يك نهاد دولتي كار مي‌كند تصميم گرفته است اين سريال را دوبله كرده و با حذف‌هاي اساسي آن را به بازار عرضه كند!؟

البته هفته‌هاي گذشته خبرهاي جالب ديگري هم در رابطه با سريال لاست منتشر شد كه يكي از آنها اين بود كه قرار است يك گروه ايراني سريالي ايراني بر اساس داستان و شخصيت‌هاي سريال لاست بسازد، به تعبيري قرار است گمشدگان ايراني هم ساخته شود. جالب اينجاست كه نوع تفكر شخصيت‌هاي اين سريال و روابط آنها اصلا با نوع تفكر ايراني جماعت جور در نمي‌آيد كه ايراني‌ها خواسته باشند خودشان دست به كار شوند و سريالي مشابه بسازند. از طرفي براي ساخت سريالي مانند گمشدگان امكانات و خلاقيت زيادي لازم است كه از شواهد چنين برمي‌آيد كه اين امكانات فعلا در كشور ما موجود نيست. البته بايد به ايرانياني كه هوس ساخت گمشدگان ايراني را دارند اين نكته را هم يادآوري كرد وقتي كه سريالي خوب و كاملش موجود است لازم نيست دست چندمش هم ساخته شود، در كنار همه اينها بد نيست اشاره‌اي هم داشته باشيم به سريالي كه بهمن ماه سال گذشته از شبكه تهران پخش شد و نويسنده و كارگردان آن بدون اين‌كه اشاره‌اي به سريال لاست داشته باشد بخش‌هايي از اين سريال را كپي‌برداري و يا به اصطلاح ايراني كرد و نشان مردم داد كه در همان زمان واكنش بسياري از مردم و منتقدان را در پي داشت.

سريال تركي كليد اسرار يكي از سريال‌هايي است كه چندين سال است از شبكه‌هاي مختلف تلويزيون به نمايش درمي‌آيد و مخاطبان خاص خود را هم دارد. نويسندگان و كارگردانان ايراني كه پي به علاقه مردم به اين سريال برده‌اند تصميم دارند كه شبيه سريال كليد اسرار را بسازند! با خواندن اين اخبار اين شائبه به وجود مي‌آيد كه نكند خداي نكرده كفگير درام‌نويسان ايراني در يافتن سوژه به‌‌‌ته‌‌‌ديگ خورده كه دست به دامان سريال‌هاي خارجي شده‌اند و مي‌خواهند بر قامت آنها لباس ايراني بدوزند...

جزئيات مهم است يا كليات

شنبه شب هفته گذشته، حسيني وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي دولت دهم به گفتگوي ويژه خبري شبكه 2 سيما آمد و درباره برنامه‌هايش در حوزه فرهنگ و هنر صحبت كرد، اما از كليت صحبت‌هاي حسيني چنين برمي‌آمد كه او هنوز به جمع‌بندي كلي درباره حوزه فرهنگ و هنر نرسيده است به همين دليل بيشتر صحبت‌هاي او كلياتي درباره اين حوزه‌ها بود مثلا درباره سينما كه يكي از مهم‌ترين شاخه‌هاي حوزه هنر است صحبت خاصي نكرد و بيشتر بحث وزير درباره سالن‌سازي و شهرك‌سازي بود. سالن‌سازي همان‌طور كه به آن اشاره شد به صورت جدي در دستور كار مديران قبلي بوده است و شهرك‌سازي هم كه مدت‌هاست شروع شده و سينماگران منتظر هستند مثلا شهرك سينمايي هشتگرد زودتر به بهره‌برداري برسد. حتي درباره بنياد سينمايي فارابي هم كه بازوي اصلي سينماست وزير وارد جزئيات نشد و فقط گفت كه قرار است اتفاقاتي در اين بنياد رخ دهد كه به نفع سينماست. حسيني همچنين از سينماگران خواست كه در حوزه كاري خود فعال‌تر عمل كنند. اين دعوت شايد به اين دليل انجام شد كه در چند روزي كه حسيني به وزارت رسيده است سينماگران معروف و شاخص سينما با او ديداري نداشته‌اند و در جلساتي كه تشكيل شده همان‌طور كه در مطلب هفته گذشته توضيح داده شد بيشتر كساني حضور داشتند كه ساليان سال است دوست دارند در سينما فعاليت داشته باشند، اما نتوانسته‌اند. البته چند هفته پيش هم نمايندگان خانه سينما با وزير ديدار داشتند و پيشنهادات خود را به وي دادند كه وقتي اين پيشنهادات علني شد بسياري از سينماگران آنها را غيركارشناسي شده دانستند.

به‌هر حال وزير جديد براي برنامه‌ريزي در امور فرهنگي و هنري به مشاوران كارآزموده نياز دارد تا بتواند جزئيات اين حوزه‌ها را درست كند و شكل كارآمدي به آن بدهد وگرنه كليات كه به ظاهر درست است و سال‌هاست اصول آن طبق يك فرمول در دست مديران اندكي بالا و پايين رفته است.

بازيگر عملگرا

مي‌گويند برندگان عمل مي‌كنند و بازندگان حرف مي‌زنند. اگر اين فرمول را بپذيريم مي‌توانيم رضا كيانيان را جزو برندگان بدانيم چون او بدون هيچ‌گونه حرفي فقط عمل مي‌كند. او بازيگري است كه به توانايي‌هاي خود واقف است و مي‌داند كه چه نقش‌هايي را قبول كند تا بتواند از آنها شخصيت‌هايي بسازد كه در ذهن مردم و تاريخ بازيگري ايرانيان ماندگار بماند. هفته گذشته او به جمع بازيگران سريال كلاه پهلوي پيوست تا در اين سريال تاريخي كه سيدضياءالدين دري آن را كارگرداني مي‌كند نقش حاجي خان را بازي كند. كيانيان كه فيلم خاك آشنا را در حال اكران در سينماها دارد در سريال مختارنامه به كارگرداني داوود ميرباقري هم نقش والي مكه را بازي كرده است بنابراين در آينده بايد منتظر بود تا كيانيان را حداقل در دونقش تاريخي ديد. اين بازيگر امسال با بازي در فيلم سينمايي نيش زنبور، بازي در ژانر كمدي را هم تجربه كرد و نشان داد كه مي‌تواند در اين زمينه موفق باشد. از كيانيان نقش‌هاي ماندگاري مانند قاضي در سريال دوران سركشي، فيروزآبادي در سريال روزگار قريب و روحاني در سريال كيف انگليسي به ثبت رسيده است. كيانيان با خلاقيت اين نقش‌ها را بازي مي‌كند و احتمالا بعد به اين نقش‌ها افتخار مي‌كند. البته نبايد برخي از بازيگران را با كيانيان مقايسه كرد، بازيگراني كه براي كسب درآمد هر نقش كوچك و پيش پا افتاده‌اي را بدون هيچ خلاقيتي در تلويزيون مي‌پذيرند و بعد براي حفظ وجهه شبه روشنفكري هم كه شده در ظاهر مي‌گويند كه از فعاليت در تلويزيون خشنود نيستند!

Sinad2
09-27-2009, 10:47 PM
[Only registered and activated users can see links]ساخت مجموعه طنز " قهوه تلخ " به کارگرداني مهران مديري در غرب تهران آغاز شد.
به گزارش خبرنگار ما ، اين مجموعه تلويزيوني 60 قسمتي که احتمال 90 قسمتي شدن آن زياد است ، براي پخش در مجموعه برنامه هاي زمستاني شبکه سوم سيما در حال توليد است.
مجموعه تلويزيوني قهوه تلخ ،‌ داستان تاريخداني است که در مرور حافظه تاريخي خود با مسايل جالبي روبرو مي شود و بازسازي آن ها در فضايي طنز ،‌ محور اصلي داستان را تشکيل مي دهد.
سيامک انصاري که پيش از اين در مجموعه هاي طنز مهران مديري همچون برره ، پاورچين ونقطه چين حضور داشته است در قهوه تلخ نيز به عنوان تاريخدان، بازيگر نقش اصلي است.
در اين مجموعه پس از مدت ها مديري، بدون حضور برادران قاسم خاني که نويسنده بسياري از مجموعه هاي تلويزيوني وي بودند وهم اکنون در حال توليد مجموعه تلويزيوني مسافران هستند ،‌ با گروهي از فيلم نامه نويسان به سرپرستي امير ژوله کار خود را آغاز کرده است.
سحر زکريا ، علي لک پوريان ، ‌فلامک جنيدي ، سعيد پيردوست و مهران مديري از جمله 31 بازيگر اصلي مجموعه تلويزيوني قهوه تلخ هستند ،که مرحله تصويربرداري آن هفته گذشته در تهران آغاز شده است.
مهران مديري پيش از اين ساخت و بازيگري در مجموعه هاي تلويزيوني ساعت خوش ، پاورچين ،‌ نقطه چين ، شب هاي برره ، ببخشيد ،‌پلاک 14 و باغ مظفر را در کارنامه فعاليت هاي تلويزيوني خود دارد.

Sinad2
09-27-2009, 10:47 PM
[Only registered and activated users can see links]واحد مرکزی خبر: سریال آشپزباشی چهارمین مجموعه تلویزیونی محمدرضا هنرمند برای پخش از شبکه اول سیما روزهای پایانی خود را سپری می کند.
مجموعه تلویزیونی آشپزباشی که در 40 قسمت 45 دقیقه ای آماده پخش از شبکه اول سیما می شود درونمایه طنز اجتماعی دارد که طی آن یک زوج موفق در اداره یک رستوران با سوء تفاهم هایی روبرو می شوند که ماجراهای اصلی این سریال را تشکیل می دهند.
رئیس سازمان صدا و سیما با حضور در محل تصویربرداری مجموعه تلویزیونی آشپزباشی گفت: مجموعه هایی که با زبان شیرین و مورد فهم و پسند عامه مردم؛ آسیب ها و ناهنجاریهای موجود در جامعه را بیان می کنند از پشتیبانی رسانه ملی برخوردار هستند.
ضرغامی گفت: رسانه ملی باید تلاش کند تا قبل از اینکه مردم به طور طبیعی و خودجوش؛ روابط ناصحیح اجتماعی و سیاسی را به طنز و حتی استهزاء بگیرند؛ با برخورد فعال و متعهدانه و استفاده از همه ظرفیت های طنز در کشور به این نیاز طبیعی پاسخ دهد چرا که تکرار تراژدی منجر به کمدی خواهد شد.
رئیس رسانه ملی با دعوت از همه طنزپردازان و کارشناسان این حوزه برای ارائه طرح های اجرایی خود گفت: بالا بردن آستانه تحمل مسئولان و دولتمردان و حتی شخصیت های مستقل حقیقی و حقوقی کشور؛ از جمله لوازم تحقق این رویکرد است.
ضرغامی با اشاره به ویژگی داستانی سریال تلویزیونی آشپزباشی گفت: نوآوری در انتخاب موضوع که قابل تعمیم در خیلی از عرصه های دیگر نیز هست و همچنین برجستگی هنرمندان و عوامل سازنده این مجموعه نوید یک اثر ارزشمند را در این عرصه می دهد.

Sinad2
09-27-2009, 11:28 PM
انیمیشن سینمایی عصر یخبندان: ظهور دایناسورها پس از دوبله در انجمن گویندگان جوان وارد شبکه نمایش خانگی شد.

این فیلم محصول سال 2009 که رکورد فروش انیمیشن را در سال 2009 به خود اختصاص داده، از سوی موسسه هنرنمای پارسیان در سراسر کشور توزیع شد.

