ديدن نسخه کامل : تاپیک جامع مشکلات پراید

صفحه ها : [1] 2

z_qz54
10-15-2006, 04:14 AM
دوستان عزیز این تاپیکی باشد تا مشکلات پراید شما به همت همه دوستان حل شود.

k.farhad
03-03-2007, 11:00 AM
سلام ،

من یک پراید دارم که وقتی ماشین به مدت یک روز می خوابد بعد از روشن کردن دود سفید به مدت یک دقیقه از آن خارج می شود تنظم موتور رفته ولی هنوز این عیب را دارد لطفن راهنمائی کنید :sadsmiley:

Sinad2
03-04-2007, 06:41 AM
سلام ،

من یک پراید دارم که وقتی ماشین به مدت یک روز می خوابد بعد از روشن کردن دود سفید به مدت یک دقیقه از آن خارج می شود تنظم موتور رفته ولی هنوز این عیب را دارد لطفن راهنمائی کنید :sadsmiley:
با سلام و خوشامدگويي به ورودتون به اين فروم.
تا اونجا كه من اطلاع دارم كلا" دو نوع دود از اگزوز خارج ميشه.يا سياه يا آبي رنگ.كه مورد اول بيشتر در مورد ماشينهايي است كه عموما" كاربراتوري هستند و وقتي ماشين بد كارميكنه از اگزوز خارج ميشه.
مورد دوم كه آبي هست وقتي است كه روغن با بنزين وارد بشه و بسوزه.كه يه مورد خطريه.
ولي احتمالا" اين دود در اول صبح چيزي جز بخار آب نيست كه بعد از كار كرد موتور و گرم شدنش از بين ميره.
در حين فرايند احتراق در سيلندر مقداري آب هم توليد ميشه كه وقتي در هواي سرد از اگزوز خارج ميشه در به يكباره كه سرد ميشه يه اين صورت بخار در مياد.
مدل ماشينتون هم اگر بگيد بد نيست ولي من فكر نميكنم علت نگران كننده اي باشه.
موفق باشيد.:thumbsup:

Evanescence
03-04-2007, 07:02 AM
به نظر من هم مشکل خاصی نیست . خارج شدن دود سفید یا همون بخار آب بعد از روشن کردن ماشین مخصوصا در این روزهای سرد طبیعی هست ولی اگر این موضوع دائمی باشه ممکنه ترک سیلندر یا ... عامل اون باشه

mostwanted
01-09-2008, 01:16 AM
سلام.من با یک مشکل مواجه شدم که بدجوری دپرسم کرده.اگه یکی بهم دلگرمی بده و راهنماییم کنه ممنونش میشم.یه پراید هاچ بک انژکتوری دارم که باطری اتمی داره و 3 روز تو سرمای شدید زمستون 86 تکونش نداده بودم.رفتم استارت بزنم دیدم باطری نداره.با هزار مکافات با بچه ها از توی نیم متر برف کشیدیمش بیرون که تو سر پایینی هلش بدیم.ولی با هل دادن هم روشن نشد.(ضمنا بگم که از زمستون پارسال توش ضد یخ نریخته بودم).خلاصه ماشین رفیقم رو آوردیم باطری به باطری کردیم ولی بازم استارت خیلی خیلی ضعیف میزد بعدش که دیگه نمیزد.انگار فایر ویل قفل کرده باشه و یخ زده باشه.خلاصه بخیال استارت شدم و درب رادیاتور رو باز کردم دیدم اصلا آبی توش نیست که یخ زده باشه.رفتم ضد یخ خریدم(نوش دارو پس از مرگ سهراب) و 4تا 4لیتری آب گرم آوردم و ریختم تو رادیاتور با ضد یخها.یه لحظه زیر پامو نگاه کردم دیدم هرچی آب و ضد یخ ریختیم داره خالی میشه و هرچی آب میریختیم تو رادیاتور خالی میشد.حالا میخوام ببینم زبونم لال سیلندر ترکیده؟وای.خدا نکنه.ولی به هرکی میگم میگه سیلندر ترکیده.اگه ترکیده چقدر خرجشه؟اگه عوض بشه ماشین مثل اولش میشه یا نه؟اگه یکی راهنماییم کنه نوکرشم هستم.مرسی.

arash p mbz bmw
01-10-2008, 04:01 PM
mostwantedعزیز
اگه ماشین روشن میشد و حرکت میکردین اونموقع میشه گفت سیلندر ترکیده اما ماشین روشن نشده که!!
تنها در صورتی سیلندر میترکه که شما اب رادیات ماشینت یخ زده باشه و استارت بزنی و راه بری که اب توی موتور جریان پیدا نکنه و خلاصه موتور داغون شه...
به نظر من که خیلی احتمال ترکیدن سیلندرها ضعیفه..

Sinad2
05-31-2008, 07:21 PM
سلا
اساتید عزیز
یه پراید کاربراتوری مدل 81 که وقتی تو سرعت 40 به بالا کلاج میگیری یا خلاص میکنی خاموش میشه
علت رو میدونید دوستان چیه؟

z_qz54
05-31-2008, 07:44 PM
بد نیست شستشوی کاربراتور بشه
برق دزدی هم چک بشه
کمپرس سیلندر هم گرفته بشه
با چراغ دلکو تنظیم هم بشه

kourosh.alizadeh
09-29-2008, 09:04 AM
با سلام خدمت دوستان عزیز
مدتی به علت نشت واسکازین از پراید با واسکازین کم (کمتر از یک لیتر رانندگی کردم پس از پیاده کردن گیربکس و تعویض پلوس دیفرانسیل حالا توی دنده 2 توی سرعت 20 الی 40 صدای زوزه یا چیزی مثل صدای صوت زدن می شنوم از اساتید گرانقدر کسی میتونه علت این داستان یا راه علاج اونو به من اطلاع بده ؟

kourosh.alizadeh
10-06-2008, 07:42 AM
:mellowsmiley:با سلام و عرض خسته نباشید خدمت دوستان عزیز
یک راهنمایی فوری راجع به این مساله میخواستم بپرسم
(پراید)توی دنده 4صدای کشیده شدن چیزی مثل یک تکه نایلون که به طور متناوب با زمین تماس پیدا کنه از طرف زیر صندلی راننده شنیده میشه یا بهتر گفته باشم چیزی شبیه دور زدن تسمه که با صدای تیس تیس همراه هست البته وقتی سرعت رو زیاد تر می کنم کمتر به گوش می رسه اگه کسی جواب بده ممنون میشم.ط

rezamrps
11-13-2008, 11:07 PM
سلام
من یک پراید مدل 86 دارم
نمیدونم چرا وقتی هوا سرد می شه احساس میکنم فرمان ماشینم یه خورده لرزش داره. انگار ماشین داره ریپ می زنه.روغن گیربکسم تو چند هزار تا باید عوض کنم/ تا حا لا عوض نکردم/ یکم روغن ریزی دارم/ میگن از گیربکسم/ درسته؟راهمناییم کنید؟
باتشکر

Sinad2
11-16-2008, 07:32 PM
سلام
من یک پراید مدل 86 دارم
نمیدونم چرا وقتی هوا سرد می شه احساس میکنم فرمان ماشینم یه خورده لرزش داره. انگار ماشین داره ریپ می زنه.روغن گیربکسم تو چند هزار تا باید عوض کنم/ تا حا لا عوض نکردم/ یکم روغن ریزی دارم/ میگن از گیربکسم/ درسته؟راهمناییم کنید؟
باتشکر
سلام

فرمون ماشینتون هیدرولیکه ؟
روغن گیربکس رو در 30000 کیلومتر عوض کنید
روغن ریزی باید دید که رنگ روغن چه رنگی هست ؟ اگر فرمون هیدرولیک باشه و روغن قرمز از هیدرولیک فرمونه ، اگر سیاه باشه از کارتل روغن هست یا قسمتی که با روغن کارتل سر و کار داره
البته اگر روغن گیربکس کم بشه باید واسکازین پلوس ها رو هم چک کرد که معمولا" از گرد گیر روغی اونها مشخص میشه در ماشین های معمولی تقریبا" سیاه رنگ و در ماشین های اتوماتیک قرمز رنگه معمولا"

kavoshgar
01-21-2009, 11:00 AM
با سلام
من میخوام دیسک و صفحه پرایدمو عوض کنم(حین شروع حرکت پدال کلاچو که بالا میارم به شدت لرزش ایجاد مشه) لطفا اگر کسی میتونه بطور دقیق برام توضیح بده چطور باید این کارو انجام بدم ضمنا اگه بصورت تصویری و قدم به قدم توضیح داده بشه خیلی ممنون میشم لازم به توضیح است که من از مکانیک خودرو اطلاعات نسبی دارم و اصولا بیشتر تعمیراتو خودم انجام میدم اما راشتش تا حالا سیستم کلاچو باز نکردم / پراید من مدل 83 انژکتور ساژم هستش/ پیشاپیش از همکاری شما نهایت قدردانی رو دارم

سیاوش
01-21-2009, 11:33 AM
باید بدی مکانیک کار هر کسی نیست

z_qz54
01-21-2009, 07:02 PM
کلاچ شما تمام کرده احتمالا همانطور که خودتون هم فرمودید(البته اینجوری نمیشه نظر دقیق داد) برای تعویض باید گیرباکس باز بشه و انجام این کار توسط خودتون دردسر داره، ارزشش رو نداره.

