ديدن نسخه کامل : این فایل رو با چی باز کنم ؟

Evanescence
01-08-2008, 10:41 AM
تا حالا شده یه فایلی دانلود کنی یا بگیری که ندونی با چه برنامه ای باید بازش کنی و ببینیش ؟ خوب اینکه کاری نداره . پسوندشو با کلمه extension تو گوگل سرچ کن . سایت هایی هستند که تمام پسوند های شناخته شده رو دارند و بهت میگن که هر پسوندی مال چه کاریه . با چه برنامه ای باز میشه و کلی اطلاعات در مورد اون برنامه . اینجا من یه سری از معروف ترین فرمت های فایلها رو که ممکنهبه تور شما بخوره نوشتم :
فایل های صوتی:
mp3 ,wma , wav , aac, amr : اینا فایلهای عادی صوتی هستند که winamp بازشون میکنه
mid , midi: اینا فایل های هستند که با ارگ نواخته و ضبط شدن و winamp بازشون میکنه
ra, ram : اینا فایل های صوتی مخصوص برنامه real player هستند و معمولا برای پخش صوت زنده تحت وب استفاده میشن. کیفیت کمی دارن و حجم کمی نیز.فایل های فیلم :
3gp : فایل های ضیط شده با گوشی های نوکیا . پخش کننده :VLC player ([Only registered and activated users can see links])
avi : فرمت ویدئوهای تحت ویندوز . پخش کننده :Media player
dat , mpg : فایلهای ویدئویی وی سی دی . پخش کننده :Media player
mov: فرمت ویدئوی شرکت اپل . پخش کننده : quickTime
mp4 : فرمت فشرده تصویری . پخش کننده :VLC player
rm: فرمت ویدئویی برای پخش زنده آنلاین. پخش کننده : real player
swf : فرمت فایل های فلش : پخش کننده : flash player
mkv : اینم ویدئویی است .پخش کنندشو باید از اینترنت دانلود کنید.فایل های عکس :
gif : تصاویر متحرک بخصوص در طراحی سایت کاربرد دارن.
jpg , tif , png : عکس های معمولی.
psd : فایل های طراحی شده با فتوشاپ
ai : عکس های برداری طراحی شده با برنامه illustrator
cdr : عکس های برداری طراحی شده با corel draw
… اکثر فایل های عکس با برنامه ACDsee باز میشه.بقیه فایل ها رو در لینک های زیر میتونید ببینید:
Text Files ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] Data Files ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] Image Files ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] Audio Files ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] Video Files ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] Web Files ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] Font Files ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] Plugin Files ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] System Files ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] Settings Files ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] Executable Files ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] Compressed Files ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] Encoded Files ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] Developer Files ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] Backup Files ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] Disk Files ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] Game Files ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] Misc Files ([Only registered and activated users can see links])

منبع ([Only registered and activated users can see links])

XIII
01-08-2008, 12:58 PM
من پيشنهاد ميدم برنامه GOM PLAYER رو كه همين سايت هم داره دانلود كنيد.اگثر فايهاي تصويري رو باز ميكنه حتي 3gp .

z_qz54
07-05-2008, 09:52 PM
فایل های با پسوند tif رو با چی باز کنم؟
یک عکس نیست،فایلیه مثل کتاب یا pdf و چند برگه باید باشه در یک فایل ولی خود فوتوشاپ میپره بالا و فقط صفحه اول رو نشان میده.چه برنامه ای اینها را باز میکنه؟

ادرس بالا هم پولی است

Navid
07-08-2008, 04:23 PM
فایل ایمیج با پسوند nrg رو با چی باز کنم ؟

یعنی میخام ببینم توش چیه نه این که رایتش کنم .
با nero فقط میشد رایتش کرد .

Pooriya_Online
07-08-2008, 05:45 PM
فایل ایمیج با پسوند nrg رو با چی باز کنم ؟

یعنی میخام ببینم توش چیه نه این که رایتش کنم .
با nero فقط میشد رایتش کرد .
NRG همون فایلهای عکسی رایت شده توسط نرو هستش...
برای باز کردنش میتونی از درایو مجازی استفاده کنی

Sinad2
07-13-2008, 06:19 PM
فایل های با پسوند tif رو با چی باز کنم؟
یک عکس نیست،فایلیه مثل کتاب یا pdf و چند برگه باید باشه در یک فایل ولی خود فوتوشاپ میپره بالا و فقط صفحه اول رو نشان میده.چه برنامه ای اینها را باز میکنه؟

ادرس بالا هم پولی است

علی جان این فایل با ماکروسافت ایمیج ردی microsoft image ready باز میشه که در بسته نرم افزاری آفیس هست

Pooriya_Online
07-13-2008, 06:23 PM
علی جان این فایل با ماکروسافت ایمیج ردی microsoft image ready باز میشه که در بسته نرم افزاری آفیس هست
نیازی به اون نیست، با ACDsee هر برنامه ی تصویریه دیگه ای هم باز میشه...

z_qz54
07-13-2008, 06:59 PM
ممنونم از لطف شما
برنامه brava reader به سادگی این فایل ها را باز کرد
لینکی که آپلود کردم:
[Only registered and activated users can see links]