عصر یخبندان به مدیریت مهرداد رئیسی ـ مدیر دوبلاژ دو نسخه پرفروش قبلی این انیمیشن ـ با حضور گویندگانی چون آرزو آفری، محمدرضا صولتی، علیرضا طاهری، هومن خیاط و مهرداد رئیسی در انجمن گویندگان جوان به فارسی دوبله شده است.منبع : خبرگزاري مهر

Safir
09-30-2009, 03:13 PM
گزارش فیلم های آخر هفته در سیما

فیلم‌های در محاصره آتش، اسکادران عشق، یکی از میان ما، انعکاس، هیچی نگو، آرزوی مرگ، خاطرات رنج‌آور و تازه ‌کار تعطیلات آخر هفته از شبکه‌های مختلف تلویزیون روی آنتن می‌رود.


به گزارش مهر، فیلم سینمایی "در محاصره آتش" پنجشنبه 9 مهرماه ساعت 22 از شبکه یک پخش می‌شود. این فیلم محصول آمریکا را رابرت لی سال 2006 به مدت 90 دقیقه با نقش‌آفرینی کاستاز ماندیلر، مایکل ایرن‌ساید، الکساندر پائول و اریک برکر ساخت. این فیلم به حفاری‌های عمیق در نیویورک می‌پردازد که منجر به اتفاق‌های زیادی می‌شود.

فیلم سینمایی "اسکادران عشق" جمعه 10 مهر ساعت 16 روی آنتن شبکه یک می‌رود. این فیلم را سعید حاجی‌میری سال 1375 بر مبنای فیلمنامه خودش و ابراهیم حاتمی‌کیا ساخت. داستان "اسکادران عشق" درباره فرید فرزند یک خلبان است که به تازگی به ایران آمده و وارد شغل پدرش می‌شود. در این فیلم فرامرز صدیقی، محرم زینال‌زاده، پرند زاهدی، علی فرهبد، حسین سحرخیز و میترا چوپان بازی می‌‌کنند.

فیلم تلویزیونی"یکی از میان ما" به کارگردانی حمید بهمنی و تهیه‌کنندگی سیداحمد میرعلایی پنجشنبه 9 مهر ساعت 23:45 از شبکه دو پخش می‌شود. در این فیلم بیژن امکانیان، بابک انصاری، امیرحسین مدرس، علیرام نورایی و اسماعیل سلطانیان در آن بازی کرده اند. داستان درباره حضور یک عاما نفوذی در یکی از محورهای عملیاتی حساس و مهم جبهه است.

فیلم سینمایی "انعکاس" جمعه 10 مهر ساعت 19 روی آنتن شبکه دو می‌رود. این فیلم محصول استرالیا را رای لارنس سال 2006 با نقش‌آفرینی کریس هایوود، تاتیا ریلی، لورا لینی و گابریل بیرن ساخت. داستان فیلم "انعکاس" درباره زنی به نام کلر است که مشکلات روانی دارد. او پس از 18 ماه فرار از منزل به خانه خود برمی‌گردد و از سوی دیگر مردی یک دختر بومی را به قتل می‌رساند و جنازه او را به رودخانه می‌اندازد.

فیلم سینمایی "آرزوی مرگ" پنجشنبه 9 مهر ساعت 20 از شبکه سه پخش می‌شود. این فیلم محصول آمریکا را مایکل وینر سال 1974 به مدت 93 دقیقه با نقش‌آفرینی چارلز برانسن، هوپ لانگ، ویلیام ردفیلد و استیون کیتس ساخت. داستان فیلم "آرزوی مرگ" درباره زندگی یک مهندس راه و ساختمان است که در یک شب اراذل و اوباش به خانواده او حمله می‌کنند و همسرش را به قتل می‌رسانند.

فیلم سینمایی "هیچی نگو" جمعه 10 مهر ساعت 23 روی آنتن شبکه سه می‌رود. این فیلم محصول آمریکا و استرالیا را گری فلدر سال 2001 با نقش‌آفرینی مایکل داگلاس، سین بین، برتیانی مارفی و گای تری ساخت و داستان آن درباره دختر یک روانشناس است که ربوده می‌شود تا پدرش را وادار کنند تا محل پنهان کردن یک سنگ قیمتی را بگوید.

فیلم سینمایی "خاطرات رنج‌آور" جمعه 10 مهر ساعت 20:30 در قالب برنامه سینما چهار از شبکه چهار پخش می‌شود. این فیلم که برنده سه جایزه جینی در رشته‌های بهترین فیلمنامه، بهترین بازیگر نقش اصلی و بهترین کارگردانی شده را فرانسیس لک‌لرک سال 2004 به مدت 100 دقیقه با نقش‌آفرینی رای دوپوز، گای توویت، لین رادیر و ماکا کاتو ساخت.

داستان "خاطرات رنج‌آور" درباره مردی به نام الکساندر است که بعد از تصادف حافظه خود را از دست می‌دهد و همسر و دخترش سعی می‌کنند به او کمک کنند.

فیلم سینمایی "تازه کار" جمعه 10 مهر ساعت 13:30 از شبکه تهران روی آنتن می‌رود. این فیلم محصول آمریکا را پل سیرمونز سال 1999 به مدت 111 دقیقه و با حضور جولی هریس، چارلز نلسن ریلی، میکی رونی و دنی بیرد ساخت. داستان فیلم "تازه کار" درباره پسر بچه‌ای 11 ساله به نام کوری است که برای سرپرستی به خانواده کپرمن سپرده می‌‌شود.

Alias_239
10-09-2009, 06:14 PM
منبع:ایسنا
يك روان‌شناس پس از پخش يكي از قسمت‌هاي آخر مستند «شوك»، بر تعيين محدويت سني براي تماشاي اين مستند كه به آسيب‌هاي اجتماعي با موضوعات مختلف مي‌پردازد، تاكيد كرد.
جمشيد كمايي گفت: پخش صحنه‌هاي خشن مانند صحنه‌هاي تصادف‌ها از تلويزيون موجب قساوت قلب و آسيب‌هاي شديد رواني به كودكان مي‌شود.
وي افزود: در حال حاضر برنامه «شوك» در ساعاتي از شب پخش مي‌شود كه بيش‌تر خانواده‌ها در آن زمان دور هم جمع شده و تلويزيون تماشا مي‌كنند و پخش تصاوير تصادفات به صورت واضح موجب آسيب‌هاي روحي و رواني مي‌شود.
كمايي تصريح كرد: در ساعت اوليه شب بسياري از كودكان تلويزيون تماشا مي‌كنند. اين برنامه نيز هيچ‌گونه محدوديت سني براي پخش تصاوير قائل نشده است و اين كار از نظر روان‌شناسي درست نيست. در دين اسلام نيز تاكيد شده است كه كودكان ذبح گوسفند را تماشا نكنند و تاكيد شده كه مشاهده تصاوير خشن موجب قساوت قلب مي‌شود.
اين روان‌شناس بيان كرد: اگر مسؤولان صدا و سيما اصرار دارند كه برنامه «شوك» را پخش كنند بهتر است ساعت پخش اين برنامه طوري تنظيم شود كه كودكان و نوجوانان زير 14 سال مخاطب تصاوير خشن آن نباشند. همچنين با توجه به اين كه تلويزيون در تمام خانه‌ها وجود دارد و بدون محدوديت تماشا مي‌شود بهتر است در ابتداي برنامه‌هاي خشن محدوده سني مخاطب تعيين شود.
كمايي متذكر شد: مشاهده تصاوير خشن مانند تصاوير تلفات ناشي از تصادفات موجب آسيب رواني دراز مدت در كودكان مي‌شود و اين موضوع قابل تامل است.
اين روانشناس در پايان خاطرنشان كرد: پخش شدن تصاوير خشن در قالب برنامه‌هاي تلويزيوني مانند «شوك» براي كنترل يك معضل اجتماعي، ممكن است بعضا نتيجه عكس بدهد.

به نظر من که واقعاً "شوک" یه مستندِ به درد نخوره:hmmsmiley02:

Safir
10-21-2009, 10:33 PM
سال 89 با بودجه سازمان تربيت بدني راه اندازي مي شود

شبکه تلويزيوني 24 ساعته براي ورزش

اواسط بهار بود که علي اصغر پورمحمدي مدير شبکه سوم و رئيس شوراي سياستگذاري ورزش صدا و سيما از راه اندازي شبکه تلويزيوني ورزش در تابستان خبر داد اما تابستان هم گذشت و خبري از شبکه ورزش نشد. در واقع از يک سال پيش اخباري مبني بر تاسيس يک شبکه تلويزيوني مختص پخش برنامه هاي ورزشي به نام شبکه ورزش منتشر شد و مسوولان سيما قصد داشتند در اواسط سال 88 اين شبکه را راه اندازي کنند، اما در اين ميان يک مشکل اساسي وجود داشت و آن هم تامين بودجه اين شبکه جديد بود. پورمحمدي در همان مصاحبه خود در ابتداي سال تاکيد کرد تمامي موارد فني براي فعاليت اين شبکه 24 ساعته آماده است و اگر بودجه اين پروژه تامين شود، يک شبکه ديگر هم به شبکه هاي سراسري تلويزيون ايران اضافه مي شود و بالاخره مشخص شد سازمان تربيت بدني بودجه اين شبکه را تامين خواهد کرد. علي سعيدلو رئيس سازمان تربيت بدني به مسوولان صدا و سيما پيشنهاد داد يک شبکه تلويزيوني 24 ساعته ورزشي با هزينه سازمان تربيت بدني راه اندازي شود و دو طرف به توافقات نهايي هم در اين باره رسيدند. سعيدلو عنوان کرده مسوولان صدا و سيما مبلغ 100 ميليارد تومان براي راه اندازي اين شبکه پيش بيني کردند که او هم پذيرفته است. در عوض کل تبليغات تلويزيوني اين شبکه براي ورزش و در اختيار سازمان تربيت بدني قرار مي گيرد. به نظر مي رسد با توجه به توافقات صورت گرفته اين شبکه تا پايان سال آينده (1389) افتتاح خواهد شد.

در چند سال اخير شبکه سوم سيما مسووليت پخش رقابت هاي ورزشي را بر عهده داشته اما در اين ميان پخش مسابقات داخلي و خارجي فوتبال با استقبال گسترده مخاطبان اين شبکه روبه رو شده. با اين حال مسوولان ساير ورزش ها همواره از شبکه سوم اين گلايه را داشتند که آنها زير سايه فوتبال قرار مي گيرند. هرچند شبکه سوم تلاش کرده مسابقات ليگ هاي مختلف از جمله بسکتبال، واليبال، کشتي، هندبال، تکواندو و... را هم روي آنتن ببرد اما با توجه به محدوديت هاي زماني انتظارات اين فدراسيون ها برآورده نشده است. پخش تلويزيوني مسابقات ورزشي باعث مي شود حاميان مالي به سمت اين ورزش ها بيايند و باعث رونق و پيشرفت اين رشته هاي ورزشي مي شود. به همين دليل است که متوليان ورزش ايران اينقدر به پخش تلويزيوني مسابقات ورزشي اهميت مي دهند و حتي سازمان ورزش حاضر است براي داشتن يک شبکه تلويزيوني اختصاصي 100 ميليارد تومان هزينه کند. پورمحمدي پيش از اين عنوان کرده بود آنچه شوراي سياستگذاري ورزش سيما براي نحوه فعاليت شبکه ورزش در نظر دارد، اين است که مسابقات خارجي و داخلي همچنان از شبکه سه پخش شود و شبکه ورزش اختصاص به ساير ورزش ها داشته باشد. در اکثر کشورها هم چنين شبکه تلويزيوني وجود دارد؛ شبکه يي که براي پوشش رشته هايي غير از فوتبال تاسيس شده است.

Safir
10-31-2009, 05:14 PM
جومونگ-2 پخش نمی شود

مجموعه «امپراتور بادها» که از آن با نام «جومونگ ـ 2» نیز یاد می‌شود، از سوی صداوسیما دوبله و پخش نخواهد شد.