kavoshgar
01-22-2009, 08:12 PM
خیلی ممنون از راهنمایی شما دوست عزیز (z_qz54) اما با این حال لطفا اگه اطلاعاتی دارین شما و سایر دوستان بسیار سپاسگذار خواهم شد اگه لطف فرموده راهنمایی کنین

hamed2183
06-02-2009, 11:25 AM
من يك پرايد دوگانه سوز مدل 87 دارم كه مصرفش خيلي بالاست وماشين اون شتاب لازم رو براي حركت اوليه نداره
البته اين مصرف بالا در دوحالت گازوبنزين وجودداره به نمايندگيهاي مختلف هم رفتم ودياگ زدم مشكلي نداشت
مكانيك بيرون هم دياگ زد و گفت ماشينت سالم به نظر شما من چه كاري ميتو نم براي رفع اين مشكل انجام بدم:sadsmiley:

hamid9317
06-15-2009, 01:17 PM
با سلام
یک مشکل جدی برای من پیش آمده . خواهشمند است مرا راهنمایی بفرمائید. من یک پراید 84 دارم که بعد از پیمودن 30-40 کیلومتر شروع به ریپ زدن می کند و باید کلاچ را بگیرم تا دیگر ریپ نزند. صافی بنزین ، پمپ بنزین را عوض کردم و شمع ها نیز با دیاگ چک شد. بنزین سوپر زدم . باز مشکل حل نشد. بنظر شما مشکل از چیست؟

Sinad2
06-15-2009, 07:00 PM
با سلام
یک مشکل جدی برای من پیش آمده . خواهشمند است مرا راهنمایی بفرمائید. من یک پراید 84 دارم که بعد از پیمودن 30-40 کیلومتر شروع به ریپ زدن می کند و باید کلاچ را بگیرم تا دیگر ریپ نزند. صافی بنزین ، پمپ بنزین را عوض کردم و شمع ها نیز با دیاگ چک شد. بنزین سوپر زدم . باز مشکل حل نشد. بنظر شما مشکل از چیست؟
وایر شمع های ماشین رو هم چک کردید؟
سنسورهای map و atp هم چک شده؟
فشار انژکتور رو هم چک کردند؟

hamid9317
06-16-2009, 02:52 PM
با سلام و تشکر
نه چک نکردند ولی دیاگ زدند ،همه چیز عادی بود!!دور موتور ، وضعیت شمع ها، وایر ها و ....
ولی اینها که گفتید رو میدم چک کنن.راستی تعمیر کارهای عادی میتونن چکش کنن؟
:sadsmiley:

Sinad2
06-16-2009, 06:52 PM
با سلام و تشکر
نه چک نکردند ولی دیاگ زدند ،همه چیز عادی بود!!دور موتور ، وضعیت شمع ها، وایر ها و ....
ولی اینها که گفتید رو میدم چک کنن.راستی تعمیر کارهای عادی میتونن چکش کنن؟
سلام
وایر شمع رو خودتون هم میتونید به طور چشمی چک کنید
از محل اتصال به شمع و جعبه تقسیم جرقه ببینید پارگی نداره و یا همچین چیزی
تعمیرکارا یه دیاگ میزنن و میگن درسته ؛ کار رو که اکثراگ اصولی انجام نمیدن

hamid9317
06-17-2009, 02:20 PM
سلام
وایر شمع رو خودتون هم میتونید به طور چشمی چک کنید
از محل اتصال به شمع و جعبه تقسیم جرقه ببینید پارگی نداره و یا همچین چیزی
تعمیرکارا یه دیاگ میزنن و میگن درسته ؛ کار رو که اکثراگ اصولی انجام نمیدن
با سلام و تشکر
دیاگ زدن ولی میگن همه چیز عادیه:sadsmiley:
امکان داره ایراد موجود در map و ... رو دیاگ نشون نده؟
میشه خودم چکش کنم؟ مکانش دم دسته؟ به صورت فیزیکی میشه دیدش ایراد رو؟
ببخشید من مدام سوال میکنم! آخه پیش 5-6 نفر بردمش هرکس یه چیز گفت اما نتونستن درستش کنن . هی بیخودی پول میدم:tiredsmiley:!راستی مستحضر باشید دائم ریپ نمیزنه . گرم که میشه و یه مدت مثلا یک ساعت راه میره ریپ میزنه . دو سه تا میزنه ول میکنه و همین طور باید خاموش کنم دوباره روشنش کنم. یه کم عجیبه نه؟:mellowsmiley:

Sinad2
06-18-2009, 06:59 AM
با سلام و تشکر
دیاگ زدن ولی میگن همه چیز عادیه:sadsmiley:
امکان داره ایراد موجود در map و ... رو دیاگ نشون نده؟
میشه خودم چکش کنم؟ مکانش دم دسته؟ به صورت فیزیکی میشه دیدش ایراد رو؟
ببخشید من مدام سوال میکنم! آخه پیش 5-6 نفر بردمش هرکس یه چیز گفت اما نتونستن درستش کنن . هی بیخودی پول میدم:tiredsmiley:!راستی مستحضر باشید دائم ریپ نمیزنه . گرم که میشه و یه مدت مثلا یک ساعت راه میره ریپ میزنه . دو سه تا میزنه ول میکنه و همین طور باید خاموش کنم دوباره روشنش کنم. یه کم عجیبه نه؟:mellowsmiley:
سلام اگر ايرادي رو نشون نداده پس حتما" ايراد نداره
اما اين ايراد اگر از پمپ بنزين نباشه و واير شمع ها احتمال ميدم در مدار فرمان سنسورها و انژكتور مشكلي باشه كه حالا اون دياگ نشون نميده

hamid9317
06-18-2009, 11:38 AM
:sadsmiley:سلام اگر ايرادي رو نشون نداده پس حتما" ايراد نداره
اما اين ايراد اگر از پمپ بنزين نباشه و واير شمع ها احتمال ميدم در مدار فرمان سنسورها و انژكتور مشكلي باشه كه حالا اون دياگ نشون نميده
ممنون عزیز جان
انگار این مشکل نموخواد حل بشه:wacko:
آخه از چی میتونه باشه:sadsmiley: ؟؟؟؟؟؟
راستی یکی از همکارها از این قرصهای شستشوی انژکتور داده که ساخت آمریکاست(اگه راست بگن!!) .اصولا به درد می خوره؟کارائی داره؟ممکن هست مشکل رو بر طرف کنه ؟واسه ماشین ضرر نداره؟من زیادی سوال نمی کنم؟:p

Sinad2
06-18-2009, 05:56 PM
ممنون عزیز جان
انگار این مشکل نموخواد حل بشه:wacko:
آخه از چی میتونه باشه:sadsmiley: ؟؟؟؟؟؟
راستی یکی از همکارها از این قرصهای شستشوی انژکتور داده که ساخت آمریکاست(اگه راست بگن!!) .اصولا به درد می خوره؟کارائی داره؟ممکن هست مشکل رو بر طرف کنه ؟واسه ماشین ضرر نداره؟من زیادی سوال نمی کنم؟:p
سلام
خواهش میکنم
خیر ، ضرری نداره و اصلیش هم خوب ست برای شستشوی مسیر سوخت رسانی

hamid9317
06-20-2009, 02:10 PM
سلام
خواهش میکنم
خیر ، ضرری نداره و اصلیش هم خوب ست برای شستشوی مسیر سوخت رسانی
خیلی ممنون
من دوباره با استفاده از راهنمایی شما سعی می کنم مشکل را پیدا کنم البته این روزها چون خیابانها شلوغه نمی تونم ولی در اولین فرصت اگر فهمیدم ایراد چیه به شما هم اطلاع می دم.
سالم و پیروز باشید:goatee:

behtarin nam
06-25-2009, 01:27 PM
با سلام خدمت همه دوستان.
من یه پراید 82 انژکتوری دارم(احتمالا کیا) که 2 روز پیش بردمش کارواش موتور شوئی کردن.دیگه روشن نشد.
خلاصه بعداز کلی تعمیرکار عوض کردن متوجه شدیم رله اصلی سوخته.
عوض کردیم ماشین روشن شد،اما از او.ن روز تا حالا ماشین داره ریپ میزنه.
اول گفتند آب رفته تو وایرها و دلکو یا شمع که همه رو پمپ باد گرفتیم بعدشم تو خونه همه رو سشوار گرفتم نشد که نشد.
وایر ها و شمع ها رو عوض کردم بازم نشد.
میبرم تعمیرگاه میگه ایرادی نداره خودش خوب میشه!!!!!!!!!!
اما هی ریپ میزنه مخصوصا در سرعت پائین و سربالائی خودشو بیشتر نشون میده.
دیگه زانو دردر گرفته از بس که خورده جلو داشبرد!!!!!!!!!
چکار کنم؟

z_qz54
06-25-2009, 02:00 PM
سلام خوش آمدید
مشخصه که دقیقا تو چه قسمت هایی آب رفته؟ دیاگ خطای خاصی رو ثبت نمیکنه؟
شما باید تمام قطعات برقی رو یک دور باز کنید و چک کنید. خصوصا سنسور های مثل سنسور فلایول و... پیشنهاد میکنم پیش برق کار انژکتور بروید و بگویید تمام فیش ها رو باز کنه و چک کنه. اگر جعبه فیوز دارید باید اوراق بشه چک بشه. تمام فیش های ecu باید باز بشه چک بشه و خشک بشه(حتی اگر خیس نباشه) خلاصه با این وضع نمیشه محل دقیق خرابی رو اعلام کرد ولی تنها راه چک کردن تمام قطعات است.