به گزارش فارس، بعد از پخش مجموعه پرطرفدار «افسانه جومونگ» و حضور بازیگر نقش «جومونگ»(«سونگ ایل گوک») در ایران، صحبت از آماده‌سازی و دوبله قسمت دوم از این مجموعه با نام «امپراتور بادها» به میان آمد.
بنا بر این گزارش، در روزهای پخش قسمت‌های پایانی مجموعه «افسانه جومونگ» حتی از سوی افراد آگاه، عنوان شد که ادامه این سریال که همان مجموعه «امپراتور بادها» بود، در دست ترجمه است و به‌زودی دوبله آن نیز انجام خواهد شد.
«علیرضا باشکندی» مدیر دوبلاژ و گوینده نقش «جومونگ» در این خصوص به فارس گفت: مجموعه «امپراتور بادها» یا همان «جومونگ ـ2» دوبله نخواهد شد و رسانه ملی برنامه‌ای برای پخش این مجموعه ندارد و افرادی هم که این خبر را بازگو می‌کنند که این مجموعه از تلویزیون پخش می‌شود، از صحت خبرشان مطلع نیستند و دروغ محض گفته‌اند.
بر اساس این گزارش، «افسانه جومونگ» محصول 2006 کشور کره جنوبی است و برای نخستین بار از تاریخ 15 می 2006 (25 اردیبهشت 1385) تا 6 مارس 2007 (15 اسفند 1385) درشبکه mbc به روی آنتن رفت.
«امپراتور بادها» را «کانگ ایل ‌سو» سال 2008 در 36 قسمت ساخته است. در این سریال «سونگ ایل گوک»، بازیگر مجموعه‌های «افسانه جومونگ» و «امپراتور دریا» در نقش «شاهزاده موهیول»، «چوی جانگ‌ ون» در نقش «شاهزاده یئون»، «پارک‌ گان‌ هیونگ» در نقش «دوجین» و «جانگ جین‌ یانگ» در نقش «پادشاه یوری» بازی می‌کنند.

Safir
11-02-2009, 08:06 PM
ساعت خوش 2 با جواد رضويان کلید خورد

فارس: سريال جديد «جواد رضويان» با محوريت طنز و حضور بازيگران مجموعه ساعت خوش وارد مرحله پيش توليد شد.

جواد رضويان قصد دارد سريالي با محوريت طنز براي پخش از شبكه دو سيما بسازد.

بنابراين گزارش، در اين مجموعه تلويزيوني كه هنوز نامي براي آن مشخص نشده، «احمد پورمخبر» به عنوان بازيگر اصلي ايفاي نقش مي‌كند و يوسف صيادي، امير غفارمنش، داريوش قاسمي و جمعي از بازيگران قديمي كه در مجموعه ساعت خوش حضور داشتند، در اين سريال ايفاي نقش مي‌كنند.

مجموعه جديد «رضويان» كه با حضور بازيگران بسياري ساخته خواهد شد، روايت‌گر داستان پيرمردي نزول‌خوار است كه به علت بروز عارضه قلبي احساس مي‌كند به زودي خواهد مرد. اين تفكر او را وادار مي‌كند تا پول‌هاي نزولي را كه از سايرين گرفته، پس بدهد. اما يك رعد و برق باعث مي‌شود تا حال اين پيرمرد خوب شود و او كارهاي قبلي خود را از سر بگيرد...

«جواد رضويان» براي اولين بار با سريال «قرارگاه مسكوني» كارگرداني را تجربه كرد و سپس تله‌فيلم «به روح پدرم» را ساخت.

Alias_239
11-05-2009, 01:51 PM
سريال «پرانتز باز» به كارگرداني «كيومرث پوراحمد» به همراه چند فيلم سينمايي و تلويزيوني ديگر شب گذشته از دفتر تهيه كننده اين سريال به سرقت رفت.
يك شنبه شب گذشته سريال پرانتز باز از موسسه فرهنگي هنري شكوفا فيلم با مديريت داريوش بابائيان، به همراه يك فيلم سينمايي قبل از اكران و يك فيلم تلويزيوني قبل از پخش از رسانه ملي به همراه يك فيلم سينمايي ديگر قبل از عرضه در شبكه خانگي به سرقت رفت.
بنابراين گزارش، كليه راش‌ها، باكس مونتاژ و متعلقات سخت افزاري و نرم افزاري به همراه لوازم فيلمبرداري و يك دوربين مدرن فيلمبرداري از اين موسسه به سرقت برده شده و مراتب بعد از طي مراحل قانوني، توسط نيروي انتظامي در شعبه هشتم بازپرسي دادسراي ناحيه 11 تهران تحت بررسي و پي‌گيري است.
[Only registered and activated users can see links]
منبع:خبر گزاری فارس

Alias_239
11-09-2009, 05:55 PM
جام جم آنلاين: مدير گروه اجتماعي شبکه سه از توليد برنامه زنده «هفت» به تهيه‌کنندگي فريدون جيراني با موضوع مباحث چالشي حوزه فرهنگ و هنر خبر داد.

ضل‌الله شريعت‌پناهي درباره برنامه‌هاي جديد گروه اجتماعي شبکه سه به خبرگزاري مهر گفت: شبکه سه در ادامه برنامه پرمخاطب 90 در حوزه فوتبال قصد دارد برنامه «هفت» را با موضوع مباحث چالشي حوزه فرهنگ و هنر توليد کند. تهيه‌کنندگي اين برنامه زنده به عهده فريدون جيراني است و هنوز مجري آن مشخص نشده است.

وي درباره هدف از توليد اين برنامه گفت: از چندي پيش آقاي جيراني طرح‌هاي مختلفي ارائه کرده بود و با توجه به روابط خوب او در سينما و توافق‌هاي لازم با معاونت سينمايي و وزارت ارشاد تصميم گرفتيم «هفت» را هفتگي تهيه و پخش کنيم. برنامه سفارشي نيست و مسائل چالشي حوزه فرهنگ و هنر از جمله معضلات سينما را بررسي مي‌کند.
[Only registered and activated users can see links]

Alireza
11-11-2009, 11:25 PM
[Only registered and activated users can see links]

"آشپزباشي" جديدترين مجموعه تلويزيوني "محمدرضا هنرمند" همزمان با ضبط سکانس هاي رستوران سنتي از روز دوشنبه دوم آذر ماه جاري از شبکه يک سيما پخش مي شود.
به گزارش ایرنا، براساس اعلام روابط عمومي اين پروژه، اين مجموعه که از تم طنز برخوردار است به صورت هفتگي در 35 قسمت 45 دقيقه اي به تهيه کنندگي "جواد نوروزبيگي" به روي آنتن شبکه يک سيما مي رود.
براساس اين گزارش تاکنون 90 درصد کار مقابل دوربين مسعود کراني رفته است و گروه در حال حاضر در رستوران سنتي مشغول ضبط تصاوير هستند. ضمن اينکه بازيگران هر روز متناسب با سکانس ها مقابل دوربين مي روند. در رستوران سنتي تقريبا همه بازيگران اصلي مقابل دوربين هنرمند ، بازي دارند.
"آشپز باشي" به کارگرداني "محمدرضا هنرمند" و تهيه کنندگي "جواد نوروزبيگي" محصول گروه فيلم و سريال شبکه اول سيما است.
اين مجموعه داستان يک زن و شوهر رستوران دار را روايت مي کند که با گذشت زمان دچار مشکل مي شوند.
پرويز پرستويي و فاطمه معتمدآريا بازيگران اصلي "آشپزباشي" هستند که تاکنون در فيلم هاي سينمايي "مرد عوضي"، "عزيزم من کوک نيستم" و سريال "زير تيغ" با محمدرضا هنرمند همکاري کرده اند.
فرهاد اصلاني، افسانه چهره آزاد، سيدمهرداد ضيايي، مهراوه شريفي نيا، شبنم مقدمي، کاظم بلوچي، آشا محرابي، هوشنگ حريرچيان، محمدرضا غفاري، مليکا شريفي نيا، علي طباطبايي، بهروز مسروري، منوچهر آذري، فريدون محرابي، روح الله کماني و نعمت جهانفر پرويز پرستويي و فاطمه معتمدآريا را در اين مجموعه همراهي مي کنند.
هنرمند بعد از سريال هاي "کاکتوس" و "زير تيغ" که با استقبال خوبي از سوي مخاطبان روبرو شد اين سومين سريالي که وي براي صدا و سيما کارگرداني کرده است.
از ديگر عوامل توليد مجموعه "آشپزباشي" مي توان به نويسندگان: اصغر عبداللهي، اميرحسين جهددوست و اميرعباس ترابي، مدير توليد: محمدرضا منصوري، مدير تصويربرداري: مسعود کراني، تدوين: امير پورعباسي، طراح گريم: عبدالله اسکندري، برنامه‌ريز: نويد ميهن‌دوست، دستيار کارگردان: پرهام مشيري، صدابردار: مرتضي دهنوي، مدير هنري: مشکين مهرگان، منشي صحنه: پريناز هاشمي و روابط عمومي: معصومه جلالي اشاره کرد.

مبین

Sinad2
11-13-2009, 08:17 PM
خبر آنلاین :

سیاست - کامران ملک مطیعی، مجری، بازیگر و طنزپزدار سابق صداوسیما به عنوان یکی از مجریان اصلی شبکه تلویزیون فارسی جدید التاسیس «شبکه بین‌المللی واشنگتن» کار خود را آغاز کرد.
به گزارش پارسینه از احمد بهارلو، مجری سابق شبکه صدای آمریکا (VOA) به عنوان مسئول این شبکه جدید فارسی زبان یاد می شود.
ملک مطیعی از بازیگران مجموعه طنز "زیر آسمان شهر" بود.
گفتنی است این شبکه در اطلاعیه‎ای که در سایت رسمی خود اعلام کرده که برنامه های این شبکه خبری و تحلیلی سیاسی و اجتماعی با کادری حرفه‎ای خواهد بود که پیوندی میان ایرانیان سراسر دنیا و مردم داخل ایران به وجود خواهد آورد.
خبرهای این شبکه به دو زبان انگلیسی و فارسی ارائه می‎شوند.

کد مطلب: 23918
زمان انتشار: سه شنبه 19 آبان 1388 - 12:39:07

[Only registered and activated users can see links]

Safir
11-29-2009, 11:58 AM
"90 سينمايي" دي ماه پخش مي شود

مدير گروه اجتماعي شبکه سه از پخش برنامه زنده "هفت" به تهيه کنندگي فريدون جيراني با موضوع مباحث چالشي حوزه فرهنگ و هنر از اوايل دي ماه خبر داد. فضل الله شريعت پناهي در اين باره گفت: توليد و پخش اين برنامه همزمان و قرار است پخش آن از اوايل دي ماه آغاز شود. براي اجراي برنامه "هفت" گزينه هاي مختلفي در نظر داريم، اما هنوز به نتيجه قطعي نرسيده ايم. اين برنامه به صورت هفتگي پخش مي شود و احتمال دارد روزهاي پنجشنبه يا جمعه روي آنتن برود.

Sinad2
12-04-2009, 02:40 PM
[Only registered and activated users can see links]پرچم: فيلمبرداري سريال جديد مهران مديري در لوکيشن هاي سريال پاورچين در حوالي خيابان بوسني و هرزگوين ادامه دارد.

فيلمبرداري سريال قهوه تلخ که از اوايل مهرماه در تهران آغاز شده با تصويربرداري بخش هاي مربوط به بازارچه ادامه دارد.

سريال قهوه تلخ اثري با مضمون طنز است و سيامک انصاري و مهران مديري نقش هاي اصلي اين سريال را بازي مي کنند.

همچنين سعيد پيردوست، علي لک‌پوريان، آرام جعفري، سحر زکريا، اليکا عبدالرزاقي، سحر جعفري جوزاني، هادي کاظمي، نادر سليماني، بيژن بنفشه‌خواه، يوسف صيادي و فلامک جنيدي از ديگر بازيگران اين سريال هستند.