دائما ریپ میزنه یا مثلا هر چند دقیقه یک بار کله میکنه؟

behtarin nam
06-25-2009, 08:44 PM
سلام خوش آمدید
مشخصه که دقیقا تو چه قسمت هایی آب رفته؟ دیاگ خطای خاصی رو ثبت نمیکنه؟
شما باید تمام قطعات برقی رو یک دور باز کنید و چک کنید. خصوصا سنسور های مثل سنسور فلایول و... پیشنهاد میکنم پیش برق کار انژکتور بروید و بگویید تمام فیش ها رو باز کنه و چک کنه. اگر جعبه فیوز دارید باید اوراق بشه چک بشه. تمام فیش های ecu باید باز بشه چک بشه و خشک بشه(حتی اگر خیس نباشه) خلاصه با این وضع نمیشه محل دقیق خرابی رو اعلام کرد ولی تنها راه چک کردن تمام قطعات است.

دائما ریپ میزنه یا مثلا هر چند دقیقه یک بار کله میکنه؟

مشکل همینه که مشخص نیست دقیقا آب چه قسمتهائی رفته!
این سنسور فلایول کجاست؟
جعبه فیوز زیر فرمون منظورته؟همشونو چک کردم همه سالمند.
فیش های ecu کجا هستند؟چند تا فیش داره؟
ببخشید این همه سوال کردم واسه اینه که الان 2 روزه هر جا میبرم میگن سالمه چیزیش نیست ،خودش درست میشه!!!!!!!!:ohno-smiley:
میگم نکنه ایراد اصلا برقی نباشه؟!ربطی به بنزین نداره؟!:sadsmiley:

دائم ریپ نمیزنه،هر چند دقیقه یکبار گاهی هم چند بار پشت سر هم.کلا نظم خاصی نداره.

MAJID EMAMDOUST
06-28-2009, 03:31 AM
دوست عزیز
یک روزبه من مهلت بده ...
نگران نباش..

MAJID EMAMDOUST
06-28-2009, 08:30 PM
من حاضرم جواب سوالت را بطورکامل بدم.

behtarin nam
06-28-2009, 09:23 PM
من حاضرم جواب سوالت را بطورکامل بدم.

خب بفرمائید.
:snitch:

MAJID EMAMDOUST
07-01-2009, 04:48 AM
سلام..باعرض ادب و احترام.
ببین دوست عزیز ؛ من یه توضیح کلی میدم،خودتون زحمت بکشیدو اونیکه فکر میکنید باعقل جور درمیادرو از این توصیه هاییکه برات می نویسم،استخراج کنید.
ریپ زدن عللت های مختلفی میتونه داشته باشه و تعداد آن کمتر از 20 مورد نیست.
اما در اینجا با توجه به مواردی که جنابعالی اشاره کردید ، میتواند 2 علت عمده داشته باشد.
1- تاب برداشتن سر سیلندر وبه همراه آن، از بین رفتن واشر سر سیلندر آن و یا واشـر بغل اگزوز (مانیفولد دود)
علــت:
زمانیکه موتور گرم و یا داغ است نباید شستشوی موتور انجام شود . مخصوصا با آب سرد که اوضاع خیلی بدتر میشه.
2- نیمسوز شدن کوئل .
وقتی کوئل خیس آب است، نباید موتور را روشن کنیم. با توجه به ولتاژ بسیار بالای آن (های ولتاژ) به اصطلاح فنی( اتصال کوتاه) و به اصطلاح عامیانه و راننده ها ( بـرق دزدی ) در کویل ایجاد میشود. این مسئله افت ولتاژ در سر شمع ها میشود.
هر عاملی که که باعث شود ولتاژ به حد کفایت به سر شمع ها نرسد،باعث ایجاد افت قدرت موتور میشود .البته ( در حالت بی باری ودر جا کار کردن موتور این پدیده محسوس نیست).
وقتی پدال گاز فشرده می شود و یا بار از ماشین کشیده می شود (مثلا حرکت در سر بالائی)، مـوتور با توجه به قدرت کم اش واکنش نشان داده و ریپ می زند.
والــسلام
منتظر جواب شما هستم.
با تشکر و سپاس فراوان

Sinad2
07-01-2009, 06:39 AM
ببین دوست عزیز ؛ من یه توضیح کلی میدم،خودتون زحمت بکشیدو اونیکه فکر میکنید باعقل جور درمیادرو از این توصیه هاییکه برات می نویسم،استخراج کنید.
اما در اینجا با توجه به مواردی که جنابعالی اشاره کردید ، میتواند 2 علت عمده داشته باشد.
1- تاب برداشتن سر سیلندر وبه همراه آن، از بین رفتن واشر سر سیلندر آن و یا واشـر بغل اگزوز (مانیفولد دود)
علــت:
زمانیکه موتور گرم و یا داغ است نباید شستشوی موتور انجام شود . مخصوصا با آب سرد که اوضاع خیلی بدتر میشه.
2- نیمسوز شدن کوئل .
وقتی کوئل خیس آب است، نباید موتور را روشن کنیم. با توجه به ولتاژ بسیار بالای آن (های ولتاژ) به اصطلاح فنی( اتصال کوتاه) و به اصطلاح عامیانه و راننده ها ( بـرق دزدی ) در کویل ایجاد میشود. این مسئله افت ولتاژ در سر شمع ها میشود.
هر عاملی که که باعث شود ولتاژ به حد کفایت به سر شمع ها نرسد،باعث ایجاد افت قدرت موتور میشود .البته ( در حالت بی باری ودر جا کار کردن موتور این پدیده محسوس نیست).
وقتی پدال گاز فشرده می شود و یا بار از ماشین کشیده می شود (مثلا حرکت در سر بالائی)، مـوتور با توجه به قدرت کم اش واکنش نشان داده و ریپ می زند.
والــسلام
منتظر جواب شما هستم.
با تشکر و سپاس فراوان
ممنون دوست عزيز
البته فكر نميكنم ايراد ايشون از سر سيلندر و يا واشر سرسيلندر باشه.
چون اگر واشر خراب بشه و يا تاب داشته باشه حداقل علامتش جوش كاذب تو رداتور هست(در حالت سرد در رادياتور آب قل قل ميكنه)

behtarin nam
07-01-2009, 09:25 AM
علــت:
2- نیمسوز شدن کوئل .
والــسلام
منتظر جواب شما هستم.
با تشکر و سپاس فراوان

با سلام و تشکر از وقتی که گذاشتین.
من فکر میکنم که ایراد دوم درست تر باشه و احتمالش بیشتره.
چون در حالت ایستا ماشین چیزی بروز نمیده ولی در حالت شتاب گیری و بالاخص در سر بالائی ها خودشو نشون میده.
حتی یه باطریسازی بهم گفت مگنت کویل نیم سوز شده.
چطور باید مطمئن شد؟
و چاره کار چیه؟

MAJID EMAMDOUST
07-02-2009, 03:01 PM
سلام دوست عزیز
آفرین درست گفتی آب در رادیاتور قل قل می کنه و دمای آب به شدت بالا می ره و کمپرس در سیستم خنک کننده ایجاد می کنه ولی نه در همه شرایط ، موردی که گفتی در شرایطی بوجود می یاد که وضع واشر سر سیلندر خیلی بشه و راه نفوذ مجاری آب به محفظه احتراق بازبشه.
دوست عزیز ، راه تشخیص افت ولتاژ شمع ها بدون دستگاه و بصورت ساده به اینصورت است که سروایر شمع را با پیچ گوشتی به بدنه موتور (در حالی که موتور روشن است) نزدیک می کنیم ، فاصله ی تقریبا نیم الی یک سانتی متر اگر کوئل یا مگنت سالم باشد ، باید نور جرقه برنگ آبی خالص با یک تن صدای خاصی ( قوی و کوبنده و زیر) بگوش می رسه در غیر این صورت نوری بی جان آنهم با فاصله ای کمتر از قبلی و ضعیف و صدایی نزدیک به بم و برنگ نارنجی یا قرمز خواهد بود .
و اما دلائل دیگر ریپ زدن چیه ؟
* - خرابی سوئیچ استارت .
* - شکستگی رینگ هوا یا کمپرس پیستون (در این جا رینگ روغن سالم است) .
* - جابه جا شدن دنده های تسمه تایم به علت فرسودگی بیش از حد تسمه ، در این حالت تایمینگ سوپاپ ها نسبت به موقعیت میل لنگ و پیستون به هم می خورد .
* - نشتی هوا از بوستر ترمز یا ارینگ ( لاستیک ) دور انژکتور ، به منیفولد هوا یا گاز .
* - در ماشین های قدیمی مثل پیکان ، خرابی بیش از حد باطری می تواند باشد . دلیل و توضیحش بسیار طولانی است .
* - ایجاد شدن کمپرس در موتور از راه گیت سوپاپ ها یا ارینگ گیت سوپاپ ها به علت فرسودگی و خشک شدن ، راه نفوذ مسیر منیفولد هوا یا گاز را به منیفولد دود باز می کند .
منتظر جواب شما دوست ودوستان عزیز و گرامی می باشم .

خدا حافظ

hamid9317
07-05-2009, 02:10 PM
سلام دوستان
مشکل من هنوز هم پابرجاست.قرص تمیز کننده انژکتور و بنزین سوپر هم افاقه نکرد!:worried:
اگر کسی یه تعمیرگاه مجاز کار درست بلده که اوضاع رو بدتر نمی کنه(احیانا قطعات سالم رو عوض نمی کنه و ...) معرفی کنه. خدا خیرتون بده آخه دو هفته دیگه مسافرم ولی اینجوری نمیشه برم .ماشینم مثل ماشین مشتی ممدلی ریپ میزنه.در ضمن موتور شوئی هم نکردمش ها!!!!:sadsmiley:

behtarin nam
07-07-2009, 12:21 PM
سلام دوست عزیز
آفرین درست گفتی آب در رادیاتور قل قل می کنه و دمای آب به شدت بالا می ره و کمپرس در سیستم خنک کننده ایجاد می کنه ولی نه در همه شرایط ، موردی که گفتی در شرایطی بوجود می یاد که وضع واشر سر سیلندر خیلی بشه و راه نفوذ مجاری آب به محفظه احتراق بازبشه.
دوست عزیز ، راه تشخیص افت ولتاژ شمع ها بدون دستگاه و بصورت ساده به اینصورت است که سروایر شمع را با پیچ گوشتی به بدنه موتور (در حالی که موتور روشن است) نزدیک می کنیم ، فاصله ی تقریبا نیم الی یک سانتی متر اگر کوئل یا مگنت سالم باشد ، باید نور جرقه برنگ آبی خالص با یک تن صدای خاصی ( قوی و کوبنده و زیر) بگوش می رسه در غیر این صورت نوری بی جان آنهم با فاصله ای کمتر از قبلی و ضعیف و صدایی نزدیک به بم و برنگ نارنجی یا قرمز خواهد بود .
و اما دلائل دیگر ریپ زدن چیه ؟
* - خرابی سوئیچ استارت .
* - شکستگی رینگ هوا یا کمپرس پیستون (در این جا رینگ روغن سالم است) .
* - جابه جا شدن دنده های تسمه تایم به علت فرسودگی بیش از حد تسمه ، در این حالت تایمینگ سوپاپ ها نسبت به موقعیت میل لنگ و پیستون به هم می خورد .
* - نشتی هوا از بوستر ترمز یا ارینگ ( لاستیک ) دور انژکتور ، به منیفولد هوا یا گاز .
* - در ماشین های قدیمی مثل پیکان ، خرابی بیش از حد باطری می تواند باشد . دلیل و توضیحش بسیار طولانی است .
* - ایجاد شدن کمپرس در موتور از راه گیت سوپاپ ها یا ارینگ گیت سوپاپ ها به علت فرسودگی و خشک شدن ، راه نفوذ مسیر منیفولد هوا یا گاز را به منیفولد دود باز می کند .
منتظر جواب شما دوست ودوستان عزیز و گرامی می باشم .

خدا حافظ

با سلام و تشکر از راهنمائیتون.
ببخشید دیر جواب دادم،یه چند روزی رفتم سفر،اتفاقا با همین پراید مشکل دار!!!
تو سفر در مورد ماشین یه چیزائی دستم اومد:
1.قدرت ماشین نسبت به قبل از این کارواش لعنتی افت داشته،میشه گفت در شتابگیری و قدرت موتور 20 درصد افت پیدا کرده.
2.دور موتور زمانی که ماشین در حالت توقف هستش شدیدا نوسان و افت داره بطوریکه مرتبا بین صفر و یک در حال رفت و برگشته، و چند باری هم ماشین خاموش شد!!
(فکر کنم ایراد از استپر موتور باشه)
3.ریپ زدن بطور محسوسی کاهش داشته.تعدادش خیلی کم شده،و شدتش هم خیلی کاهش داشته.فقط در سرعت کم اتفاق میوفته.

اون تستی که شما گفتی انجام ندادم،چون فرصت نشد.

MAJID EMAMDOUST
07-09-2009, 11:51 AM
درسته، اول جای استپر(مـــــوتـــور پله ای) وخود استپر را تمیز کن .با اسپری خشک ناهید.

behtarin nam
07-10-2009, 09:49 AM
درسته، اول جای استپر(مـــــوتـــور پله ای) وخود استپر را تمیز کن .با اسپری خشک ناهید.

اسپری خشک ناهید؟!!
این چجور چیزیه؟از کجا تهیه کنم؟
بگم اسپری خشک ناهید طرف میدونه چی میخوام؟

Destroyer
07-10-2009, 01:07 PM
اسپری خشک ناهید؟!!
این چجور چیزیه؟از کجا تهیه کنم؟
بگم اسپری خشک ناهید طرف میدونه چی میخوام؟
از فروشگاههای لوازم الکترونیک می توانید تهیه کنید
البته مارک های دیگه هم داره و در کل این اسپری ها به نام کنتاکت شور خشک نیز معروفند
فعلا همان ناهید 600 dry از همه بهتر جواب میده

MAJID EMAMDOUST
07-14-2009, 12:38 AM
هرکاری میخوای انجام بدی منو هم درجریان بزار.ممنون 09196530289

behtarin nam
07-15-2009, 08:09 PM
سلام
امروز رفتم یه فروشگاه لوازم خودرو (نمایندگی سایپا) در مورد مشکلم صحبت کردم و اصلا اسمی از اسپری نبردم.
فروشنده سریعا گفت:بهت پیشنهاد میکنم قبل از هر کاری اسپری رو امتحان کن!
البته اون منظورش اسپرئی بود که داخل دریچه گاز پاشیده میشه و کل دریچه گاز و انژکتور ها و ... رو شستشو میده.
گفت گرونه نمیخواد بخری اما من واست تمیزش میکنم هزینه اش هم 4 -5 تومن بیشتر نمیشه.
البته اشاره ای هم به اسپری کنتاکت شور هم اشاهره ای کرد ولی تاکیدش رو اسپری دریچه گاز بود.
نظرتون چیه؟
بنظرتون هر دوتا رو امتحان کنم؟

z_qz54
07-16-2009, 11:35 AM
اون اسپری ها که مسیر هواکش اسپری میشه ارتباطی به انژکتور ندارند، حرف فروشنده رو خیلی جدی نگیرید.
بعد از اسپری کردن عموما دود سیاه از سیستم اگزوز خارج میشه که طبیعی هم هست ، اما در صورتی که دود خارج هم نشه مشکلی نداره ،چون بعد از چند روز دوباره تشکیل میشه!
ولی شتسشوی استپ موتور با اسپری رو من هم پیشنهاد میکنم، این نتیجه بهتری داره.
اگر خود استپر رو هم خواستید بشورید، ابتدا با اسپری خشک کاملا زیر و بمش رو شتسشو بدید و بعد از اون با اسپری چرب داخلش رو اسپری کنید.
دقت کنید که قطرات به داخل استپر چکیده نشه(قطرات چرب و لجن دار)
عکس و این چیزها گرفتم، سر فرصت آپلود میکنم استفاده کنیم.

MAJID EMAMDOUST
07-16-2009, 08:12 PM
من هم موافقم.

شستشوی داخل محفظه آرامش ( جایی که استیپر درآن قرار گرفته)رو میتونی با دستمال کاغذی و پنس (گیره) و روغن ترمز بشوری بعد با اسپری خشک داخلش را بطور کامل بشور.

اما برای شستشوی داخل خود استیپر میتوانی با پیچاندن میله آن به سمت چپ یا باز و بسته کردن سوئیچ استارت ، میله با فنرش به بیرون پرتاب میشود .

میله را تمیز میکنی و بجای استفاده از اسپری روغنی یا چرب ، از گریس مخصوص نسوز ( گریس آمریکایی یا غیر آمریکایی که رنگ این گریس سفید یا قر مز خالص میباشد ) را به دنده های موتور پله ای یا همان استیپر بزنی .

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 - آیا میدانید پــدیـده knock ( ناک – کوبش – ضربه ) در موتـور اتومبیل شما چیست ؟
هـمان صـدای تق تق..........تق در هنگام حـرکـت یا شتابگیری !!
و این پدیده ایست بسیار خطرناک بـرای مـوتور که ناشی از .....
2 – میدانید اُکــــتان بنزین یــعنی چــه ؟
3 - به نـظر شـــما ، اکــتان بـنزیــن معمولی در ایران چنـده ؟
4 – اکتان بنزین خوب (سـوپر) در ایران ، چـقـدر می تواند باشد ؟
83 ؟؟ !!!
برای اطلاعات بــیشـتر....

MAJID EMAMDOUST
07-18-2009, 12:57 PM
آیا میدانید پدیده knock ( ناک - ضربه - کوبش ) در موتور اتومبیل شما از چیست ؟

(( همان صدای تـــقـقـق تق .......... تق در هنگام حرکت یا شتابگیری !!!!

حتما مصرف بنزین و صدای موتور و حرارت موتور بالا و همچنین شتاب کم است و حتی نمی شود از کولر استفاده کرد و موتور به اصطلاح نرم کار نمی کند.

این پدیده برای موتور بسیار وحشتناک است وبه موتور صدمات بسیار جدی وارد میکند .

دوست دارم توضیح بیشتر بدم و علتش و راه حل را بگم .

آیا کسی حاضر و مشتاق است که ........

سیاوش
07-18-2009, 01:27 PM
واسه اکتان کمه دیگه

MAJID EMAMDOUST
07-19-2009, 03:22 AM
آفرین
من خودم همیشه بنزین سوپر می زنم.

behtarin nam
07-25-2009, 10:34 AM
من نتونستم اسپری ناهید تهیه کنم.
نهایتا تصمیم گرفتم یه استپر جدید بخرم ببندم رو ماشین.
از اونجائی که مدل استپر این پراید های نیمه انژکتوری با پراید های تمام انژکتور فعلی فرق میکنه و تو بازار کم گیر میاد سفرش دادم به نمایندگی سایپا گفت 32 تومن هزینشه!

فردا جنس رو تحویل میده،واسه بستنش دوستان توصیه ای ،نظری ، چیزی ندارن؟

sijal
07-25-2009, 03:28 PM
با سلام
استپ موتور رو باز کن با از این اسپری های کاربورات شور دوده های روشو تمیز کن

Sinad2
07-26-2009, 06:25 AM
از اونجائی که مدل استپر این پراید های نیمه انژکتوری با پراید های تمام انژکتور فعلی فرق میکنه و تو بازار کم گیر میاد سفرش دادم به نمایندگی سایپا گفت 32 تومن هزینشه!