کارگرداني اين سريال را مهران مديري برعهده دارد.

اين سريال روايتي از تهران قديم است و اغلب داستان هاي آن زير بازارچه شهر و در قهوه خانه پهلوان مشير اتفاق مي افتد.

مجموعه تلويزيوني «قهوه تلخ» در 90 قسمت 40 دقيقه‌اي براي شبکه سه سيما ساخته مي‌شود و پس از محرم و صفر آماده پخش خواهد شد.

Safir
02-12-2010, 12:18 PM
اشاره صريح یک سريال به پديده شهرام جزايري

سريال "به كجا چنين شتابان كه در مدت كوتاهي توانسته است نظر بسياري از مخاطبان و كارشناسان را به خود جذب كند اين بار به سراغ موضوع جنجالي مفاسد اقتصادي رفت.

به گزارش خبرنگار پرچم: اين سريال كه تا پيش از اين به موضوع مافياي رسانه و حتي ارتباط سرمايه داران با برخي نمايندگان مجلس اشاره كرده و با لحني كم سابقه، افشاگري هايي در اين رابطه كرده بود اين بار به پديده اي كه از دل آن شهرام جزايري ها بيرون آمدند اشاره كرد.

طالبي، كارگردان متعهد اين مجموعه در تازه ترين قسمت اين سريال كه از شبكه تهران پخش شد در صحنه اي كه طي آن يونس در حال دريافت وام خود از بانك بود مكالمه وي با رئيس بانك را نشان داد كه در آن رئيس بانك به يونس مي گويد كه تقاضايي بنويسد براي دريافت ده برابر وام درخواستي اما در مقابل بيست درصد آن براي رئيس و بقيه براي يونس! جالب اينكه رئيس بانك مي گويد من اجازه نمي دهم اين تقاضا به كميته مخصوص برود و خودم حلش مي كنم.

گفتني است كه شهرام جزايري نيز از جمله كساني بود كه با دريافت وام هاي كلان از طريق ارتباطات خود توانست يك شبه ره صد ساله را برود.

اشاره صريح اين سريال به وضعيت نامناسب سيستم بانكي بود كه در آن مردم براي دريافت وام 500 هزار توماني بايستي هفت خوان رستم را طي كنند اما كساني چون يونس با هماهنگي مسئولان بانك ها به وام هاي ميلياردي دست پيدا مي كنند.

پيش از اين نيز در يكي از قسمت‌هاي «به كجا چنين شتابان»؛ فريدون( با بازي رضا رويگري) به زير دستان خود دستور مي دهد كه به خبرنگاران بگويند كه تيترهايي درباره‌ي نبود امنيت سرمايه‌گذاري براي بخش خصوصي بزنند. البته اين سريال در قسمت‌هاي قبل‌تر خود خبرنگاري را نشان داد بود كه به قصد مصاحبه با فريدون، به شركت او مي‌آيد اما از فريدون درخواست مي‌كند كه روابط عمومي شركتش شود.

فريدون نيز با او مثل يك مزدور رفتار كرده و به خبرنگار مي‌گويد در همان روزنامه بمان چون آنجا كارايي بيشتري براي ما داري.

Sinad2
03-19-2010, 12:42 PM
[Only registered and activated users can see links]به گزارش مهر، مجموعه تلویزیونی «چاردیواری» به کارگردانی سیروس مقدم و تهیه‌کنندگی الهام غفوری در ایام نوروز ساعت 22 از شبکه یک روی آنتن می‌رود. فیلمنامه «چاردیواری» را محسن تنابنده و سعید آقاخانی در 15 قسمت 45 دقیقه‌ای نوشتند و مضمون آن کمدی اجتماعی است.

در این مجموعه آتیلا پسیانی، امیر جعفری، سعید آقاخانی، بهنوش طباطبایی، مریم امیرجلالی، مهران رجبی، آزیتا لاچینی، محمد فیلی، ناهید مسلمی، جواد عزتی، سعیده نظام‌دوست، صدرالدین حجازی، گیتی معینی و ... در آن بازی کرده​اند.

مجموعه تلویزیونی «زن بابا» به کارگردانی سعید آقاخانی و تهیه‌کنندگی مهران مهام و ایرج محمدی ایام نوروز ساعت 23 از شبکه سه پخش می‌شود.

این مجموعه بر مبنای فیلمنامه علیرضا کاظمی‌پور و سعید جلالی تهیه می‌شود و در آن سیروس گرجستانی، محمد کاسبی، علی صادقی، شقایق دهقان، رامین ناصر نصیر، حدیث امینی، محمود بهرامی، فریبا حیدری و ... بازی کرده​اند. مجموعه «زن بابا» داستان عزیز آقا را روایت می‌کند که همسرش فوت کرده و تنها با پسرش زندگی می‌کند. پسرعزیز آقا قصد دارد با دختر دایی‌اش ازدواج کند، اما مشکلاتی سر راه اوست که ...

مجموعه تلویزیونی «دارا و ندار» به کارگردانی مسعود ده‌نمکی و تهیه‌کنندگی سیدامیر پروین‌حسینی ایام نوروز ساعت 21:30 از شبکه تهران پخش می‌شود. این مجموعه قرار است از سیمای استان‌ها و شبکه جام جم هم پخش شود.

در «دارا و ندار» فتحعلی اویسی، رضا رویگری، نگار فروزنده، مرجانه گلچین، سام درخشانی، رضا توکلی، بهنوش بختیاری، نفیسه روشن، مریم سلطانی، سیدجواد هاشمی، مریم کاویانی، یوسف صیادی، یوسف تیموری، رامین راستاد، شهاب عباسی و ... بازی می‌کنند. این مجموعه داستان مردی تازه به دوران رسیده است که راه پول خرج کردن را نمی‌داند و ...

Sinad2
03-24-2010, 12:40 PM
[Only registered and activated users can see links]به گزارش سایت جهان ،در حالیکه از چند ماه مانده به آغاز سال 89 ،دلایل متعددی برای پخش نشدن سریال "قهوه تلخ"به کارگردانی مهران مدیری ،در رسانه ها مطرح می شد و حتی بدنبال آن در چند روز باقیمانده به عید نوروز از توقف تولید این پروژه خبرهایی می رسید، اما یک منبع آگاه از دلایل اصلی عدم پخش این سریال پرده برداشت.
این منبع آگاه گفت: در آخرین جلسه ای که برای توافق میان مدیران شبکه سوم سیما و تهیه کنندگان این سریال برگزار شد، ظاهرا از طرف مدیر شبکه سوم سیما رقم 3.5 میلیارد تومان برای خرید این سریال پیشنهاد می شود ،اما آقایان گلیان که تهیه کنندگی این سریال را برعهده داشته اند ،علیرغم رقم مذکور ،درآمد حاصل از آگهی های بازرگانی قبل و بخش میانی سریال را هم مطالبه کرده بودند که مورد تایید مدیران شبکه سوم سیما قرار نمی گیرد و بلافاصله پس از این جلسه، تیزر سریال "زن بابا "به کارگردانی سعید آقاخانی از شبکه سوم سیما پخش می شود تا رسما پخش سریال مدیری در ایام نوروز منتفی شود.

Sinad2
03-27-2010, 08:47 PM
[Only registered and activated users can see links]جهان: مسعود ده نمکی در تازه ترین اظهار نظر خود به حمایت از فیلمسازانی چون بیضایی مهرجویی وکیمیایی پرداخته است وهمچنان روایت جالبی از کسانی که سالها قبل فیلمسازی چون علی حاتمی را از سینما بیرون انداختند بازگو نموده است .

ده نمکی دراین باره گفته :کسانی که در سینما آزادی، مرحوم علی حاتمی را با دشنام وکتک از سینما بیرون کردند در حال حاضر مدعی این شده اند که چرا ده نمکی وارد سینما شده است!

او در بخش دیگری از مصاحبه خود گفته :به نظر من امثال آقایان بیضایی کیمیایی و مهرجویی بسیار شرافتمند هستند در مقابل انسانهایی که خودشان این کاره بوده اند وحالا پرچم روشنفکری بلند کرده اند .اگر قرار است پرونده خوانی شود خواندن پرونده بعضی از این حضرات فاجعه است.آقایان تیغ موکت بری دستشان می گرفتند و سوار بر موتور مقابل حوزه هنری مردم را می زدند و حالا شدند سینماگر .چطور کسی پلانهایی از زندگی این آقایان را مورد توجه قرار نمی دهد اما من که قلم به دست مشغول روز نامه نگاری بودم و حالا مشغول فیلمسازی هستم باید حساب پس بدهم ؟

گفتنی است سریال نوروزی ده نمکی مورد اعتراض بسیاری از صاحبنظران قرارگرفته و بسیار ضعیف ارزیابی شده است. کارشناسان سینمایی چهره مشهوری را که در کارهای قبلی ده نمکی همراه اوبود و در سریال نوروزی "دارا و ندار" غایب است، کارگردان واقعی آثار قبلی او می دانند و معتقدند غیبت او سریال نوروزی ده نمکی را بسیار ضعیفتر از حد انتظار جلوه داده است.

Sinad2
04-06-2010, 09:15 PM
[Only registered and activated users can see links]سريال كره‌اي «امپراتوري بادها» كه در ايران با عنوان سري دوم از مجموعه تلويزيوني «جومونگ» شناخته مي‌شود، از جمعه (20 فروردين ماه) ‌به روي آنتن شبكه سه مي‌رود. اين سريال توسط عليرضا باشكندي دوبله مي‌شود كه پيش از اين مديريت دوبلاژ سريال «افسانه جومونگ» را هم بر عهده داشت.

عليرضا باشكندي در گفت‌وگو با ايسنا، درباره گويندگاني كه براي دوبله اين سريال با وي همكاري داشته‌اند، اظهار كرد: حسين عرفاني(به جاي نقش تسو)، منوچهر زنده‌دل(يوري)، فريبا رمضان‌پور(هياپ)، نرگس فولادوند(يئو)، اليزا اورامي(ملكه ميو)، آزيتا ياراحمدي(سوريو)، علي‌همت موميوند(نالگا) و عباس نباتي (گوچو) از جمله گويندگان اين سريال هستند. در واقع تقريبا 10 درصد از صداپيشگان سريال «جومونگ» در اين مجموعه گويندگي مي‌كنند.

او درباره تنظيم ديالوگ‌هاي «امپراتوري بادها» اظهار كرد: اين سريال همانند «جومونگ» از زيرنويس انگليسي، به فارسي ترجمه شده‌است و تاكنون ديالوگ‌هاي حدود چهارقسمت را تنظيم كرده‌ام.

وي كه به جاي نقش «موهيول» صحبت مي‌كند، از دوبله شدن دو قسمت از اين سريال تاكنون خبر داد.

باشكندي در پايان در پاسخ به اين پرسش كه آيا همانند قسمت‌هايي از «افسانه جومونگ» در «امپراطوري بادها» نيز ديالوگ‌ها را تا حدودي متناسب با زمان رخ‌دادن حوادث تنظيم مي‌كنيد؟‌ اظهار كرد: تلاش مي‌كنم تا اين‌گونه عمل كنم و جملات و واژگان مناسبي را در تنظيم ديالوگ استفاده كنم؛ مسلما ايراداتي در اين زمينه وجود خواهد داشت كه اميدوارم به ديده اغماض نگريسته شود.

به گزارش ايسنا، پس از پخش سريال «افسانه جومونگ» و استقبال فراوان بينندگان ايراني از اين مجموعه خارجي، براي مدتي پخش سريال‌هاي كره‌اي از تلويزيون ايران متوقف بود كه با پخش «امپراطوري بادها» كه ادامه سريال «افسانه جومونگ» محسوب مي‌شود، بار ديگر اين روند در تلويزيون از سر گرفته مي‌شود.

گفتني است، سريال «امپراتوري بادها» (The Kingdom of The Winds) را كانگ ايل سو در سال 2008 كارگرداني كرده‌است. در اين سريال سونگ ايل هوك در نقش شاهزاده موهيول، چوي جانگ وون(شاهزاده يئون)، پارك گان هيونگ(شاهزاده دو جين)، جانگ جين يانگ(امپراتور يوري) بازي مي‌كنند. اين سريال كره‌اي در 36 قسمت ساخته شده‌است و برنده چهار جايزه كره‌اي شده‌است. «امپراتوري بادها» داستان نوه جومونگ به نام موهيول است.

Sinad2
04-07-2010, 09:35 PM
[Only registered and activated users can see links]
ده فیلم سینمایی و تلویزیونی در روزهای پایانی هفته از شبکه های سیما به روی آنتن می رود.فیلمهای سینمایی و تلویزیونی « غیر قابل انتشار » ، « آنجا که زاده شده ام » ، « شوگر» ، «خرس قهوه ای 2» ، « سرکار راج» ،

«فوتبالیست» ، « سرزمین هیچکس» ، « مواجهه با دشمن » ، « پیمانکار» و« محله من» پنجشنبه و جمعه 19 و 20 فروردین از شبکههای یک ، دو، سه، چهار و تهران پخش میشـود.

فیلم سینمایی « غیر قابل انتشار » محصول سال 2007 کشورهای آمریکا و کانادا به کارگردانی برایان دی پالما پنجشنبه 19 فروردین ساعت 22 ازشبکه یک سیما پخش می شود.

درخلاصه داستان این فیلم آمده است : در سال 2003 میلادی با مستقرشدن سربازان آمریکایی در کشورعراق وشکست صدام، همه امور و سیاستهای حاکم درعراق زیرنظرآمریکایی ها بود و سربازان آمریکایی به بهانههای گوناگون تعداد بسیاری از مردم بی گناه را به بهانه درگیری با آَشوبگران به قتل رساندند و جنایت های بسیاری انجام دادند.

هچنین فیلم تلویزیونی « آنجا که زاده شده ام » جمعه20 فروردین ساعت 15:30 ازشبکه یک سیما پخش می شود.

داستان این فیلم درباره نوید شایان دانشمند متخصص علوم سلولی ایرانی الاصلی است که در دانشگاه نیوکاسل انگلیس فعالیت میکند.او برای شرکت درجشنواره علمی تحقیقاتی وارد ایران می شود و با استقبال گرم استاد سابق خود دکترمتین خواه روبرومیشود، دکترمتین خواه از نوید که متخصص علوم سلولی است می خواهد برای پیشرفت تحقیقات درایران بماند .

فیلم تلویزیونی « آنجا که زاده شدهام » به کارگردانی مسعود آب پرور ،‌تهیهکنندگی مجید یوسفی و نویسندگی آرش قادری ازتولیدات سال 87 گروه فیلم و سریال شبکه یک سیما است .

سام درخشانی،احمد نجفی و سولمازغنی بازیگران اصلی این فیلم هستند.

فیلم سینمایی « شوگر» با بازی آلجنیس پریزسوتو و راینی یل روفینو پنجشنبه 19 فروردین ساعت 23:45 ازشبکه دوسیما پخش می شود.

درخلاصه داستان این فیلم آمده است : «میگل» یک بازیکن آماتور بیس‏بال و اهل جمهوری دومینیکن است. او مانند هر جوان دیگری آرزو دارد که روزی وارد لیگ‏های حرفه‏ای بیس‏بال آمریکا شود. بالاخره در اثر تلاش خود موفق می‏شود نظر چند مربی آمریکایی را جلب کند و وارد یک تیم در لیگ فرعی بیس‏بال آمریکا شود. او در ابتدا خوب اوج می‏گیرد اما مشکلاتی مانند دوری از وطن، نامزد و خانواده، غربت درشهرغریب، بلد نبودن زبان انگلیسی و بقیه مسایل ،‌ آرام آرام بر روحیه او تاثیر می‏گذارند و باعث می‏شوند که او در کارش افت کند.

آنا بودن درسال 2008فیلم سینمایی« شوگر» محصول کشورآمریکا را کارگردانی کرده است .

همچنین فیلم سینمایی « خرس قهوه ای 2» به کارگردانی بن گلاک و تهیه کنندگی جیم بالانتی و کارولین بیتس جمعه 20 فروردین ساعت 17:30 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

دراین فیلم با بازی پاتریک دمپسی و مندی مورمی بینیم : «کینای» نام خرسی است که در کودکی دختری به نام «نیتا» را در کنار آبشارهوکای ازخطرغرق شدن نجات داده است. کینای برادری به نام «کودا» دارد. بعد ازنجات نیتا، کینای و نیتا ازیکدیگرجدا می‏شوند و سال‏های سال یکدیگر را نمی‏بینند به طوری که دل کینای به شدت برای نیتا تنگ شده است و همیشه خواب او را می‏بیند. نیتا نیز به همین شکل است. در درون قبیله نیتا، قرار است جشن عروسی نیتا با مردی به نام «آتکا» برگزار شود اما در روزعروسی،سنگی از کوه سقوط و بین نیتا و آتکا شکاف ایجاد می‏کند. همه افراد قبیله معتقدند که این یک نشانه است.

فیلم سینمایی « خرس قهوه ای 2» محصول سال 2006 کشورآمریکا است .


فیلم سینمایی « سرکار راج » به کارگردانی رام کوپال وارما و با بازی آمیتا بچان ، آبیشک بچان و آشواریا رای پنجشنبه 19 فروردین ساعت 20 ازشبکه سه سیما پخش می شود.

درخلاصه داستان فیلم سینمایی« سرکار راج» محصول سال 2008 کشورهند آمده است : خانواده ماها اشترا ازخانوادههای بزرگ منطقه هستند،سوبهاش ناگرا بزرگ خانواده به همراه همسرش پوش پا و دو فرزندش ویشنو و شانکار وهمسر شانکار آوانتیکا در یک خانه زندگی می کند .ویشنو به دلایل خانوادگی ازخانه میرود و درهمین زمان آنیتا راجان که در انگلستان زندگی می کند با طرح احداث یک نیروگاه درمنطقه به آنجا می آید .

همچنین فیلم سینمایی« فوتبالیست»جمعه 20فروردین ساعت 11 صبح ازشبکه سه سیما پخش می شود.

ماجرای داستان این فیلم از این قرار است : جوانی هندی که از کودکی آرزوی بازی در یکی از تیم‌های فوتبال کشورش را دارد ، بالاخره بعد از تلاش‌های فراوان و زحمات طاقت‌فرسا به این آرزو دست می‌یابد.

جان آبراهام، ارشد وارسی ،بیپا شاباسو ، بومن ایرانی و دالیپ تا هیل درفیلم سینمایی « فوتبالیست» به کارگردانی ویوک آگـنـیـهـوتریمحصول سال 2008 کشورهند ایفای نقش کرده اند .

علاوه بر این ،‌ جمعه شب ساعت 23 فیلم سینمایی « سرزمین هیچکس » به کارگردانی پیتر ورنر ازشبکه سه سیما پخش می شود.

درخلاصه داستان فیلم آمده است : افسر پلیسی به نام تریسی درپی انتقام از قاتلان همکارش از پلیس تازه کار و جوانی به نام بنجامین تقاضای همکاری می‌کند. تریسی به صاحب تعمیرگاهی به نام تد واریک که درسرقت اتومبیل نیز دست دارد مظنون است و بدین‌ترتیب بنجامین با نام مستعار درنقش میکانیک درتعمیرگاه واریک مشغول به کار می‌شود و ...

دی بی سوئینی و چارلی شین درفیلم سینمایی « سرزمین هیچکس» محصول سال 1987 کشورآمریکا بازی کرده اند .


فیلم سینمایی « مواجهه با دشمن » به کارگردانی رابرت مالن فانتجمعه 20 فروردین ساعت 20:30 از شبکه چهارسیما پخش می شود .

داستان فیلم سینمایی « مواجهه با دشمن » درباره زوج جوانی است که طی یک حادثه، پسرکوچک خود را از دست می دهند و به خاطر این مسئله دچار اختلاف شدید شده و در آستانهی جدایی اند. پدرخانواده (پلیس) به خاطر پرونده ای (قتل) با زوج دیگری درگیر شده و دراین ماجرا، خانم جوان کشته شده وهمسرش درپی گرفتن انتقام وارد زندگی خصوصی مردپلیس می شود و همسر او را به گروگان می گیرد.

بروک ویتس و الکساندرا پال درفیلم سینمایی « مواجهه با دشمن » محصول سال 2001 کشورآمریکا بازی کرده اند .

شبکه تهران با فیلم سینمایی « پیمانکار » 40 دقیقه بامداد روز جمعه 20 فروردین میزبان مخاطبان این شبکه است.

داستان فیلم سینمایی « پیمانکار » با بازی وزلی اسنیپز، الیزا بن نت، لنا هدی، رالف بردر خصوص یکی از عاملان جاسوسی آمریکا به نام جیمز است که از او خواسته می شود یکی از متهمان دستگیر شده توسط اسکاتلند یارد را ترور کند،‌آن متهم بزودی قرار است در دادگاه محاکمه شده و علیه فعالیتهای سیا افشاگری نماید. جیمز به لندن رفته و با کمک یک خبرنگار موفق می شود او را ترور کند.

فیلم سینمایی « پیمانکار» به کارگردانی نیمرودآنتال محصول سال 2007کشورهای انگلیس و آمریکا در ژانرحادثه ای، درام و هیجانی ساخته شده است .

همچنین شبکه تهران برای ساعت 13:30 جمعه 20 فروردین ، فیلم تلویزیونی « محله من» به کارگردانی محسن ربیعی و تهیه کنندگی کیان بابائیان را درنظرگرفته است.

درخلاصه داستان فیلم تلویزیونی «محله من» تولیدگروه فیلم و سریال شبکه تهران آمـده است : ساسان پسر شروری است و در محله حاج عباس که بارها ضمانت او را کرده زندگی می کنند . حاج عباس بزرگ محله و آدم پولداری است که در کارهای خیر پیش قدم می شوند ،‌ او دختری دارد که با خواهر ساسان در یک دانشگاه هستند . ساسان قصد ازدواج با او را دارد.

کاظم افرندنیا ،عنایت بخشی، پوراندخت مهیمن ،محسن افشانی، شهنام شهابی، مهدی ساکی و کامران تفتی درفیـلم تلویزیونی«محله من» بهعنوان بازیگــران اصلی ایفــای نقــش کرده اند .

Alireza
04-14-2010, 03:42 PM
[Only registered and activated users can see links]

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني هيات اسلامي هنرمندان، فرج‌الله سلحشور در گفت‌وگويي اظهار داشت: طبق قراردادي كه با صدا و سيما منعقد كرديم از امسال تحقيق و نگارش سريال حضرت موسي (ع) را آغاز كرديم كه طبق قراردادمان بايد نگارش اين سريال تا يك سال و نيم ديگر به پايان برسد اما بنده گمان مي‌كنم به دليل گستردگي قصه، زمان آن قدري طولاني‌تر شود.
وي با بيان اين كه مسئوليت تحقيق و نگارش اين سريال با خود اوست، گفت: اين سريال براي شبكه اول ساخته خواهد شد.
هنرنيوز نوشت: سلحشور كه هفته گذشته به مناسبت بزرگداشت شهيد آويني سفري به اراك داشت در اين خصوص تصريح كرد: در اين سفر ديداري با هنرمندان اين شهر داشتم و چون اين ديدار به مناسبت بزرگداشت شهيد آويني بود در مورد خصايص اين هنرمند شهيد صحبت‌هايي را مطرح كردم.
كارگردان «مردان آنجلس» اضافه كرد: ديداري نيز با مردم اراك در يكي از مساجد اين شهر داشتم كه جلسه پرسش و پاسخ بود.
سلحشور همچنين در مورد شكايت اخيري كه از وي شده بود اظهار داشت: انشاءالله به موقع همه چيز رو خواهد شد.