اين استپ موتورها در بازار به اسم زيمنس هاي قديمي يا كياموتور قديمي پايه بلند معروف هست
كم هست ولي به راحتي گير مياد

behtarin nam
07-26-2009, 06:03 PM
هرکاری میخوای انجام بدی منو هم درجریان بزار.ممنون 09196530289

vsb141141
07-27-2009, 09:27 AM
حدود دو ماه پیش پراید صفر مدل 88 گرفتم از ابتدا با مشکلی مواجه شدم و اون اینکه در سرعت کم و هنگام ترمز گرفتن در حالی که پا روی پدال گاز نیست ماشین گاز می خوره وبا سرعت کم حرکت میکنه. لطفا راهنمایی کنید مشکل از کجاست؟

behtarin nam
07-27-2009, 07:53 PM
با سلام خدمت اساتید
من3 سوال در مورد گیربکس یا بهتر بگم دیسک و صفحه کلاچ پراید دارم،لطفا راهنمائی بفرمائید.

1. راه دقیق پی بردن به خرابی یا ضعف یا اتمام صفحه کلاچ پراید چیه؟در واقع چطور بفهمیم که دیگه وقت تعویض صفحه کلاچه؟
2. وضعیتی که در مورد شماره یک عنوان شد در مورد دیسک صفحه به چه صورتیه؟
3. اگه وقت تعویض هر کدوم از اینها رسیده باشه و در این خصوص کوتاهی بشه چه مشکلاتی و برای چه قسمت یا قسمتهائی از ماشین پیش میاد؟

متشکر و ممنون

sijal
07-27-2009, 09:06 PM
با سلام خدمت اساتید
من3 سوال در مورد گیربکس یا بهتر بگم دیسک و صفحه کلاچ پراید دارم،لطفا راهنمائی بفرمائید.

1. راه دقیق پی بردن به خرابی یا ضعف یا اتمام صفحه کلاچ پراید چیه؟در واقع چطور بفهمیم که دیگه وقت تعویض صفحه کلاچه؟
3. اگه وقت تعویض هر کدوم از اینها رسیده باشه و در این خصوص کوتاهی بشه چه مشکلاتی و برای چه قسمت یا قسمتهائی از ماشین پیش میاد؟

متشکر و ممنون
سلام دوست عزیز
البته من استاد نیستم ولی می تونم راهنماییت کنم
معمولا در رانندگی های معمولی(یعنی نه بد نه خوب) زمانش بین 60 تا 70 هزار کیلومتر میرسه در رانندگی های خیلی خوب تا 130 هزار هم میرسه
نشانه هاشم اینه که ممکنه بلرزونه یا کلاچ خیلی بالا ول کنه یا ماشین اون کشش لازم رو نداره
و در موارد خیلی حاد ماشین گاز میخوره و راه نمیره که اصطلاحن میگن بکسوبات میکنه
در ضمن اگه خواستی تعویضش کنی به مکانیک بگو حتمن فلای ویل رو باز کنه بده تراشکاری یه پاس از روش بر داره
مارک seco بگیر عالیه

sijal
07-27-2009, 09:08 PM
حدود دو ماه پیش پراید صفر مدل 88 گرفتم از ابتدا با مشکلی مواجه شدم و اون اینکه در سرعت کم و هنگام ترمز گرفتن در حالی که پا روی پدال گاز نیست ماشین گاز می خوره وبا سرعت کم حرکت میکنه. لطفا راهنمایی کنید مشکل از کجاست؟
دوست عزیز شاید سنسور گاز شما خراب باشه
بهترین راهش اینه که بدی یه دیاگ برات بزنن

behtarin nam
07-28-2009, 05:49 PM
سلام دوست عزیز
در ضمن اگه خواستی تعویضش کنی به مکانیک بگو حتمن فلای ویل رو باز کنه بده تراشکاری یه پاس از روش بر داره
مارک seco بگیر عالیه

ممنون از راهنمائیت
دلیل این تراش زدن فلایویل چیه؟
این مارکی که گفتی واسه صفحه کلاچه دیگه؟!ساخت کجاست؟

sijal
07-28-2009, 09:34 PM
ممنون از راهنمائیت
دلیل این تراش زدن فلایویل چیه؟
این مارکی که گفتی واسه صفحه کلاچه دیگه؟!ساخت کجاست؟
دلیل تراش دادن اینکه اگه این کارو نکنی چون فلای ویل با صفحه قبلی مچ شده یا به اصطلاح اب بندی شده اگه صفحه نو بندازی باعث لرزوندن ماشین میشه که تراش دادن این کارو رو خنثی میکنه
این مارکی که گفتم فک میکنم ژاپنی باشه البته بگم اینو هم یادم رفت exedy هم مارک خوبیه

sijal
07-30-2009, 04:16 PM
راستی یه سوالی من از همه پراید دار ها دارم و اونم اینکه تو هر دنده ماکسیمم پراید شما چند کیلومتر در ساعت میره
تو شرایطی که یه نفر سرنشین (راننده)و دور موتور رو تا جایی که کات اف کنه پر بشه؟
مدل ماشینتونم بگین
یه سوال دیگه
یه پراید استاندارد کارخونه به خصوص انژکتور میتونه یه 405 با همین شرایط رو بگیره؟
من خودم هم یه هاچ بک مدل 85 دارم

Sinad2
08-01-2009, 06:53 AM
با سلام خدمت اساتید

متشکر و ممنون
سلام به شما
راه متداول اون اين هست كه(در صورت سالم بودن ترمز دستي) ترمز دستي را تا آخر كشيده ؛ دنده 2 قرار داده و آرام پا رو از روي كلاج برداريد ؛ اگر سالم باشه بايد خاموش بشه < اگر كار كرد و لرزش داشت و دود كرد داره تمام ميشه
عموما" ديسك به اين زوديها نياز به تعويض نداره مگر اينكه دچار تاب و يا خط و خش بشه
اگر ديسك شما تاب برداره يا خط و خش برداره پدال زير پاي شما دل ميزنه و صفحه سر ميخوره

vsb141141
08-01-2009, 09:22 AM

behtarin nam
08-18-2009, 11:46 AM
یکی از دوستان میگفت برای تمیز کردن باک بنزین و مسیر لوله ها و همه قسمتهای مرتبط با بنزین که احتمال وجود ناخالصی و گرفتگی در اونها باشه از تینر 10000 استفاده میکنه.
ماشینش سمند معمولیه و میگفت بعد از استفاده راه نفس ماشین باز میشه و شتابش میره بالا.

به من هم پیشتهاد کرد همین کار رو با پراید انجام بدم.

نظر شما چیه؟کسی تا حالا استفاده کرده؟واسه ماشین ضرری نداره؟

Sinad2
08-18-2009, 12:27 PM
من باشم اين كار رو نميكنم
ولي تا جاييكه من ميدونم تينر رو براي خودروهاي كاربراتوري استفاده مي كنند و تميز كردن كاربراتور
ولي من اين كار رو نمي كنم

sijal
08-18-2009, 01:30 PM
یعنی تینر رو بریزی تو باک
این کارو اصلن نکن من یه بار ریختم
مجبور شدم یه واشر سر سیلندر عوض کنم
واسه تمیز کردن این لوله ها و انژکتور از مواد مخصوصش استفاده کن
تو پمپ بنزین ها ایرانیشو داره زیاد جالب نیست
مارک wurth بگیر خوبه

nixcomputer
09-21-2009, 10:28 PM
سلام خدمت همه دوستان من به پراید 83 دارم درجه حرارت آب وقتی ماشین یه خورده راه میره از حد وسط میره بالاتر ولی به حد خطرناک نمیرسه و دوباره شروع به پائین آمدن میکنه این خیلی منو نگران کرده لطفآ منو راهنمایی کنید یکی گفت ممکنه از ترموستات باشه می گفت یعنی تو دمای بالا عمل میکنه ...

کمک :blink:

z_qz54
09-22-2009, 01:04 AM
درسته
احتمالا از ترموستاته

Sinad2
09-24-2009, 10:13 PM
سلام خدمت همه دوستان من به پراید 83 دارم درجه حرارت آب وقتی ماشین یه خورده راه میره از حد وسط میره بالاتر ولی به حد خطرناک نمیرسه و دوباره شروع به پائین آمدن میکنه این خیلی منو نگران کرده لطفآ منو راهنمایی کنید یکی گفت ممکنه از ترموستات باشه می گفت یعنی تو دمای بالا عمل میکنه ...