Sinad2
04-16-2010, 04:02 PM
[Only registered and activated users can see links]پارسینه: "عباس جنانی" بازیگر مجموعه های طنز دهه هفتاد شمسی درگذشت.

مرحوم جنانی در مجموعه ساعت خوش، نوروز 77 و ...حضور داشت.

Sinad2
04-19-2010, 09:23 PM
[Only registered and activated users can see links]محمد تاجیک :«قهوه تلخ» مهران مدیری در نوبت پخش قرار گرفت.به گزارش «بانی‌فیلم»، سریال تلویزیونی قهوه تلخ به کارگردانی مهران مدیری که به دلیل اختلافات مالی سرنوشت پخش آن نامعلوم بود، با حل اختلافات در نوبت پخش قرار گرفت.قهوه تلخ قرار است پس از بازبینی طی هفته‌های آینده بطور روتین روی آنتن شبکه سوم سیما رود.

/قهوه تلخ : سریالی که نوروزی نبود/

پخش مجموعه قهوه تلخ از واخر سال گذشته با حواشی بسیاری روبروشد به طوری که دست اندر کاران این سریال را مجبور به نشان دادن واکنش کرد .همین حواشی باعث شد روابط عمومي مجموعه تلويزيوني «قهوه تلخ» اعلام کند : از ابتدا هم قرار نبود اين سريال در ايام نوروز به روي آنتن برود.

وفا ملك‌زاده در گفت‌وگو با فارس درباره انتشار اخباري مبني بر ايجاد مشكل بين شبكه سه سيما و تهيه كنندگان مجموعه «قهوه تلخ» و منتفي شدن پخش اين سريال در ايام نوروز گفت: از ابتدا و آغاز كار هم قرار نبود اين سريال در ايام نوروز پخش شود و برنامه‌ريزي‌هاي براي پخش در سال 89 بود.
وي افزود: تمام اخبار منتشر شده پيرامون تعطيلي اين پروژه، اختلاف سازندگان آن با صداوسيما و ... شايعاتي بيش نيست و عوامل در حال حاضر مشغول ادامه كار ساخت و تصويربرداري هستند.

/روایت سایت اصولگرااز اختلاف مدیری وتلویزیون/

در اوايل روزهاي سال 89 بود که خبری توسط سایت اصولگرای جهان منتشر شد با اين مضمون كه در آخرين جلسه‌اي كه براي توافق ميان مديران شبكه سوم سيما و تهيه كنندگان اين سريال برگزار شد، ظاهرا از طرف مدير شبكه سوم سيما رقم 5/3 ميليارد تومان براي خريد اين سريال پيشنهاد مي‌شود، اما آقايان گليان كه تهيه كنندگي اين سريال را برعهده داشته‌اند، علي‌رغم رقم مذكور، درآمد حاصل از آگهي‌هاي بازرگاني قبل و بخش مياني سريال را هم مطالبه كرده بودند كه مورد تاييد مديران شبكه سوم سيما قرار نمي‌گيرد و بلافاصله پس از اين جلسه، تيزر سريال «زن بابا» به كارگرداني سعيد آقاخاني از شبكه سوم سيما پخش مي شود تا رسما پخش سريال مديري در ايام نوروز منتفي شود.


/ده نمکی دربرابر مدیری /


همچنين به گزارش فارس برخي ديگر از اين شايعه‌پردازان حضور ده‌نمكي با سريال «دارا و ندار» در پخش نوروزي را عاملي براي پخش نشدن سريال مديري عنوان كرده بودند!

/ماجرای قهوه تلخ وحراست سازمان/


اواخر اسفندماه بود که سایت خبری تابناک اعلام کرد سریال «قهوه تلخ» به کارگردانی مهران مدیری پخش نخواهد شد.
یک منبع آگاه در گفت‌وگو با خبرنگار «تابناک» گفته بود : به دلیل صحبت مسئولان حراست سازمان صدا و سیما با تهیه‌کنندگان «قهوه تلخ»، این سریال به دلیل برخی مسائل روی آنتن نخواهد رفت.
هاشم رضایت، قائم‌مقام مدیر شبکه سه، زمان پخش مجموعه «قهوه تلخ» مهران مدیری را پس از ماه محرم اعلام کرده بود.


/واکنش روابط عمومی/

پس از انتشار این خبر بود که روابط عمومی سریال با انتشار جوابیه ای نسبت به انتشار خبر تابناک واکنش نشان داد.متن جوابیه به شرح زیر بود :

مدیریت محترم سایت خبری تابناک
با سلام
احتراما بدینوسیله خبر مربوط به عدم پخش سریال «قهوه تلخ» به دلایل مشکلات مطروحه در خبر تکذیب می‌گردد. خواهشمند است دستور فرمایید نسبت به اصلاح خبر درج‌شده در سایت اقدام مقتضی معمول گردد.

با تشکر
مدیر روابط عمومی پروژه قهوه تلخ
وفا ملک‌زاده

/تکذیبیه ای که تایید کرد؟/

البته «تابناک»نیز توضیحات خودرا منتشر کرده ونوشت :دوستان عزیز پروژه سریال «قهوه تلخ» با فرستادن این تکذیبیه، خبر «تابناک» مبنی، بر پخش نشدن این سریال را به نوعی تأیید کرده‌اند، چرا که تنها «عدم پخش سریال قهوه تلخ به دلایل مشکلات مطروحه» را تکذییب کردند و توضیحی درباره زمان پخش این سریال و این‌که آیا اساسا پخش خواهد شد یا نه ذکر نکرده‌اند!گفتنی است، در خبر «تابناک» هیچ‌گونه اشاره‌ای به دلیل عدم پخش این سریال نشده است.بنابراین، اگر احیانا دوستان عزیز سریال «قهوه تلخ» یا کاربران محترم «تابناک» گمان کرده‌اند که چون از سوی حراست سازمان صداوسیما، دستور پخش نشدن سریال اعلام شده، پس دلیل عدم پخش سریال، مشکلات حراستی است، تصور اشتباهی بوده و اساسا «تابناک» هم چنین دلیلی را تکذیب می‌کند ./سریالی با 33بازیگر/


بنابراين گزارش، «قهوه تلخ» 33 بازيگر اصلي دارد و داستان آن با بازي سيامك انصاري در نقش مورخ آغاز ‌شد. او در ابتداي داستان كه در دنياي امروز مي‌گذرد، يك فنجان قهوه تلخ مي‌خورد و با خوردن آن به تاريخ سفر مي‌كند. او در طول زمان به مورخي تبديل مي‌شود كه در مرور خاطرات تاريخي خود، هربار دچار مسائلي مي‌شود كه اين مسائل داستان‌هاي سريال را رقم مي‌زند.
«محمدرضا هدايتي» نيز پادشاه اين كاخ است، «علي لك‌پوريان» نقش مليجك را ايفا مي‌كند. «ساعد هدايتي» نيز پزشك دربار است.
در مجموعه تلويزيوني «قهوه تلخ» كه به تهيه كنندگي «مجيد آقاگليان» و «حميد آقاگليان» ساخته مي‌شود، بازيگراني نظير سيامك انصاري، علي لك‌پوريان، آرام جعفري، سحر زكريا، اليكا عبدالرزاقي، سحر جعفري جوزاني، هادي كاظمي، نادر سليماني، بيژن بنفشه‌خواه، فلامك جنيدي، سعيد پيردوست، ساعد هدايتي و ... ايفاي نقش مي‌كنند.
داستان‌هاي مجموعه تلويزيوني «قهوه تلخ» توسط امير مهدي ژوله و خشايار الوند نوشته شده است و مهران مديري در آن نقش يك تاجر ونيزي را ايفا مي‌كند.

Sinad2
04-30-2010, 02:14 PM
[Only registered and activated users can see links]به گزارش ایرنا، آرزو شهابي" ضمن بيان مطلب فوق افزود: در حال حاضر حال عمومي مادرم مناسب نيست.

وي عنوان کرد: پزشک معالجه مهين شهابي از بزرگ شدن تومور مغزي اين هنرمند خبر داده است که متاسفانه همين امر باعث تنگي نفس در مادرم شده است.

دختر مهين شهابي افزود: از مسئولين صدا و سيما به خصوص شخص عزت الله ضرغامي بابت تقبل هزينه هاي بيماري مادرم در بيمارستان و پيگيري حال وي تشکر و قدرداني مي کنم. همچنين از خبرگزاري جمهوري اسلامي که جوياي حال مهين شهابي است، نيز تشکر مي کنم.

وي همچنين از نيروي انتظامي شهرستان نوشهر به علت مراقبت ويژه از منزل مهين شهابي در نبود اين هنرمند تشکر و قدرداني کرد.

*دست رد به سينه بيگانه

شهابي ادامه داد: از شبکه هاي بيگانه با من تماس گرفته اند و خواستار مصاحبه عليه مسئولين بابت اهميت ندادن به پيشکسوتان سينما و تلويزيون شده اند که من به صورت قاطع به آنها جواب رد دادم.

وي اظهار داشت: به آنها گفتم پيشکسوتان در ايران با احترام زندگي مي کنند و قرار است براي مادرم نيز مراسم بزرگداشت برگزار شود.

شهابي در پايان از همه مردم هنر دوست ايران خواست براي شفاي هر چه زوتر مهين شهابي دعا کنند.

مهين شهابي از تاريخ 19 فروردين ماه به علت بيماري تومور مغزي در يک از بيمارستانهاي تهران به سر مي برد.

مهين نيک طبع مشهور به مهين شهابي، (متولد 1315 تهران) بازيگر سينماي ايران است. پدرش نظامي و همسرش نويسنده، شاعر و آهنگساز بود. وي براي اولين بار در دوره دبيرستان چند نمايش را به شکل آماتور بازي کرد و بعد از ازدواج به استخدام وزارت فرهنگ و هنر درآمد. وي همزمان در تئاتر سنگلج به ايفاي نقش مي‌پرداخت.

او در فيلم هاي بسياري همچون: «شيلات»، «مزدوران»، «مأموريت»، «پنجره»، «روز ديدار»، «شهر لاجوردي»، «بگذار زندگي کنم» و «گل مريم» ايفاي نقش نمود. مدتي هم گوينده راديو بود. او بازنشسته وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي است .