کمک :blink:
سلام به شما
فکر میکنم خودروی شما باید انژکتوری باشه
دمای طبیعی کارکرد ماشین شما بین 87 تا 92 درجه یاید باشه و ترموستات معمولا" در 89 درجه باید باز بشه

storm
10-22-2009, 09:06 PM
با سلام حضور عزیزان محترم
ابتدا عرض کنم برای اینکه سوال تکراری نپرسیده باشم همه پستهای این تاپیک رو خوندم اما به جوابم نرسیدم لذا مزاحم شما عزیزان شدم.و دو سوال دارم:
1-حدود 4-5 روزی هست چراغ check زرد رنگ روشن شده (پراید انژکتوری) رفتم دیاگ زدم گفتن مشکلی نیست اما نفهمیدن چرا چراغ چک روشن میشه آدرس جای دیگری رو دادن که به دلیل بعد مسافت و بی حوصله بودن خودم نرفتم .
جالبه استارت میزنم چراغ چک خاموشه حدود 10 دقیقه بعد از حرکت روشنه میشه و تا زمانی که خاموش نکنم ماشین رو روشنه .تا ماشین رو خاموش میکنم و دوباره روشن میکنم خاموش میشه و باز همین داستان سر در نیاوردم چه مرگشه ببری نمایندگی هم حالا حالا باید بری و وبیای.کسی میدونه بگه مشکل کجاست؟-یه توضیح هم عرض کنم که البته خودم فکر میکنم زمانی که روغن موتور رو عوض کردم از اون به بعد این مورد برام پیش اومده شک کردم بردم تعویض روغنی چک کرد گفت مشکلی نداره.والا موندم.
2-در ضمن یه مدته دور موتورم در حالت ساکن و خلاص بالا میره و به 2-5/2 میرسه خیلی باید منتظر باشم تا کم بشه ولی همون موقع که بالاس میزارم تو دنده حرکت میکنم میاد پائین.
ممنونم

z_qz54
10-22-2009, 11:03 PM
سلام خوش آمدید دوست عزیز.
اون کسی که براتون دیاگ زده احتمالا اطلاعات کافی نداشته یا حوصله انجام کار نداشته چون دستگاه یک خطا رو مینویسه یا اگر خیلی قدیمی باشه کد خطا رو میده که میشه از رو دفترچه فهمید خطای چی است.
پس نتیجه اینکه ecu خطای قطعه معیوب که به دلیل اون چراغ روشن میشه رو ثبت میکنه. ولی تشخیص اینکه واقعا اون قطعه خراب هست یا نه توسط مکانیک( همون کسی که دیاگ مزینه) تعیین میشه.
در رابطه با اینکه بعد از مدتی که ماشین روشن شد چراغ موتور روشن میشه، من به سنسور اکسیژن مشکوکم. ظاهرا بعد از گرم شدن موتور خطای هیتر و سنسور اکسیژن ثبت میشه(این یک حدسه)

در رابطه با دور بالا کار کردن، نمیشه به این صورت نظر قطعی داد چون مربوط به قطعات متعددی میشه. از سنسور فلایول تا کویل پتانسیومتر دریچه گاز و استپر موتور و.... این هم با دیاگ.
به هر حال پیشنهاد من اینه که به یک مرکز معتبر مراجعه کنید و با دیاگ چک کنید. مرکز معتبر لزوما نمایندگی سایپا نیست(در صورتی که گارانتی نداشته باشه)

farshid_iran
11-26-2009, 10:31 PM
با سلام دوست عزیز اگر دور موتور شما بالا میره و نوسان دور موتور داری و گاهیم الکی واسه خودش گاز میخوره ببین ای سی یو ماشین شما زیمنس یا سازم ساژم باشه میشه با تعویض استاپر درستش کرد اگر نه زیمنس باشه که یک دیود داخل ای سی یو میسوزه و سایپا دریچه گازو کامل عوض میکنه منتها من خودم استاپر یکسره میکنم از این کار من اژانسیا خیلی استقبال میکنن چون هم درست میشه هم اینکه برای تعمیر ایسی یو و تعویض درچیه گاز حدود 150 خرج نمیکنن به قول یکیشون که خرج کرد یک ماه بعد باز اینطور شد این راه من راه خوبیه ...
درباره چراغ چک دیاگ عیبو میگه طرف خیلی هالو که دیاگ زده اپراتور دستگاه ...

درباره دوستی که گفت پرایدش دماش بالا میره مال من 83 فن روی 90 میزنه میاره روی 82 اگر ترمستات شما سالمه یک فشنگی کوچک روی سر سیلند هست که مال امپره اونا اکثرا خطا دارن بالا نشان میدن مال منم همین بود کلی فشنگی دانداختم همش چینی بود خراب تا یکی خریدم ساناکی طرح ژاپن ساخت میدون شوش خودمون توپ توپ شد خواستی بهم پیام بده برات درستش کنم

z_qz54
11-27-2009, 10:30 PM
یکسره کردن استپر کار جالبیه ولی برای کولر گرفتن و استارت سرد مشکل ساز نیست؟

farshid_iran
11-27-2009, 10:46 PM
والا من دور موتورو روی 960 میزارم با دستگاه دیاگ اندازه میگیرم بشه 960 بعد اگر دینام شما عادی مثل بقیه 14 شارژ کنه و باطری سالم باشه پیچ تنظیم گازم تنظیم کنید که 90 درصد موارد لازم نداره

اگر تمام وسایل برقی ماشینو روشن کنید در حالت ایستاده مثل گرم کن شیشه عقب راهنما فلاشرا امپلی فایر برف کن نور بالا در حالت ایستاده دور موتور شما میاد روی حداقل 740 و حرکت کنید که عادیه مثل بقیه

صبحای سرد چون پراید المنت گرم کن نداره سر اهنی استپر موتور میچسبه به دهانه برای همین ده ثانیه گازو نگه دارید بسه که خودرو روشن بمانه

من سه ساله این کارو میکنم با این استاپرای تقلبی چینی حتی ایران زیمنس هم مفت نمیارزه چون چینی میخرن میزارن توی جبعه میدن به خورد ملت 35هزار تومان و با این گرانی راه خوبیه هزینش فقط یک چسب 500 تومانی رازی یک اجرت دیاگ یک اجرت برای اون میشه ده هزار تومان با شستن دهانه یک اسپری کلا پانزده تومان نمیشه ولی استاپره یک پنج سالی کار میکنه حداقل مسافر کشا که خوب استقبال کردن دارندگان خودروهای انژکتور زیمنس هم که راه دومی ندارن تو معاینه فنی هم که مشکلی ایجاد نمیکنه ترمز بکنید خاموش نمیشه

hamid9317
03-13-2010, 09:42 AM
سلام
دوستان من از خرداد ماه اسال یه مشکلی واسم پیش اومده و تا حالا حل نشده. البته قبلا هم مطرحش کردم ولی مشکلم با راهنمایی دوستان حل نشد که نشد!!! من یه پراید 84 ساژم دارم که تو سر بالایی و دور موتور بالا ریپ میزنه. من به ترتیب این کارها رو انجام دادم:1-بنزین سوپر 2- شستشوی انژکتور 3-تعویض صافی بنزین 4- شستشوی باک 5-تعویض پمپ بنزین 6-تعویض شمعها 7-تعویض کویل دوبل .
البته دیاگ هم الا ماشا ال... زدم .تسمه تایمش هم سالمه و چک شده موقع ریپ زدن نوسان برقی هم ظاهرا نداره(چراغ آمپر و ساعت کم نور و پر نور نمیشه) یه دست وایر هم گرفتم که امروز عوض کنم ببینم چی میشه. شما رو قسم میدم تورو خدا یکی بگه من دیگه باید چیکار کنم ؟ پول یه سانتافه تا حالا خرج ریپ زدنه پرایدم کردم:weirdsmiley: من چه گلی به سر کچلم بگیرم آخه؟ کمکککککککککککک:worried:

Sinad2
03-15-2010, 09:46 PM
سلام
دوستان من از خرداد ماه اسال یه مشکلی واسم پیش اومده و تا حالا حل نشده. البته قبلا هم مطرحش کردم ولی مشکلم با راهنمایی دوستان حل نشد که نشد!!! من یه پراید 84 ساژم دارم که تو سر بالایی و دور موتور بالا ریپ میزنه. من به ترتیب این کارها رو انجام دادم:1-بنزین سوپر 2- شستشوی انژکتور 3-تعویض صافی بنزین 4- شستشوی باک 5-تعویض پمپ بنزین 6-تعویض شمعها 7-تعویض کویل دوبل .
البته دیاگ هم الا ماشا ال... زدم .تسمه تایمش هم سالمه و چک شده موقع ریپ زدن نوسان برقی هم ظاهرا نداره(چراغ آمپر و ساعت کم نور و پر نور نمیشه) یه دست وایر هم گرفتم که امروز عوض کنم ببینم چی میشه. شما رو قسم میدم تورو خدا یکی بگه من دیگه باید چیکار کنم ؟ پول یه سانتافه تا حالا خرج ریپ زدنه پرایدم کردم:weirdsmiley: من چه گلی به سر کچلم بگیرم آخه؟ کمکککککککککککک:worried:

با سلام به شما
دوست عزیز صفحه کلاج ماشین رو هم یک تستی بکنید شاید در حال تمام شدنه و روی صفحش سر میخوره در دور بالا

mehdiran
03-22-2010, 03:38 AM
سوالی داشتم میخواستم بدون که علت بالا نرفتن دمای آب که حداکثر یک خونه از 4 خونه در تمام فصول هست خوبه یا بده من یک پراید مدل 1387 دارم و از نوع انژکتور زیمنسه. آیا بالا نرفتن دمای آب خوبه یا بده.بعضی ها میگن هر چی دمای آب پایین تر باشه برای ماشین بهتره و لی شنیدم که مصرف سوخت در دمای پایین بالاست درسته.ممنون میشم جواب بدید.

یک سوال دارم دور ماشین که نوسانیه علتش چیه این مورد در زمان اولی که ماشین رو روشن میکنم خودشو نشون میده . دور بین 1200 تا 1800 نوسانیه. پراید 1387

Sinad2
03-22-2010, 10:46 AM
سوالی داشتم میخواستم بدون که علت بالا نرفتن دمای آب که حداکثر یک خونه از 4 خونه در تمام فصول هست خوبه یا بده من یک پراید مدل 1387 دارم و از نوع انژکتور زیمنسه. آیا بالا نرفتن دمای آب خوبه یا بده.بعضی ها میگن هر چی دمای آب پایین تر باشه برای ماشین بهتره و لی شنیدم که مصرف سوخت در دمای پایین بالاست درسته.ممنون میشم جواب بدید.