[Only registered and activated users can see links]

Alias_239
07-01-2010, 12:18 AM
بی بی سی:لري کينگ، چهره شناخته شده تلويزيوني که 25 سال است در شبکه سي ان ان مجري برنامه زنده "لري کينگ" است، پاييز امسال اين برنامه را متوقف مي کند.کينگ تا کنون بيش از 40هزار مصاحبه انجام داده است.
[Only registered and activated users can see links]

شب گذشته، سه شنبه 29 ژوئن گفت که تصميم دارد وقت بيشتري را با خانواده خود سپري کند.
لري کينگ به بيننده هاي برنامه تلويزيوني خود گفت: "من به دوستانم در سي ان ان گفتم که مي خواهم اين برنامه شبانگاهي را در پاييز امسال خاتمه بدهم و آنها هم با بزرگواري قبول کردند و به من فرصت دادند که بيشتر به همسرم برسم و براي مسابقه هاي بچه هايم وقت بيشتري بگذارم."
لري کينگ که قراردادش ماه ژوئن سال 2011 به پايان مي رسد، گفت: "من همچنان عضو خانواده سي ان ان خواهم ماند و در رخدادها و موضوعات بزرگ ملي و بين المللي برنامه هاي ويژه خود را خواهم داشت."
او گفت: "مي خواهم کارهايي را بکنم که تا الان نتوانسته ام بکنم."
لري کينگ به تازگي جشن بيست و پنجمين سالگرد اين برنامه را برگزار کرد. مهمان ويژه اين برنامه ليدي گاگا، خواننده معروف بود.
باراک اوباما، بيل گيتس، اليزابت تيلورو مارلون براندو از جمله افرادي هستند که مقابل لري کينگ نشستند و به سوال هاي او پاسخ دادند.
کينگ در سال هاي دور
لري کينگ کارش را به عنوان خبرنگار و مجري راديويي در فلوريدا آغاز کرد و در سال 1985 به دعوت سي ان ان مجري برنامه شبانه تلويزيوني شد. برنامه اي که 25 سال، هر شب ساعت 21 از شبکه سي ان ان پخش شد.
او اولين گفتگوي خود را با فرماندار نيويورک، ماريو کومو انجام داد و بعد از آن با افراد فراواني از جمله بسياري از رهبران دنيا، چهره هاي معروف و سايرخبرسازان گفتگو کرده است. ميخاييل گورباچف، مارگارت تاچر، رونالد ريگان، ولاديمير پوتين و محمود احمدي نژاد از جمله اين افرادند.
در فهرست چهره هايي که تاکنون رودرروي لري کينگ نشسته اند، تعدادي زنداني و مجرم معروف هم ديده مي شوند. لري کينگ تا به حال جوايز ويژه اي براي گفتگو با قاتل ها برده است؛ کساني از جمله کارلا في تاکر، نخستين زني که در تگزاس اعدام شد، و مايک تايسون قهرمان ورزش بوکس.
لري کينگ در سال 2009 کتاب خاطراتش را با عنوان "سفر جالب من" منتشر کرد.
هنر سوال کردن
لري کينگ در گفتگو با نيويورک پست گفت:" کار من سوال کردن است. کليد يک گفتگوي خوب، گوش کردن است."
"من سوال هايم را از قبل نمي نويسم. اعضاي گروهم پس زمينه و سابقه شخص را در اختيارم مي گذارند. من نکته ها و فکرهايي را يادداشت مي کنم اما هيچ وقت سوالي را از قبل نمي نويسم. هيچ وقت توي سرم سوالي آماده نکرده ام. چون اين جوري کارم را شروع کردم. اولين آدم سرشناسي که با او گفتگو کردم بابي دارين بود. او بي مقدمه وارد استوديو شد و من مجبور شدم بدون آمادگي با او گفتگو کنم. از آن موقع تا الان همين طور کار کرده ام."
سوال هاي ملايم او اغلب منتقداني داشته که دلشان سوال هاي گزنده و چالش برانگيز مي خواسته است.
اما سبک نرم و خوي آرام لري کينگ باعث جذب ستاره ها و شخصيت هاي فراواني شده است که تمايل نداشته اند با سوال هاي جنجالي و تند روبرو شوند. کينگ با همين سبک توانست افرادي از جمله ميک جگرز و اريک کلاپتون را هم مقابل خود بنشاند.
لري کينگ در برنامه شب گذشته، ميزبان بيل مالر کمدين و ديويد پترائوس، ژنرال آمريکايي بود که به تازگي به فرماندهي عمليات نظامي در افغانستان منصوب شده است.
برنامه زنده لري کينگ در کتاب رکوردهاي گينس به عنوان طولاني ترين برنامه تلويزيوني با مجري ثابت و زمان پخش ثابت ثبت شده است.
زندگي شخصي مجري
در ماه هاي گذشته، زندگي مشترک لري کينگ با همسرش، شاون ساوتويک 50 ساله، دچار مشکل شده است. اين زوج در آوريل امسال، اعلام کردند که از هم جدا خواهند شد اما يک ماه بعد گفتند تصميم گرفته اند با هم بمانند و مشکلات زندگي خود را حل کنند.
چند روز قبل، شاون ساوتويک در خانه اش در يوتا با قرص، دست به خودکشي زد که البته نجات پيدا کرد.
کينگ و ساوتويک در سال 1997 با هم ازدواج کردند و حالا دو پسر کوچک دارند. لري کينگ تا به حال هشت بار ازدواج کرده است. او با يکي از همسرانش دو بار ازدواج کرد!.
لري کينگ که بند شلوارهاي رنگينش معروف است، در برنامه ديشب گفت "اين فصل از زندگي بسته مي شود و من چشم به آينده دارم که ببينم فصل بعدي برايم چه خواهد آورد، ولي فعلا وقتش رسيده که بندهاي شلوارم را تا مدتي آويزان کنم."
جام جم آنلاین

Alias_239
07-07-2010, 04:10 PM
محمود بهرامي بازيگر سينما، تلويزيون و تئاتر ايران در سن 73 سالگي دارفاني را وداع گفت و پيکر اين هنرمند فردا(پنجشنبه) از مقابل خانه سينما2 تشييع مي شود.

محمود بهرامي از بازيگران قديمي تئاتر، تلويزيون و سينما که در بيمارستان لبافي‌نژاد مدتي به دليل بيماري ريوي بستري بود، درگذشت.
[Only registered and activated users can see links] jpg

مرحوم بهرامي در سال 1316 در شهر تويسرکان متولد شد. آغاز فعاليت هنري وي از سال 1334 با قصه نويسي در نشريات مختلف بود. همچنين بازي در سينما را از سال 1350 شروع کرد. "ازدواج در وقت اضافه" آخرين بازي وي در سينما محسوب مي شود که هم اکنون بر پرده سينماها قرار دارد.از ديگر آثار وي مي توان به "آقاي هفت رنگ"، "اگه مي توني منو بگير"، "راننده تاکسي"، "چند مي‌گيري گريه کني"، "قلقلک"، "اسپاگتي در هشت دقيقه"، "بله برون"، "سيزده گربه روي شيرواني"، "گاهي به آسمان نگاه کن"، "بازيگر"، "شهردار مدرسه"، "ماه پيشوني"، "من زمين را دوست دارم" و... اشاره کرد.
بازي در تله‌ فيلم "جفت پوچ" و سريال‌ "زن بابا" به كارگرداني سعيد آقاخاني و "بزنگاه" رضا عطاران نيز از آخرين فعاليت هاي وي در تلويزيون به شمار مي رود.
گفتني است، مراسم تشييع پيکر اين بازيگر پنجشنبه 17 تير از ساختمان شماره 2 خانه سينما به سمت قطعه هنرمندان برگزار خواهد شد.
خبر گزاری آریا

Alias_239
08-02-2010, 08:53 PM
یک نویسنده شیرازی اعلام کرد که فیلمنامه سریال فاصله ها که اکنون در حال پخش است اثر وی بوده است.
آرزو مهبودی این نویسنده شیرازی و همچنین برگزیده جشنواره جوان ایرانی و جشنواره دفاع مقدس در دیدار با فرماندار شهرستان شیراز در خصوص برداشت بدون اجازه اثر وی توسط یک فیلمنامه نویس گفت: این فیلمنامه را سال 88 در بانک فیلمنامه هنری تهران ثبت و فیلمنامه آن را نیز به بنیاد شهید تهران برای جشنواره فیلمنامه ایثار ارسال کردم که در آنجا به نام من ثبت شده و کد ثبتی آن موجود است.
وی افزود: پس از پخش قسمت اول این سریال، از طریق دوستانم متوجه شدم که فیلنامه ام توسط فرد دیگری ارائه شده و در این فیلمنامه حتی اسامی نیز تغییر نکرده است.
این نویسنده شیرازی گفت: همان موقع از طریق صدا و سیما پیگیری کردم اما هنوز جواب قانع کننده ای نگرفته ام به نظر می رسد می خواهند تا پایان سریال من را معطل کند تا نتوانم به آن نتیجه ای که می خواهم برسم.
نویسنده کتابهای "خانه شیاطین" و "روزهای تلخ" همچنین اذعان کرد: متن اولیه فیلمنامه یک داستان کوتاه بود که با عنوان (برای زهرا) در چند جشنواره کشوری حائز مرتبه شده است.
وی ادامه داد: من تا آخر پیگیر شکایتم خواهم بود چون این یک کار غیراخلاقی است و نباید نتیجه زحمت یک نفر برای فرد دیگری لحاظ شود.
مهبودی در پایان از حسن توجه فرماندار نسبت به هنرمندان تقدیر کرد و گفت: خوشحالم که فرماندار شیراز پیگیر مسائل و مشکلات هنرمندان است ضمن اینکه تاکنون سابقه نداشته یک مسئول اینقدر به مسائل اهالی فرهنگ و هنر توجه داشته باشد.
در ادامه حسین قاسمی فرماندار شیراز ضمن ابراز تاسف از اقدام صورت گرفته اظهار داشت: در صورت صحت و اثبات چنین مسئله ای شخصا موضوع را پیگیری خواهم کرد و اجازه نخواهم داد حق نویسندگان و هنرمندان شیرازی پایمال شود.
قاسمی خاطرنشان کرد: در صورت صحت این مسئله اقتباس از فیلمنامه فاصله ها سرقت ادبی و هنری محسوب می شود و ما به طور قطع مسئله را ازطریق مسئولان صدا و سیمای فارس و مرکز پیگیری خواهیم کرد.
فرماندار شهرستان شیراز ادامه داد: اگر کپی و برداشت غیر قانونی این فیلمنامه که اثر یک نویسنده شیرازی است اثبات شود به عنوان فرماندارشاکی این اقدام غیراخلاقی خواهم شد.
قاسمی در ادامه بخش فرهنگ را بخش مولد و تاثیرگزار دانست و اضافه کرد: بخش فرهنگ بزرگترین تولیدکننده و مولد است، اینکه می گویند فرهنگ مصرف گراست صحیح نیست و باید از فرصتهای فرهنگی بیشتر و بهتر استفاده شود.
منبع:خبرگزاری مهر

Sinad2
11-01-2010, 10:43 PM
[Only registered and activated users can see links]مراسم بزرگداشت مرتضی احمدی بازیگر سینما تئاتر و تلوزیون عصر امروز یکشنبه با حضور هنرمندان در تالار وحدت برگزار شد.

[Only registered and activated users can see links]


[Only registered and activated users can see links]


[Only registered and activated users can see links]
[Only registered and activated users can see links]

[Only registered and activated users can see links]

[Only registered and activated users can see links]

[Only registered and activated users can see links]

[Only registered and activated users can see links]

[Only registered and activated users can see links]

[Only registered and activated users can see links]
[Only registered and activated users can see links]

Sinad2
11-02-2010, 09:03 PM
[Only registered and activated users can see links]مراسم بزرگداشت مرتضی احمدی بازیگر سینما تئاتر و تلوزیون عصر امروز یکشنبه با حضور هنرمندان در تالار وحدت برگزار شد.

[Only registered and activated users can see links]


[Only registered and activated users can see links]


[Only registered and activated users can see links]
[Only registered and activated users can see links]

[Only registered and activated users can see links]

[Only registered and activated users can see links]

[Only registered and activated users can see links]

[Only registered and activated users can see links]

[Only registered and activated users can see links]

[Only registered and activated users can see links]
[Only registered and activated users can see links]


مرتضی احمدی راوی با صفای تهران قدیم 86 ساله شد.او یکی از آخرین بازمانده های راویان نسل قدیم است که بن مایه های یک فرهنگ اصیل را سینه به سینه حفظ کرده است.