یک سوال دارم دور ماشین که نوسانیه علتش چیه این مورد در زمان اولی که ماشین رو روشن میکنم خودشو نشون میده . دور بین 1200 تا 1800 نوسانیه. پراید 1387

سلام به شما
در مورد سوال اول در خودروهای انژکتوری باید آب رادیاتور گرم باشه. این باور عمومی که میگه آب باید سرد باشه اشتباه است. البته اشتباه نیست و به خودروهای کاربراتوری برمیگرده ولی در خودروهای انژکتوری دمای نرمال آب باید از 85 درجه سانتیگراد بالاتر باشه. فکر میکنم در پراید انژکتوری دمایی که در اون ترموستات عمل میکنه حدود 89 درجه هست.(به طور مثال در 206 فن دور اول در دمای آب 96 درجه و دور دوم در دمای آب 106 درجه بکار میفته و کاملا" طبیعی هست). من فکر میکنم نشان دهنده پراید شما هم داره درست نشان میده و اون عددی که داره نشان میدههمین حدودای 85 الی 90 درجه هست.

در مورد سوال دومتون من احتمال میدم یا از است موتور و یا از مدار ساسات اتوماتیک مشکل داره(اگر استپ موتور باشه در هر زمان که شما پاتون رو از گاز برمیدارید و موتور در دور آرام کار میکنه این نواسان مشاهده میشه)

hamid9317
03-28-2010, 10:37 AM
سلام
با عرض تبریک به مناسبت سال نو
من صفحه کلاچ رو هم تست کردم سالم بود ولی یه چیزی رو یادم اومد که تا حالا بهش دقت نکرده بودم! بالای باطری یه کیت فیوز سیمی هست که یه تا سیم (فیوز سیمی) روش نصبه. سیم فیوز وسطی دائم میسوزه( قطع میشه) این مشکل ممکنه باعث ریپش بشه یا ممکنه اتصالی برق داشته باشه؟ اصولا سوختن این فیوزه ممکنه از چی باشه؟:hmmsmiley02:

web
03-28-2010, 11:03 AM
حمید جان سوختن سیم فیوزا سه دلیل اصلی میتونه داشته باشه :
- ضعیف بودن باطری (معمولا باطری فابریک کارخونه خیلی بیخوده!)
- نصب وسیله جانبی پر مصرف روی ماشین. (مثل سیستم صوتی روی باطری فابریک، لامپای زنون و ...)
- اتصال در سیستم سیم کشی ماشین یا چراغها. مثلا موقع نصب دزدگیر و ...

من توصیه میکنم که باطری رو با یه نمونه قویتر عوض کنین و خود سیم فیوزا رو هم همینطور.

hamid9317
03-30-2010, 07:33 AM
با تشکر از Web عزیز
راستش باطریش اتمیه سیستمی هم به اون صورت روش نیست(یه ضبط و دو تا باند معمولی) ولی به قول شما شاید اتصالی داشته باشه (ممکنه ریپ زدنش به دلیل اتصالی باشه؟):tiredsmiley:
به نظر شما میشه فهمید اتصالیش از کجاست؟

Sinad2
03-30-2010, 11:39 AM
با تشکر از web عزیز
راستش باطریش اتمیه سیستمی هم به اون صورت روش نیست(یه ضبط و دو تا باند معمولی) ولی به قول شما شاید اتصالی داشته باشه (ممکنه ریپ زدنش به دلیل اتصالی باشه؟):tiredsmiley:
به نظر شما میشه فهمید اتصالیش از کجاست؟

دوست عزيز لوله هاي بنزين اتصال بين باك و موتور رو هم چك كرديد. احتمال داره اونها گرفتگي داشته باشن. بديد اونها رو هم چك كنن

farshid_iran
03-31-2010, 09:21 PM
دوست عزیز فیوز اولی مال چراغاس دومی مال برق ماشینه مثل انژکتور تجهیزات الکتریکی سوم برق ای سی یو دینام ایناس
وقتی وسطی میسوزه یعنی شارژ دینام شما گاهی موارد بالای 14.3 میره که خطرناکه توی خودروی انژکتور عدم شارژ کافی دینام عامل ریپ زدنه ..
بعد زیر گلگیر سمت راننده رو ببنید یک دسته سیم کشی خودرو اونا مشکل پیدا کنن ریپ میزنن .

Emad_L
04-03-2010, 11:01 AM
با سلام خدمت دوستان عزیز و تبریک سال نو،
بنده یک پراید مدل 82 کاربراتوری دارم ، چند روزیه چراغ روغن ماشین زمانیکه در حالت نیم کلاچ قرار میگیره روشن میشه اما وقتی که ماشین حرکت میکنه چراغ روغن خاموش میشه. روغن و فیلتر روغن هم تازه عوض کردم و سطح روغن هم پایین نیومده. به نظر شما مشکل از چیه؟

web
04-03-2010, 02:53 PM
سلام
برای خاموش شدن چراغ روغن باید فشار گزارش شده به یه مقدار معینی برسه که تو دورای موتور پایین معمولا فشار به این مقدار نمیرسه. اگه تو دور موتور متوسط تا بالا، این چراغ روشن میشه باید نگرانش باشین و الا خیر.
پس دور موتورو ذکر کنین.
چند دلیل دیگه : ممکنه سنسور روغن خراب شده باشه. ممکنه واقعا فشار روغن کم شده. فرسایش یاتاقانای پمپ روغن.
از خود روغن هم ممکنه باشه : احتمالا بعد تعویض روغن اینجوری نشده؟

behtarin nam
04-04-2010, 04:07 PM
با سلام خدمت همه دوستان.
من یه پراید 82 انژکتوری دارم(زیمنس قدیم ) که 2 روز پیش بردمش کارواش موتور شوئی کردن.دیگه روشن نشد.
خلاصه بعداز کلی تعمیرکار عوض کردن متوجه شدیم رله اصلی سوخته.
عوض کردیم ماشین روشن شد،اما از اون روز تا حالا ماشین داره ریپ میزنه.
اول گفتند آب رفته تو وایرها و دلکو یا شمع که همه رو پمپ باد گرفتیم بعدشم تو خونه همه رو سشوار گرفتم نشد که نشد.
وایر ها و شمع ها رو عوض کردم بازم نشد.
میبرم تعمیرگاه میگه ایرادی نداره خودش خوب میشه!!!!!!!!!!
اما هی ریپ میزنه مخصوصا در سرعت پائین و سربالائی خودشو بیشتر نشون میده.
دیگه زانو دردر گرفته از بس که خورده جلو داشبرد!!!!!!!!!
چکار کنم؟

سلام دوستان.
من مشکل بالا رو با توصیه شما حل کردم و یه دلکو کامل خریدم.اما!
جدیدا مقداری ریپ میزنه !!!!
چون تو سفر بودم در تمام طول جاده بررسی کردم به این نتیجه رسیدم که هروقت بخاری روشن میکنم و در سر بالائی قرار میگیرم ماشین ریپ میزنه و مسافت زیادی (حدود 150 کیلومتر ) بخاری نگرفتم و هیچ ریپ نزد.
به نظرتون مشکل چیه؟

behtarin nam
04-07-2010, 07:03 PM
ظاهرا هیچکس به این تاپیک سر نمیزنه!!!!!!!

Sinad2
04-07-2010, 08:19 PM
سلام به شما.
والا فکر نمی کنم بخاری به دلکو ربطی داشته باشه. شاید بخاری میزنید جایی برق شدید میدزده و ریپ میزنه:blink:

behtarin nam
04-08-2010, 12:36 PM
سلام به شما.
والا فکر نمی کنم بخاری به دلکو ربطی داشته باشه. شاید بخاری میزنید جایی برق شدید میدزده و ریپ میزنه:blink:

میدونم ربطی به دلکو نداره.اون قسمت رو نقل قول کردم واسه بررسی سرگذشت این ماشین!

اما این بخای رو خودم تو جاده تست کردم.
چطوری باید از برق دزدی مطمئن شد؟ پیش برقکار میبری میزنه همه چیو داغون میکنه!

web
04-08-2010, 07:39 PM
ریپ و بخاری؟
برای برق دزدی شاید کویلتون خراب شده. به نظر من ببرین کویل رو به یه مکانیک خبره نشون بدین.
یه احتمال ضعیف دیگه اینه که ترموستاتتون خراب شده باشه.

farshid_iran
04-09-2010, 11:24 PM
یک سوال وقتی شما ماشبنتون گرم میکنه ریپ میزنه یا حالت عادی ریپ میزنه ممکنه شما توی کفی میری فشار به پمپ بنزین خودرو شما نیاد اما وقتی سر بلایی میافتی پمپ بنزین برقی توانایی بیشتری نیاز داره در نتیجه ساپورت نمیکنه بنزینو یعنی داغ میکنه خودشم کم میاره باید در حین حرکت با دستگاه عیب پاب پرتابل فشار پمپو اندازه بگیری حداقل فشار پمپ در حین حرکت بسته به سرعته باید بره بالا مثلا در حالت سکون حداقل فشار پمپ بنزین برقی باید 3.3 باشه که قابل قبوله زیر اون تا 2.5 در انژکتور زیمنس جدید بازم قابل قبوله زیمنس قدیم حداقلش 2.7 باید باشه اگر زیر اونه چک کنید ببیند موقع حرکت پمپ داغ میهش توی سربالایی ایا از زیر صندلی عقب خودرو شما که پمپ اونجاست توی باک صدایی قلپ قلپ یا یک حالتی مثل تلمبه زدن میاد یا نه اگر اومد پمپ شما ضعیف شده

behtarin nam
04-10-2010, 09:18 PM
یک سوال وقتی شما ماشبنتون گرم میکنه ریپ میزنه یا حالت عادی ریپ میزنه ممکنه شما توی کفی میری فشار به پمپ بنزین خودرو شما نیاد اما وقتی سر بلایی میافتی پمپ بنزین برقی توانایی بیشتری نیاز داره در نتیجه ساپورت نمیکنه بنزینو یعنی داغ میکنه خودشم کم میاره باید در حین حرکت با دستگاه عیب پاب پرتابل فشار پمپو اندازه بگیری حداقل فشار پمپ در حین حرکت بسته به سرعته باید بره بالا مثلا در حالت سکون حداقل فشار پمپ بنزین برقی باید 3.3 باشه که قابل قبوله زیر اون تا 2.5 در انژکتور زیمنس جدید بازم قابل قبوله زیمنس قدیم حداقلش 2.7 باید باشه اگر زیر اونه چک کنید ببیند موقع حرکت پمپ داغ میهش توی سربالایی ایا از زیر صندلی عقب خودرو شما که پمپ اونجاست توی باک صدایی قلپ قلپ یا یک حالتی مثل تلمبه زدن میاد یا نه اگر اومد پمپ شما ضعیف شده

در مورد قسمت اول که گفتی باید بگم گاهی وقتا همون اول صبح هم ریپ میزنه،در مورد بقیه مطالب هم :blink::blink::blink::wacko::wacko:!!!!!!!

ناراحت نشی،اشکال از منه که بی سواتم!

Emad_L
04-14-2010, 01:48 PM
سلام
برای خاموش شدن چراغ روغن باید فشار گزارش شده به یه مقدار معینی برسه که تو دورای موتور پایین معمولا فشار به این مقدار نمیرسه. اگه تو دور موتور متوسط تا بالا، این چراغ روشن میشه باید نگرانش باشین و الا خیر.
پس دور موتورو ذکر کنین.
چند دلیل دیگه : ممکنه سنسور روغن خراب شده باشه. ممکنه واقعا فشار روغن کم شده. فرسایش یاتاقانای پمپ روغن.
از خود روغن هم ممکنه باشه : احتمالا بعد تعویض روغن اینجوری نشده؟
ممنون از جوابتنون، باید عرض کنم که روشن شدن چراغ روغن در دور کمتر از 1000 رخ میده. دقیقا این مورد بعد از تعویض روغن و فیلتر، اتفاق افتاده. در کل این مشکل با تعویض روغن و فیلتر، ممکنه حل بشه!؟ آیا نیازی به تعویض سنسور و یا پمپ روغن هست یا خیر؟ جهت اطمینان از سالم بودن آیتم های فوق، روشی هست؟

web
04-14-2010, 07:35 PM
سلام
بله چون شما قبل این تعویض مشکلی نداشتین به احتمال خیلی زیاد حل میشه.
در رابطه با نشونه های یه اویل پمپ خراب، قبلش باید توجه کنین که تا زمانی که روغنتون مشکوکه ممکنه این نشونه ها به علت روغن و فیلتر خرابم به وجود اومده باشه. پس ترجیحا اول روغن و فیلتر خوب و تضمین شده بندازین بعد اگه مشکل حل نشد چک کنین:

- نشانگر سطح روغن رو بیرون بکشین و ببینین تو محدوده نرمال باشه. پایین بودن سطح روغن یکی از نشونه هاست.
- صدای زیاد موتور و صدای قیژقیژ و نویز مانند تو دورای پایین و متوسط.
- روغن ریزی "زیاد"
- موتور زیادی داغ میشه.

البته احتمالا بعد تعویض روغن و فیلتر مشکلتون حل میشه. ممکنه فیلترتون خوب نمیتونه روغنو عبور بده، یا روغن ناخالصی داره که بین روتور و کیسینگ پمپ قرار میگیره و فشار روغنو کم میکنه و خیلی مشکلات دیگه که روغن و فیلتر میتونن "موقتا" به وجود بیارن اما اگه عوض نشن به اویل پمپ آسیب بزنن.

Emad_L
04-15-2010, 10:48 AM
سلام
بله چون شما قبل این تعویض مشکلی نداشتین به احتمال خیلی زیاد حل میشه.
در رابطه با نشونه های یه اویل پمپ خراب، قبلش باید توجه کنین که تا زمانی که روغنتون مشکوکه ممکنه این نشونه ها به علت روغن و فیلتر خرابم به وجود اومده باشه. پس ترجیحا اول روغن و فیلتر خوب و تضمین شده بندازین بعد اگه مشکل حل نشد چک کنین:

- نشانگر سطح روغن رو بیرون بکشین و ببینین تو محدوده نرمال باشه. پایین بودن سطح روغن یکی از نشونه هاست.
- صدای زیاد موتور و صدای قیژقیژ و نویز مانند تو دورای پایین و متوسط.
- روغن ریزی "زیاد"
- موتور زیادی داغ میشه.

البته احتمالا بعد تعویض روغن و فیلتر مشکلتون حل میشه. ممکنه فیلترتون خوب نمیتونه روغنو عبور بده، یا روغن ناخالصی داره که بین روتور و کیسینگ پمپ قرار میگیره و فشار روغنو کم میکنه و خیلی مشکلات دیگه که روغن و فیلتر میتونن "موقتا" به وجود بیارن اما اگه عوض نشن به اویل پمپ آسیب بزنن.
سلام
ممنون از راهنمایی که انجام دادید. در مورد روغن و فیلتر خوب، نظرتون چیه؟ روغنی که من ازسال 82 تا حالا استفاده می کنم اسپیدی طلایی هست.
در مورد سرویس ماشین از نوع کاربراتوری که 80000 کیلومتر کارکرده، چه نظری دارید؟ حقیقتش تا به امروز به غیر از تعویض صفحه دیسک و کلاچ و تنظیم موتور، اقدام دیگه ای صورت نگرفته.

sijal
04-15-2010, 03:28 PM
با تشکر از احسان عزیز
دوست عزیز شما اولین کاری که میکنی تسمه تایم رو عوض کن که ازش گذشته یه موقع پاره بشه میمونی همونجا که هستی حالا بیا و درستش کن
معمولا 60000 تا عوض میکنن
معمولن سرویس رو وقتی میکنن که احساس بشه برای اون قطعه مشکلی به وجود اومده یا نه
مثل بلبرینگ های چرخ که اگه صدای کمی هم میدن باید تعوض بشه
یا اگه فرمون گیج میزنه یا وقتی تو چاله میافتین صدای تلق تلق زیادی میده یا لاستیک سابی دارین باید جلو بندی شما درست بشه
یا اگه ترمز میگیرید پشت ماشین زیاد میاد بالا یا بازیه خیلی زیادی داره کمک هاتون خراب شده
این ها مواردی هست که معمولن مشکل دار میشن
بقیشو یا خودتون باید بفهمین یا اینکه بدین یه مکانیک ماهر یه دور بزنه تا ببینه مشکل خاصی داره یا نه

web
04-15-2010, 05:02 PM
سلام
ممنون از راهنمایی که انجام دادید. در مورد روغن و فیلتر خوب، نظرتون چیه؟ روغنی که من ازسال 82 تا حالا استفاده می کنم اسپیدی طلایی هست.
در مورد سرویس ماشین از نوع کاربراتوری که 80000 کیلومتر کارکرده، چه نظری دارید؟ حقیقتش تا به امروز به غیر از تعویض صفحه دیسک و کلاچ و تنظیم موتور، اقدام دیگه ای صورت نگرفته.

بهران تکتاز و بهران پیشتاز برای پراید خوبن. اینا روغنای خوبین و بیشتر از این نیاز نیست خرج روغن کنین. رو 7 و نهایت 8 هزار تا هم عوض کنین. پارس پایا هم به تازگی اومده که اونم خوبه. این روغنا از اسپیدی بهترن.
سیاوش باقی مطالبو توضیح داد.

Emad_L
04-17-2010, 03:07 PM
با تشکر از دوستان عزیز بابت جوابهاشون،
آیا نیازی به تعویض روغن گیر بکس یا ترمز هم هست؟ اگر نیاز است چه مارک و مدلی رو پیشنهاد میکیند.

saeedfarzi
04-26-2010, 09:58 AM
دوستان پراید که همه اش مشکلاته . تاپیک نمیخواد دیگه . من 141 دارم راضیم خدا هم راضی باشه . 2 تا حسن داره 1- کم خرجه 2- کم خرجه . دیگه بقیه اش مشکلاته

saeedfarzi
04-26-2010, 09:59 AM
؟؟؟

Sinad2
04-30-2010, 11:34 AM
با تشکر از دوستان عزیز بابت جوابهاشون،
آیا نیازی به تعویض روغن گیر بکس یا ترمز هم هست؟ اگر نیاز است چه مارک و مدلی رو پیشنهاد میکیند.

روغن گیربکس رو معمولا" هر 25 تا 30 هزار کیلومتر عوض می کنن.
در مورد روغن ترمز نیازی به تعویضیست. فقط هیچوقت نگذارید درب اون باز باشه تا خاک و یا آب واردش بشه.

SkyWalker1726
10-04-2010, 02:30 PM
با سلام ، من یک پراید دوگانه سوز دارم ، و جدیداً با یک مشکلی‌ مواجه شدم ، هنگامی که گاز میزنم و مخزن گاز پر است ، جدیداً ، به مدت ۵ ~ ۱۰ دقیقهٔ اولی‌ که ماشین روی گاز است ، در موقع ائی که گاز میدهام ، ماشین سوت میکشد ، و بعد از مدت ذکر شده که روی گاز کار می‌کند ، صدا قطع میشود ، می‌خواستم بدونم ، آیا ماشین ایراد پیدا کرده یا خیر ، چون قبل اینطور نبود
مرسی‌