چهره ای که هم صدا و هم تصویرش برای مردم جذاب است. مردمی که عادت کرده اند هر بار که می بینندش ، لبخندی بر لب بیاورند و دم گرمش را غنیمت بشمرند. متولد 10 آبان 1303 در جنوبی ترین نقطه تهران که همیشه دوست داشته مردم را بخنداند. او اهل تحقیق و نوشتن هم هست و تا حالا کتاب هایی همچون«من و زندگی» که تاریخچه تئاترهای تهران است و کتاب های دیگری مانند «کهنه های همیشه نو» و «برگی از زندگی بروبچه های تهرون» و ...را به مخاطبان آثارش هدیه کرده است.
می گوید:« تنها ضربی خوان این مملکتم، ضربی هایم مردم را شاد می کند. با آدمهای عنق که سگرمه هایشان درهم است، کاری ندارم. آنچه علی حاتمی از جنوب تهران یاد گرفته بود به خوبی در اختیار ما گذاشت. او با اینکه از من جوان تر بود به خوبی با فرهنگ جنوب تهران آشنایی داشت.» به هرحال جشن تولد 86 سالگی مرتضی احمدی شامگاه یکشنبه در تالار «وحدت» با سخنان جمشید مشایخی، مرضیه برومند، حسین علیزاده، بهزاد فراهانی و صابر ابر و با رونمایی از آلبوم موسیقی «صدای طهرون » برگزارشد. مراسمی باشکوه به احترام همه سال هایی که احمدی برای مردم کار کرد و از خودش خاطره های شیرین برجای گذاشت.
مرضیه برومند: تاج سر همه ماست
در این مراسم مرضیه برومند به عنوان اولین سخنران برنامه گفت: مرتضی احمدی، مردی است که تاج سر همه ماست. او واقعا نقل و نبات است، شکر است، شکرپاره است. وقتی برای حضور در این مراسم می آمدم فکر می کردم درباره او چه بگویم، دیدم حبه نبات اسم با مسمایی برای اوست. این کارگردان ادامه داد: مرتضی احمدی به سادگی و خوشمزگی دمپختک و نان سنگک است که همه ما خیلی دوست داریم و ما را یاد بچگی هایمان می اندازد. یاد مادربزرگ هایمان و ما را می برد به روزگاران دور، که مردم با صداقت تری داشتیم که «ستون زاده ها» زندگی می کردند. او ستون زاده آرایشگاه زیبا است.
برومند با بیان اینکه، مرتضی احمدی تبلور فرهنگ ما است، اضافه کرد: او متواضع، ساده و مودب است. هرگز جز ادب، متانت و تواضع از او چیزی نمی بینیم. امیدوارم سالیان سال زنده باشند و قدرش را بیش از این بدانیم.
حسین علیزاده: یادآور هویت اصیل ایرانی
در ادامه حسین علیزاده ـ آهنگساز و نوزانده تار ـ در سخنانی با ابراز خرسندی از حضور در این مراسم گفت: از عنوان دکتر و استاد استفاده نمی کنم؛ چون این عناوین امروز دیگر اصالتی ندارد. وی ادامه داد: وجود مرتضی احمدی و کارهایی که او انجام داده است، این اجازه را می دهد که وقتی نام او را می گویم انگار از هفت هنر سخن می گوییم. وقتی برای این برنامه دعوت شدم اصلا تعجب نکردم؛ زیرا وقتی نام او آمد، فهمیدم جشن تولد یکی از استادان من است، او مرا به یاد علی اکبر خان شهنازی می اندازد. این آهنگساز با اشاره به اینکه مرتضی احمدی همواره یادآور خاطرات شاد ملت ایران است،گفت: وقتی نام او را می بریم هیچ کس تاسف نمی خورد، آه نمی کشد و حتما همه دلشان شاد می شود. علیزاده سپس به کوشش های مرتضی احمدی برای گرد آوری فرهنگ تهران اشاره کرد و افزود: شهر تهران که شهری مهاجرنشین است، باید با چراغ قوه دنبال فرهنگ آن بگردیم. اما وقتی زنگ در خانه مرتضی احمدی را می زنیم. چیزهای بسیاری از فرهنگ تهران پیدا می کنیم، یادمان می آید که مردم ما بسیار شاد بوده اند و با موسیقی رابطه ای تنگاتنگ داشته اند. او تاکید کرد: آنچه با این ملت سر سازگاری ندارد، این است که از آنها موسیقی، تئاتر، فیلم و کتاب های مورد علاقه شان را بگیریم و به آنها بگوییم شما فقط کارهایی را که ما تجویز می کنیم، ببینید. حسین علیزاده در ادامه مرتضی احمدی را یادآور هویت اصیل ایرانی دانست و گفت: نام او اصیل است، با خودش زندگی می آورد. نسل های مختلف وقتی نام او را می شنوند، فورا به یاد هویت اصیل خود می افتند.
صابر ابر: متولدین دهه 60 کف بزنند
صابر ابر، بازیگر سینما و تئاتر هم در این برنامه در سخنانی گفت: آرش چمن آرا دو شب پیش با من تماس گرفت و از من خواست برای مراسم رونمایی شرکت کنم و در این مراسم کاری انجام دهم. من هم پذیرفتم و از او پرسیدم چه مراسمی است و من باید چه کار کنم که آنها گفتند می توانی کلاه مخملی به سر بگذاری و سی دی کارهای آقای مرتضی احمدی را بیاوری که دیدم چه کار سختی است. این بازیگر سپس سی دی این آثار را به حاضران نشان داد و ادامه داد: خیلی خوشحالم که این کار را من انجام می دهم، خوشحالم که اینجا هستم چون من یک دهه شصتی هستم. ابر سپس از متولدین دهه 60 خواست که برای مرتضی احمدی کف بزنند. وی ادامه داد: خوش به حال کسانی که می دانند در تاریخ می مانند، مانند آقای احمدی.
جمشید مشایخی: افتخار می کنم اینجا هستم
جمشید مشایخی گفت: افتخار می کنم شب تولد مرتضی خان عزیز معلم اخلاق من و پیشکسوتم در اینجا حاضرم، 10 سال از او جوان ترم، زمانی که او در تئاتر کار می کرد، من محصل بودم. این بازیگر قدیمی با یادآوری پیش پرده خوانی های مرتضی احمدی با همان شیوه پیش پرداخت خوانی این بیت را به او تقدیم کرد:
«به خدا کشته تم من / به خون آغشته تم من»
او سپس ادامه داد: امشب شب خنده و عشق است. هنرمندان عاشق مردم هستند و دوست دارند ملت همیشه شاد باشند.
بهزاد فراهانی: جای سپاسگزاری است
همچنین بهزاد فراهانی که با همراهی مرتضی احمدی روی صحنه رفته بود، گفت: وقتی حرمت یک هنرمند را می دانید جای سپاسگزاری دارد، مرتضی احمدی مرد بزرگی است که در حفظ آرشیو رادیو در زمان انقلاب سهم بزرگی داشته است؛ چرا که ممکن بود آرشیو رادیو سوزانده شود، اما مرتضی از آن نگهداری کرد. هر چند آقا مرتضی تاریخی شده، ولی به تاریخ نپیوسته است. چه خوش است که هنوز می تواند کار و بازی کند.
مرتضی احمدی: این تهران دیگر آن طهران نیست
مرتضی احمدی در میان تشویق حاضران گفت: جراتش را ندارم در برابر بزرگانم که اینجا ایستاده اند، چیزی بگویم. اما درباره سی دی کارم باید بگویم که همه تان باور بفرمایید، هیچ یک از دست اندرکاران آماده شدن این سی دی دیناری پول نگرفته ایم و حتی هزینه ایاب و ذهاب را خودمان تقبل کرده ایم، فقط گاهی به ما ناهار می دادند.
او در عین حال از بابک چمن آرا که او را برای ضبط این قطعات تشویق و قانع کرده است و همواره کنار او بوده است تقدیر و سپاسگزاری کرد. احمدی با یادآوری خاطراتش در دوران کودکی و در زمانی که به روحوضی علاقمند شده بود، گفت: در جنوبی ترین نقطه تهران به دنیا آمدم عاشق آنجا هستم؛ اما این تهران دیگر آن طهران نیست و ما برایش آه می کشیم. دلم می خواست، ضربی خوانی محبوب شود. در اوایل دهه 20 اولین ضربی را در تئاتر خواندم. همیشه به دوستانم می گفتم آنچه را که تجربه می کنند، روی کاغذ بنویسند. نسل گذشته را نفرین می کنیم که چیزی برای ما نگذاشتند، اما ما هم همان کار را می کنیم، دوستانم این تجربه ها را ننوشتند، اما من پیگیری کردم و نوشتم.

[Only registered and activated users can see links]

منبع : دنیای اقتصاد


پ.ن :
Sinad2 :
دوستان پیشنهاد می کنم به عنوان حمایت از این هنرمند مایه افتخار و بزرگ و عزیز حتما" Cd کارشون رو بخریم.

Sinad2
11-17-2010, 10:06 AM
[Only registered and activated users can see links]مرتضی احمدی شاید خودش هم نمی​دانست که با شنیدن صدای تهران ، عاشق این صدا می شود.
مرتضی احمدی عاشق تهران است،شهری که از کودکی در آن بزرگ شده و عاشقانه هم خودش و هم فرهنگش را دوست دارد.طی این سال​ها او هم غمش را گذاشته تا فرهنگ این شهر را ثبت کند و به عنوان یادگاری برای نسل بعد بگذارد.
او در این سال هایی که در حوزه تلویزیون و سینما کم کار بوده، انرژی اش را گذاشته روی فرهنگ شهرش.احمدی اول سراغ روایت مکتوب فرهنگ برو بچه​های تهران رفت و حالا رسیده به صدای این شهر.
قبل از این که بپرسید ماجرا از چه قرار است اول این فایل صوتی را گوش کنید ([Only registered and activated users can see links]) ([Only registered and activated users can see links])تا بعد برویم سر اصل مطلب.
اصل مطلب البته از دوران کودکی احمدی شروع می شود ،زمانی که او برای اولین بار با موسیقی فولکلور تهران و هنر نوازندگان دوره گرد این شهر در عروسی ها اشنا می شود؛«من از همان دوران کودکی یواش یواش به هنر ضربی خوانی علاقه‌مند شدم و دنبالش افتادم.»
ضربی خوانی یکی از گونه های موسیقی فولکلوریک مردم تهران بوده که حالا مرتضی احمدی 12 قطعه آن را در قالب یک آلبوم ([Only registered and activated users can see links]) روانه بازار کرده است.او زمانی که بچه بوده مدام دنبال شنیدن این موسیقی‌ها بوده.شاید آن موقع نمی دانسته که دارد به صدای شهرش گوش می کند تا سال های سال بعد صدای فراموش شده این شهر را دوباره زنده کند؛« اگر عروسی دعوت می‌شدم فقط به عشق ضربی‌خوانی می‌رفتم. یا اگر در محله ما عروسی بود، پشت بام به پشت بام ازروی چند خانه می گذشتم تا به عروسی برسم.»
او برای این کار البته ریاضت های خاصی هم کشیده است:«یادم هست یک بار زمستان بود، آمدم توی حیاط، یکهو صدای یک نفر را شنیدم که داشت آواز کوچه باغی می‌خواند، دست خودم نبود،همین طور ایستادم و گوش کردم، بعد در را باز کردم و دنبالش راه افتادم ،پیاده پشت سرش، تا خانی آباد رفتم، تا حالات صدایش را یاد بگیرم. یاد گرفتم، اما فردایش حسابی مریض شدم.»
او در طول هفتاد و چند سال روی این موسیقی کار کرده‌. به دیدن استادان مختلف این حوزه حتی تا شهرها و شهرستان‌های مختلف رفته تا بتواند این سبک را یاد بگیرد؛« من هم مثل خیلی‌ها تصور می‌کردم که خواندن این قطعات کار ساده‌ای است. اما زمانی که وقت اجرا قطعات می رسد،تازه ادم می فهمد که اینطور نیست. این آثار ریزه‌کاری‌ها و ظرافت‌هایی دارند که خواندنش به این سادگی‌ها نیست. من هم سعی کردم که چیزی از قطعات چه از خودشان و چه از لحنشان کم یا زیاد نکنم.»